Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

      Σου έχω στείλει πμ!

      Πίστεψε με, με το χέρι στη καρδιά.. ένας κύκλος πάνω ένας κύκλος κάτω, δεν είναι τίποτα απολύτως!! Στόχος είναι μόνο ένας!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!

      Κανένας δεν θα σας κάνει βιοψία με το καλημέρα σας.. θα πρέπει να ακολουθήσει θεραπεία που έχουν το λιγότερο 3 μήνη διάρκεια στη καλύτερη.. αν βιάζεσαι τόσο πολύ παίρνεις και το όποιο ρίσκο.. 

      Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. εμείς ξεκινήσαμε το 2018.. πρώτη φορά διέγερση εγώ έκανα το 2022.. ξέρω πως είναι να νοιώθεις με όλες αυτές τις αναβολές και τις ακυρώσεις... Αν βιάζεσαι για τον όποιο λόγο, επιλέξτε δότη και θα κάνετε σίγουρα άμεσα το παιδάκι σας.. δεν είναι καθόλου εύκολες οι περιπτώσεις κρυψορχιας... 

      Α! Και μη περιμένεις να σας κατευθύνουν ιδιαίτερα με το σπέρμα και με θεραπείες.. οι περισσότεροι δεν ασχολούνται κάν και αυτό αν γνωρίζουν να ασχοληθούν.. εγώ έπρεπε να γίνω "γιατρός" για να βρούμε λύσεις..

      Anyway, εγώ μόνο γνώμη με όσες γνώσεις αποκόμισα και εμπειρία παραθέτω.. εσείς θα επιλέξετε για εσάς ότι είναι καλύτερο! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια!

Angie διαβασα για πεθερικά και θυμήθηκα την πεθερά μου! Εσύ να 'σαι καλά με την οικογένειά σου και όλοι οι υπόλοιποι ας αναλογιστούν τα λάθη τους.

Εγώ περιμένω να σταματήσει η περίοδος :) μουαχαχααχααχαχα

Το καλό είναι πως τώρα που επέστρεψα στη δουλειά, περνούν οι μέρες νερό και δεν κολλάει το μυαλό μου στο πολυπόθητο θέμα!

Φιλιά σε όλες

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ασε Νατασσάκι, οσο το σκεφτομαι πως εχασα αυτη τη σημαντική περίοδο της ζωης μου εξαιτιας της αδιαφορίας της, δεν το πιστευω. Να ειναι κατι τοσο απλο να λυθει και να εχω φτασει σημερα στα δανεικα απο το τιποτα... Τελος παντων..

Pingu  μου αν κανεις πραγματικη προσπαθεια και δεν πεφτουν τα κιλα να δεις οπωσδηποτε την ινσουλινη σου. Ειδες τη διαδρομή μου. Μη χανεις χρονο. Θα κανει καλο και σε σενα στο μωρακι που θα ερθει.

Εν τω μεταξυ κοριτσια η περιοδος ακομα αφαντη. Δε βλεπω να τα γλυτωνω τα χαπια...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pingu είπε:

Γειά σας κοριτσακια! Διάβασα ευχάριστα.. Αντε Γεωργία μου αυτή τη φορά να είναι η τυχερή. Εμάς τα οικονομικά δεν μας το επιτρέπουν οπότε ευκαιρία να χασω τα κιλά που δεν λεουν να φύγουν. 

Sugaraki καλή αρχή!!! 

Νατασσάκι ο σεφ τι κάνει? Εγώ είχα πάρει ένα ημερολόγιο και γράφω τα πάντα μέσα για την μικρή. Λέγεται καλώς ήρθες κοριτσάκι. Υπάρχει και σε αγοράκι. 

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! 

