Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν έχει γίνει λάθος. .είχες τόσα συμπτώματα αυτές τις μέρες και σου έλεγα ότι μάλλον είσαι.  Βλέπεις θετικό τεστ...γιατί να.μην είσαι? ??  Πήγαινε να κάνεις χοριακη να το πιστέψεις και να πετάξεις από χαρά! 

Ξέρεις τι φταίει είναι όλα τα αρνητικά που έχω δει και απλά νομίζω ότι έχει γίνει λάθος και φοβάμαι.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσια  φοβάμαι. Νομίζω ότι έχει γίνει λάθος. Δεν μπορώ να το πιστέψω. Που μπορώ να σας στείλω φωτογραφία να μου πείτε την γνώμη σας 

Μπορείς σε προσωπικό μήνυμα για να τη δούμε αμέσως αλλά θα σου έλεγα αντί να ρωτάς εμάς να πας σε ένα μικροβιολογικό! Τι τεστ έκανες; Ήταν ευαίσθητο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Σε καταλαβαίνουμε! Αλλά αν το δεις και στο αίμα είναι σίγουρο, θα σε καθησυχάσει να μάθεις κι από εκεί τα καλά τα νέα πιστεύω.

Το ξέρω καταλαβαίνω τι λες. Μόνο που αυτήν την στιγμή δεν έχω και φράγκο περιμένω την Πέμπτη να πληρωθώ. Και δεν θέλω να ζητήσω από τον άντρα μου γιατί ήθελα να του κάνω έκπληξη 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

Χρόνια πολλά τοξοτίνα!!! Να είσαι γερή και δυνατή και σύντομα με ένα ακόμα μωράκι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ξέρεις τι φταίει είναι όλα τα αρνητικά που έχω δει και απλά νομίζω ότι έχει γίνει λάθος και φοβάμαι.

Εντάξει. Το καταλαβαίνω. .αλλά τώρα είναι άδικο και για τους 2 σας! ! :) πίστεψε το !! Θέλειςχρόνο να το συνειδητοποιησεις αλλά είσαι! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Δε γινεται να κανει λαθος αγαπη μου! Για να βγαινει αχνο ανιχνευει ορμονη, για να υπαρχει ορμονη υπαρχει σπορι! Ποσες μερες πριν την περιοδο εισαι?

1 με 2.....♡


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Το ξέρω καταλαβαίνω τι λες. Μόνο που αυτήν την στιγμή δεν έχω και φράγκο περιμένω την Πέμπτη να πληρωθώ. Και δεν θέλω να ζητήσω από τον άντρα μου γιατί ήθελα να του κάνω έκπληξη 

Οκ. Πες του ένα ψεματάκι ότι κάτι άλλο θες να πάρεις και ζήτα ένα 10αρικο. Αλλιώς αν θες κάνε αύριο πρωί ένα ακόμα τεστάκι. Θα έχει ανέβει κι άλλο η ορμόνη λογικά και θα δείξει πιο καλά. Πολύ χαρηκα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

χρονια πολλαααααααααα κοριτσι,πολυχρονη οτι ποθεις και γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλια σου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

1 με 2.....♡

Μπορεις να περιμενεις μεχρι να πληρωθεις. Αλλο τεστ εχεις? Ολα θα πανε καλα κοριτσι! Μην ανησυχεις για τιποτα και παρε το χρονο σου να το πιστεψεις! Αντε κ στα δικα μας οι λεφτερες χαχαχαχαχα

@Nati85 χρονια πολλαααααα! Πολυχρονη, και οτι ποθεις να ερθει γρηγορα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Οκ. Πες του ένα ψεματάκι ότι κάτι άλλο θες να πάρεις και ζήτα ένα 10αρικο. Αλλιώς αν θες κάνε αύριο πρωί ένα ακόμα τεστάκι. Θα έχει ανέβει κι άλλο η ορμόνη λογικά και θα δείξει πιο καλά. Πολύ χαρηκα!

Σκέφτομαι να πω στην μάνα μου.... Να χαλάσω την έκπληξη της μάνας μου....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σκέφτομαι να πω στην μάνα μου.... Να χαλάσω την έκπληξη της μάνας μου....

Στο δημόσιο νοσοκομείο δεν είναι τζάμπα; Μπορείς να πας κι εκεί. Αλλά ένα ψεματάκι αθώο είναι αν δεν το πεις τώρα και το πεις αύριο. Μη νιώθεις ότι χαλάς κανενός την έκπληξη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μπορεις να περιμενεις μεχρι να πληρωθεις. Αλλο τεστ εχεις? Ολα θα πανε καλα κοριτσι! Μην ανησυχεις για τιποτα και παρε το χρονο σου να το πιστεψεις! Αντε κ στα δικα μας οι λεφτερες χαχαχαχαχα

@Nati85 χρονια πολλαααααα! Πολυχρονη, και οτι ποθεις να ερθει γρηγορα!

Έχω μια ταινία ακόμα αυτό που έκανα σήμερα είναι για τέσσερις μέρες πριν την περίοδο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σκέφτομαι να πω στην μάνα μου.... Να χαλάσω την έκπληξη της μάνας μου....

Γιατί δεν του λες ότι πρέπει να πας.κάτι στον τσαγκαρη ή κάτι τέτοιο. ..δεν νομίζω ότι πειράζει. .και στη μαμά σου να το πεις καλό είναι. .

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Γιατί δεν του λες ότι πρέπει να πας.κάτι στον τσαγκαρη ή κάτι τέτοιο. ..δεν νομίζω ότι πειράζει. .και στη μαμά σου να το πεις καλό είναι. .

Βασικά πες στη μαμά σου να σου δανείσει 20 ευρώ αλλά μην της πεις το λόγο.  Ετσι ούτε ψέματα θα πεις ούτε θα χαλάσεις την έκπληξη 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

χρονια σου πολλα!! Σου ευχομαι οτι το καλυτερο!!! Εμενα με εχει πιασει απογοητευση. Εγω εχω λιγους πονους περιοδου. Αυριο περιμενω να αδιαθετησω και αυριο θα παω να κανω και χοριακη. Εχω αγχοθει παρα πολυ. Ειμαι πολλυ "πεσμένη" ψυχολογικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...