Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Sugar μου τι ωραία νέα...γιούπιιιιιι

Γεωργία εμείς υπομονήηηηηηη...θα δεις αυτη η φορα θα είναι ευλογημένη 

Μαράκι αντε σε λίγες μέρες θα ξέρεις εγω όλες τις φορες ανεξαιρέτως αποτελέσματος είχα όλους τους πόνους όοοολλλααα τα συμπτώματα κάτσε διασκέδασε το κ μακάρι να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη :wub:

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω-καθαρίσω ώστε να κάνω τις εξετάσεις του αιματολόγου..στις 27 ραντεβού στο κέντρο έχει ο Θεός ...σήμερα τελευταίο βραδυ του πεθερού Ελλάδα αυριο τον αποχαιρετώ θα ξαναμπώ στους ρυθμούς μου κ θα βαλω καποια πραγματα σε σειρά..προς το παρον δουλειες βαλιτσες σιδέρωμα μαγειρεμα γιατι το βραδυ θα εχουμε κόσμο 

Σας φιλώ γλυκά όλες μακιααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια μου, τι κανετε;; Οι δουλειες τελειωμο δεν εχουν!!! Εγω εχω τρια πλυντηρια για σιδερο στο δωματιο της μικρης, μπαινω τα κοιταω, με κοιτουν, κλεινω την πορτα και φευγω...2 μερες αυτη η δουλεια, με πιανει απελπισια οτα τα βλεπω... πφφφφ!!!! Για να φτιαξω το φαγητο το δικο μας και της μικρης μου πηρε δυο ωρες, καθαριζα δυο πατατες, ετρεχα να προλαβω τη μικρη που ανεβαινει στους καναπεδες, ξανα καθαριζα αλλες δυο πατατες κ.ο.κ. Τουλαχιστον οσο ηταν πιο μωρο καθοταν σε ενα σημειο, τωρα συνεχεια απο πισω να μαζευω τα "σπασμενα"!!!

Ξεθαψα και κατι φωτογραφιες προ εγκυμοσυνης και με επιασε παλι απελπισια με το ποσο αδυνατη ημουν,  ειμαι ακομα σαν 5 μηνων εγκυος με 10 κιλα παραπανω και δεν μπορω να συνελθω με τιποτα. Η μεση μου ποναει, χερια ποδια, ενα ερειπιο!!! και η ψυχολογια στα πατωματα με τα χαλια μου!!!! :P

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε ρε γμτ! Ε, θα κανουμε Ο,τι προλαβαινουμε. Αλλιως όσες μπορουν να παρουν βοηθεια καλως να το κανουν. Ασε Ελενακι μου αυτα σκεπτομαι κι εγω και λεω που πας ρε Καραμητρο στα γεραματα να ξεκινησεις με μωρα ωεεεωωωωω;.... Αλλα αφου το αποφασισαμε... Ό,τι βρεξει ας καταβασει!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χιχιχιχι!!! Ο αντρας μου ειναι 41, με περναει 10 χρονια και δεν εχει υπομονη και πιστευει οτι ειναι απο την ηλικια. Αλλα εγω δεν το πιστευω, ειναι στον ανθρωπο! Δεν παιζει ρολο η ηλικια. Και μια χαρα θα τα καταφερετε!!! Η χαρα που δινουν τα παιδικα χαμογελα στο σπιτι ειναι τοσο μεγαλη που ολα τα αλλα φαινονται λιγα!!! Οσο για τις δουλειες ο,τι προλαβαινουμε, οντως! Εγω εχω και την πεθερα μου κοντα που βοηθαει με κανενα φαγακι, η μαμα μου ειναι μακρυα και οταν ερχεται θελω να την χορτασω. Τωρα η πεθερα θα μου κραταει την μικρη που θα επιστρεψω στη δουλεια και μια φορα την εβδομαδα θα ερχεται και η μαμα μου να την ξεκουραζει. δεν ξερω πως θα την παλεψω με το πρωινο ξυπνημα, ηδη ειμαι κομματια που δεν δουλευω αφου τα βραδια κοιμαμαι με διακοπες. Και σκεφτομαι πως την παλευουν οι κοπελες με 3 και 4 παιδια, εδω με ενα και δεν την παλευουμε!!!

