Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Έχω μια ταινία ακόμα αυτό που έκανα σήμερα είναι για τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.

Τέσσερις μέρες πριν την περίοδο και εσύ την έκανες 1 μέρα πριν την περίοδο και έδειξε! Είσαι πολύ έγκυος βρε αγάπη μου. Απίστευτο κι όμως αληθινό! Και η ungry girl είχε νομίζω πολλά θετικά τεστ, αλλά αχνά, ηταν έγκυος και έλεγε ήταν λάθος τα τεστ! Ανεξάρτητα της εξέλιξης είχε συλλάβει και τα τεστ ήταν θετικότατα. Το επιβεβαίωσε και με το γιατρό και με τη χοριακή που έκανε αργότερα. Πίστεψέ το!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 12 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

Πολύχρονη κοριτσάκι μου.... Ότι επιθυμείς και σύντομα με ένα φασολακι στην κοιλίτσα σου..♡


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κοννυ είπε:

χρονια σου πολλα!! Σου ευχομαι οτι το καλυτερο!!! Εμενα με εχει πιασει απογοητευση. Εγω εχω λιγους πονους περιοδου. Αυριο περιμενω να αδιαθετησω και αυριο θα παω να κανω και χοριακη. Εχω αγχοθει παρα πολυ. Ειμαι πολλυ "πεσμένη" ψυχολογικα.

Μην πέφτεις έχει ξεκινήσει καλά η βδομάδα με το τριανταφυλλάκι μακάρι να μας πεις κ εσύ αύριο καλά νέα! Μακάρι όλες μας να μας βρίσκουν πάντα καλά νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Έχω μια ταινία ακόμα αυτό που έκανα σήμερα είναι για τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.

Καλημέρα!! Πιο τεστ ειναι αυτο; Δειχνει σιγουρα πριν την περιοδο; Με εχει παρει πολυ απο κατω. Οπως ειπα και σε αλλο ποστ αυριο παω να κανω χοριακη. θελω να εχουν παει καλα ολα για ολες μας!!!! Αυτο το τεστ ξερεις αμα δειχνει και αμα εχεις κανει σπερματεχινση;

Εδω ταιριαζει το θα γεννησω οσπου να μαθω εδω ταιρίαζει!!! Μακαρι να ειναι για ολες καλα και μακαρι να γεννησουμε ολες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

By the way @Ungry girl πες μας τι έγινε με τη χοριακή σου; Τα πήρες τα αποτελέσματα; Αν μπεις δες και την ιστορία της @Χαρά Τριανταφυλλακι. να της πεις την εμπειρία σου!!! Γιατί μου θύμισε τη δική σου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Κοννυ είπε:

Καλημέρα!! Πιο τεστ ειναι αυτο; Δειχνει σιγουρα πριν την περιοδο; Με εχει παρει πολυ απο κατω. Οπως ειπα και σε αλλο ποστ αυριο παω να κανω χοριακη. θελω να εχουν παει καλα ολα για ολες μας!!!! Αυτο το τεστ ξερεις αμα δειχνει και αμα εχεις κανει σπερματεχινση;

Εδω ταιριαζει το θα γεννησω οσπου να μαθω εδω ταιρίαζει!!! Μακαρι να ειναι για ολες καλα και μακαρι να γεννησουμε ολες μας!!!!

Πιστεύω ότι όλα τα τεστ δείχνουν. Η φαρμακοποιός μου μου έδωσε ένα τεστ και μου είπε ότι είναι καλό και οικονομικό λέγεται ills test.  Είχε δύο μέσα το ένα το είχα κάνει το καλοκαίρι κανα δύο μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αρνητικό. Αυτό που έκανα σήμερα πάλι 1 με δύο μέρες πριν βγήκε θετικό. Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Φοβάμαι  μήπως είναι ψέμα 

Αύριο το πολύ μεθαύριο βάση του θετικού της ωορρηξίας 

Συγχαρητήρια!!!Ποιο τεστ έκανες;; είχαμε τα ίδια συμπτώματα ε;; υγρά έχεις ακόμη;

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

Πολύχρονη!!!!Δεν έχουν όλες οι έγκυες συμπτώματα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συγχαρητήρια!!!Ποιο τεστ έκανες;; είχαμε τα ίδια συμπτώματα ε;; υγρά έχεις ακόμη;

Πολύχρονη!!!!Δεν έχουν όλες οι έγκυες συμπτώματα!

