Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κ απο εμας κοριτσακια...

Εμεις με τη Σοφια συνεχιζουμε το κλαμα καθε πρωι που την πηγαινω σχολειο.σημερα μου εκανε κ εμετο στην ταξη.ουφ πολυ στεναχωριεμαι που μου λεει η γλυκουλα μου "μανουλα μου θα μου λειψεις κ σ'αγαπω πολυ".ετσι μου έρχεται να την σταματησω κ να την παω κανονικα του χρονου.

Σουγκαρακι ετσι φερνουν ζαλαδες τα ουτροτζεσταν.κ εγω 3 /ημερα επαιρνα.γενικα εμενα μου προκαλουσαν κ αναγουλες.

Μαρακι μην βγαζεις απο τωρα συμπερασματα.κ εγω στην πρωτη μου εγκυμισυνη ειχα ροζ σαν βλενη στο σκουπισμα κ εντονους πονους περιοδου κ τελικα ημουν εγκυος.

Νατασουλι το αγορακι σου τι κανει;

Δεσποινιω ο ομορφουλης σου;

Ελενιτσα η φραουλιτσα μας;

Τα υπολοιπα κοριτσακια μας;;;

Βρε κοριτσια σκεφτομουν την πεταλουδιτσα με τα τριδυμα...τι εγινε;εμαθε καμιά; 

Φιλια σε ολες

πρίν από 8 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Και απο το κεντρο και ο γυναικολογος μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω... Αυτο λοιπον αποφασισα μεχρι πριν 1,5 ωρα περιπου που ηρθαν 2 κολλητοι μας που ειναι οι μονοι φιλοι που ξερουν εδω στο νησι για την προσπαθεια μας και φαγωθηκαν να κανω τεστ. Εκανα λοιπον και κατι αχνοφανηκε (τοσο λιγο που δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειναι σταυρος αυτος), φωναξαν τον αντρα μου απο τη χαρα τους. Αυτος με πηγε κατευθειαν στη μικροβιολογο για χοριακη και κατα τη 13:30 θα μαθουμε...

Αχ αντε βρε κοριτσι μακαριιιιιι......να μπεις να μας πεις οταν παρεις τα αποτελεσματα....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Και απο το κεντρο και ο γυναικολογος μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω... Αυτο λοιπον αποφασισα μεχρι πριν 1,5 ωρα περιπου που ηρθαν 2 κολλητοι μας που ειναι οι μονοι φιλοι που ξερουν εδω στο νησι για την προσπαθεια μας και φαγωθηκαν να κανω τεστ. Εκανα λοιπον και κατι αχνοφανηκε (τοσο λιγο που δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειναι σταυρος αυτος), φωναξαν τον αντρα μου απο τη χαρα τους. Αυτος με πηγε κατευθειαν στη μικροβιολογο για χοριακη και κατα τη 13:30 θα μαθουμε...

Οπότε κοριτσάκι περιμένουμε μαζί σου αν κ ειναι νωρίς να ειναι όλα καλάααα!!!

Εγώ μάλλον βρήκα ημιαπασχόληση συνοδός σε σχολικό με το ππουλμανάκι του άντρα έλα να ανεβαίνουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Και απο το κεντρο και ο γυναικολογος μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω... Αυτο λοιπον αποφασισα μεχρι πριν 1,5 ωρα περιπου που ηρθαν 2 κολλητοι μας που ειναι οι μονοι φιλοι που ξερουν εδω στο νησι για την προσπαθεια μας και φαγωθηκαν να κανω τεστ. Εκανα λοιπον και κατι αχνοφανηκε (τοσο λιγο που δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειναι σταυρος αυτος), φωναξαν τον αντρα μου απο τη χαρα τους. Αυτος με πηγε κατευθειαν στη μικροβιολογο για χοριακη και κατα τη 13:30 θα μαθουμε...

Mprabo koritsi kala apotelesmata!!! Oi ponoi k ta roz einai thetika simadia!!! Perimenoume me to kalo!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μαρακι μου!! Με το καλο!! Σου ευχομαι μια ανεφελη εγκυμοσυνη. Και εμενα η γραμμη ηταν αχνη και η χοριακη μου ηταν 220

1 hour ago, Angie.31 είπε:

Καλημερα κ απο εμας κοριτσακια...

Εμεις με τη Σοφια συνεχιζουμε το κλαμα καθε πρωι που την πηγαινω σχολειο.σημερα μου εκανε κ εμετο στην ταξη.ουφ πολυ στεναχωριεμαι που μου λεει η γλυκουλα μου "μανουλα μου θα μου λειψεις κ σ'αγαπω πολυ".ετσι μου έρχεται να την σταματησω κ να την παω κανονικα του χρονου.

Σουγκαρακι ετσι φερνουν ζαλαδες τα ουτροτζεσταν.κ εγω 3 /ημερα επαιρνα.γενικα εμενα μου προκαλουσαν κ αναγουλες.

Μαρακι μην βγαζεις απο τωρα συμπερασματα.κ εγω στην πρωτη μου εγκυμισυνη ειχα ροζ σαν βλενη στο σκουπισμα κ εντονους πονους περιοδου κ τελικα ημουν εγκυος.