 

πρίν από 29 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε ρε γμτ! Ε, θα κανουμε Ο,τι προλαβαινουμε. Αλλιως όσες μπορουν να παρουν βοηθεια καλως να το κανουν. Ασε Ελενακι μου αυτα σκεπτομαι κι εγω και λεω που πας ρε Καραμητρο στα γεραματα να ξεκινησεις με μωρα ωεεεωωωωω;.... Αλλα αφου το αποφασισαμε... Ό,τι βρεξει ας καταβασει!

 


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? 

Ωραια νέα διάβασα! 

Sugaraki με το καλό η εμβρυομεταφορα!!! Όλα καλά να πανε κορίτσι μου!! 

Μαρακι εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! 

Γεωργία μου μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! 

Δημητρουλα υπομονή.. Θα έρθει σύντομα η σειρά σου που θα γίνεις μανούλα!! 

Νατασσάκι φιλάκια πολλά στον μπούτια!! 

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!! 

  • Μου αρέσει 3

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Αυτη η φορα θα ειναι η τυχερη και η νεα χρονια θα φερει σε ολες μας ενα (τουλαχιστον ;) ) μωρακι

 

Κι εγω οταν πρωτοηρθα στο νησι για να την παλεψω το χειμωνα πλεξιμο αρχισα... τρελη ψυχοθεραπεια και περναει η ωρα χωρις να το καταλαβεις. Με βοηθησε και με το κοψιμο του καπνισματος. αντε να μαθεις κι εσυ τα βασικα να ψαχνομαστε για σχεδιακα παρεα!!!

 

Εμβρυομεταφορα... Μια διαδικασια τοσο γρηγορη που φαινεται τοσο απλη και αλλαζει τη ζωη σου!!! Θα πανε ολα τελεια, θα εχεις τελειωσει και με τις δουλειες σου ωστε μετα να χαλαρωνεις, να απολαμβανεις το χωρο σου κι ετσι τα εμβρυακια σου να θελησουν να μεινουν παρεϊτσα σου τους επομενους 9 μηνες!!!

 

Εγω στην 9η πλεον μερα μετα την εμβρυομεταφορα εχω λιγοτερα πονακια απο την πρωτη εβδομαδα (και ανησυχω λιγο μηπως δεν ειναι φυσιολογικο) ή τα συνηθισα και δεν μου φαινονται κι οταν καθομαι σπιτι μπαταρω οπου βρω και κοιμαμαι αλλα δεν νιωθω να ξεκουραζομαι.  

5 μερουλες ειναι ακομα που θα παει  θα περασουν

Αντε να δούμε αυτή τη φορά ελπίζω να είναι η τυχερή! Κάνε την αρχή με τις θετικές χοριακες!!!! 

6 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααααα!

Που θα παει, θα περασουν Μαρακι!

Τρεις για το Sugarακι! Καντε την καλη αρχη κορίτσια!

 

πρίν από 39 λεπτά , Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? 

Ωραια νέα διάβασα! 

Sugaraki με το καλό η εμβρυομεταφορα!!! Όλα καλά να πανε κορίτσι μου!! 

Μαρακι εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! 

Γεωργία μου μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε αυτή τη φορά!! 

Δημητρουλα υπομονή.. Θα έρθει σύντομα η σειρά σου που θα γίνεις μανούλα!! 

Νατασσάκι φιλάκια πολλά στον μπούτια!! 

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!! 

