Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Όπως το λες... Έξω από το χορό όλα εύκολα φαίνονται. Πάρε για παράδειγμα τον εαυτό μας, πριν τις προσπάθειες δεν νομίζαμε ότι όποτε θελήσουμε παιδί θα έρθει; Εγώ τουλάχιστον ναι. Αμ δε! Και όσο αργεί μας ζώνουν τα φίδια αλλά δεν πρέπει να το παίρνουμε έτσι. Με 25% πιθανότητες είναι πιο πιθανό να περάσουν μήνες που να μην πιάσουμε, παρά να πιάσουμε με τις πρώτες απόπειρες, αν υποθέσουμε ότι έχουμε καλές επαφές και δεν υπάρχει κανένα θέμα υγείας. Εγώ πιστεύω ότι είναι λίγοι αυτοί οι τόσο τυχεροί. Μπορεί και να προσπαθούσαν περισσότερο και να μην το λένε, γιατί να κομπλάρουμε εμείς;! 

Εγω εξ αρχης ελεγα θα ζοριστουμε για παιδι το ειχα σαν ενστικτο. Νομιζα πως ειχα προετοιμασει καλα τον εαυτο μου αλλα τελικα εκανα λαθος. Δεν αγχωνομαι τοσο οσο στεναχωριεμαι. Και ειδικα οταν ακουω με μια επαφη με 2 επαφες, τυχαια..... Νιωθω οτι κατι δε κανω καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 45 λεπτά , Vana87 είπε:

Ειναι σαν αυτα που παιρνουν τα κοριστια απο το ιντερνετ που εχει πολλα μεσα. Ειναι μονο η ταινια δεν εχει πλαστικο γυρω το τεστ. Ειναι καταστηματα που πουλανε διαφορα με 2 ευρω. Απο κυπρο ειμαι δεν ξερω αν εχετε εκει..

Έχουμε τέτοια κορίτσια; κύησης ε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καλα δε νομιζω οτι ειμαι υστερω επειδη ξερω ποσους μηνες προσπαθω.... Δηλαδη αν ημουν σαν αλλες κοπελες που αγχωνονται πολυ περισσοτερο απο μενα θα ημουν κλινικη περιπτωση???  Τεστ εγκυμοσυνης μια φορα εχω κανει η καημενη! Κι αυτο επειδη νομιζα πως ειχα συμπτωματα! Χαλαρη εκ των πραγματων δε μπορω να ειμαι οχι ομως για το θεμα του παιδιου... Αγχωνομαι για αλλα πραγματα ασχετα με αυτο! Δε μπορω να σταματησω τη ζωη μου κ να καθομαι σαν κοτα που κλωσσαει τα αυγα προκειμενου να ειμαι χαλαρη για να πιασω παιδι, καλως η κακως η ζωη εχει τετοιους ρυθμους για καποιους απο εμας που θα αγχωνομαστε οτι κ αν γινει!

 

Θα με βοηθουσε πολυ να κανω το δοκιμαστη γιατι προβλεπω αυτο το μηνα να τρωμε πιτσες επειδη δε θα προλάβαινω να μαγειρευω χαχαχαχα

Κανουμε προβες τωρα δηλαδη ε?

σωστα σου ειπε η ξαδερφη σου , ενννουσα να μην μετρας τις μερες συνεχεια μεχρι την αναμενομενη περιοδο ... !! :P τους μηνες πρεπει να του ςβλεπουμε για να κανουμε κ καποιες εξετασεις μετα απο καιρο...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@noni90 σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα. Μην απογοητευσαι όμως. Και μικρή είσαι και λίγο διάστημα προσπαθείς. Και μην συγκρίνεις. Η ξαδέρφη μου το πρώτο το έπιασε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Στο δεύτερο προσπαθούσε πάνω από χρόνο. Το ίδιο ζευγάρι ε; Θα έρθει για όλες αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

αληθεια απο συμπτωματα τι νιωθεις ?  ποναει το στηθος σου? εχεις κραμπες?

στηθος: τιποτα το ιδιαιτερο,πονακια χαμηλα σαν αυτα τις ωορρηξιασ αλλα δεν παω και τουαλετα καθε μερα οποτε μπορει να ειναι και εντερο, εχω ομως ρεψιματα πολλα και πρηξιμο η κοιλια πολυ σαν να περιμενω περιοδο (ειναι βεβαια και το θεμα της τουλετας )  Αυτα τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Να μου έστειλε τωρα στο βαιμπερ ο άντρας μου και μου λέει νιωθεις τίποτα??του λέω βαρυστομαχια από την πολύ κοτοπιτα χαχαχχαχχα έχει αρχίσει και ρωτάει τωρα!!

