Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Καλημέρα.Μην φοβάσαι.στην εγκοσυνγ μου πέρασα τα πάντα.στο πρώτο τρίμηνο κόλλησα και μια γαστρεντερίτιδα που με έκανε κομμάτια.ήταν δύσκολα.την πέρασα πολύ βαριά.ήμουν σε συνεχη επικοινωνια με τον γιατρό μου κ Όλα πήγαν μια χαρά

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για τα λογια παρηγοριας ,ελπιζω να πανε ολα καλα και με εμενα!!!Να χαιρεσαι το παιδακι σου   :)

πρίν από 22 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα στην ομαδούλα μου την αγαπημένη! Έχω χάσει τα χτεσινά νέα γιατί με το που πήγα να σας διαβάσω χτύπησε το κουδούνι και είχαμε επισκέψεις. Τώρα ετοιμάζομαι να φύγω και θα τα δω το βράδυ ή αύριο το μεσημέρι! 

Απαντώ μόνο στις ειδοποιήσεις για να φύγω!

Δεν περιμένω αύριο. Από συμπτώματα  τίποτα. ούτε πόνοι ούτε υγρά. Αλλες φορές μου έχει ξανατύχει αυτό και απλά πονάω 2-3 ώρες πριν έρθει. Καλύτερα που είδα το αρνητικό γιατί είμαι προετοιμασμένη και ψιλοήρεμη. Ευτυχώς που θα είμαι και απασχολημένη όλη μέρα Καλή τύχη kal styl για σήμερα. Να μην έρθει! και να ακολουθήσουν κ άλλες!!! πολλές εγκυούλες!!! 

Φιλιά σε όλες και θα διαβάσω τα νέα που έχω χάσει όπως και δήποτε. Ακόμα και 100 σελίδες!!!

μην απογοητευεσαι καλε ,περιμενε λιγο ,απογευμα εκανες το τεστ !!!Σας ειπα οτι και εγω με θετικη χοριακη εκανα τεστ απο περιεγεια την επομενη μερα και δεν βγηκε σχεδον τιποτα.Αιματος επρεπε να κανεις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 17 λεπτά , alina80 είπε:

Εγώ περισσότερο το κάνω για πλάκα, για να γελάμε. Του λέω σήμερα, "κανόνισε  την πορεία σου γιατί δύο φορές έχω δει όνειρο ότι κάνουμε παιδί, στο ένα δεν ήσουν καν εκεί, στο άλλο έλεγες δεν είναι δικό σου το παιδί". 

Πέρα από την πλάκα, ένα χρόνο τώρα που προσπαθούμε, ποτέ είχα δει τέτοια ονειρα. Λέτε να μου στέλνει μηνύματα το ασυνείδητο μου; Χαχαχα. 

@andrianni μου μην απογοητεύεσαι τελείως. Γιατί ήταν νωρίς χτες και το έκανες και απόγευμα.

Μπορει κ να ηρθε η ωρα καλή μου! Σου το ευχομαι μέσα από την καρδιά μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως κ να νιώσεις συνεχή επικοινωνια με τον γιατρό να έχεις.

Το έχω πει εκατοντάδες φορές.Μην εμπιστεύεστε τα τεστ εγκυμοσύνης εμένα βγήκε αρνητικοτατο.δεν είχα συμπτώματα κλπ.μόνο συμπτώματα περιόδου και πολλλλλαααααααα υγρα.οποτε Επειδή η κόρη άρρωστη έπαιρνα κανονικά cold and flu δεν φαντάζεστε τύψεις που είχα Όταν έμαθα ότι είναι εγκυος


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!!

@Ungry girl ευχομαι βρε κοριτσι να εχει πεσει ωστε να ξεκινησετε παλι προσπαθειες..

@ΓΙΩΤΑ78 δε θα το βγαλω θα το αφησω μεσα χαχα... 

