Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , ellilaw είπε:

κοριτσια δεν αντεξα και εκανα ενα τρστ.. ειναι νωρις αλομα πιστευω εχω ακομα 5 μερες.. σας στελνω φωτο να μου πειτε αν βλεπετε τιποτα καμια γραμμουλα ..

που φαινεται η φωτο?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, ada32 είπε:

Να μην πεφτει η ψυχολογια σου .. δεν ειμαστε ολοι το ιδιο κ δεν ειμαστε μηχανες !! τωρα θελουμε μωρο τωρα θα το αποκτησουμε!! να φατναστεις οτι σε μας ,, εμεις συζητουσαμε για μωρο κ ακομα δεν εχει ερθει ενω η συνυφαδα μου γεννησε ηδη ... κ μου λεει κ συνεχεια αντε καντε ενα και εσεις.. να το παραγειλω της απανταω??? χαχαχαχα . μη στενοχωριεσαι γτ εισαι μικρη ακομα κ με τον εναν η τον αλλον τροπο μωρο θα αποκτησουμε. 

εγω χθες ελεγα στον αντρα μου κ την σπερματεγχυση .. γτ  εμεις δεν μπορουμε να συντονιστουμε στις επαφες ..εχουμε ολες τις υπολοιπες κ ελαχιστα στις γονιμες ( η θα πρεπει να τον κυνηγαω εγω..) 

Εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα μονο αυτο το μηνα λογω γαμου δε συντονιστηκαμε καλα. Ο αντρας σου ειναι θετικος σε σπερματεγχυση? 

Απλά μωρε νιωθω σαν να προσπαθω χρονια κ προσπαθω ελαχιστα!! Και βλέπω άλλες κοπέλες δεν προσπαθουν καν κ ερχεται.... Εν τω μεταξυ η ξαδερφη μου που το ψιλοσυζητησαμε μου λεει μη κανεις σαν υστερω κ μετρας μηνες θα ερθει οταν ειναι να ερθει. κ της λεω πως σε εκεινη ηρθε στο δευτερο μηνα αν προσπαθουσε κ εκεινη λιγο παραπανω θα αγχωνοταν... Νιωθω πως εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... Και κανεις δε καταλαβαινει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, caramel_83 είπε:

ο αντρας μου απλα δεν ξερει τι θελει κ επειδη οπως σας ξαναειπα βαρεθηκα, δεν καθομαι να του ξαναπω ουτε γονιμες ουτε τιποτα, οποτε θελει ας το κανουμε και οποτε το κανουμε ας τελειωνει οπου θελει...γιατι εχω κ με αλλα πραγματα να ασχοληθω απο το πουλι του αντρα μου (μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι νιωθω) απλα μην μου αναφερει τιποτα για θεμα παιδιου που δεν θα εχουμε σε λιγα χρονια

καταλαβα .. τωρα εισαι αρκετα νευριασμενη μαζι του .. οποτε ηρεμησε .. κ αν δει οτι δεν προσπαθεις εσυ πολυ , θα το προσπαθησει αυτος  πιστευω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Οχι δεν καταλαβες... Δεν συνεργαζονται εγω θα τους βρω ξεχωριστα.... δεν ειναι οτι μου παιρνουν 3 μερες γιατι δε μπορω καθε απογευμα. Καποια στιγμη πρεπει κ να μαγειρεψω να εχω ενα φαγητο στο σπιτι, καποιες φορες οι επαγγελματιες εχουν αλλα ραντεβου η εγω δεν εχω αμαξι να μπορω να παω γτ εχουμε ενα αμαξι, παραλληλα τρεχω να κανω μισθωτηριο για το σπιτι που μενουμε γιατι δεν ειχα, επισης ηταν γονιμες τωρα προσπαθουσαμε σχεδον καθε μερα..... Γενικα ολα τα κανω μονη μου.... ο αντρας μου προσπαθει να βοηθησει αλλα ειναι πολυ αγχωδης. Οποτε προσπαθω να του δινω να κανει ευκολα πραγματα. Οι γονεις μας δεν ασχολουνται ιδιαιτερα, μονο για να πουν τη γνωμη τους και τι θα ηθελαν εκεινοι να γινει. Παραλληλα αντε να στρωσω χαλια, να στολισω το σπιτι για τα χριστουγεννα..... 

Δεν ηθελα να κανω θρησκευτικο αλλα ηθελε ο αντρας μου... Με επεισε γιατι μου ειπε οτι θελει να το βιωσουμε.... Εγω ηξερα οτι θα δυσκολευτω χρονικα..... Γενικα ειμαι πολυ πιεσμενη ψυχολογικα αυτο το διαστημα. 