Πιγκουδάκι μου έχω ημερολόγιο που γράφω απο την 1η μέρα ..απλά δεν είναι το ίδιο να τα διαβάζεις με το να τα ζείς. :) 

Μόλις κοιμήθηκε το ζουζούνι μου..εσείς τι κάνετε;;;

πρίν από 22 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ασε Νατασσάκι, οσο το σκεφτομαι πως εχασα αυτη τη σημαντική περίοδο της ζωης μου εξαιτιας της αδιαφορίας της, δεν το πιστευω. Να ειναι κατι τοσο απλο να λυθει και να εχω φτασει σημερα στα δανεικα απο το τιποτα... Τελος παντων..

Pingu  μου αν κανεις πραγματικη προσπαθεια και δεν πεφτουν τα κιλα να δεις οπωσδηποτε την ινσουλινη σου. Ειδες τη διαδρομή μου. Μη χανεις χρονο. Θα κανει καλο και σε σενα στο μωρακι που θα ερθει.

Εν τω μεταξυ κοριτσια η περιοδος ακομα αφαντη. Δε βλεπω να τα γλυτωνω τα χαπια...

Λογικό βρε συ...που να σκεφτόσουν οτι είναι στην κοσμάρα της και δεν δίνει την πρέπουσα σημασία.Τραγικό πραγματικά!!!! Θα τα είχατε αποφύγει όλα αυτά χωρίς να φτάνατε σε αυτό το σημείο.Το χειρότερο για εμένα είναι το ψυχολογικό κομμάτι και οι σκέψεις που σε βασανίζουν.Όπως κ να έχει το μωράκι θα έρθει τώρα και θα τα σβήσει όλα!!! Το πιστεύω!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις μεχρι τοτε ημουν πολυ γερος οργανισμος. Ουτε ασπιρινη δεν επαιρνα! Άμαθη λοιπον απο γιατρους και ιατρικα θεματα, ό,τι μου ελεγε το ακολουθουσα. Ήταν και φημισμενη τοτε στην περιοχη. Αλλα καπου το 'χασε μεγαλώνοντας. Πρεπει να ηταν τοτε 55αρα... Αργοτερα ειδα μεσα απο το επαγγελμα του αντρα μου πως ο γιατρος πρεπει να ενημερωνεται για τις εξελιξεις στην επιστημη του συνεχως. Να παρακολουθει συνεδρια, να διαβαζει κλπ. Η κυρια αυτη προφανως ειχε "παραιτηθει". Μαθαμε επειτα πως περνουσε και ενα δυσκολο διαζυγιο. Ο κόσμος ομως δεν της φταιει.

Οσο για το μπεμπε... Για να δουμε θα τα σβησει ολα οπως λες; Ή ο ερχομος του θα δημιουργησει κι αλλα;!... Θα παρω και ψυχολογικη βοηθεια απο επαγγελματια. Θα μου χρειαστει. Ειναι πολυ βαρυ το μυστικο για να το κουβαλαω μονη μου... Θα ξερω παντα πως το παιδακι ή τα παιδακια μου θα ειναι καποιας αλλης. Παρολα αυτα προσπαθω να εστιασω στο θετικο της υποθεσης και λεω "ετσι τουλάχιστον δεν θα παρει τα ελαττωματα μου!"...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ξερεις μεχρι τοτε ημουν πολυ γερος οργανισμος. Ουτε ασπιρινη δεν επαιρνα! Άμαθη λοιπον απο γιατρους και ιατρικα θεματα, ό,τι μου ελεγε το ακολουθουσα. Ήταν και φημισμενη τοτε στην περιοχη. Αλλα καπου το 'χασε μεγαλώνοντας. Πρεπει να ηταν τοτε 55αρα... Αργοτερα ειδα μεσα απο το επαγγελμα του αντρα μου πως ο γιατρος πρεπει να ενημερωνεται για τις εξελιξεις στην επιστημη του συνεχως. Να παρακολουθει συνεδρια, να διαβαζει κλπ. Η κυρια αυτη προφανως ειχε "παραιτηθει". Μαθαμε επειτα πως περνουσε και ενα δυσκολο διαζυγιο. Ο κόσμος ομως δεν της φταιει.