Μου το σύστησε η φαρμακοποιός μου.  Μου είπε είναι καλό και οικονομικό λέγεται illα test. Ναι τα ίδια αποτι θυμάμαι. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. είσαι εγκυος τα κατάφερατε συγχαρητήρια!!!! είμαι της άποψης και να περιμενεις 2μερουλες για χοριακη δεν έγινε και τίποτα να ανεβεί και λίγο μην δεις μικρό νούμερο και ανησυχείς.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πιστεύω ότι όλα τα τεστ δείχνουν. Η φαρμακοποιός μου μου έδωσε ένα τεστ και μου είπε ότι είναι καλό και οικονομικό λέγεται ills test.  Είχε δύο μέσα το ένα το είχα κάνει το καλοκαίρι κανα δύο μέρες πριν την περίοδο και βγήκε αρνητικό. Αυτό που έκανα σήμερα πάλι 1 με δύο μέρες πριν βγήκε θετικό. Μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.

Μπράβο!!! Αντε καλη εγκυμωσίνη!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θα φανταστείτε τι έγινε μπήκε ο άντρας μου σπίτι και αρχσα να τρέχω να κρύψω το τεστ.... χαχα πρεπει να πάω στο μαγαζι του. Θα σας στείλω μόλις παω.... να δω μηπως μιλήσω και με την μάνα μου για να δω τι θα κάνω.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Δυναμικά μπήκε η βδομάδα, εύχομαι να πολλαπλασιαστούν τα θετικά νέα!

@Nati85 χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα κορίτσι μου! Θετικό τεστ!!!! Και γρήγορα! :wub:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. συγχαρητήριαααα!!!!! Αχνό θετικό = θετικό, όπως είπαν τα κορίτσια! Σίγουρα δυσκολεύεσαι να το συνειδητοποιήσεις αλλά ισχύει!!! Μπράβο σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Αν θέλεις πήγαινε στο γυναικολόγο να σου γράψει τη χοριακή, εμένα μου την έγραψε και πλήρωσα μόνο 2 ευρώ, αλλιώς δανείσου από τη μαμά σου όπως είπαν παραπάνω, χωρις να πεις το λόγο. Πες κάτι άσχετο! Και αναμένουμε ωραία αποτελέσματα!! <3 Μετά θα οργανώσουμε την έκπληξη, πώς θα το ανακοινώσεις στο σύζυγο, χαχαχα! (Α, επισης μπορεις να παρεις ενα Predictor early που ειναι πολυ ευαισθητο κ θα δειξει πιο εντονα, ωστε να σιγουρευτεις κι αλλο, σε περιπτωση που θες να περιμενεις 2-3 μερες για χοριακη!)

 

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

@Κοννυκαλή επιτυχία κορίτσι μου!!! 

@Nati85 χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα με υγεία και ένα γερό σπορακι γρήγορα! 

λετε να κανω και τεστ;;απο την μια σκεφτομαι τζαμπα τα λεφτα, αφου αυριο το απογευμα θα ξερω. Απο την αλλη με εχει πιασει αγωνια. Θα μου πειτε εφαγες το γαιαρο η ουρα εμεινε!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. είσαι εγκυος τα κατάφερατε συγχαρητήρια!!!! είμαι της άποψης και να περιμενεις 2μερουλες για χοριακη δεν έγινε και τίποτα να ανεβεί και λίγο μην δεις μικρό νούμερο και ανησυχείς.

Αυτό σκεφτόμουν να σου πω και εγώ. Απλά το σκέφτομαι λίγο για τον θυρεοειδή μου. Θα πάρω τον ενδοκρινολογο και την γυναικολόγο να τους ρωτήσω. Εάν για δύο μέρες δεν θα έχω πρόβλημα οκ. Αλλιώς θα πάω σήμερα.

πρίν από 2 λεπτά , Antila είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δυναμικά μπήκε η βδομάδα, εύχομαι να πολλαπλασιαστούν τα θετικά νέα!

@Nati85 χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα κορίτσι μου! Θετικό τεστ!!!! Και γρήγορα! :wub:

@Χαρά Τριανταφυλλακι. συγχαρητήριαααα!!!!! Αχνό θετικό = θετικό, όπως είπαν τα κορίτσια! Σίγουρα δυσκολεύεσαι να το συνειδητοποιήσεις αλλά ισχύει!!! Μπράβο σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά! Αν θέλεις πήγαινε στο γυναικολόγο να σου γράψει τη χοριακή, εμένα μου την έγραψε και πλήρωσα μόνο 2 ευρώ, αλλιώς δανείσου από τη μαμά σου όπως είπαν παραπάνω, χωρις να πεις το λόγο. Πες κάτι άσχετο! Και αναμένουμε ωραία αποτελέσματα!! <3 Μετά θα οργανώσουμε την έκπληξη, πώς θα το ανακοινώσεις στο σύζυγο, χαχαχα!

 

Χαχαχαχα έχω δεν μπορώ να σας περιγράψω τι νιώθω. Τα χέρια μου έχουν παγώσει.... Η καρδιά μου φτερουγίζει...

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...