 

5 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Sugar μου τι ωραία νέα...γιούπιιιιιι

Γεωργία εμείς υπομονήηηηηηη...θα δεις αυτη η φορα θα είναι ευλογημένη 

Μαράκι αντε σε λίγες μέρες θα ξέρεις εγω όλες τις φορες ανεξαιρέτως αποτελέσματος είχα όλους τους πόνους όοοολλλααα τα συμπτώματα κάτσε διασκέδασε το κ μακάρι να έχεις μια ανέφελη εγκυμοσύνη :wub:

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω-καθαρίσω ώστε να κάνω τις εξετάσεις του αιματολόγου..στις 27 ραντεβού στο κέντρο έχει ο Θεός ...σήμερα τελευταίο βραδυ του πεθερού Ελλάδα αυριο τον αποχαιρετώ θα ξαναμπώ στους ρυθμούς μου κ θα βαλω καποια πραγματα σε σειρά..προς το παρον δουλειες βαλιτσες σιδέρωμα μαγειρεμα γιατι το βραδυ θα εχουμε κόσμο 

Σας φιλώ γλυκά όλες μακιααααα

Ευχαριστώ,ρε κορίτσια έχω αγωνία ίσως είμαι λίγο πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά, δεν έχουμε πει τίποτα πουθενά και δεν έχουμε σκοπό να είμαστε χαλαροί! 

Έχω ξεκινήσει τα ουτροζεσταν και αυτή τη φορά τα παίρνω από το στόμα, είναι φυσιολογικό είναι οι ζαλάδες; από την Κυριακή τα ξεκίνησα 3 τη μέρα και πρώτη φορά με έπιασε, είναι από αυτό η να ελέγχω το σίδηρο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Κινητικοτητα βλέπω, έχουμε εξελίξεις, Sugaraki με το καλό η εμβρυομεταφορά!!! Μαράκι σύντομα με το καλό!!! Τα υπόλοιπα κορίτσια με όσο πιο σύντομα και καλά νέα!!! Εμένα πέρσι το χειμώνα η tsh μου ήταν χαμηλά στο όριο, κουραζόμουν από τη δουλειά και την απόσταση. Πριν λίγες μέρες που ξανακανα μια χαρά ήταν γιατί ξεκουράστηκα. Και η D μου ήταν κανονική, που το χειμώνα είχα έλλειψη και πήρα χάπια μαζί με τον σύζυγο. Κάπου διάβασα ότι στη χώρα μας υπάρχει έλλειψη D μπορεί και ο μισός πληθυσμός.

Εγώ εδώ μια χαρά, από το Σάββατο τρυπιέμαι. Τελικά δεν είναι κάτι μόνο την πρώτη ένεση δεν ήξερα πώς να κάνω, αλλά τώρα κομπλέ. Άντε να δούμε! Πήγαμε και σε κάτι βαφτίσια, μια κοπέλα βάφτισε το μικρό της που ήταν με εξωσωματική σε αυτόν τον γιατρό. Η ίδια ήταν δύσκολη περίπτωση αλλά τα κατάφεραν μια χαρα! Ήταν σαν αγγελούδι! Αχ, άντε κι εμείς όλες μέσα στα επόμενα 2 χρόνια να βαφτίζουμε!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sugar86 είπε:

Αντε να δούμε αυτή τη φορά ελπίζω να είναι η τυχερή! Κάνε την αρχή με τις θετικές χοριακες!!!! 

 

 

Ευχαριστώ,ρε κορίτσια έχω αγωνία ίσως είμαι λίγο πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά, δεν έχουμε πει τίποτα πουθενά και δεν έχουμε σκοπό να είμαστε χαλαροί! 

Έχω ξεκινήσει τα ουτροζεσταν και αυτή τη φορά τα παίρνω από το στόμα, είναι φυσιολογικό είναι οι ζαλάδες; από την Κυριακή τα ξεκίνησα 3 τη μέρα και πρώτη φορά με έπιασε, είναι από αυτό η να ελέγχω το σίδηρο; 

Είναι φυσιολογικό. Εγώ εκτός από την ζαλάδα είχα και υπνηλία.. Ένιωθα λες και είχα πιει ένα μπουκάλι ουίσκι.. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sugarακι ο γιατρος σου τι λεει για τις ζαλαδες; Ακομα εγω utrogestan δεν εχω πιει οποτε δεν εχω αποψη. Αν ειχες παλαιοτερα θεμα με το σιδηρο φυσικα και πρεπει να το ελεγχεις. Και τα παντα πρεπει να τα λεμε στον γιατρο μας.