Πφ... Ελπιζω απλα να τελειωσει συντομα ολη αυτη η προετοιμασια. 

Ποποπο ρε κορίτσι καμία φίλη που να εμπιστεύεσαι να σε βοηθήσει? Κοίτα ότι κι ν πεις έχεις δίκιο. Πάρε ρεπό αν γίνεται για να ασχοληθείς μόνο μαυτα που σου έχουν μείνει. Στολισμό δεν θα κάνεις? στον στολισμό έχουν και λουλούδια. Καταλαβαίνω οτι γενικά οι άντρες δεν το έχουν με την προετοιμασία. Αλλά από την στιγμή που θέλει να το ζησετε πρέπει να τον χώσεις λίγο παραπάνω.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ο αντρας μου απλα δεν ξερει τι θελει κ επειδη οπως σας ξαναειπα βαρεθηκα, δεν καθομαι να του ξαναπω ουτε γονιμες ουτε τιποτα, οποτε θελει ας το κανουμε και οποτε το κανουμε ας τελειωνει οπου θελει...γιατι εχω κ με αλλα πραγματα να ασχοληθω απο το πουλι του αντρα μου (μπορει να ακουγεται καπως αλλα ετσι νιωθω) απλα μην μου αναφερει τιποτα για θεμα παιδιου που δεν θα εχουμε σε λιγα χρονια

Να βρεις ενα τροπο να προστατεψεις τον εαυτο σου απο αυτα τα κουλα που λεει ο αντρας σου! Και δε το λεω για κακο απλα ειναι κριμα να αγχωνεσαι κ να στεναχωριεσαι ενω δεν υπαρχει προσπαθεια σωστη απο την αλλη πλευρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ποποπο ρε κορίτσι καμία φίλη που να εμπιστεύεσαι να σε βοηθήσει? Κοίτα ότι κι ν πεις έχεις δίκιο. Πάρε ρεπό αν γίνεται για να ασχοληθείς μόνο μαυτα που σου έχουν μείνει. Στολισμό δεν θα κάνεις? στον στολισμό έχουν και λουλούδια. Καταλαβαίνω οτι γενικά οι άντρες δεν το έχουν με την προετοιμασία. Αλλά από την στιγμή που θέλει να το ζησετε πρέπει να τον χώσεις λίγο παραπάνω.

Δεν θελω λουλουδια στο στολισμο θελω μονο γαζες κ φαναρια... Απο λουλουδια μονο την ανθοδεσμη μου! Ρεπο? χαχαχα εχουν αρχισει οι χριστουγεννιατικες αδειες ηδη κ εγω  σαν πιο καινουρια εχω μεινει τελευταια! Δε με πειραζει τοσο αρκει να ξεμπερδευω γρηγορα γιατι δεν εχω πολλα κουραγια ακομα... Δεν θελω κ να τον αγχωνω γιατι γενικα τραβαει παρα πολυ ζορι στη δουλεια αυτο το διαστημα..... Τουλαχιστον δεν μου εχουν μεινει πολλα εχω κλεισει φορεμα εκκλησια κεντρο μενου στεφανα στολισμο.... μου εχουν μεινει λιγα πραγματα πιστευω θα τελειωσω πριν τα χριστουγεννα κ για τον καινουριο χρονο θα μου μεινουν μονο τα χαρτια! Ολα καλα θα πανε απλα να τελειωσει γρηγορα η προετοιμασια χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα μονο αυτο το μηνα λογω γαμου δε συντονιστηκαμε καλα. Ο αντρας σου ειναι θετικος σε σπερματεγχυση? 

Απλά μωρε νιωθω σαν να προσπαθω χρονια κ προσπαθω ελαχιστα!! Και βλέπω άλλες κοπέλες δεν προσπαθουν καν κ ερχεται.... Εν τω μεταξυ η ξαδερφη μου που το ψιλοσυζητησαμε μου λεει μη κανεις σαν υστερω κ μετρας μηνες θα ερθει οταν ειναι να ερθει. κ της λεω πως σε εκεινη ηρθε στο δευτερο μηνα αν προσπαθουσε κ εκεινη λιγο παραπανω θα αγχωνοταν... Νιωθω πως εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... Και κανεις δε καταλαβαινει... 

σωστα σου ειπε η ξαδερφη σου!! δυστυχως δν συλλαμβανουμε το ιδιο γρηγορα ολες μας...εγω να πω την αληθεια , στους 5 μηνες που προσπαθουσα πριν την βιοχημικη , δεν ειχα κανει ποτε τεστ εγκυμοσυνης σαν πολλα κοριτσια εδω που δεν κρατιουνται , το ειχα παρει χαλαρα..κ τωρα το ιδιο . απλα επειδη μπαινω εδω κ διαβαζω τα νεα σας , κοιταω και σε ποια μερα ειμαι !! 

