Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα μικρούλες μου! Ευχαριστα βλεπω :)

Μπράβο Μαράκι! Τη Δευτέρα θα ειναι μεγαλύτερη η τιμη!

Angie δυσκολευεται το μπουκλακι μωρε;;; Ελα, θα κανει φιλους και θα παιζει. Θα συνηθισει. Έτσι δεν ειναι Miss sunny;

Φιλια σε ολα τα κορίτσια μας!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ ολες τοσο πολύ για την ενθάρρυνση!!! 

Συνεχιζω με τρελους πονους ειδικά στη μεση καποια λιγα καφετια (2 φορες σήμερα) και μου εδωσαν εξτρα προγεστερόνη ενέσιμη.

Οι γυρω μου χαλαρωσαν και λενε οτι ολα είναι μια χαρά κι εγω συνεχιζω να φοβάμαι μην δεν μείνει κανενα εμβρυακι. Πιο ηρεμη μεν φοβισμενη δε ( ολη μερα με τσεκαρω μην έρθει αιμα).

Για πειτε εσείς κανα νεο να ξεφύγει το μυαλό


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Για να πουμε λοιπον κανα νεο.

Σημερα πηγε ο αντρουλης μου και εδωσε.... υλικο! Την πρωτη φορα που εγινε αυτο μας ειχαν πει πως θα ειχαν την ιδια μερα ωοληψια. Αυτη τη φορα δεν ειπαν τιποτα, αλλα μαλλον ετσι θα εγινε. Την πρωτη φορα μας ειχαν τηλ λιγες ωρες μετα και μας ειχαν πει πως τα ωαρια της δοτριας δεν ηταν καλα. Ευτυχως σημερα δεν ειχαμε καποιο τηλεφωνημα οποτε το πηραμε ως καλο σημαδι. Αρνητικες και θετικες σκεψεις ακομα εναλλασσονται στο μυαλο μου...

Κατα τα αλλα ακομη ο σιδηρος δεν με εχει "πιασει" και σερνομαι. Το Σαββατο εχουμε διπλο μυστηριο (γαμος/βαπτιση) και δεν ξερω πως θα την παλεψω ενω συνεχως ονειρευομαι το κρεβατι μου! Χα χα!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Για να πουμε λοιπον κανα νεο.

Σημερα πηγε ο αντρουλης μου και εδωσε.... υλικο! Την πρωτη φορα που εγινε αυτο μας ειχαν πει πως θα ειχαν την ιδια μερα ωοληψια. Αυτη τη φορα δεν ειπαν τιποτα, αλλα μαλλον ετσι θα εγινε. Την πρωτη φορα μας ειχαν τηλ λιγες ωρες μετα και μας ειχαν πει πως τα ωαρια της δοτριας δεν ηταν καλα. Ευτυχως σημερα δεν ειχαμε καποιο τηλεφωνημα οποτε το πηραμε ως καλο σημαδι. Αρνητικες και θετικες σκεψεις ακομα εναλλασσονται στο μυαλο μου...

Κατα τα αλλα ακομη ο σιδηρος δεν με εχει "πιασει" και σερνομαι. Το Σαββατο εχουμε διπλο μυστηριο (γαμος/βαπτιση) και δεν ξερω πως θα την παλεψω ενω συνεχως ονειρευομαι το κρεβατι μου! Χα χα!

Γεωργια μου σίγουρα καλο σημάδι είναι! Αύριο θα σε παρουν και θα σου πουν ποσα εμβρυακια έγιναν. Και θα είναι υγιεστατα... Και στο διπλό μυστήριο θα την παλέψεις γτ θα τα σκέφτεσαι και θα σου δίνουν δύναμη!!!

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Μαράκι, νωρίς είναι ακόμα Δευτέρα να ανέβει! Αντε να ξεκινησεις εσύ με τις θετικές χοριακες! 

Γεωργία μου όλα καλά εύχομαι! Πως και δε ρωτήσατε τίποτα; εγώ θα τους είχα τρελάνει στις ερωτήσεις! Για τη δότρια ποτέ θα γίνει κλπ! 

Κι εμείς έχουμε μυστήριο το Σάββατο αλλά δε θα πάμε γιατί είναι η εμβριομεταφορα,και δεν ξέρω τι δικαιολογία να πούμε γι αυτούς που θα ρωτήσουν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι λες αυριο, ε; Τοσο γρηγορα; Θα εχω το νου μου στο κινητο στη δουλεια.

