Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , alina80 είπε:

Ημιμόνιμο μαύρο έκανα. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Νομίζω είναι θέμα γιατρού. Την ξαδέρφη μου δεν την άφηνε ο γιατρός της ούτε απλό μανικιούρ. Ουτε τα μαλλιά. Την Πέμπτη που θα πας ρώτησε τον. 

 

κι εγω μαυρο ημιμονιμο εκανα προχθες! Μονο που εβαλα κ μια χιονονιφαδα σε ενα νυχι ετσι για το πνευμα των Χριστουγεννων! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

κι εγω μαυρο ημιμονιμο εκανα προχθες! Μονο που εβαλα κ μια χιονονιφαδα σε ενα νυχι ετσι για το πνευμα των Χριστουγεννων! 

Νονι κ εγω ακριβως εχω σκεφτει να κανω γτ το κοκκινο παρα ειναι κλασικο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Νονι κ εγω ακριβως εχω σκεφτει να κανω γτ το κοκκινο παρα ειναι κλασικο...

κι εγω αυτο σκεφτηκα ημουν αναμεσα σε μπορντω και μαυρο κ τελικα διαλεξα μαυρο με μια τσαχπινια! Ειδα στην κοπελα διπλα μου εκανε μεχρι ταρανδο πανω στα νυχια αλλα εγω ειμαι του μινιμαλ! Πολυ ωραιος συνδιασμος ειναι κ το μαυρο με χρυσο για χριστουγεννα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

αχ βρε @caramel_83 τι να πω δεν φαινεσε κοπελα που προσπαθει για παιδι μονο για τον αντρα της. οι κοπελες αυτες ουτε σε γιατρους πανε ουτε σε φορουμ για την συλληψη γραφονται. νομιζω αν παραδεχτεις μεσα σου οτι το θελεις εσυ πολυ τοτε θα ξερεις κ πως θα κανεις τον αντρα σου να φερθει ωριμα.

Αγαπη μου δεν πηγα στους γιατρους για θεμα παιδιου αλλα επειδη ειχα θεμα με την περιοδο μου κ συνεχιζω να εχω καποια θεματα με την ροη μου, απλα οταν πηγαινα ρωταγα αν επηρεάζει την γονιμοτητα το θεμα μου για τον ιδιο λογο γραφτηκα κ στο αλλο φορουμ στο οποιο μετα γιναμε παρεα κ ηρθαμε εδω. Αν δεν ημουν 34 τωρα αλλα 28 30 δεν θα εμπαινα καν σε διαδικασια παιδιου για να σου μιλησω ειλικρινα οπως το εχω ξαναπει αυτο...ηλικιακα ομως σιγα σιγα επρεπε να μπω λιγο στον χορό 

 

Σας γραφω απο το κινητο στην δουλεια

Link to comment
Share on other sites

γυρισαμε κ εμεις απο το γιατρο!!ολα καλα!!880γραμμαρια φτασαμε!!προς τον μπαμπα μοιαζουμε!ολες οι μετρήσεις της ειναι καλες απλα αρχιζει κ απο εκει που ηταν στις καμπυλες στη μεση(στα φυσιολογικα)αρχίζει κ πηγαινει προς τα πανω!θα βγει μπαμπατσικο μωτο!χαχα!μου ειπε να προσέξω τους υδατανθρακες κ τα γλυκα γτ εχω στα ανωτερα φυσιολογικα πλαισια αμνιακο υγρο...αυτα.. @Ani ani

1 hour ago, Antila είπε:

@ΓΙΩΤΑ78 μπραβοοο!! Με τετοια χοριακη δε θα δειτε απλως κατι στις 29, θα εχει παει και φανταρος μεχρι τοτε! Χαχα! <3 Με το καλο κοριτσι μου, μια ηρεμη τελειομηνη κυηση ευχομαι και ενα υγιεστατο μωρο στην αγκαλια!

Με γεια τα νυχακια!! Πως τα εκανες; Με σχεδιακια; Ημιμονιμο; Εγω θα ηθελα ενα ημιμονιμο γαλλικο, αλλα επιτρεπεται στο πρωτο τριμηνο; Για να λες "μπορει να αργησω να τα ξαναφτιαξω", κατι θα ξερεις!! Και ναι, σου ευχομαι να αργησεις πολυ αν δεν επιτρεπεται :wub:

εμενα με αφηνε κ μου πρότεινε ημιμονιμο για να μην τα βαφω συχνα...

