Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

      Σου έχω στείλει πμ!

      Πίστεψε με, με το χέρι στη καρδιά.. ένας κύκλος πάνω ένας κύκλος κάτω, δεν είναι τίποτα απολύτως!! Στόχος είναι μόνο ένας!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!

      Κανένας δεν θα σας κάνει βιοψία με το καλημέρα σας.. θα πρέπει να ακολουθήσει θεραπεία που έχουν το λιγότερο 3 μήνη διάρκεια στη καλύτερη.. αν βιάζεσαι τόσο πολύ παίρνεις και το όποιο ρίσκο.. 

      Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. εμείς ξεκινήσαμε το 2018.. πρώτη φορά διέγερση εγώ έκανα το 2022.. ξέρω πως είναι να νοιώθεις με όλες αυτές τις αναβολές και τις ακυρώσεις... Αν βιάζεσαι για τον όποιο λόγο, επιλέξτε δότη και θα κάνετε σίγουρα άμεσα το παιδάκι σας.. δεν είναι καθόλου εύκολες οι περιπτώσεις κρυψορχιας... 

      Α! Και μη περιμένεις να σας κατευθύνουν ιδιαίτερα με το σπέρμα και με θεραπείες.. οι περισσότεροι δεν ασχολούνται κάν και αυτό αν γνωρίζουν να ασχοληθούν.. εγώ έπρεπε να γίνω "γιατρός" για να βρούμε λύσεις..

      Anyway, εγώ μόνο γνώμη με όσες γνώσεις αποκόμισα και εμπειρία παραθέτω.. εσείς θα επιλέξετε για εσάς ότι είναι καλύτερο! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πως ειστε;

Εγω γυρισα πριν λιγο στο σπιτακι μου και πινω ενα καφεδακι.

Περιοδος ακομα πουθενα. Νομιζω πως αυριο πρεπει να τους τηλ για να παρω αγωγη...

Angie μου ετσι ειναι. Όπως τα λες. Αλλα να... με πιανει το παραπονο καμια φορά, γιατι να ερθουν ετσι τα πραγματα.... Απο μια λανθασμενη ιατρικη εκτιμηση... Τοση περιπετεια και τοσος πονος... Αναρωτιεμαι πια. Τιμωρουμαι για κατι; Απο μικρη παντα προσπαθω να κανω το καλο...

Αχ ασε κοριτσι μου ειναι να μην σου τυχει.δεν θα βγει ομως κατι με το να γυρνας πισω κ να τα σκεφτεσαι.τωρα να εχεις αισιοδοξια κ να κοιτας μονο μπροστα κ ολα τα καλα θα σου ερθουν.δυστυχως καποιες θα χρειαστει να καταβάλλουν λιιιιγη περισσοτερη προσπαθεια.μόλις αντικρυσεις το παιδακι σου θα τα ξεχασεις ολα.

Αντε εγω δεν σε θυμομουν ετσι....τα καλυτερα ερχονται....

  • Μου αρέσει 2

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!!!!

Γεωργία μου έχεις περάσει δύσκολα και ήρθε η ώρα να ανταμειφθεις...! Να πάρεις αύριο τηλέφωνο στο κέντρο και εύχομαι να ακούσεις όμορφα νέα!!!

Αντζη τι κάνουν τα ζουζούνια σου?

Εμείς απολαμβάνουμε τη φύση στο χωριό... Από τις τελευταίες φορές πριν χαλάσει ο καιρός και κλειστουμε στο σπίτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Εμείς χτες είχαμε πάει στον γάμο του νονού της μικρής και κάνανε και βάφτιση μαζί. 2 κοιμήθηκε χτες η μικρή και σήμερα ήταν λίγο γκρινιάρα. Όμως το απόγευμα πήγαμε μια βόλτα στην Πάρνηθα και είδε και ελαφακια!! Τι όμορφα ζωάκια.. 

Φιλάκια πολλά σε όλες!! 

  • Μου αρέσει 3

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Γειά σας κορίτσια τι κάνετε? Εμείς χτες είχαμε πάει στον γάμο του νονού της μικρής και κάνανε και βάφτιση μαζί. 2 κοιμήθηκε χτες η μικρή και σήμερα ήταν λίγο γκρινιάρα. Όμως το απόγευμα πήγαμε μια βόλτα στην Πάρνηθα και είδε και ελαφακια!! Τι όμορφα ζωάκια.. 