Sugarακι δεν ρωτησαμε γιατι δεν λενε τιποτα! Ειδικα για τη δοτρια. Τιποτα ομως! Επισης εδωσε το υλικο στη γραμματεια ο αντρουλης μου και δεν ηρθε σε επαφη με τη συντονιστρια ή την εμβρυολογο με την οποια συνεργαζεται εκεινη. Αλλα και να εβλεπε καποια απ' τις δυο ειναι σιγουρο απο αλλες προσπαθειες που καναμε στο παρελθον πως δεν επροκειτο να μαθει κατι. Ισως καλυτερα ετσι...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μου τελείωσαν τα like και δεν μπορώ να κάνω άλλα... Γεωργία μου εύχομαι να ακούσετε ευχάριστα νέα!!! 

Sugar μου είναι πολυ κοντινά σας πρόσωπα το ζευγάρι που παντρεύεται??? Αν όχι μήπως να λέγατε ότι σας έτυχε μια ανειλημμενη υποχρέωση στα ξαφνικά?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Sugar86 είπε:

Μπράβο βρε Μαράκι, νωρίς είναι ακόμα Δευτέρα να ανέβει! Αντε να ξεκινησεις εσύ με τις θετικές χοριακες! 

Γεωργία μου όλα καλά εύχομαι! Πως και δε ρωτήσατε τίποτα; εγώ θα τους είχα τρελάνει στις ερωτήσεις! Για τη δότρια ποτέ θα γίνει κλπ! 

Κι εμείς έχουμε μυστήριο το Σάββατο αλλά δε θα πάμε γιατί είναι η εμβριομεταφορα,και δεν ξέρω τι δικαιολογία να πούμε γι αυτούς που θα ρωτήσουν. 

Για το γάμο που εχετε αν είναι κοντινα άτομα μήπως να "αρρωστησετε" καποιον απο την οικογένεια του αλλου; 

Η εμβρυομεταφορα σου εύχομαι να σου χαρίσει ενα δυο τρια υγιεστατα μωρακια!!!

πρίν από 24 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μαρακι λες αυριο, ε; Τοσο γρηγορα; Θα εχω το νου μου στο κινητο στη δουλεια.

Sugarακι δεν ρωτησαμε γιατι δεν λενε τιποτα! Ειδικα για τη δοτρια. Τιποτα ομως! Επισης εδωσε το υλικο στη γραμματεια ο αντρουλης μου και δεν ηρθε σε επαφη με τη συντονιστρια ή την εμβρυολογο με την οποια συνεργαζεται εκεινη. Αλλα και να εβλεπε καποια απ' τις δυο ειναι σιγουρο απο αλλες προσπαθειες που καναμε στο παρελθον πως δεν επροκειτο να μαθει κατι. Ισως καλυτερα ετσι...

Για λόγους ανωνυμιας δεν θα σας πουν τπτ. Θα ακούσετε οτι κι ολοι εμείς που βρεθήκαμε στην ίδια θεση. Γονιμοποιηθηκαν τοσα ωαρια. Περιμένουμε την εξέλιξη τους και θα σας ενημερώσουμε αύριο για την εμβρυομεταφορα!!! Και τσουπ θα αλλάξουν τη ζωη σας...

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Καπως ετσι θα γινει. Για να δουμε τι μας επιφυλασσει το μελλον...

Sugarακι εγω θα πρότεινα να παει μονο ο αντρουλης σου στην εκκλησια για να μην παρεξηγηθειτε και να πει για σενα πως περνας μια ιωση, αν ερωτηθει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!

Μαρακι μην αγχώνεσαι.. Όπως σου είπαν και τα κορίτσια είναι θετικό και αυτό είναι καλό σημάδι!! 

Γεωργία μου αντε αυτή η φορά θα είναι και τυχερή!!! 

Sugaraki μου όπως σου είπε και η Γεωργία μπορεί να πάει μόνο ο άντρας σου στην εκκλησία.. 

Εγώ κορίτσια μου τα ίδια.. Σήμερα είχα δουλειές στο σπίτι και αυριο έχω σίδερο και βαριέμαι και μόνο που το σκέφτομαι.. Εν τω μεταξύ περιμένω να έρθει και τεχνικός της cyta να μας βάλει vdsl γιατί σέρνεται το ίντερνετ.. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Calliopi. είπε:

Αχ μου τελείωσαν τα like και δεν μπορώ να κάνω άλλα... Γεωργία μου εύχομαι να ακούσετε ευχάριστα νέα!!! 

