Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@Χαρά Τριανταφυλλακι. συνχαρητηρια απο σημερα παρε ενδοκρινολογο λογικα θα σου αυξησει την δοση κ οταν θα πας για χοριακη να κανεις κ tsh.!!! χοριακη ετσι κ αλλιως θα χρειαστει επαναλυπτικη οποτε μπορεις να την κανεις κ απο αυριο για να μη  παρατεινεις την αγωνια σου κ αλλες μερες χωρις να ξερεις τι γινετε !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 36 λεπτά , kido είπε:

By the way @Ungry girl πες μας τι έγινε με τη χοριακή σου; Τα πήρες τα αποτελέσματα; Αν μπεις δες και την ιστορία της @Χαρά Τριανταφυλλακι. να της πεις την εμπειρία σου!!! Γιατί μου θύμισε τη δική σου.

Δεν εχω παρει ακομα τα αποτελέσματα σε καμια ωρα!!??? Πια ειναι η ιστορια? Τι εχω χασει???

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 μου πολύχρονη κοριτσάκι μου. Να χαίρεσαι τον εαυτό σου και τα αγοράκια σου (μικρό και μεγάλο) και σύντομα να έχουμε ευχάριστα και από το "μέτωπο".

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος. Όποτε κάνεις χοριακή, κάνε και TSH μαζί!

@Κοννυ μην απογοητεύεσαι, δεν έχει κριθεί τίποτα ακόμα. Καλύτερα μην κάνεις τεστ, αφού θα πας για χοριακή αύριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου! Χθες ειχαμε ραντεβου στον ουρολόγο! Οταν πήγαμε μας περίμενε ενα χαρτακι στην πορτα οτι ετυχε έκτακτο χειρουργείο και ο γιατρος απουσιάζει.... Όποτε θα παραταθεί η αγωνια μας... Θα παρω να κλείσω νεο ραντεβού !

υπομονη κοριτσι!!! σιγουρα σε  μια δυο μερες θα εχετε το νεο ραντεβου!!  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου,επειδη δεν εχω πει τιποτα στους δικους μου ακομα, δεν μπορουσα να αποφυγω τον μικρο που ειχε κολλησει,σημερα ειναι και ο αντρας μου χαλια ,αλλα πως να τον αποφυγω ???στο ιδιο σπιτι μενουμε.....!! Ελπιζω να την εχω σκαπουλαρει ,παιρνω και χημειοπροφυλαξη εδω και 2 μηνες λογω υποτροπιαζουσας ουρολοιμωξης( μισο χαπακι augmentin) καθε μερα ,μπορει και να με προστατεψει αυτο,θα δειξει!!!!

Καλημερα! μακρια απο τα φιλια του αντρα σου αυτες τις μερες γτ ειναι πολυ υπουλη η γαστρεντεριτιδα.. εγω κολλαω απο το πουθενα στην κυριολεξια!! το χαπακι που παιρνεις μπορει να σε βοηθησει .. 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ξέρεις μήπως να περίμενα δύο μέρες για σιγουριά...

Συγχαρητηριααααααα!!!! ειναι σιγουρα θετικο !!! κανε χοριακη κ προγεστερονη .. μηπως χρεαιστει να παρεις 

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια  φοβάμαι. Νομίζω ότι έχει γίνει λάθος. Δεν μπορώ να το πιστέψω. Που μπορώ να σας στείλω φωτογραφία να μου πείτε την γνώμη σας 

στειλε μας σε προσωπικο μηνυμα . απο το tinypic.

1 hour ago, Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

Χρονια  πολλα και καλα!!! να τα εκαστοστησεις!!!!! ευχομαι με ενα μπεμπακι στην κοιλιτσα σου !!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν εχω παρει ακομα τα αποτελέσματα σε καμια ωρα!!??? Πια ειναι η ιστορια? Τι εχω χασει???

To τριανταφυλλάκι μας έχει αχνό τεστ εγκυμοσύνης περίμενε αύριο περίοδο και της λέμε όλες ότι είναι θετικό και να πάει για χοριακή! Δεν μπορεί να το πιστέψει από τη χαρά της και φοβάται μην είναι λάθος το τεστ το αχνό. Νομίζω εσύ είχες 7 αχνά;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σκέφτομαι να πω στην μάνα μου.... Να χαλάσω την έκπληξη της μάνας μου....