Φιλάκια πολλά σε όλες!! 

Καλημερα κ καλη βδομαδα! Τι ωραια εικονα!!!

  • Μου αρέσει 2

poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!!

Γεωργια μου αυτο το γιατι καλοι ανθρωποι αντιμετωπιζουν δυσκολιες και ανθρωποι που δεν το αξιζουν κ δεν προσπαθουν να τα βρισκουν ολα καλα στη ζωη τους με εχει βασανισει πολλες φορες.Βεβαια απαντηση δεν εχω βρει..

Το τηλεφωνημα το πηραμε? Περιμενουμε νεα!

Με τις εξετασεις των υποιλοιοων κοριτσιων τι γινεται? Εχουμε κανενα  νεο? 

Εγω εχω ερθει για την καμπυλη σημερα. Αλλη μια ωρα εχω..Για να δουμε....

 

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα! Τι κανετε? Χαθηκα παλι.... Κατι οι εξετασεις, κατι οι βολτουλες να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρι.

Γεωργια μου αγαπημενη εχεις τοσο δικιο να θυμωνεις με την παλια σου ενδοκρινολογο. Ειναι πολυ ασχημο να παιρνεις στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που ηρθε σ' εσενα για να τον βοηθησεις. Ειναι το μονιμο αγχος μου. Απο την ημερα που τελειωσα τη σχολη κ μπηκα στον εργασιακο χωρο ορκιστηκα στον εαυτο μου πως θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου να μην κανω κακο σε ανθρωπο. Προτιμω χιλιες φορες να πω οτι δεν ξερω κατι(κ ας εκτεθω) παρα να παρω εναν ανθρωπο στο λαιμο μου. Ο Θεος ομως ειναι μαζι σου αυτη τη φορα. Θα ανταμοιψει τον κοπο κ τα δακρυα σου κ δυο υπεροχα μωρα θα γεμισουν την κοιλιτσα σου κ την αγκαλιτσα σου! Γεωργια τα μωρα δε θα ειναι καποιας αλλης. Μονο ΔΙΚΑ ΣΟΥ θα ειναι! 

Νατασα μου μπαινουμε ολες σε νεο αγωνα κ εχουμε αναγκη την αισιοδοξια σου κ τα γλυκα σου λογια να μας γεμιζουν δυναμη :-). Πες στον super μπεμπη να μας στειλει πολυ/πολυ γουρι για τη νεα σεζον.Φιλακια πολλα κ στους δυο σας!

Δημητρουλι ολα θα πανε καλα. Ειναι πραγματικα πολυ ενθαρρυντικο το οτι γινεται εμφυτευση. Εμενα αυτος ειναι ο καημος μου, οτι δεν εχω μεινει ποτε εγκυος. Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. Που θα παει, θα τη βρουμε τη λυση.

Αντζουλινι καλως μας ξαναηρθες!!! Μας ελειψες! Φιλησε μου τα ζουζουνακια σου. Η βαπτιση του μπεμπη εγινε?

Miss Sunny καλη αρχη κοριτσακι μου. Ολα να πανε τελεια κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα. Ξεκινησες σχολειο σημερα? Αν ναι καλη σχολικη χρονια!!!

Eλενακι τι κανετε? Το φραουλακι πως ειναι? Να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σας κ να μας δινεις κουραγιο με το ποσο αισιοδοξη ησουν οταν προσπαθησατε για τη φραουλιτσα.

Μαρακι πως παει η αναμονη???? Αντε λιγο υπομονη κ οπου να ναι θα μας πεις τα υπεροχα νεα! 

Samiam ολα τελεια οπως διαβασα με τις εξετασεις σου. Μπραβο!!! Καλη νεα αρχη λοιπον. Ολα θα πανε μια χαρα!!!

Καλλιοπιτσα περασατε ομορφα στο χωριο? Ειχες καποιο νεο απο την καλλιεργεια?

Οσον αφορα τα δικα μου νεα τωρα.... 

