Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Κορίτσια μου πήρα την απάντηση ,χοριακή 2076 μου φαίνεται ότι πάρα ανέβηκε  αν αναλογιστεί κανείς ότι σήμερα είναι μόλις δύο μέρες μετά την υποτιθέμενη καθυστέρηση .πήρα τον γιατρό τον ρώτησα μήπως είναι δύο και μου είπε όχι 

Μπράβο κοριτσάκι μας.... Τι ωραία να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη. Όλα καλά να σου πάνε.♡

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Για κιτρινα υγρα καπου εχω διαβασει οτι μπορει να υπαρχουν στην εγκυμοσυνη...τωρα δν μπορω να σ πω με σιγουρια...μακαρι να ειναι..

Θα μάθω σε δύο μέρες.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 50 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αν θελω πιτσα παιρνω ζυμαρι αποτπν φουρνο το βαζω στο ταψι πεταω κ τα υλκα απο πανω κ σε 5 λεπτα ετοιμογια ψησιμο

Πως λεγετα να το πω στον.γαμπρο που εχει θεμα με την.οικονομια...εδω πηραν καφετιερα 300€ γιανα πινουν κ στο σπιτι καφε κ ετσι.θα την κανουν αποσβεση..και του λεω αφου δεν βγαινετε ποτε για καφε πως θα την κανεις αποσβεση???χαχαχα

Χααχαχαα δεν θυμάμαι αν θες να ρωτησω χαχαχα!ε ένταξη ποσο οικονομια να σου βγει απο αυτόν απο την αλλη αφου δεν πανε για καφέ μια χαρα χαχαα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω περνώ αυτά της hometest είναι όπως τα ωορρηξιας.εχει μέσα το πακέτο 30ωορρηξιας και 10 εγκυμοσύνης.νομιζα ότι έπαιρνες ωορρηξιας τεστ.ειναι απλα μικρά στενόμακρα χαρτινα στικς.

 

Όχι δεν τα έχω πάρει ποτέ; αξίζει δλδ να παραγγείλω κύησης; είναι πολλά; έχουν και μεταφορικά;

πρίν από 32 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ σήμερα δεν έχω υγρά. Τα κλασικά πονάκια χαμηλά. Και από χθες στομαχοπονο.

Ούτε εγώ εχω υγρά κάθε μέρα σήμερα όμως κίτρινα μύξα

πρίν από 30 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Για κιτρινα υγρα καπου εχω διαβασει οτι μπορει να υπαρχουν στην εγκυμοσυνη...τωρα δν μπορω να σ πω με σιγουρια...μακαρι να ειναι..

Κίτρινα μύξα παιδί μου!εγώ δεν τα έχω ξαναδεί σε μένα!Η δεν τα είχα παρατηρήσει τι να πω!

@Dimitr@17 κι εσύ υγρά μύξα κίτρινα έχεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές σας,αντεύχομαι το ίδιο και σε εσάς σύντομα κιόλας!!Φιλάκια 

Είμαι δουλειά και γράφω από το κινητό γι αυτό δεν μπορώ να απαντήσω στην κάθε μία ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Χαχαχαα ελενακι δεν θα το πιστέψεις ποσο θελω να κανω και δεν εχω αλλα αχαχαχα για καλο ειναι που δεν εχω!!! Αυριο θα παω πιστεύω θα βγει αρνητική ευχομαι δηλαδη!

μακαρι να μπορεσετε να ξεκινησετε γρηγορα ξανα προσπαθειες...

1 ώρα πρίν, Ani ani είπε:

Γεια σ @elenakii22 μου σημερα εχεις ραντεβου με τον γιατρούλη σου σωστα; περιμενω νεα σου. Επισης απορω πως καποιες γυναικες παιρνουν μονο 10 κιλα στην εγκυμοσυνη..εγω ειμαι στον 6ο μηνα κ ειμαι ηδη +10...δυσκολο..

ναι τωρα στις 7 θα παω!!καλα κ εγω το σκεφτομαι αυτο με τα κιλα...ασε τα 15 τα εχω στο τσεπακι μου!

@ΓΙΩΤΑ78 μια χαρα η χοριακη σου...θα το δειτε πεντακαθαρα στις 29!!

 

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Όχι δεν τα έχω πάρει ποτέ; αξίζει δλδ να παραγγείλω κύησης; είναι πολλά; έχουν και μεταφορικά;

Ούτε εγώ εχω υγρά κάθε μέρα σήμερα όμως κίτρινα μύξα

Κίτρινα μύξα παιδί μου!εγώ δεν τα έχω ξαναδεί σε μένα!Η δεν τα είχα παρατηρήσει τι να πω!