χαχαχαχαχα , τι καλος που ειναι ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Καλα δε νομιζω οτι ειμαι υστερω επειδη ξερω ποσους μηνες προσπαθω.... Δηλαδη αν ημουν σαν αλλες κοπελες που αγχωνονται πολυ περισσοτερο απο μενα θα ημουν κλινικη περιπτωση???  Τεστ εγκυμοσυνης μια φορα εχω κανει η καημενη! Κι αυτο επειδη νομιζα πως ειχα συμπτωματα! Χαλαρη εκ των πραγματων δε μπορω να ειμαι οχι ομως για το θεμα του παιδιου... Αγχωνομαι για αλλα πραγματα ασχετα με αυτο! Δε μπορω να σταματησω τη ζωη μου κ να καθομαι σαν κοτα που κλωσσαει τα αυγα προκειμενου να ειμαι χαλαρη για να πιασω παιδι, καλως η κακως η ζωη εχει τετοιους ρυθμους για καποιους απο εμας που θα αγχωνομαστε οτι κ αν γινει!

 

Θα με βοηθουσε πολυ να κανω το δοκιμαστη γιατι προβλεπω αυτο το μηνα να τρωμε πιτσες επειδη δε θα προλάβαινω να μαγειρευω χαχαχαχα

Κανουμε προβες τωρα δηλαδη ε?

Ναι τωρα κανεις τις πρόβες αρχισε να μετράς μετά τον γάμο πάλι τους μήνες.οταν τελειώσεις από τον γιατρό.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

@noni90 @ada32 ρε κοριτσια ξερετε τι με ενοχλει?? οτι αυτος ειναι που ηθελε παιδι, αυτος ειναι που δεν μπορει να σκεφτει το μελλον του χωρις παιδι ...οχι εγω ....μπηκα στο τρυπακι να εχω κατσιε να εχω ψαξει για ολο αυτο το θεμα, να συζηταμε μεχρι και την προηγουμενη περιοδο οτι δεν γινεται να αφηνουμε τις γονιμες μερες και δεν γινεται να μην τελειωνει μεσα ολες τις φορες...στον αερα τα ελεγα... ε ασε μας αγαπη μου πια δεν θα σε παρακαλαω για να κανω κατι που εσυ ζητουσες πιο πολυ...βαρεθηκα...οποτε θελει ας το κανουμε και οποτε το κανουμε ας τελειωνει οπου θελει εεεε μα πια

Εγω θα τσακωνομουν οχι για το παιδι η τις προσπαθειες. αλλα γιατι θα ενιωθα οτι με εμπαιζει κ δε ξερει τι θελει.Οτι χαλαει το χρονο μου κ τη διαθεση μου λεγοντας λογια του αερα κ απο πραξεις απραξια!  Γιατι θεωρω οτι αυτη δεν ειναι σοβαρη αντιμετωπιση αντρα 34 χρονων που θελει οικογενεια. Αν σου ελεγε ξερεις κατι μερικες φορες τραβιεμαι απο συνηθεια πχ αλλα προσπαθω να μη το κανω θα το δεχομουν. Αλλα αυτο το να σου λεει ειπαμε χαλαρα (δηλάδη μας τη λεει κ απο πανω αφου μας εχει φαει τα συκωτια οτι θελει αγιοβασιλακι κατω απ το δεντρο) με ξεπερναει! Μπορει να ακουγομαι πολυ σκληρη κ ισως κ αδικη.... Ισως να φταιει η κακη μου ψυχολογια.... Συγνωμη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

στηθος: τιποτα το ιδιαιτερο,πονακια χαμηλα σαν αυτα τις ωορρηξιασ αλλα δεν παω και τουαλετα καθε μερα οποτε μπορει να ειναι και εντερο, εχω ομως ρεψιματα πολλα και πρηξιμο η κοιλια πολυ σαν να περιμενω περιοδο (ειναι βεβαια και το θεμα της τουλετας )  Αυτα τιποτα αλλο

στην ουσια δεν εχεις οντως συμπτωματα εγκυμοσυνης.. μια χαρα εισαι ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

@noni90 σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα. Μην απογοητευσαι όμως. Και μικρή είσαι και λίγο διάστημα προσπαθείς. Και μην συγκρίνεις. Η ξαδέρφη μου το πρώτο το έπιασε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Στο δεύτερο προσπαθούσε πάνω από χρόνο. Το ίδιο ζευγάρι ε; Θα έρθει για όλες αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Α για πες με ενδιαφέρει το θέμα της ξάδερφης σου!!καλα εμεις το πρώτο δεν το πιάσαμε αμέσως αλλά καμμία σχέση με αυτό το μαρτύριο τωρα!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , alina80 είπε:

@noni90 σε καταλαβαίνουμε όλες εδώ μέσα. Μην απογοητευσαι όμως. Και μικρή είσαι και λίγο διάστημα προσπαθείς. Και μην συγκρίνεις. Η ξαδέρφη μου το πρώτο το έπιασε στον πρώτο μήνα προσπαθειών. Στο δεύτερο προσπαθούσε πάνω από χρόνο. Το ίδιο ζευγάρι ε; Θα έρθει για όλες αυτό είναι το μόνο σίγουρο. 