πρίν από 43 λεπτά , alina80 είπε:

@ΓΙΩΤΑ78 προσπάθησε να αποφύγεις τον άντρα σου όσο μπορείς. Μακάρι να μην κολλήσεις. 

Δεν σας είπα. Πάλι είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα. Ότι μου έφεραν το μωρό (δέκα μηνών το γέννησα -χαχαχα) και το λογαριασμό. Και ο άντρας μου είχε μια μούρη μέχρι το πάτωμα γιατί νόμιζε ότι δεν είναι δικό του. Ξυπνάμε το πρωί και του λέω "ντροπή σου να πιστεύεις ότι το παιδί δεν είναι δικό σου"! 

κ εγω εχω δει ενα αντίστοιχο ονειρο!!

πρίν από 32 λεπτά , Ani ani είπε:

Καλημερα! οντως λογικα θα πατε στο επομενο νουμερο..αλλα τι πειραζει;; οσο για το απο που πηρε τα στρουμπουλα μπουτακια θα μεινεις με την ευχαριστη απορια ♡♡

κ η καημενη η γιαγια μου μου επλεξε ενα σκουφακι μικρο!!!χαχα!βλεπω να μην το φοραει!!

πρίν από 9 λεπτά , Ζαχαρωτο είπε:

Μην αγχώνεσαι εμένα ήταν στην 97 θέση στο ντοπλερ.αμνιακό υγρό σαν εσένα από 24 εβδομάδων.κάθε τρεις και λίγο εξετάσεις αίματος Μήπως έχω ζάχαρο έπαιρνα πολλά κιλά και εγώ χωρι2 να τρώω υπερβολικά..γέννησα 38.3 Μια μπέμπα 3680.και ο πλακουντας είχε ακομα να δώσει στο μωρο δεν είχε γεράσει καθόλου.

Να σου ζησει!κ εμενα μου ειπε να δουμε τις εξετασεις αλλα θεωρει οτι δεν θα εχω προβλημα...γεννησες με καισαρικη η φυσιολογικα?αν πηγαινες μεχρι τελος θα εβγαινε 4+


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!!

@Ungry girl ευχομαι βρε κοριτσι να εχει πεσει ωστε να ξεκινησετε παλι προσπαθειες..

@ΓΙΩΤΑ78 δε θα το βγαλω θα το αφησω μεσα χαχα... 

κ εγω εχω δει ενα αντίστοιχο ονειρο!!

κ η καημενη η γιαγια μου μου επλεξε ενα σκουφακι μικρο!!!χαχα!βλεπω να μην το φοραει!!

Να σου ζησει!κ εμενα μου ειπε να δουμε τις εξετασεις αλλα θεωρει οτι δεν θα εχω προβλημα...γεννησες με καισαρικη η φυσιολογικα?αν πηγαινες μεχρι τελος θα εβγαινε 4+

Βρε χαλαλι το σκουφακι..ολοκληρη μπεμπα θα ερθει θα το ξεχασουν..παντως και η δικια μ μαμα εχει φριαξει σκουφακθ κ μικρο ζακετακι..αλλα οπως φαινεται θα του κανει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! !! @Ungry girlσου εύχομαι να έχει πέσει και σύντομα να ξεκινήσετε πάλι από την αρχή! !!

@ΓΙΩΤΑ78καταλαβαίνω το άγχος σου! ! Εγώ είχα αρρωστήσει αλλά όχι γαατρεντεριτιδα . Από όσο ξέρω είναι σημαντικό να μην αφυδατωθεις και αυτό εξαρτάται και από το πόσο βαριά θα σε πιάσει.  Θα έλεγα να μιλήσεις με το γυναικολόγο άμεσα να σου πει τι να κάνεις.  Από εδώ και πέρα πάντως πρέπει να προσέχεις συναναστροφες με όσους μπορεί να έχουν κάτι που κολλάει 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ani ani είπε:

Βρε χαλαλι το σκουφακι..ολοκληρη μπεμπα θα ερθει θα το ξεχασουν..παντως και η δικια μ μαμα εχει φριαξει σκουφακθ κ μικρο ζακετακι..αλλα οπως φαινεται θα του κανει..