Οσο για το μπεμπε... Για να δουμε θα τα σβησει ολα οπως λες; Ή ο ερχομος του θα δημιουργησει κι αλλα;!... Θα παρω και ψυχολογικη βοηθεια απο επαγγελματια. Θα μου χρειαστει. Ειναι πολυ βαρυ το μυστικο για να το κουβαλαω μονη μου... Θα ξερω παντα πως το παιδακι ή τα παιδακια μου θα ειναι καποιας αλλης. Παρολα αυτα προσπαθω να εστιασω στο θετικο της υποθεσης και λεω "ετσι τουλάχιστον δεν θα παρει τα ελαττωματα μου!"...

Α ρε κοριτσάρα,γιαυτό σε πάω,γιατί και το δύσκολο το φέρνεις στα μέτρα σου.

Θα τα σβήσει,θα το δείς.Έχετε τις βάσεις και οι δυό σας και θα το καταφέρετε.Να πάρεις και την βοήθεια να είσαι πιο ήρεμη!!! 

Όσο για την άλλη αφού είχε τα προβλήματα της ας το έκλεινε το μαγαζάκι της,όχι που πήρε τόσο κόσμο στο κεφάλι της.Ντροπή της!!!!

  • Μου αρέσει 3

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου!!!! Είστε καλά??? 

Αχ Γεωργία μου μη βασανίζεις το μυαλουδακι σου με τέτοιες σκέψεις!!!! Θα ζήσεις το υπέρτατο θαύμα... Να θυμάσαι ότι γονιός δεν είναι αυτός που βάζει το dna του απαραίτητα αλλα είναι αυτός που μεγαλώνει ένα παιδί με αρχές και αξίες!!! Σίγουρα πρέπει να συμβουλευτείτε ειδικό αλλά ειδικά τον πρώτο καιρό μόνο αγάπη και φροντίδα χρειάζεται... Έχετε τόσο μεγαλείο ψυχής που δεν πρέπει να έχεις αρνητικές σκέψεις....

Νατασακι μου αχ το κουκουτσακι σου πρέπει να είναι γλύκα!!! Καλά κάνεις και κρατάς ημερολόγιο για να μη ξεχάσεις καμία στιγμή του!!! 

Κορίτσια μου το Δεσποινιω μας που να είναι??? Αντζη μου να χαίρεσαι τα παιδάκια σου... Δεν ξέρω αν έχουμε μιλήσει ξανά... Είναι πολλές οι κοπέλες και μπερδευομαι....

Κορίτσια μου το θέμα του ενδοκρινολόγου είναι πολύ σημαντικό έχω πολλές γνωστές μου κοπέλες με πρόβλημα στο θυρεοειδή που δυσκολεύοντουσαν να κάνουν μωράκι και όταν τον ρύθμισαν έμειναν στο επόμενο τρίμηνο.... Σε πολλές περιπτώσεις ο ενδοκρινολόγος και ο γυναικολόγος πάνε πακέτο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Ασε Νατασσάκι, οσο το σκεφτομαι πως εχασα αυτη τη σημαντική περίοδο της ζωης μου εξαιτιας της αδιαφορίας της, δεν το πιστευω. Να ειναι κατι τοσο απλο να λυθει και να εχω φτασει σημερα στα δανεικα απο το τιποτα... Τελος παντων..

Pingu  μου αν κανεις πραγματικη προσπαθεια και δεν πεφτουν τα κιλα να δεις οπωσδηποτε την ινσουλινη σου. Ειδες τη διαδρομή μου. Μη χανεις χρονο. Θα κανει καλο και σε σενα στο μωρακι που θα ερθει.

Εν τω μεταξυ κοριτσια η περιοδος ακομα αφαντη. Δε βλεπω να τα γλυτωνω τα χαπια...

Γεωργία μου έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και παίρνω γκλουκοφας. Για να δούμε.. 

