Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Τις προηγουμενες φορες κολπικα μου τα ειχαν δωσει, αλλα τα μισα έμεναν στο εσώρουχο!!!

Εχει μεινει και λιγη αδεια που θα μπορουσα να την παρω, αλλα ελεγα αν εμενα εγκυος με το καλο, να την επαιρνα τοτε...

Αφου αυτο το κεντρο τα ζηταει ποσιμα κατι θα ξερει. Ισως για να μην υπαρχουν απωλειες στη δοσολογια. Θα προσπαθησω κι ο,τι γινει. Στην τελικη θα βαλω αδεια και επειτα βλέπουμε.

Καταλαβες Sugarακι; Θα τα πινεις και θα τραγουδας "πινω και μεθω!" Χα χα!!!

Βρε κορίτσια συχνα-πυκνα σκεπτομαι τη Rosali. Τι να εγινε; Λετε να απαγορεψαν απο τη δουλεια της την προσβαση το internet; Πως χαθηκε ετσι ξαφνικα; Ελπιζω να ειναι καλα. Καθως επισης και το Ρενακι... Θα εχει ξεκινησει κι εκεινη τα μαθηματα.

εγω επαιρνα 2 πρωι 2 μεσημερι 2 βραδυ ολο το πρωτο τριμηνο και ζαλιζομουν για μιση ωρα αφου τα επαιρνα, μετα ημουν οκ. δεν εισαι ολη μερα χαλια!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Eleni1986 είπε:

Εγω πηγαινα μαζι με τον αντρα μου στη δουλεια επειδη ειμαστε στο ιδιο κτηριο οποτε τη γλιτωσα αλλιως θα πεις στον γιατρο να τα παρεις κολπικα, κανει την ιδια δουλεια και χωρις ζαλαδες!!!

Απορω γιατι τα δινουν απο το στομα!!

 

πρίν από 30 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Τις προηγουμενες φορες κολπικα μου τα ειχαν δωσει, αλλα τα μισα έμεναν στο εσώρουχο!!!

Εχει μεινει και λιγη αδεια που θα μπορουσα να την παρω, αλλα ελεγα αν εμενα εγκυος με το καλο, να την επαιρνα τοτε...

Αφου αυτο το κεντρο τα ζηταει ποσιμα κατι θα ξερει. Ισως για να μην υπαρχουν απωλειες στη δοσολογια. Θα προσπαθησω κι ο,τι γινει. Στην τελικη θα βαλω αδεια και επειτα βλέπουμε.

Καταλαβες Sugarακι; Θα τα πινεις και θα τραγουδας "πινω και μεθω!" Χα χα!!!

Βρε κορίτσια συχνα-πυκνα σκεπτομαι τη Rosali. Τι να εγινε; Λετε να απαγορεψαν απο τη δουλεια της την προσβαση το internet; Πως χαθηκε ετσι ξαφνικα; Ελπιζω να ειναι καλα. Καθως επισης και το Ρενακι... Θα εχει ξεκινησει κι εκεινη τα μαθηματα.

Χαχαχαχα κάπως έτσι, ήπια ένα χυμό πορτοκάλι και συνηλθα, δεν κράτησε πολύ η αλήθεια αλλά η υπνηλία υπάρχει από τις 6 νυστάζω και δε κοιμάμαι ποτέ μεσημέρι!, τα δίνουν από το στόμα πριν την εμβρυομεταφορά για να είναι καθαρός ο κόλπος εκείνη τη μέρα μετά τα παίρνεις και κολπικα. 

Την ίδια απορία είχα κι εγώ Γεωργία μου με το ότι μένει στο εσώρουχο κι είχα ρωτήσει, μου είπαν ότι πρέπει να απορροφήσει ο οργανισμος το κρατάει και πετάει το υπόλοιπο! 

Link to comment
Share on other sites

Οι ελπίδες σιγα σιγα εξανεμίζονται. Δεν νομίζω να κάνω καλη αρχη. Ροζ καφε υγρα στο σερβιετακι κι εντονοι πονοι περιοδου και νομίζω απο την απελπισία μου πως ξεπρηστηκε και το στήθος γτ ποναει διαφορετικά. 

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θελω. Ειχα τοσο καλο προαίσθημα αυτη τη φορα. Έτσι ξεκίνησε η περιοδος και μετα την αποτυχημένη σπερματεγχυση. Στα πατώματα με κοβω


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Είστε καλά??