Μετα τον μαραθωνιο εξετασεων επιβεβαιωθηκε η θρομβοφιλια, ελλειψη βιταμινης D κ Β12. Η βιοψια ενδομητριου βγηκε καθαρη(δοξα τω Θεω, μετα απο 2,5 μηνες 3πλης κ 4πλης αντιβιωσης συν την ενδομητρια εγχυση αντιβιωσης). Ολα τα ανοσολογικα βγηκαν αρνητικα. Η καμπυλη ζαχαρου μια χαρα. Οποτε περιμενω τα ραντεβου στον αιματολογο για να δουμε τι θεραπεια θα ακολουθησω για θρομβοφιλια. κ το ραντεβου στην ενδοκρινολογο για να δουμε αν θα παρω συμπληρωμα βιταμινων D κ Β12. Ελπιζουμε οτι μολις ερθει η περιοδος του Σεπτεμβριου θα μπουμε στην επομενη προσπαθεια.

Κατα τ αλλα πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω νεογνολογια γιατι απ οσο με ενημερωσαν θα ξεκινησω απο τα νεογνα μολις παω στη δουλεια.

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια. Σας φιλω ολες!

 

 

 

Just now, Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα! Τι κανετε? Χαθηκα παλι.... Κατι οι εξετασεις, κατι οι βολτουλες να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρι.

Γεωργια μου αγαπημενη εχεις τοσο δικιο να θυμωνεις με την παλια σου ενδοκρινολογο. Ειναι πολυ ασχημο να παιρνεις στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που ηρθε σ' εσενα για να τον βοηθησεις. Ειναι το μονιμο αγχος μου. Απο την ημερα που τελειωσα τη σχολη κ μπηκα στον εργασιακο χωρο ορκιστηκα στον εαυτο μου πως θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου να μην κανω κακο σε ανθρωπο. Προτιμω χιλιες φορες να πω οτι δεν ξερω κατι(κ ας εκτεθω) παρα να παρω εναν ανθρωπο στο λαιμο μου. Ο Θεος ομως ειναι μαζι σου αυτη τη φορα. Θα ανταμοιψει τον κοπο κ τα δακρυα σου κ δυο υπεροχα μωρα θα γεμισουν την κοιλιτσα σου κ την αγκαλιτσα σου! Γεωργια τα μωρα δε θα ειναι καποιας αλλης. Μονο ΔΙΚΑ ΣΟΥ θα ειναι! 

Νατασα μου μπαινουμε ολες σε νεο αγωνα κ εχουμε αναγκη την αισιοδοξια σου κ τα γλυκα σου λογια να μας γεμιζουν δυναμη :-). Πες στον super μπεμπη να μας στειλει πολυ/πολυ γουρι για τη νεα σεζον.Φιλακια πολλα κ στους δυο σας!

Δημητρουλι ολα θα πανε καλα. Ειναι πραγματικα πολυ ενθαρρυντικο το οτι γινεται εμφυτευση. Εμενα αυτος ειναι ο καημος μου, οτι δεν εχω μεινει ποτε εγκυος. Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. Που θα παει, θα τη βρουμε τη λυση.

Αντζουλινι καλως μας ξαναηρθες!!! Μας ελειψες! Φιλησε μου τα ζουζουνακια σου. Η βαπτιση του μπεμπη εγινε?

Miss Sunny καλη αρχη κοριτσακι μου. Ολα να πανε τελεια κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα. Ξεκινησες σχολειο σημερα? Αν ναι καλη σχολικη χρονια!!!

Eλενακι τι κανετε? Το φραουλακι πως ειναι? Να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σας κ να μας δινεις κουραγιο με το ποσο αισιοδοξη ησουν οταν προσπαθησατε για τη φραουλιτσα.

Μαρακι πως παει η αναμονη???? Αντε λιγο υπομονη κ οπου να ναι θα μας πεις τα υπεροχα νεα! 

Samiam ολα τελεια οπως διαβασα με τις εξετασεις σου. Μπραβο!!! Καλη νεα αρχη λοιπον. Ολα θα πανε μια χαρα!!!

Καλλιοπιτσα περασατε ομορφα στο χωριο? Ειχες καποιο νεο απο την καλλιεργεια?

Οσον αφορα τα δικα μου νεα τωρα.... 