Νατασσάκι όντως άλλο να το ζεις και άλλο να το διαβάζεις, αλλά θα είναι μια όμορφη ανάμνηση και για σένα και για το παιδί που θα το διαβάσει όταν μεγαλώσει. Εγώ κρατάω και σε ένα κουτάκι τα πρώτα της ρούχα την πιπιλα και διάφορα άλλα πρώτα που θα της δώσω κάποια στιγμή όταν μεγαλώσει. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα, μολισ βρηκα λιγο χρονο που κοιμηθηκε η μικρη και εμενα δεν μου κολλαει υπνος.

Εχω χασει την μπαλα!!! Τι κανετεεεεε;;;;;;;;;;;;;;; Μου εχει λειψει τοσο πολυ το forum και οι συζητησεις μας! :-(

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Georgia1972 said:

Οσο για το μπεμπε... Για να δουμε θα τα σβησει ολα οπως λες; Ή ο ερχομος του θα δημιουργησει κι αλλα;!... Θα παρω και ψυχολογικη βοηθεια απο επαγγελματια. Θα μου χρειαστει. Ειναι πολυ βαρυ το μυστικο για να το κουβαλαω μονη μου... Θα ξερω παντα πως το παιδακι ή τα παιδακια μου θα ειναι καποιας αλλης. Παρολα αυτα προσπαθω να εστιασω στο θετικο της υποθεσης και λεω "ετσι τουλάχιστον δεν θα παρει τα ελαττωματα μου!"...

Γεωργία μου δεν μπορώ να έρθω στις σκέψεις σου και στην ψυχολογία σου! Εννοείται ότι αν νιώσεις ότι θέλεις συμβουλές από επαγγελματία να το κάνεις! Αυτό που ξέρω είναι ότι σίγουρα τα παιδάκια σου δε θα είναι κάποιας άλλης, θα είναι δικά σου και μόνο δικά σου! Εσύ πιστεύεις ότι οι μάνες που είναι "δικά τους" θα έπρεπε να λέγονται μάνες;;; Να 'ξερες πόσα βλέπω κάθε χρόνο στα σχολεία γιατί είμαι εκπαιδευτικός... Μόνο να ΄ξερες...

Καλησπέρα κι από μένα σε όλα τα κορίτσια! Καλά είμαι κι εγώ, περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσουμε. Χτες ένιωσα έντονους πόνους που σημαίνει ότι έρχεται, φαντάζομαι ως το Σάββατο, να ειδοποιήσω και το κέντρο.

Εν τω μεταξύ αυτό που απευχόμουν να συμβεί συνέβη... Είμαι εκπαιδευτικός κι ενώ κάθε, μα κάθε χρόνο με καλούσαν για δουλειά αρχές Οκτώβρη, τώρα μας κάλεσαν προχτές! Με αυτό το κριτήριο ήθελα να ξεκινήσω εξωσωματική Σεπτέμβρη γιατί ήξερα ότι θα κάθομαι... Να δω τώρα τι θα κάνω που θα ξεκινήσω δουλειά, με οδήγηση τουλάχιστον 1 ώρας γιατί ποτέ δε δουλεύω κοντά στο σπίτι μου και με την εξωσωματική... Δε θέλω να είμαι αχάριστη στο θέμα δουλειάς, αλλά πλέον έχω άλλη προτεραιότητα... Έχει καμιά σας εμπειρία με δουλειά και εξωσωματική; Να δω τι θα κάνω και με άδειες, γιατί θα πρέπει να είναι από ΕΟΠΠΥ... Με τέτοιο άγχος βλέπω να απορρυθμίζονται ορμόνες και βράστα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Miss sunny Καλησπερα!!!