Μαράκι μου ελπίζω να διαψευσθεις και απλά να είναι κάτι άλλο!!! Περιμένουμε νέα σου με αγωνία!!!!

Sugar μου καλή επιτυχία στη νέα σας προσπάθεια!!!

Οι υπόλοιπες πως είστε??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα! Πολλες κοπελες το εχουν βιωσει αυτο και τελικα ηταν σημαδι εμφυτευσης! Περιμενε και εχε ηρεμια.

Γεια σου Calliopi! Πως τα πας;

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά Γεωργία μου!!! Ηρεμα... Μόλις φάγαμε κ ετοιμαζόμαστε για νανα μας γιατί αύριο έχουμε πολύ πρωινό ξύπνημα... 

Συμφωνώ Μαράκι με το Γωγουλι μας... Ίσως είναι σημάδι εμφύτευσης... Μη χάνεις την ελπίδα σου!!!!!!!!

Που είναι τα υπόλοιπα κορίτσια μας???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πως νιώθεις τώρα που πλησιάζεις το στόχο???

Just now, Pingu είπε:

Μαρακι θα συμφωνήσω με την Γεωργία. Ξεκουρασου και μην αγχώνεσαι. 

Γειά σου Καλλιόπη!! 

Γεια σου καλή μου Πινγκου!!! Κοιμήθηκε το στολίδι σου????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Calliopi. είπε:

Καλά Γεωργία μου!!! Ηρεμα... Μόλις φάγαμε κ ετοιμαζόμαστε για νανα μας γιατί αύριο έχουμε πολύ πρωινό ξύπνημα... 

Συμφωνώ Μαράκι με το Γωγουλι μας... Ίσως είναι σημάδι εμφύτευσης... Μη χάνεις την ελπίδα σου!!!!!!!!

Που είναι τα υπόλοιπα κορίτσια μας???

Καλη ξεκούραση λοιπον! Καλο βραδυ σε ολα τα κοριτσια μας. Παω να κανω κι εγω  τα μποτε μου και νανι!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Οι ελπίδες σιγα σιγα εξανεμίζονται. Δεν νομίζω να κάνω καλη αρχη. Ροζ καφε υγρα στο σερβιετακι κι εντονοι πονοι περιοδου και νομίζω απο την απελπισία μου πως ξεπρηστηκε και το στήθος γτ ποναει διαφορετικά. 

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θελω. Ειχα τοσο καλο προαίσθημα αυτη τη φορα. Έτσι ξεκίνησε η περιοδος και μετα την αποτυχημένη σπερματεγχυση. Στα πατώματα με κοβω

Ποτε δεν ξερεις κοριτσι μου οτι και σημαδια να εχεις μονο η χοριακη θα μας δειξει.Ευχομαι ολα να πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την αισιοδοξία σας αλλά δεν νομίζω να είναι ούτε από εμφύτευση ούτε κάτι καλό.

Ξέρω ότι δεν πρέπει αλλά έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και προσπαθώ να πιαστώ από κάπου. Ας πούμε από επόμενη προσπάθεια...

Κι έτσι αρχίζουν άλλα ερωτήματα. Στον ίδιο γιατρό; εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ή κανονικά με ορμόνες; σε πόσο καιρό μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε;


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Αντε να δούμε αυτή τη φορά ελπίζω να είναι η τυχερή! Κάνε την αρχή με τις θετικές χοριακες!!!! 

 

 

Ευχαριστώ,ρε κορίτσια έχω αγωνία ίσως είμαι λίγο πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά, δεν έχουμε πει τίποτα πουθενά και δεν έχουμε σκοπό να είμαστε χαλαροί! 

Έχω ξεκινήσει τα ουτροζεσταν και αυτή τη φορά τα παίρνω από το στόμα, είναι φυσιολογικό είναι οι ζαλάδες; από την Κυριακή τα ξεκίνησα 3 τη μέρα και πρώτη φορά με έπιασε, είναι από αυτό η να ελέγχω το σίδηρο; 

Καμάρι μου κάνε οπως πιστευεις οτι θα σε βοηθησει να εισαι σε ροζ σιελ συννεφακια....