Sugar μου είναι πολυ κοντινά σας πρόσωπα το ζευγάρι που παντρεύεται??? Αν όχι μήπως να λέγατε ότι σας έτυχε μια ανειλημμενη υποχρέωση στα ξαφνικά?

 

Δεν είναι το θέμα τι θα πει το ζευγάρι αλλά οι κοντινοί μας που είναι να πάμε μαζί, τι θα τους πούμε καιην αρχίσουν τις ερωτήσεις, βάπτιση είναι. Λέτε να πάμε η πρώτη μέρα να είμαι ξαπλα; αυτή τη φορά θα είμαι πιο χαλαρή γενικά αλλά έλεγα από τη Δευτέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!

Μαρακι αν σου εβαλαν 2-3 εμβρυα το αιμα μπορει να ειναι απο καποιο απο ολα που δεν κρατηθηκε και να εχει μεινει το αλλο. Ευχομαι να ειναι αυτο, οπως ολα δειχνουνκαλα πανε! Οσο για τους πονους ειναι φυσιολογικο, εγω διπλωνομουν απο τον πονο απο την προγεστερονη στην αρχη, επηρεαζε το εντερο, το αδρανει(που χτυπαει στη μεση) και νομιζα πως ηταν απο τη μητρα ο πονος αλλα δεν ηταν. Ολα σουπερ θα ειναι!!!

Γεωργια μου και εμας την ιδια μερα μας ενημερωσαν για τη γονιμοποιηση και την επομενη πρωι πρωι αν γονιμοποιηθηκαν, διαιρεσεις και ποτε παμε για μεταφορα. Ευχομαι να εχεις οσα περισσοτερα εμβρυακι γινεται με αριστες διαιρεσεις και μορφολογια!!!

Σουγκαρ να κατσεις να κλωσησεις τα αυγα σου, οχι πρωτη μερα, μην το ριψοκινδυνευσεις γιατι αν παει κατι στραβα( χτυπαω ξυλο) θα κατηγορεις τον εαυτο σου μια ζωη που πηγες και θα αναρωτιεσαι αν εφταιγε αυτο! Οι γαμοι και οι βαπτισεις δεν τελειωνουν και απο δικαιολογιες ενα σωρο υπαρχουν! Προτεραιοτητα εχει το μωρακι τωρα!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eleni1986 είπε:

Καλησπερα!!!!

Μαρακι αν σου εβαλαν 2-3 εμβρυα το αιμα μπορει να ειναι απο καποιο απο ολα που δεν κρατηθηκε και να εχει μεινει το αλλο. Ευχομαι να ειναι αυτο, οπως ολα δειχνουνκαλα πανε! Οσο για τους πονους ειναι φυσιολογικο, εγω διπλωνομουν απο τον πονο απο την προγεστερονη στην αρχη, επηρεαζε το εντερο, το αδρανει(που χτυπαει στη μεση) και νομιζα πως ηταν απο τη μητρα ο πονος αλλα δεν ηταν. Ολα σουπερ θα ειναι!!!

Γεωργια μου και εμας την ιδια μερα μας ενημερωσαν για τη γονιμοποιηση και την επομενη πρωι πρωι αν γονιμοποιηθηκαν, διαιρεσεις και ποτε παμε για μεταφορα. Ευχομαι να εχεις οσα περισσοτερα εμβρυακι γινεται με αριστες διαιρεσεις και μορφολογια!!!

Σουγκαρ να κατσεις να κλωσησεις τα αυγα σου, οχι πρωτη μερα, μην το ριψοκινδυνευσεις γιατι αν παει κατι στραβα( χτυπαω ξυλο) θα κατηγορεις τον εαυτο σου μια ζωη που πηγες και θα αναρωτιεσαι αν εφταιγε αυτο! Οι γαμοι και οι βαπτισεις δεν τελειωνουν και απο δικαιολογιες ενα σωρο υπαρχουν! Προτεραιοτητα εχει το μωρακι τωρα!!!

Ξςρω κι εγώ μωρέ και την πρώτη φορά που ήμουν ξάπλα δεν έγινε και τίποτα, τώρα λέω να είμαι πιο χαλαρή να αιματωνεται κι η μητρα! Γέλασα με το κλωσιμα!! Πάντως φοβάμαι ρε κορίτσια πάλι το αρνητικό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...