 

καλα εννοείται οτι δε μας πειραζει!!εχουμε κ εμεις πολλα πλεκτα γτ πλεκει η πεθερα μου πολυ κ μας εχει κ κουβερτες...μια σακουλα ηδη μας εχει φτιαξει...μας ειχε σκουφακι μπλουζακι καλτσες!χαχα!μας εχει φτιαξει κ σχεδια ποιο 'καλα'...εμ σε καμια γιορτη να μην της βαλω ποιο επισημο ζακετακι??χαχα...βεβαια τα εκανε πολυ ωραια οφειλω να πω...προτυπο σχεδιο!ποτς εχεις ξανα ραντεβου?εγω στις 3!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! !! @Ungry girlσου εύχομαι να έχει πέσει και σύντομα να ξεκινήσετε πάλι από την αρχή! !!

@ΓΙΩΤΑ78καταλαβαίνω το άγχος σου! ! Εγώ είχα αρρωστήσει αλλά όχι γαατρεντεριτιδα . Από όσο ξέρω είναι σημαντικό να μην αφυδατωθεις και αυτό εξαρτάται και από το πόσο βαριά θα σε πιάσει.  Θα έλεγα να μιλήσεις με το γυναικολόγο άμεσα να σου πει τι να κάνεις.  Από εδώ και πέρα πάντως πρέπει να προσέχεις συναναστροφες με όσους μπορεί να έχουν κάτι που κολλάει 

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου,επειδη δεν εχω πει τιποτα στους δικους μου ακομα, δεν μπορουσα να αποφυγω τον μικρο που ειχε κολλησει,σημερα ειναι και ο αντρας μου χαλια ,αλλα πως να τον αποφυγω ???στο ιδιο σπιτι μενουμε.....!! Ελπιζω να την εχω σκαπουλαρει ,παιρνω και χημειοπροφυλαξη εδω και 2 μηνες λογω υποτροπιαζουσας ουρολοιμωξης( μισο χαπακι augmentin) καθε μερα ,μπορει και να με προστατεψει αυτο,θα δειξει!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου,επειδη δεν εχω πει τιποτα στους δικους μου ακομα, δεν μπορουσα να αποφυγω τον μικρο που ειχε κολλησει,σημερα ειναι και ο αντρας μου χαλια ,αλλα πως να τον αποφυγω ???στο ιδιο σπιτι μενουμε.....!! Ελπιζω να την εχω σκαπουλαρει ,παιρνω και χημειοπροφυλαξη εδω και 2 μηνες λογω υποτροπιαζουσας ουρολοιμωξης( μισο χαπακι augmentin) καθε μερα ,μπορει και να με προστατεψει αυτο,θα δειξει!!!!

Ααα αφού είναι έτσι μακάρι κορίτσι μου να την έχεις γλιτώσει 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

καλα εννοείται οτι δε μας πειραζει!!εχουμε κ εμεις πολλα πλεκτα γτ πλεκει η πεθερα μου πολυ κ μας εχει κ κουβερτες...μια σακουλα ηδη μας εχει φτιαξει...μας ειχε σκουφακι μπλουζακι καλτσες!χαχα!μας εχει φτιαξει κ σχεδια ποιο 'καλα'...εμ σε καμια γιορτη να μην της βαλω ποιο επισημο ζακετακι??χαχα...βεβαια τα εκανε πολυ ωραια οφειλω να πω...προτυπο σχεδιο!ποτς εχεις ξανα ραντεβου?εγω στις 3!

ενταξει τοτε!! θα ξαναπαω και εγω στις 3 του μηνα..και αυριο θα παω να κανω εξετασεις αιματος και καμπυλης..αντε να δουμε.. Απο κιλα σου ειπε κατι ο γιατρος σου..τωρα συνολικα ποσα εισαι απο την αρχη της εγκυμοσυνης;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...