Μετα τον μαραθωνιο εξετασεων επιβεβαιωθηκε η θρομβοφιλια, ελλειψη βιταμινης D κ Β12. Η βιοψια ενδομητριου βγηκε καθαρη(δοξα τω Θεω, μετα απο 2,5 μηνες 3πλης κ 4πλης αντιβιωσης συν την ενδομητρια εγχυση αντιβιωσης). Ολα τα ανοσολογικα βγηκαν αρνητικα. Η καμπυλη ζαχαρου μια χαρα. Οποτε περιμενω τα ραντεβου στον αιματολογο για να δουμε τι θεραπεια θα ακολουθησω για θρομβοφιλια. κ το ραντεβου στην ενδοκρινολογο για να δουμε αν θα παρω συμπληρωμα βιταμινων D κ Β12. Ελπιζουμε οτι μολις ερθει η περιοδος του Σεπτεμβριου θα μπουμε στην επομενη προσπαθεια.

Κατα τ αλλα πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω νεογνολογια γιατι απ οσο με ενημερωσαν θα ξεκινησω απο τα νεογνα μολις παω στη δουλεια.

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια. Σας φιλω ολες!

Οριστε ξεχασα το  Lizaki... καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου! Ευχομαι ολα να πανε καλα.

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα κοριτσια μου, καλη εβδομαδα!!! Για καμπυλες ζαχαρου διαβαζω και θυμηθηκα τα δικα μου! Μπλιαξξξ!!!Καλα αποτελεσματα!!!

Μελενια μου ευτυχως που ειναι ολα καλα με την βιοψια ενδομητριου. Για την  θρομβοφιλια γιατι θα κανεις αγωγη; Και εγω εχω θρομβοφιλια αλλα εκανα αγωγη(ενεσεις) μονο στην εγκυμοσυνη. Χρειαζεται και αγωγη οταν εισαι στην προσπαθεια; Β12 και D εχω και εγω ελλειψη και παιρνω συμπληρωματα.

 

 

1 hour ago, Me-Lenia είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα! Τι κανετε? Χαθηκα παλι.... Κατι οι εξετασεις, κατι οι βολτουλες να αποχαιρετησουμε το καλοκαιρι.

Γεωργια μου αγαπημενη εχεις τοσο δικιο να θυμωνεις με την παλια σου ενδοκρινολογο. Ειναι πολυ ασχημο να παιρνεις στον λαιμο σου εναν ανθρωπο που ηρθε σ' εσενα για να τον βοηθησεις. Ειναι το μονιμο αγχος μου. Απο την ημερα που τελειωσα τη σχολη κ μπηκα στον εργασιακο χωρο ορκιστηκα στον εαυτο μου πως θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου να μην κανω κακο σε ανθρωπο. Προτιμω χιλιες φορες να πω οτι δεν ξερω κατι(κ ας εκτεθω) παρα να παρω εναν ανθρωπο στο λαιμο μου. Ο Θεος ομως ειναι μαζι σου αυτη τη φορα. Θα ανταμοιψει τον κοπο κ τα δακρυα σου κ δυο υπεροχα μωρα θα γεμισουν την κοιλιτσα σου κ την αγκαλιτσα σου! Γεωργια τα μωρα δε θα ειναι καποιας αλλης. Μονο ΔΙΚΑ ΣΟΥ θα ειναι! 

Νατασα μου μπαινουμε ολες σε νεο αγωνα κ εχουμε αναγκη την αισιοδοξια σου κ τα γλυκα σου λογια να μας γεμιζουν δυναμη :-). Πες στον super μπεμπη να μας στειλει πολυ/πολυ γουρι για τη νεα σεζον.Φιλακια πολλα κ στους δυο σας!

Δημητρουλι ολα θα πανε καλα. Ειναι πραγματικα πολυ ενθαρρυντικο το οτι γινεται εμφυτευση. Εμενα αυτος ειναι ο καημος μου, οτι δεν εχω μεινει ποτε εγκυος. Καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. Που θα παει, θα τη βρουμε τη λυση.

Αντζουλινι καλως μας ξαναηρθες!!! Μας ελειψες! Φιλησε μου τα ζουζουνακια σου. Η βαπτιση του μπεμπη εγινε?

Miss Sunny καλη αρχη κοριτσακι μου. Ολα να πανε τελεια κ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα. Ξεκινησες σχολειο σημερα? Αν ναι καλη σχολικη χρονια!!!

Eλενακι τι κανετε? Το φραουλακι πως ειναι? Να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σας κ να μας δινεις κουραγιο με το ποσο αισιοδοξη ησουν οταν προσπαθησατε για τη φραουλιτσα.

