Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Κοννυ είπε:

λετε να κανω και τεστ;;απο την μια σκεφτομαι τζαμπα τα λεφτα, αφου αυριο το απογευμα θα ξερω. Απο την αλλη με εχει πιασει αγωνια. Θα μου πειτε εφαγες το γαιαρο η ουρα εμεινε!!!

Να κανεις καλε, δεν ειναι τσαμπα ακριβως, γιατι θα βοηθησει την ψυχολογια σου ενα θετικο αποτελεσμα!! Εχεις τεστ ή θα αγοραζες;

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα σε όλες! Χρόνια πολλά στις εορταζουσες και πολλά συγχαρητήρια @Χαρά Τριανταφυλλακι.!!!!!

Κ εγώ δεν περιμένω την Παρασκευή!! Τα συμπτώματα καθημερινά κ περίεργα! Μακάρι να είναι γουρικη εβδομάδα για όλες μας!! 

 

  • Μου αρέσει 3

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antila είπε:

Να κανεις καλε, δεν ειναι τσαμπα ακριβως, γιατι θα βοηθησει την ψυχολογια σου ενα θετικο αποτελεσμα!! Εχεις τεστ ή θα αγοραζες;

θα πρεπει να παω να αγορασω!!! και αμα βγει αρνητικο θα απογοητευτω λιγο πιο νωρις. Πρεπει να το κανω πρωι ομως ε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Κοννυ είπε:

θα πρεπει να παω να αγορασω!!! και αμα βγει αρνητικο θα απογοητευτω λιγο πιο νωρις. Πρεπει να το κανω πρωι ομως ε;

Θυμισε μου, εχεις ηδη καθυστερηση;

Αν θελεις αγορασε ενα ευαισθητο, που δειχνει και με λιγοτερα ml της ορμονης, οποτε θα ειναι οσο πιο αξιοπιστο γινεται το αποτελεσμα!!! :) Μπορεις να το κανεις κ απογευμα, απλως να μην εχεις ουρησει 4 ωρες και να μην εχεις πιει πολλα υγρα ωστε να μην αραιωσει η συγκεντρωση της ορμονης και να δειξει!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολύ κορίτσια για τις ευχές φυσικά μου τελείωσαν τα thanks!!!ευχομαι σε όλες με ένα σποράκι στην κοιλιτσα!

@ntemiiiiii μακαρι να είμαι και να μην έχω συμπτώματα όπως λες.εσυ αύριο δεν περιμενεις??θα κανεις τεστακι??

@Κοννυ κανε την χοριακη σου αύριο καλυτερα ευχομαι να είναι θετική και να τελείωσει εδώ το άγχος σου!!

 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Θυμισε μου, εχεις ηδη καθυστερηση;

Αν θελεις αγορασε ενα ευαισθητο, που δειχνει και με λιγοτερα ml της ορμονης, οποτε θα ειναι οσο πιο αξιοπιστο γινεται το αποτελεσμα!!! :) Μπορεις να το κανεις κ απογευμα, απλως να μην εχεις ουρησει 4 ωρες και να μην εχεις πιει πολλα υγρα ωστε να μην αραιωσει η συγκεντρωση της ορμονης και να δειξει!

οχι αυριιο περιμενω. Απλα ειχα κανει σπερματεχινση. και μου ειπε ο γιατρος αυριο να κανω χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μου το σύστησε η φαρμακοποιός μου.  Μου είπε είναι καλό και οικονομικό λέγεται illα test. Ναι τα ίδια αποτι θυμάμαι. 

Άντε μακάρι να κόλλησα κι εγώ!χαχα πρώτη φορά το ακούω! Συγχαρητήρια!!!

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ευχαριστω πολύ κορίτσια για τις ευχές φυσικά μου τελείωσαν τα thanks!!!ευχομαι σε όλες με ένα σποράκι στην κοιλιτσα!

@ntemiiiiii μακαρι να είμαι και να μην έχω συμπτώματα όπως λες.εσυ αύριο δεν περιμενεις??θα κανεις τεστακι??

@Κοννυ κανε την χοριακη σου αύριο καλυτερα ευχομαι να είναι θετική και να τελείωσει εδώ το άγχος σου!!

 

Όχι καλέ έχω ακόμη...19/12


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!

@Ungry girl ευχομαι βρε κοριτσι να εχει πεσει ωστε να ξεκινησετε παλι προσπαθειες..

@ΓΙΩΤΑ78 δε θα το βγαλω θα το αφησω μεσα χαχα... 

κ εγω εχω δει ενα αντίστοιχο ονειρο!!

κ η καημενη η γιαγια μου μου επλεξε ενα σκουφακι μικρο!!!χαχα!βλεπω να μην το φοραει!!

Να σου ζησει!κ εμενα μου ειπε να δουμε τις εξετασεις αλλα θεωρει οτι δεν θα εχω προβλημα...γεννησες με καισαρικη η φυσιολογικα?αν πηγαινες μεχρι τελος θα εβγαινε 4+

Ξεκίνησα για φυσιολογικά Αλλά Δεν ήμασταν έτοιμες ακόμα.η μπέμπα ψηλά κ δεν είχε μπει στον γενετικό σωλήνα ο τράχηλος σκληρός ο 2 μέρες στάσιμος.μετά από 13 ώρες πόνων και 9 ώρες δυνατών πόνων (δικών μου) δεν άντεξα κ ζήτησα καισαρική.

Άμα δεν άφηνα να με πασπατεψουν από κάτω θαγεννούσα 40+.στο επόμενο δεν πρόκειται να αφήσω κανέναν να βάλει χέρι


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Άντε μακάρι να κόλλησα κι εγώ!χαχα πρώτη φορά το ακούω! Συγχαρητήρια!!!

Όχι καλέ έχω ακόμη...19/12

Αχ ναι σωστά άλλη κοπέλα περιμένει.εμεις είπαμε μαζί περίπου περιμενουμε.καλα σήμερα ξύπνησα κάπως δεν είμαι στα καλά μου ούτε το κινητό μου δεν έχω ανοίξει να φανταστείς.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Αχ ναι σωστά άλλη κοπέλα περιμένει.εμεις είπαμε μαζί περίπου περιμενουμε.καλα σήμερα ξύπνησα κάπως δεν είμαι στα καλά μου ούτε το κινητό μου δεν έχω ανοίξει να φανταστείς.

Μην πέφτεις! Έχουμε ακόμη!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!

@Ungry girl ευχομαι βρε κοριτσι να εχει πεσει ωστε να ξεκινησετε παλι προσπαθειες..

@ΓΙΩΤΑ78 δε θα το βγαλω θα το αφησω μεσα χαχα... 

κ εγω εχω δει ενα αντίστοιχο ονειρο!!

κ η καημενη η γιαγια μου μου επλεξε ενα σκουφακι μικρο!!!χαχα!βλεπω να μην το φοραει!!

Να σου ζησει!κ εμενα μου ειπε να δουμε τις εξετασεις αλλα θεωρει οτι δεν θα εχω προβλημα...γεννησες με καισαρικη η φυσιολογικα?αν πηγαινες μεχρι τελος θα εβγαινε 4+

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια μου! Χθες ειχαμε ραντεβου στον ουρολόγο! Οταν πήγαμε μας περίμενε ενα χαρτακι στην πορτα οτι ετυχε έκτακτο χειρουργείο και ο γιατρος απουσιάζει.... Όποτε θα παραταθεί η αγωνια μας... Θα παρω να κλείσω νεο ραντεβού !


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...