@Dimitr@17 κι εσύ υγρά μύξα κίτρινα έχεις;

Οχι εμενα ειναι ασπρα κ πηχτα αλλα σημερα δεν ειχα κ πολλα...σχεδον καθολου θα ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου μπήκα τώρα να σας διαβάσω και ευτυχώς που λέγατε για φαγητά και θυμήθηκα να βάλω το μοσχάρι να βράζει χαχχαχχα!!!!!Περιμένω πως και πως να έχουμε ευχάριστα αυτό το μήνα!!!!Καλά για μενα δε περιμένω πολλάααα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Να σου πω κ εγώ το σκέφτομαι! Τον καφέ μου τον πίνω όμως! Αλλά ποτό ούτε γουλιά μετα την ωορηξία. Δεν μου έχει πει ο γιατρός αλλά εγώ νομίζω πως επηρεάζει. Κ θέλω οπωσδήποτε ένα ποτάκι ή σφηνάκι πού κ πού αλλά το πήρα απόφαση να μην. Ιδανικά θα ήθελα ούτε καφε να πίνω. Οντως πολλές μένουν κ μετά απο όλα αυτα.Αλλα οταν δεν μένεις ευκολα πρεπει να διευκολύνεις την κατασταση. Αρα για σενα δεν ισχυει γιατι δεν εχεις θέμα.

ετσι σκεφτομαι και εγω....γι αυτο εχω κοψει τα πολλα πολλα απο τωρα!! Βρε ας ειμαι εγκυος και αν δεν πρεπει να πινω ουτε νερο που λεει ο λογος θα το κανω!! Ενταξει πιστευω και εγω οτι ολες μας κανουμε την ατασταλεια μας......καμια φορα και η υπερβολη να μην κανει καλο. Σε ολα υπαρχουν όρια εεε στις εγκυουλες λιγο παραπανω!! 

20 ώρες πρίν, kido είπε:

Χαλάρωσε βρε! Μην βασανίζεις προκαταβολικά το μυαλο σου! Το ξερω οτι τα σκεφτόμαστε όλες αυτά οταν το θες πολυ. Δεν βλαπτει ομως ούτε η άσκηση, αρκεί να μην υπερβαλλουμε.

Το ξερω καμια φορα παρασερνομαι και υπερβαλλω πολυ καπου το συνηδειτοποιω και ξαναεπιστρεφω.  το θεμα με την ασκηση δεν ξερω το ειχα ξανααναφερει εγω κανω βαρη και οταν πηγαινω γυμναστηριο και θελω να κανω χαλαρα εστω αεροβια ειναι σαν να μην πηγαινω...δεν με ευχαριστει..καταλαβαινεις...νιωθω οτι πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικη και αυτο δεν με αφηνει. Ευχαριστω παντως...πρεπει να χαλαρωσω......!!! 1 & σημερα εμεινε :-D θελω τοσο πολυ να εχω καθυστερηση!!! χαχαχαχ

18 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα στο παρεακι!!βλεπω πολλα κοριτσια σε αναμονη!!αντε να ξεκινησουν τα θετικα τεστακια!!!

@andrianni @KalStyl εμενα ο γιατρος κ καφε με αφηνει(1 την ημερα)κ ποτο 1 φορα τη βδομαδα(δε πινω γτ δεν επινα απο πριν,πολυ σπανια κανενα moscato d'asti)..μου ειπε ομως οτι η δικη του γυναικα επινε καθε δυο μερες μπυρα!!!ενταξει σιγουρα η καταχρηση δεν κανει καλο αλλα αν τωρα βγεις μια φορα δε πειραζει να πιεις...εγω οταν ημουν στην αναμονη κ δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος πηρα δυο φορες κοκτειλ κ τις δυο για καποιο λογο δε μπορουσα να το πιω δε μου άρεσε(που παιρνω κλασσικα κοκτέιλ),μηπως τελικα ηταν τις εγκυμοσυνης κ αυτο?βεβαια δεν ειχα συμπτωματα κ γιαυτο δε καταλαβα...ουτε στηθος πρησμενο ουτε πονακια...μονο ενα πρωι 4 μερες πριν την αναμενόμενη ειχα ελαχιστα καφε στο σκουπισμα..αλλα δεν εδωσα βαση γτ αν γενικα δεν το ειχα στο νου δε θα τα καταλαβαινα καν..πολυ αχνα..

Ναι ισως οντως να μην ηθελες να πιεις λογω εγκυμοσυνης...το εχω ακουσει αυτο .οτι πραγματα που σου αρεσουν πολυ με την εγκυμοσυνη μπορει να μην μπορεις ουτε να τα μυρισεις μετα.  εγω παντως περιμενω να  ΜΗΝ μου ερθει αυριο...αυτες τις μερες ειχα πονακια περιοδου η αληθεια ειναι...σημερα τιποτα...μονο πρισμενο στηθος...κανω το σταυρο μου να μην μου ερθει!!!  

Γεια σας κοριτσακια!!  σημερα εχω πολυ τρεξιμο και δεν προλαβαινω ουτε να διαβασω τα νεακια σας. αλλα θα το κανω με ησυχια μολις επιστρεψω απο την δουλεια. @caramel_83 τεστακι θα κανω αυριο βραδακυ αν δεν μου ερθει βεβαια ωστόσο, περιμενω αυριο...οποτε αυριο θα το κανω....συνηθως το πρωι αμεσως κανει την εμφανιση της οποτε θα δειξει αμεσως αυριο πως θα ειμαι...εχω μια αισιοδοξια αυτη τη φορα...τι να πω!!!.......καλη μας επιτυχια κοριτσακια!!!!! 