Μαλλον φταιει που εχω πιεστει γενικα αυτο το διαστημα! απλα ψιλοστεναχωριεμαι που πρεπει κ για αυτο να ταλαιπωρηθουμε... 

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

σωστα σου ειπε η ξαδερφη σου , ενννουσα να μην μετρας τις μερες συνεχεια μεχρι την αναμενομενη περιοδο ... !! :P τους μηνες πρεπει να του ςβλεπουμε για να κανουμε κ καποιες εξετασεις μετα απο καιρο...

Βασικα δε ξερω ποσες μερες ειμαι πριν την αναμενομενη! !18 του μηνα περιμενω καμια δεκαρια μερες τις εχω σιγουρα! Με τους μηνες παω εγω!

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι τωρα κανεις τις πρόβες αρχισε να μετράς μετά τον γάμο πάλι τους μήνες.οταν τελειώσεις από τον γιατρό.

Καλα μετα το γαμο εγω θα κατσω ενα μηνα να κουλαρω! Και μετα θα παω στο γιατρο... Οχι να βγουμε απ το ενα λουκι να παμε στο αλλο.... Να κατσω λιγο να χαλαρωσω η γυναικα μη λαλησω κιολας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

στην ουσια δεν εχεις οντως συμπτωματα εγκυμοσυνης.. μια χαρα εισαι ! 

ναι ετσι οπως τα λες ,δεν υπαρχουν παντα συμπτωματα οποτε μην χανετε το κουραγιο σας απο πριν και  το προδικαζετε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

χαχαχαχαχα , τι καλος που ειναι ! 

Βρε θα με ζαλίσει αυτή την βδομαδα !!εχθες καθόταν αμίλητος πόση ώρα και προβληματισμένος και του λέω τι έχεις?ε σκέφτομαι το θέμα μας θα μπορέσουμε να κάνουμε άλλο παιδάκι?θελω να χαρίσουμε ένα αδελφάκι στον μικρό μας και ένα τρίτο θέλω μου λέει γιατί ειδες εγω έμεινα μόνος μου πλέον.ειναι πολύ στα κάτω του.δεν ξερω τι να τον κάνω.θελει και τρία κιόλας!!

  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Α για πες με ενδιαφέρει το θέμα της ξάδερφης σου!!καλα εμεις το πρώτο δεν το πιάσαμε αμέσως αλλά καμμία σχέση με αυτό το μαρτύριο τωρα!!!

Η ξαδέρφη το πρώτο το έπιασε αμέσως. Αν δεν ήταν τον πρώτο μήνα, ήταν το δεύτερο. Όταν αποφάσισαν για δεύτερο επί ένα χρόνο και τίποτα. Είχε γυρίσει όλα τα φαρμακεία της ευρυτερης περιοχής κάθε μήνα να αγοράζει τεστ εγκυμοσύνης (δεν ήθελε να πηγαίνει στο ίδιο, είναι και μικρή η πόλη μας). Μετά από το χρόνο είπαν με τον άντρα της ότι δεν πειράζει. Ας μείνουν και με ένα παιδάκι, μια χαρά θα είναι. Στον επόμενο κύκλο έμεινε έγκυος!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Μαλλον φταιει που εχω πιεστει γενικα αυτο το διαστημα! απλα ψιλοστεναχωριεμαι που πρεπει κ για αυτο να ταλαιπωρηθουμε... 

Βασικα δε ξερω ποσες μερες ειμαι πριν την αναμενομενη! !18 του μηνα περιμενω καμια δεκαρια μερες τις εχω σιγουρα! Με τους μηνες παω εγω!

Καλα μετα το γαμο εγω θα κατσω ενα μηνα να κουλαρω! Και μετα θα παω στο γιατρο... Οχι να βγουμε απ το ενα λουκι να παμε στο αλλο.... Να κατσω λιγο να χαλαρωσω η γυναικα μη λαλησω κιολας!

Ενταξει ναι μηδένισε κάποια στιγμή μετά και ξανά πάλι!!σε καταλαβαίνω παντως και εγω έτσι λέω μερικες φορές γιατί πρέπει να δυσκολευόμαστε συνέχεια να κάνουμε κάτι.ακομα και η γεννά μου επεισοδιακή ήταν αλλά το καλό είναι ότι στο τέλος όλα πάνε καλά!!κατι γίνεται και γυρίζει η τύχη μας!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...