Μαρακι πως παει η αναμονη???? Αντε λιγο υπομονη κ οπου να ναι θα μας πεις τα υπεροχα νεα! 

Samiam ολα τελεια οπως διαβασα με τις εξετασεις σου. Μπραβο!!! Καλη νεα αρχη λοιπον. Ολα θα πανε μια χαρα!!!

Καλλιοπιτσα περασατε ομορφα στο χωριο? Ειχες καποιο νεο απο την καλλιεργεια?

Οσον αφορα τα δικα μου νεα τωρα.... 

Μετα τον μαραθωνιο εξετασεων επιβεβαιωθηκε η θρομβοφιλια, ελλειψη βιταμινης D κ Β12. Η βιοψια ενδομητριου βγηκε καθαρη(δοξα τω Θεω, μετα απο 2,5 μηνες 3πλης κ 4πλης αντιβιωσης συν την ενδομητρια εγχυση αντιβιωσης). Ολα τα ανοσολογικα βγηκαν αρνητικα. Η καμπυλη ζαχαρου μια χαρα. Οποτε περιμενω τα ραντεβου στον αιματολογο για να δουμε τι θεραπεια θα ακολουθησω για θρομβοφιλια. κ το ραντεβου στην ενδοκρινολογο για να δουμε αν θα παρω συμπληρωμα βιταμινων D κ Β12. Ελπιζουμε οτι μολις ερθει η περιοδος του Σεπτεμβριου θα μπουμε στην επομενη προσπαθεια.

Κατα τ αλλα πρεπει να ξεκινησω να διαβαζω νεογνολογια γιατι απ οσο με ενημερωσαν θα ξεκινησω απο τα νεογνα μολις παω στη δουλεια.

Ελπιζω να μην ξεχασα καποια. Σας φιλω ολες!

 

 

 

 

 


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eleni1986 είπε:

 

Καλημερα κοριτσια μου, καλη εβδομαδα!!! Για καμπυλες ζαχαρου διαβαζω και θυμηθηκα τα δικα μου! Μπλιαξξξ!!!Καλα αποτελεσματα!!!

Μελενια μου ευτυχως που ειναι ολα καλα με την βιοψια ενδομητριου. Για την  θρομβοφιλια γιατι θα κανεις αγωγη; Και εγω εχω θρομβοφιλια αλλα εκανα αγωγη(ενεσεις) μονο στην εγκυμοσυνη. Χρειαζεται και αγωγη οταν εισαι στην προσπαθεια; Β12 και D εχω και εγω ελλειψη και παιρνω συμπληρωματα.

 

 

 

Ελενακι μου απ οσο καταλαβα πρεπει να ξεκινησω τις ενεσεις ενα χρονικο διαστημα νωριτερα απο την εμβρυομεταφορα. Θα σας πω  μολις συναντηθω με τον αιματολογο. Κοιτα να δεις που εχουμε κοινο ιστορικο :) , μακαρι να εχουμε κ κοινη πορεια κ να αποκτησω κ εγω μια φραουλιτσα! :wub: 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ελενακι μου απ οσο καταλαβα πρεπει να ξεκινησω τις ενεσεις ενα χρονικο διαστημα νωριτερα απο την εμβρυομεταφορα. Θα σας πω  μολις συναντηθω με τον αιματολογο. Κοιτα να δεις που εχουμε κοινο ιστορικο :) , μακαρι να εχουμε κ κοινη πορεια κ να αποκτησω κ εγω μια φραουλιτσα! :wub: 

Μελενια μου και εγώ έχω θρομβοφιλια αλλά εγώ παίρνω χάπια μόνιμα λόγω το ότι έχω πάθει δυο φορές θρομβοφλεβιτιδα. Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα μόνο σαλοσπιρ αλλά αν καταφέρω και ξανά μείνω εγκυος μου είπε ο γιατρος ενεσεις. 