Miss Sunny καλη επιτυχια και καλη σχολικη χρονιά!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Αντε να δούμε αυτή τη φορά ελπίζω να είναι η τυχερή! Κάνε την αρχή με τις θετικές χοριακες!!!! 

 

 

Ευχαριστώ,ρε κορίτσια έχω αγωνία ίσως είμαι λίγο πιο αισιόδοξη αυτή τη φορά, δεν έχουμε πει τίποτα πουθενά και δεν έχουμε σκοπό να είμαστε χαλαροί! 

Έχω ξεκινήσει τα ουτροζεσταν και αυτή τη φορά τα παίρνω από το στόμα, είναι φυσιολογικό είναι οι ζαλάδες; από την Κυριακή τα ξεκίνησα 3 τη μέρα και πρώτη φορά με έπιασε, είναι από αυτό η να ελέγχω το σίδηρο; 

Αν ειναι φυσιολογικο λεει;;;; Βαρκα γιαλο πηγαινεις με τα ουτροτζεσταν!!! εγω τα επαιρνα και ημουν στη δουλεια και ενιωθα σαν να ειχα πιει 5 μπυρες!!! ΩπΑΑΑ!!!!

  • Μου αρέσει 2

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καταλαβα! Ωραια εικονα θα έχω στη δουλεια!...

Και με την οδήγηση τι κανουμε βρε κορίτσια;!...

Εγω πηγαινα μαζι με τον αντρα μου στη δουλεια επειδη ειμαστε στο ιδιο κτηριο οποτε τη γλιτωσα αλλιως θα πεις στον γιατρο να τα παρεις κολπικα, κανει την ιδια δουλεια και χωρις ζαλαδες!!!

Just now, Eleni1986 είπε:

Εγω πηγαινα μαζι με τον αντρα μου στη δουλεια επειδη ειμαστε στο ιδιο κτηριο οποτε τη γλιτωσα αλλιως θα πεις στον γιατρο να τα παρεις κολπικα, κανει την ιδια δουλεια και χωρις ζαλαδες!!!

Απορω γιατι τα δινουν απο το στομα!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καταλαβα! Ωραια εικονα θα έχω στη δουλεια!...

Και με την οδήγηση τι κανουμε βρε κορίτσια;!...

Εγώ τα έπαιρνα πριν πάω για ύπνο. Αν και δεν οδηγώ.. Μπορείς να τα παίρνεις κολπικά. Δεν έχει έτσι τόσες παρενέργειες. Σε συνεννόηση φυσικά με το γιατρο.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγουμενες φορες κολπικα μου τα ειχαν δωσει, αλλα τα μισα έμεναν στο εσώρουχο!!!

Εχει μεινει και λιγη αδεια που θα μπορουσα να την παρω, αλλα ελεγα αν εμενα εγκυος με το καλο, να την επαιρνα τοτε...

Αφου αυτο το κεντρο τα ζηταει ποσιμα κατι θα ξερει. Ισως για να μην υπαρχουν απωλειες στη δοσολογια. Θα προσπαθησω κι ο,τι γινει. Στην τελικη θα βαλω αδεια και επειτα βλέπουμε.

Καταλαβες Sugarακι; Θα τα πινεις και θα τραγουδας "πινω και μεθω!" Χα χα!!!

Βρε κορίτσια συχνα-πυκνα σκεπτομαι τη Rosali. Τι να εγινε; Λετε να απαγορεψαν απο τη δουλεια της την προσβαση το internet; Πως χαθηκε ετσι ξαφνικα; Ελπιζω να ειναι καλα. Καθως επισης και το Ρενακι... Θα εχει ξεκινησει κι εκεινη τα μαθηματα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...