μπορεις να πας σε γυναικολογο μεσω εοππυ  να σου γραψει μια χοριακη  κ τοτε θα πληρωσεις συμμετοχη μονο  2 ευρω περιπου 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Κορίτσια μου πήρα την απάντηση ,χοριακή 2076 μου φαίνεται ότι πάρα ανέβηκε  αν αναλογιστεί κανείς ότι σήμερα είναι μόλις δύο μέρες μετά την υποτιθέμενη καθυστέρηση .πήρα τον γιατρό τον ρώτησα μήπως είναι δύο και μου είπε όχι 

ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!!! ποτε θα πας στον γιατρο τωρα?? τι σου ειπε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , linaa είπε:

υπομονη κοριτσι!!! σιγουρα σε  μια δυο μερες θα εχετε το νεο ραντεβου!!  

Μακαρι να μπορεί τωρα που το οηρε αποφαση και ο αντρουλης μου και ειπε να έρθει και αυτος μαζι.. Γτ ελεγα να παω μονη μου να δειξω τα αποτελεσματα!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μπραβο κοριτσι μου συγχαρητήρια να σου παν ολα καλα!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κι εγώ έχω εσπρεσιερα στο σπίτι (όχι ακριβή) και μου βγαίνει ακριβός ο καφές, αλλά μόνο αυτός μου αρέσει. Και φυσικά δεν έχω σταματήσει να βγαίνω για καφέ. Λες και έξω βγαίνεις για τον καφέ...χαχαχα! Σας βγήκε λίγο τσιγκούνης ο γαμπρός; 

@ΓΙΩΤΑ78 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@marillia δεν θέλω πεσιμισμούς. Όλες τις ίδιες πιθανότητες έχουμε. 

Αχ κορίτσια πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου και έλεγα μέσα μου "μπορεί να αργησω να τα ξαναφτιάξω!" χαχαχα. Πάω να μαγειρέψω κι εγώ τίποτα, να έχουμε και για αύριο. 

μακαρι να αργησεις :wub: βρε κοριτσι 24 περιμενεις?? ή σε εχω λαθος στο πινακακι???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

μακαρι να αργησεις :wub: βρε κοριτσι 24 περιμενεις?? ή σε εχω λαθος στο πινακακι???

Ευχαριστώ Καραμελίτσα! Να 24 περιμένω. Σχεδιάζω σε περίπτωση που μου κάνει τη χάρη η φίλη μας να με ξεχάσει, να κάνω ένα τεστάκι το πρωί των Χριστουγέννων! Ωραία δεν θα είναι; Οπότε η αντίστροφη μέτρησή μου έχει πλέον έναν ακόμα λόγο!

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι; (γενικά πώς είσαι)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ Καραμελίτσα! Να 24 περιμένω. Σχεδιάζω σε περίπτωση που μου κάνει τη χάρη η φίλη μας να με ξεχάσει, να κάνω ένα τεστάκι το πρωί των Χριστουγέννων! Ωραία δεν θα είναι; Οπότε η αντίστροφη μέτρησή μου έχει πλέον έναν ακόμα λόγο!

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι; (γενικά πώς είσαι)

Θα ειναι το καλυτερο δωρο Χριστουγεννων για σας !!

Καλημερα κοριτσια! να ρωτησω καποια κοπελα που ξερει απο προγεστερονη . Εκανα την 21η μερα του κυκλου ( θετικο τεστ ωορηξιας ειχα 15η μερα) και μου βγηκε 9,7 .

νομιζω οτι ειναι λιγο χαμηλη .. γνωριζει καποια?  τωρα που τα βλεπω με θετικο τεστ ωορηξιας 15η μερα , μηπως επρεπε να κανω 22η μερα την εξεταση ? γτ λενε 7 μερες μετα την ωορηξια


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

Θα ειναι το καλυτερο δωρο Χριστουγεννων για σας !!

Καλημερα κοριτσια! να ρωτησω καποια κοπελα που ξερει απο προγεστερονη . Εκανα την 21η μερα του κυκλου ( θετικο τεστ ωορηξιας ειχα 15η μερα) και μου βγηκε 9,7 .

νομιζω οτι ειναι λιγο χαμηλη .. γνωριζει καποια?  τωρα που τα βλεπω με θετικο τεστ ωορηξιας 15η μερα , μηπως επρεπε να κανω 22η μερα την εξεταση ? γτ λενε 7 μερες μετα την ωορηξια

ε ναι κανονικα πρεπει να εκανες στις 22. επισης μετα το τεστ ωορηξιας ποτε σου ερχετε η περιοδος ??? αν σου ερχετε πχ στις 16 μερες επρεπε να την κανεις πιο μετα.

δες  το κ στον επομενο κυκλο γιατι αν ειναι οντως 9,7 ειναι χαμηλη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...