τα φιλια μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ungry girl είπε:

Χααχαχαα δεν θυμάμαι αν θες να ρωτησω χαχαχα!ε ένταξη ποσο οικονομια να σου βγει απο αυτόν απο την αλλη αφου δεν πανε για καφέ μια χαρα χαχαα

Κι εγώ έχω εσπρεσιερα στο σπίτι (όχι ακριβή) και μου βγαίνει ακριβός ο καφές, αλλά μόνο αυτός μου αρέσει. Και φυσικά δεν έχω σταματήσει να βγαίνω για καφέ. Λες και έξω βγαίνεις για τον καφέ...χαχαχα! Σας βγήκε λίγο τσιγκούνης ο γαμπρός; 

@ΓΙΩΤΑ78 συγχαρητήρια κορίτσι μου. Μια ανέφελη εγκυμοσύνη να έχεις! 

@marillia δεν θέλω πεσιμισμούς. Όλες τις ίδιες πιθανότητες έχουμε. 

Αχ κορίτσια πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου και έλεγα μέσα μου "μπορεί να αργησω να τα ξαναφτιάξω!" χαχαχα. Πάω να μαγειρέψω κι εγώ τίποτα, να έχουμε και για αύριο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@ΓΙΩΤΑ78 μπραβοοο!! Με τετοια χοριακη δε θα δειτε απλως κατι στις 29, θα εχει παει και φανταρος μεχρι τοτε! Χαχα! <3 Με το καλο κοριτσι μου, μια ηρεμη τελειομηνη κυηση ευχομαι και ενα υγιεστατο μωρο στην αγκαλια!

πρίν από 8 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ κορίτσια πήγα και έφτιαξα τα νύχια μου και έλεγα μέσα μου "μπορεί να αργησω να τα ξαναφτιάξω!" χαχαχα. Πάω να μαγειρέψω κι εγώ τίποτα, να έχουμε και για αύριο. 

Με γεια τα νυχακια!! Πως τα εκανες; Με σχεδιακια; Ημιμονιμο; Εγω θα ηθελα ενα ημιμονιμο γαλλικο, αλλα επιτρεπεται στο πρωτο τριμηνο; Για να λες "μπορει να αργησω να τα ξαναφτιαξω", κατι θα ξερεις!! Και ναι, σου ευχομαι να αργησεις πολυ αν δεν επιτρεπεται :wub:


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , elenakii22 είπε:

μακαρι να μπορεσετε να ξεκινησετε γρηγορα ξανα προσπαθειες...

ναι τωρα στις 7 θα παω!!καλα κ εγω το σκεφτομαι αυτο με τα κιλα...ασε τα 15 τα εχω στο τσεπακι μου!

@ΓΙΩΤΑ78 μια χαρα η χοριακη σου...θα το δειτε πεντακαθαρα στις 29!!

 

χαχα ενταξει καταλαβα..περιμενω νεα σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Antila είπε:

@ΓΙΩΤΑ78 μπραβοοο!! Με τετοια χοριακη δε θα δειτε απλως κατι στις 29, θα εχει παει και φανταρος μεχρι τοτε! Χαχα! <3 Με το καλο κοριτσι μου, μια ηρεμη τελειομηνη κυηση ευχομαι και ενα υγιεστατο μωρο στην αγκαλια!

Με γεια τα νυχακια!! Πως τα εκανες; Με σχεδιακια; Ημιμονιμο; Εγω θα ηθελα ενα ημιμονιμο γαλλικο, αλλα επιτρεπεται στο πρωτο τριμηνο; Για να λες "μπορει να αργησω να τα ξαναφτιαξω", κατι θα ξερεις!! Και ναι, σου ευχομαι να αργησεις πολυ αν δεν επιτρεπεται :wub:

Ημιμόνιμο μαύρο έκανα. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Νομίζω είναι θέμα γιατρού. Την ξαδέρφη μου δεν την άφηνε ο γιατρός της ούτε απλό μανικιούρ. Ουτε τα μαλλιά. Την Πέμπτη που θα πας ρώτησε τον. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Όχι δεν τα έχω πάρει ποτέ; αξίζει δλδ να παραγγείλω κύησης; είναι πολλά; έχουν και μεταφορικά;

Ούτε εγώ εχω υγρά κάθε μέρα σήμερα όμως κίτρινα μύξα

Κίτρινα μύξα παιδί μου!εγώ δεν τα έχω ξαναδεί σε μένα!Η δεν τα είχα παρατηρήσει τι να πω!

@Dimitr@17 κι εσύ υγρά μύξα κίτρινα έχεις;

Πολύ γελάω έτσι όπως τα λέμε.

  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Κορίτσια μου πήρα την απάντηση ,χοριακή 2076 μου φαίνεται ότι πάρα ανέβηκε  αν αναλογιστεί κανείς ότι σήμερα είναι μόλις δύο μέρες μετά την υποτιθέμενη καθυστέρηση .πήρα τον γιατρό τον ρώτησα μήπως είναι δύο και μου είπε όχι 

Συγχαρητήριααααααααα!!!!:)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...