εμεις οτι περναει απο το χερι μας , το κανουμε ..... με το να μετρας τις μερες , πιστευω ειναι αγχωτικο .. π.χ η μαμα μου εμενα με επιασε στους 2 μηνες ενω η θεια μου στους 8 μηνες το πρωτο της παιδι .. 

καλο ειναι να ειμαστε χαλαρες  γτ το αγχος δεν κανει καλο . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , noni90 είπε:

Εγω για σενα το λεω.. Επειδη ειμαι φιλη μη πας να σερβιρεις καμια βλακεια....

Αχ ρε κοριτσια εγω σημερα εμαθα για μια κοπελα που εμεινε εγκυος τωρα κ με επιασε σαν σφιξιμο στην καρδια.... ΕΠισης το Σαββατο ημουν με γονεις κ πεθερικα κ ολοι λεγαν οτι 3 μηνες μετα το γαμο θα ειμαι εγκυος κ του χρονου τετοια εποχη θα εχουν εγγονι... κ εγω ηθελα να ουρλιαξω κ να πω οτι δεν ερχεται ενω το θελουμε τοσο πολυ.... Εχει πεσει πολυ η ψυχολογια μου.... ΣΥγνωμη που σας επιβαρυνω κ εσας!

Ε ναι φυσικά ρε κορίτσι κοιτα λέω μα μαγειρεύω να ξεχνιέμαι και να στα στέλνω να δοκιμάζεις!!!

ε κατσε και εγω έχω καιρό να ακούσω για εγκυμοσυνη καμμία βδομαδα μόνο!!! Όλο και κάποια γνωστή θα έχει μείνει αυτή την βδομαδα μην μας αφήσουν στην ηρεμία μας!! Εσυ δες το σαν δοκιμαστική περίοδο πριν τον γάμο και μετά θα μπείτε στις κανονικές προσπάθειες!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα μονο αυτο το μηνα λογω γαμου δε συντονιστηκαμε καλα. Ο αντρας σου ειναι θετικος σε σπερματεγχυση? 

Απλά μωρε νιωθω σαν να προσπαθω χρονια κ προσπαθω ελαχιστα!! Και βλέπω άλλες κοπέλες δεν προσπαθουν καν κ ερχεται.... Εν τω μεταξυ η ξαδερφη μου που το ψιλοσυζητησαμε μου λεει μη κανεις σαν υστερω κ μετρας μηνες θα ερθει οταν ειναι να ερθει. κ της λεω πως σε εκεινη ηρθε στο δευτερο μηνα αν προσπαθουσε κ εκεινη λιγο παραπανω θα αγχωνοταν... Νιωθω πως εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... Και κανεις δε καταλαβαινει... 

Όπως το λες... Έξω από το χορό όλα εύκολα φαίνονται. Πάρε για παράδειγμα τον εαυτό μας, πριν τις προσπάθειες δεν νομίζαμε ότι όποτε θελήσουμε παιδί θα έρθει; Εγώ τουλάχιστον ναι. Αμ δε! Και όσο αργεί μας ζώνουν τα φίδια αλλά δεν πρέπει να το παίρνουμε έτσι. Με 25% πιθανότητες είναι πιο πιθανό να περάσουν μήνες που να μην πιάσουμε, παρά να πιάσουμε με τις πρώτες απόπειρες, αν υποθέσουμε ότι έχουμε καλές επαφές και δεν υπάρχει κανένα θέμα υγείας. Εγώ πιστεύω ότι είναι λίγοι αυτοί οι τόσο τυχεροί. Μπορεί και να προσπαθούσαν περισσότερο και να μην το λένε, γιατί να κομπλάρουμε εμείς;! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

@elenakii22 μου εχει κλεισει ραντεβου για 29/12 λογικα για καρδια.Το πιστευεις οτι με 129 χοριακη ειδαμε μια μικρη κουκιδα στον υπερηχο???????

αληθεια απο συμπτωματα τι νιωθεις ?  ποναει το στηθος σου? εχεις κραμπες?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

σωστα σου ειπε η ξαδερφη σου!! δυστυχως δν συλλαμβανουμε το ιδιο γρηγορα ολες μας...εγω να πω την αληθεια , στους 5 μηνες που προσπαθουσα πριν την βιοχημικη , δεν ειχα κανει ποτε τεστ εγκυμοσυνης σαν πολλα κοριτσια εδω που δεν κρατιουνται , το ειχα παρει χαλαρα..κ τωρα το ιδιο . απλα επειδη μπαινω εδω κ διαβαζω τα νεα σας , κοιταω και σε ποια μερα ειμαι !! 