  • Μου αρέσει 5

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

@KalStyl @andrianni πως πατε απο συμπτωματα κοριτσια?? τεστακι ποτε λετε να κανετε??

@ΓΙΩΤΑ78 μεγαλη χοριακη ευχομαι, να μπεις να μας πεις εεε

Τίποτα από συμπτώματα! Το μεσημέρι όμως δεν κρατήθηκα και χτύπησα ένα! Φυσικά εσπασα τα μούτρα μου κ τώρα θα κάτσω στα αυγά μου!!!!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenakii22 είπε:

γυρισαμε κ εμεις απο το γιατρο!!ολα καλα!!880γραμμαρια φτασαμε!!προς τον μπαμπα μοιαζουμε!ολες οι μετρήσεις της ειναι καλες απλα αρχιζει κ απο εκει που ηταν στις καμπυλες στη μεση(στα φυσιολογικα)αρχίζει κ πηγαινει προς τα πανω!θα βγει μπαμπατσικο μωτο!χαχα!μου ειπε να προσέξω τους υδατανθρακες κ τα γλυκα γτ εχω στα ανωτερα φυσιολογικα πλαισια αμνιακο υγρο...αυτα.. @Ani ani

εμενα με αφηνε κ μου πρότεινε ημιμονιμο για να μην τα βαφω συχνα...

λοιπον τωρα εσεις κανατε υπερηχο, καμπυλη σαγχαρου και εξετασεις αιματος;; οντως μπαμπατσιια η μπεμπουλα σου! πολυ χαιρομαι που ειναι καλα το μωρακι σας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , andrianni είπε:

Τίποτα από συμπτώματα! Το μεσημέρι όμως δεν κρατήθηκα και χτύπησα ένα! Φυσικά εσπασα τα μούτρα μου κ τώρα θα κάτσω στα αυγά μου!!!!!!!

Πότε δεν περιμένεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii γκουγκλαρε το hometest.gr μπες στο σάιτ και δες τιμές συνηθως σε μια με 2 μέρες τα στέλνουν αλλά κοιτα τις τιμές.εγω παιρνω 30ωορρηξιας συν δέκα εγκυμοσύνης δώρο που δίνουν μαζί με τα μεταφορικά και την αντικαταβολή περίπου 25 ευρώ βγαίνουν.

4 ώρες πρίν, marillia είπε:

Κορίτσια μου μπήκα τώρα να σας διαβάσω και ευτυχώς που λέγατε για φαγητά και θυμήθηκα να βάλω το μοσχάρι να βράζει χαχχαχχα!!!!!Περιμένω πως και πως να έχουμε ευχάριστα αυτό το μήνα!!!!Καλά για μενα δε περιμένω πολλάααα!!!!

Ενα και καλό θα περιμενεις!!!αντε να τελειώσεις λίγο τα σεμινάρια να μπαίνεις.εγω γυρισα από το μάθημα ζωγραφικής θα κάνω μια κουκουβάγια για το παιδικό δωμάτιο χιχι!!για να δούμε πως θα βγει γιατί με τα χρώματα δεν είχα επαφή καθόλου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

λοιπον τωρα εσεις κανατε υπερηχο, καμπυλη σαγχαρου και εξετασεις αιματος;; οντως μπαμπατσιια η μπεμπουλα σου! πολυ χαιρομαι που ειναι καλα το μωρακι σας!

μου εχει γραψει να τα κανω πιο μετα...μετα την 26η μου ειπε ειναι καλα για την καμπυλη οποτε θα παω την αλλη βδομαδα!κ ψαχνω να βρω απο που θα παρει κ θα βγει μπαμπατσικια γτ κ εγω κ ο ανδρας μου ημασταν αδυνατουλια...βλεπω τα ρουχα 0-3 να μην τα φοραει κ να πηγαινουμε απευθειας 3+!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τίποτα από συμπτώματα! Το μεσημέρι όμως δεν κρατήθηκα και χτύπησα ένα! Φυσικά εσπασα τα μούτρα μου κ τώρα θα κάτσω στα αυγά μου!!!!!!!