Με τα ουτρο κ εγω σε Νιρβάνα έπεφτα...βάλε 9 τη μερα 2 απο στομα κ 1 κολπικο αστα αφου τα επινα απο το στομα τα 2 μόνο το βραδυ για να ξεραθώ...για μενα καμάρι μετά απο 2 θετικά κ την επιβεβαιωση του αιματολογου οτι κ η βιοχημικη ειναι πλεον παλλινδρομη θελω κ ευχομαι καλους διπλασιασμους σε ολες περνουν θετικα!!Να στεριώνουν τα μωράκια κ να περνουμε αγκαλίτσα τρισχαριτωμένα μπουμπουκάκια:wub:

1 hour ago, Μαρία1430 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την αισιοδοξία σας αλλά δεν νομίζω να είναι ούτε από εμφύτευση ούτε κάτι καλό.

Ξέρω ότι δεν πρέπει αλλά έχω πέσει πολύ ψυχολογικά και προσπαθώ να πιαστώ από κάπου. Ας πούμε από επόμενη προσπάθεια...

Κι έτσι αρχίζουν άλλα ερωτήματα. Στον ίδιο γιατρό; εξωσωματική σε φυσικό κύκλο ή κανονικά με ορμόνες; σε πόσο καιρό μπορούμε να ξαναπροσπαθήσουμε;

Κορίτσι κάτσε να δείς τι έγινε τώρα κ μετά πέρνεις αυτές τις αποφάσεις...χαλάρωσε κ βλέπεις μίλησε με τον γιατρό να σου πεί τι να κάνεις!!!

Η επόμενη προσπάθεια εφόσον έχεις κατεψυγμένα γίνετε μετά από 2 κύκλους δηλαδή νοέμβριο εαν κάνεις διέγερση πάλι μετά απο 2 κύκλους αρχίζεις...στην τελευταια προσπάθεια ο γιατρος μου έλεγε ιούλιο να αρχισω διέγερση ενω είχα κάνει Μάιο εγω λόγω της βιοχημικής τον χαιρέτησα κ αλλάζω σελίδα για να πάρω έστω δεύτερη γνώμη (εχω κάνει 3 προσπάθειες με τον ίδιο γιατρό)

Πάντως να είσαι ήρεμη όσο μπορείς  λύση θα βρεθεί

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καμάρι μου κάνε οπως πιστευεις οτι θα σε βοηθησει να εισαι σε ροζ σιελ συννεφακια....

Με τα ουτρο κ εγω σε Νιρβάνα έπεφτα...βάλε 9 τη μερα 2 απο στομα κ 1 κολπικο αστα αφου τα επινα απο το στομα τα 2 μόνο το βραδυ για να ξεραθώ...για μενα καμάρι μετά απο 2 θετικά κ την επιβεβαιωση του αιματολογου οτι κ η βιοχημικη ειναι πλεον παλλινδρομη θελω κ ευχομαι καλους διπλασιασμους σε ολες περνουν θετικα!!Να στεριώνουν τα μωράκια κ να περνουμε αγκαλίτσα τρισχαριτωμένα μπουμπουκάκια:wub:

Κορίτσι κάτσε να δείς τι έγινε τώρα κ μετά πέρνεις αυτές τις αποφάσεις...χαλάρωσε κ βλέπεις μίλησε με τον γιατρό να σου πεί τι να κάνεις!!!

Η επόμενη προσπάθεια εφόσον έχεις κατεψυγμένα γίνετε μετά από 2 κύκλους δηλαδή νοέμβριο εαν κάνεις διέγερση πάλι μετά απο 2 κύκλους αρχίζεις...στην τελευταια προσπάθεια ο γιατρος μου έλεγε ιούλιο να αρχισω διέγερση ενω είχα κάνει Μάιο εγω λόγω της βιοχημικής τον χαιρέτησα κ αλλάζω σελίδα για να πάρω έστω δεύτερη γνώμη (εχω κάνει 3 προσπάθειες με τον ίδιο γιατρό)

Πάντως να είσαι ήρεμη όσο μπορείς  λύση θα βρεθεί

Και απο το κεντρο και ο γυναικολογος μου ειπαν οτι πρεπει να περιμενω... Αυτο λοιπον αποφασισα μεχρι πριν 1,5 ωρα περιπου που ηρθαν 2 κολλητοι μας που ειναι οι μονοι φιλοι που ξερουν εδω στο νησι για την προσπαθεια μας και φαγωθηκαν να κανω τεστ. Εκανα λοιπον και κατι αχνοφανηκε (τοσο λιγο που δεν μπορω να το πιστεψω οτι ειναι σταυρος αυτος), φωναξαν τον αντρα μου απο τη χαρα τους. Αυτος με πηγε κατευθειαν στη μικροβιολογο για χοριακη και κατα τη 13:30 θα μαθουμε...

  • Μου αρέσει 3

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...