εμεις οτι περναει απο το χερι μας , το κανουμε ..... με το να μετρας τις μερες , πιστευω ειναι αγχωτικο .. π.χ η μαμα μου εμενα με επιασε στους 2 μηνες ενω η θεια μου στους 8 μηνες το πρωτο της παιδι .. 

καλο ειναι να ειμαστε χαλαρες  γτ το αγχος δεν κανει καλο . 

Καλα δε νομιζω οτι ειμαι υστερω επειδη ξερω ποσους μηνες προσπαθω.... Δηλαδη αν ημουν σαν αλλες κοπελες που αγχωνονται πολυ περισσοτερο απο μενα θα ημουν κλινικη περιπτωση???  Τεστ εγκυμοσυνης μια φορα εχω κανει η καημενη! Κι αυτο επειδη νομιζα πως ειχα συμπτωματα! Χαλαρη εκ των πραγματων δε μπορω να ειμαι οχι ομως για το θεμα του παιδιου... Αγχωνομαι για αλλα πραγματα ασχετα με αυτο! Δε μπορω να σταματησω τη ζωη μου κ να καθομαι σαν κοτα που κλωσσαει τα αυγα προκειμενου να ειμαι χαλαρη για να πιασω παιδι, καλως η κακως η ζωη εχει τετοιους ρυθμους για καποιους απο εμας που θα αγχωνομαστε οτι κ αν γινει!

 

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ε ναι φυσικά ρε κορίτσι κοιτα λέω μα μαγειρεύω να ξεχνιέμαι και να στα στέλνω να δοκιμάζεις!!!

ε κατσε και εγω έχω καιρό να ακούσω για εγκυμοσυνη καμμία βδομαδα μόνο!!! Όλο και κάποια γνωστή θα έχει μείνει αυτή την βδομαδα μην μας αφήσουν στην ηρεμία μας!! Εσυ δες το σαν δοκιμαστική περίοδο πριν τον γάμο και μετά θα μπείτε στις κανονικές προσπάθειες!!

Θα με βοηθουσε πολυ να κανω το δοκιμαστη γιατι προβλεπω αυτο το μηνα να τρωμε πιτσες επειδη δε θα προλάβαινω να μαγειρευω χαχαχαχα

Κανουμε προβες τωρα δηλαδη ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Εμεις δεν εχουμε τετοιο θεμα μονο αυτο το μηνα λογω γαμου δε συντονιστηκαμε καλα. Ο αντρας σου ειναι θετικος σε σπερματεγχυση? 

Απλά μωρε νιωθω σαν να προσπαθω χρονια κ προσπαθω ελαχιστα!! Και βλέπω άλλες κοπέλες δεν προσπαθουν καν κ ερχεται.... Εν τω μεταξυ η ξαδερφη μου που το ψιλοσυζητησαμε μου λεει μη κανεις σαν υστερω κ μετρας μηνες θα ερθει οταν ειναι να ερθει. κ της λεω πως σε εκεινη ηρθε στο δευτερο μηνα αν προσπαθουσε κ εκεινη λιγο παραπανω θα αγχωνοταν... Νιωθω πως εξω απ το χορο πολλα τραγουδια λενε... Και κανεις δε καταλαβαινει... 

η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν καταλαβαινει οταν εχει ερθει ετσι με απλες επαφες. ολοι πιστευουν οτι ανχωνωμαστε γιαυτο δεν ερχετε αλλα οκ το πρωτο τριμηνο δεν νομιζω οτι ανχωνετε κανεις τοτε γιατι δεν πιανει? νομιζω οτι οσοι εχουν ευκολες εγκυμοσυνες δεν παιζει να το καταλαβουν ποτε αυτο το ανχος ειναι κατι που σε ξεπερναει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@noni90 @ada32 ρε κοριτσια ξερετε τι με ενοχλει?? οτι αυτος ειναι που ηθελε παιδι, αυτος ειναι που δεν μπορει να σκεφτει το μελλον του χωρις παιδι ...οχι εγω ....μπηκα στο τρυπακι να εχω κατσιε να εχω ψαξει για ολο αυτο το θεμα, να συζηταμε μεχρι και την προηγουμενη περιοδο οτι δεν γινεται να αφηνουμε τις γονιμες μερες και δεν γινεται να μην τελειωνει μεσα ολες τις φορες...στον αερα τα ελεγα... ε ασε μας αγαπη μου πια δεν θα σε παρακαλαω για να κανω κατι που εσυ ζητουσες πιο πολυ...βαρεθηκα...οποτε θελει ας το κανουμε και οποτε το κανουμε ας τελειωνει οπου θελει εεεε μα πια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...