Νατασουλι το αγορακι σου τι κανει;

Δεσποινιω ο ομορφουλης σου;

Ελενιτσα η φραουλιτσα μας;

Τα υπολοιπα κοριτσακια μας;;;

Βρε κοριτσια σκεφτομουν την πεταλουδιτσα με τα τριδυμα...τι εγινε;εμαθε καμιά; 

Φιλια σε ολες

Αχ αντε βρε κοριτσι μακαριιιιιι......να μπεις να μας πεις οταν παρεις τα αποτελεσματα....

Κοριτσακι μου ευχομαι οτι καλυτερο με την μικρουλα σου!!

Δεν ξερω αν λες την butterfly1986.Η κοπελα που λεω εγω εχει διδυμακια, παει μια χαρα κ γενναει τον Δεκεμβριο.

 

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Μαρακι τελεια!!!! περιμενουμε με αγωνια το +++++++++++++++++++

Αντζυ μου το καημενο το Σοφακι θελει τη μανουλα! Αχ!!!!

Η πεταλουδιτσα εχει διδυμα αγορια!!! Δεν μπορω να το πιστεψω, ειχα χασει αυτη την εξελιξη με την απουσια μου τοσο καιρο! Πφφφφ!!!

Δημητρουλι μου ωραια θα απασχολεισαι ευχαριστα!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Λοιπον ο μαγικος αριθμος που δεν μας δινει εικονα ειναι 10,54 στη 10η μερα απο την εμβρυομεταφορα

Maraki einai noris kanonika pote einai na kaneis xoriaki?? Pantos einai thetiko to apotelesma!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

Maraki einai noris kanonika pote einai na kaneis xoriaki?? Pantos einai thetiko to apotelesma!!

Κανονικα μου ειπαν την 14η μερα απο την εμβρυομεταφορα δλδ τη Δευτερα 18/9. Δεν ενθουσιαζομαι αλλα σηκωθηκα και λιγο απο τα πατωματα που ημουν

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Κανονικα μου ειπαν την 14η μερα απο την εμβρυομεταφορα δλδ τη Δευτερα 18/9. Δεν ενθουσιαζομαι αλλα σηκωθηκα και λιγο απο τα πατωματα που ημουν

Νωρις ειναι κοριτσακι αλλα ειναι θετικο το οτι δεν ηταν μηδενικη.εμενα παντως 14η μερα ηταν 80 στο γιο μου.χωρις εξωσωματικη ομως.δεν ξερω αν στην περιπτωση σας αλλαζει κατι στην τιμη...φιλακια

Μωρε ποια ηταν που της ειχαν εμφυτεψει 3 εμβρυακια κ ειχαν γονιμοποιηθει κ τα 3 κ ειχε ακουσει κ 3 καρδουλες;θυμαστε;μετα ομως χαθηκε κ δεν μαθαμε νεα ουτε καν ποτε γεννησε...

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Angie.31 είπε:

Νωρις ειναι κοριτσακι αλλα ειναι θετικο το οτι δεν ηταν μηδενικη.εμενα παντως 14η μερα ηταν 80 στο γιο μου.χωρις εξωσωματικη ομως.δεν ξερω αν στην περιπτωση σας αλλαζει κατι στην τιμη...φιλακια

Μωρε ποια ηταν που της ειχαν εμφυτεψει 3 εμβρυακια κ ειχαν γονιμοποιηθει κ τα 3 κ ειχε ακουσει κ 3 καρδουλες;θυμαστε;μετα ομως χαθηκε κ δεν μαθαμε νεα ουτε καν ποτε γεννησε...

Το καραμελακι λες; που ειχε δυο αορια και ενα κοριτσι, αν ναι εχει γεννησει εδω και καιρο, μια χαρα πρεπει να ειναι!

Μαρια ειναι θετικο αλλα ειναι νωρις οποτε ανεβα και ολα καλα θα ειναι!!! Μιλησες με τον γιατρο;

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Κανονικα μου ειπαν την 14η μερα απο την εμβρυομεταφορα δλδ τη Δευτερα 18/9. Δεν ενθουσιαζομαι αλλα σηκωθηκα και λιγο απο τα πατωματα που ημουν

Ειναι θετικο κοριτσακ,το θεμα ειναινα αυξηθει.Πηγες και νωρις ετσι και αλλιως. 2 ημερων δεν ηταν τα εμβρυα που ειχες βαλει? 

Ευχομαι τη Δευτερα να εκτοξευθει!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Κανονικα μου ειπαν την 14η μερα απο την εμβρυομεταφορα δλδ τη Δευτερα 18/9. Δεν ενθουσιαζομαι αλλα σηκωθηκα και λιγο απο τα πατωματα που ημουν

Ela einai poli noris mia xara einai thn deytera tha einai 50 k pano opote eisai mia xara. Einai thetiko ayto na thimasai!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Μπράβο Μαράκι μου!!! Είναι θετικό!!! Αυτό έχει σημασία!!! Καλούς διπλασιασμους σου εύχομαι!!!!!

Έλα να ξεκινούν οι θετικές χοριακες!!!!! Πάρτε σειρά λεμεεεεεε!!!!!!!:-D:-D

Οι υπόλοιπες πως μου είστε???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι είναι θετικόοοοοοο Δευτέρα θα έχεις εικόνα κοπέλα μου είσαι μια χαρά χαλάρωσε ετσι κ αλλιώς έχεις άλλες 3 χοριακές χαλάρωσε κ απόλαυσε το 9μηνο τελειααα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...