Εγώ κορίτσια έχω να αδιαθετησω δυο μήνες και όλο πρηζομαι. Δεν βοηθάει αυτό να χασω κιλά. Μπορεί και να σταματήσει τελείως πια αφού έχω ενα χρόνο τώρα ανωμαλίες στην περίοδο.. Θα δείξει.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ναι πρεπει να παρεις πριν την εμβρυομεταφορα! Εγω εκανα εξετασεις αφου ειχα παρει τη θετικη χοριακη! Δεν ξερω μου ειχε κολλησει να τις κανω αυτες τις εξετασεις ενω δεν μου ειχε πει καποιος γιατρος και ευτυχως γιατι ειχα τα γονιδια που προκαλουν ενδομητριο θανατο στο δευτερο και τριτο τριμηνο. Δεν ξερω τι θα γινοταν αν δεν το ειχα ανακαλυψει αλλα μονο που το σκεφτομαι ανατριχιαζω! Ναι κοινο ιστορικο Μελενια μου, ευχομαι συντομα με μια φραουλιτσα ή εναν φραουλενιο στην αγκαλια σου!!!! Να μην ταλαιπωρηθεις αλλο, ουτε εσυ ουτε καμια κοπελα!!! Μετα δεν θα θυμασαι τιποτα!!!

 

1 ώρα πρίν, Me-Lenia είπε:

Ελενακι μου απ οσο καταλαβα πρεπει να ξεκινησω τις ενεσεις ενα χρονικο διαστημα νωριτερα απο την εμβρυομεταφορα. Θα σας πω  μολις συναντηθω με τον αιματολογο. Κοιτα να δεις που εχουμε κοινο ιστορικο :) , μακαρι να εχουμε κ κοινη πορεια κ να αποκτησω κ εγω μια φραουλιτσα! :wub: 

Pingu αστα! Πωπω πως τις φοβαμαι τις θρομβωσεις!! Καπου διαβαζα 1 στις 6 εχουμε θρομβοφιλια. Ευτυχως που υπαρχουν και τα φαρμακα και σωζεται η κατασταση.

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια γλυκα! Πως ειστε;

Έχω κι εγώ έλλειψη D3 και B12 και παίρνω επίσης συμπληρωματα.

Και ενέσεις έκανα προληπτικά με τον πρώτο γιατρό μου μαζί με τις ορμονες όπως είπε και η Μελένια. Ο τωρινός ειπε πως δεν χρειάζεται. Πως το σαλοσπιρ αρκεί. Ελπίζω να μην κάνει λάθος...

Μελένια γρήγορα διάβασμα! Θα σου χρειαστει ενα φρεσκάρισμα και για το δικό σου μπεμπέ!

Τελικά σήμερα αδιαθετησα παρότι δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Δεν το περίμενα μετά από τοσες ημέρες καθυστέρησης. Πάλι καλά!

Πολλά φιλιά σε όλα τα κορίτσια μας!

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! Είστε καλά? Εγώ μόλις σχολασα κ νιώθω κομμάτια...

Μελενια μου νεογνολογια διαβάζω κ χαμογελώ.... Τι όμορφα να ασχολείσαι με μωράκια! Άντε σύντομα να ασχολείσαι με το δικό σας!!!! Εμένα η βιοψία έδειξε trichophyton soudanense... Ιδέα δεν έχω τι είναι... Περιμένω να έρθει η ώρα για το ραντεβού με τη γιατρό στις 26 του μήνα να μου πει πως προχωράμε...

Βρε Ελενάκι μου πω πω τι έμπνευση είχες για τις εξετάσεις.... Ο Θεός σας φύλαξε!!! Τέλος καλό όλα καλά... 

Λιζακι εντάξει με την εξέταση?

Γεωργία μου καλό δεν είναι που αδιαθετησες?? Γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι....

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είστε??? Σας φιλώ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου σε πήραν από το κέντρο; πως προχωράς από δω κ πέρα; 

Εγώ δεν έχω ελέγξει τις βιταμίνες λέτε να χρειάζεται; σήμερα πήγα στη γιατρό, έκανα ωορηξια και αύριο περιμένω τηλ από το κέντρο να μου πουν τη μέρα της εμβρυομεταφορά ς! Αντε να δούμε!! 

Σαμιαμ καλή αρχή εύχομαι!ωραία αποτέλεσματα! 

Μελένια μου αντε με το καλό το Σέμπτεβρη! 

Αντε όλες σιγά σιγά να παίρνουμε σειρά, πιγκου, Λιζακι δημητρουλα τα φιλιά μου και στα υπόλοιπα κορίτσια. 

Μαρακι πως πάει η αναμονή? 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...