Όπως σε ρώτησε και η @ntemiiiiii πότε δεν περιμένεις.? Εντάξει μην στεναχωριέσαι. Ελπίζουμε να έχει γίνει λάθος. Δεν χάθηκαν οι ελπίδες μας...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ομορφες!!! ξεκινησαν τα προεορτια της καταραμενης της περιοδου μου...ποναω και εχω υγρα!!!!  αυριο το πρωι θα εχω αδιαθετησει!! εχω παρει μια κρυαδα κοριτσια...ηθελα τοσο πολυ αυτη τη φορα να ημουν!!!!   τι να πω....δε χαθηκε τιποτα. Όταν μου ερθει θα το παρω αποφαση  και προχωραμε για τον επομενο κυκλο...

3 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τίποτα από συμπτώματα! Το μεσημέρι όμως δεν κρατήθηκα και χτύπησα ένα! Φυσικά εσπασα τα μούτρα μου κ τώρα θα κάτσω στα αυγά μου!!!!!!!

Κορίτσι, νομιζω εσυ ΔΕΝ περιμενεις την Τεταρτη ετσι? εχεις 2 μερες ακομα, μπορει να μην το εντοπισε το τεστ...μακαρι να ξαφνιαστεις ευχαριστα, αν οχι παμε δυναμικα στον επομενο κυκλο!!! θα ερθει συντομα!!  εγω παλι ποναω και εχω υγρα και η διαθεση μου φυσικα στα πατωματα προς το παρων, θα ανεβω ομως σιγα σιγα... <3

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2017 at 11:42 ΠΜ, KalStyl είπε:

Γεια σας κοριτσια !!!!  πως ειστε?   εγω μετραω αντιστροφα 2 & σημερα!!!   :-D

 γλυκια μου @caramel, ο καρεμελιτος σου θελει παιδακι, απλα συνηθως οι αντρες νομιζουν οτι ολα ειναι ευκολα, οπως και ο δικος μου νομιζε οτι θα το πιαναμε απο τον 1ο μηνα και ολα καλα.....συνηθως προσπαθουν να βλεπουν τα πραγματα πιο χαλαρα γιατι φοβουνται να αντιμετωπισουν την ολη διαδικασια. ...!!  φυσικα δεν ειναι δικαιο για μας αυτο, αλλα εμεις ειμαστε φτιαγμενες για τα δυσκολα και οχι εκεινοι....ειμαι σιγουρη οτι θα πεταξει απο την χαρα του οταν μαθει για την επερχόμενη εγκυμοσυνη σου. και ειμαι σιγουρη οτι και εσυ το θες πολυ να γινεις μανουλα. εμενα η γνωμη μου ειναι να σπρωξεις ακομα λιγακι το θεμα και ολα θα πανε καλα και στους δυο σας. Μολις παρει αγκαλια το παιδακι του θα εχει ηδη καταλαβει οτι μπορει να γκρεμισει τον κοσμο για να ειναι ευτυχισμενη η οικογενεια του.  Εσυ ομως ξερεις καλυτερα απο ολες μας. 

τα φιλια μου !!! <3 <3

 

@caramel_83 σε ειχα κανει tag σε αυτο μου το σχολιο για σενα χτες......αλλα αντι εσενα εκανα tag καποια άλλη caramel καταλαθος. δεν ξερω αν μπορω να το διορθωσω. :-(:confused:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα ομορφες!!!!

Τι κανετε???? Εγω δεν.ξερω ποσες μερες για τα Χριστούγεννα για να.μας πει η @alina80!!!!

Κοριτσα και @elenakii22 ηρθα στο μικροβιολογο!!! Το μεσημερακι θα δειξει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! @Ungry girl μου, 14 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! Άντε, να πάρεις μια σούπερ αρνητική χοριακή (ναι, το είπαμε και αυτό εδώ μέσα), να έρθει περίοδος να ξεκινήσεις πάλι, δυναμικά και σωστά και συχνά και με περισσότερη αισιοδοξία. Και να στολίσεις. Βάλε τουλάχιστον τα φωτάκια σε μία πρίζα να ανάβουν!

Οι υπόλοιπες τι κανετε; @KalStyl πώς ξύπνησες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...