Μην αγχωνεσαι και μην πελαγωνεις! Ολα μπορουν να συνδυαστουν!!! Και εγω δουλευα, εκατσα μονο την ημερα της ωοληψιας και δυο μερες( την ημερα της εμβρυομεταφορας και την επομενη). Μετα πηγα κανονικα και για δουλεια(δουλεια γραφειου)! Τουλαχιστον να σκεφτεσαι πως σαν εκπαιδευτικος εχεις την "πολυτελεια" της κατα κάποιον τροπο καθιστικης δουλειας οποτε δεν θα κουραζεσαι πολυ μεχρι την χοριακη αλλα και μετα στην εγκυμοσυνη. Φαντασου να ησουν σε θεση που θα ερεπε να εισαι 8 ωρες ορθια! Τοτε θα υπηρχε θεμα! Σκεψου θετικα για να υποδεχτεις και θετικα το καινουργιο κεφαλαιο που ανοιγει στην ζωη σου, το μωρακι σου!!! Το αγχος μονο κακο φερνει, δεν χρειαζεται!!! Εμενα την αδεια μου την εγραψαν στο κεντρο εξωσωματικης και ηταν οκ. Δεν χρειαζεται να κατσεις 15 μερες στο κρεβατι μεχρι την χοριακη, δεν θα εισαι αρρωστη. Ασε που οταν κινεισαι αιματωνεται καλυτερα και η μητρα και ειναι πιο καλο για την εμφυτευση.

  • Μου αρέσει 3

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 minutes ago, Eleni1986 said:

Miss sunny Καλησπερα!!!

Μην αγχωνεσαι και μην πελαγωνεις! Ολα μπορουν να συνδυαστουν!!! Και εγω δουλευα, εκατσα μονο την ημερα της ωοληψιας και δυο μερες( την ημερα της εμβρυομεταφορας και την επομενη). Μετα πηγα κανονικα και για δουλεια(δουλεια γραφειου)! Τουλαχιστον να σκεφτεσαι πως σαν εκπαιδευτικος εχεις την "πολυτελεια" της κατα κάποιον τροπο καθιστικης δουλειας οποτε δεν θα κουραζεσαι πολυ μεχρι την χοριακη αλλα και μετα στην εγκυμοσυνη. Φαντασου να ησουν σε θεση που θα ερεπε να εισαι 8 ωρες ορθια! Τοτε θα υπηρχε θεμα! Σκεψου θετικα για να υποδεχτεις και θετικα το καινουργιο κεφαλαιο που ανοιγει στην ζωη σου, το μωρακι σου!!! Το αγχος μονο κακο φερνει, δεν χρειαζεται!!! Εμενα την αδεια μου την εγραψαν στο κεντρο εξωσωματικης και ηταν οκ. Δεν χρειαζεται να κατσεις 15 μερες στο κρεβατι μεχρι την χοριακη, δεν θα εισαι αρρωστη. Ασε που οταν κινεισαι αιματωνεται καλυτερα και η μητρα και ειναι πιο καλο για την εμφυτευση.

Σ' ευχαριστώ πολύ Ελένη! Βλέπω πατουσάκια; Να σου ζήσει! Αυτό με την κίνηση και τη μήτρα δεν το χα σκεφτεί! Καλά εγώ στην τάξη δεν μπορώ να πω ότι κάθομαι, δε γίνεται με τπτ. Θα δω όμως κάτι θα σκαρφιστώ. Μόνο που θα είμαι αρκετή ώρα στο δρόμο, την οδήγηση κλπ... Από την άλλη ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, θα προσέχω όσο μπορώ. Το πολύ πολύ να το πω στους διευθυντές, εξαρτάται που θα πέσεις, είναι κ αρχή ακόμα, μερικές μερούλες να κάτσω μπορώ. Εμάς οι αναρρωτικές πρέπει να είναι από γιατρό εοππυ...

Ίσα ίσα, θα απασχολούμαι και θα ξεφεύγει το μυαλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Ελένη! Βλέπω πατουσάκια; Να σου ζήσει! Αυτό με την κίνηση και τη μήτρα δεν το χα σκεφτεί! Καλά εγώ στην τάξη δεν μπορώ να πω ότι κάθομαι, δε γίνεται με τπτ. Θα δω όμως κάτι θα σκαρφιστώ. Μόνο που θα είμαι αρκετή ώρα στο δρόμο, την οδήγηση κλπ... Από την άλλη ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, θα προσέχω όσο μπορώ. Το πολύ πολύ να το πω στους διευθυντές, εξαρτάται που θα πέσεις, είναι κ αρχή ακόμα, μερικές μερούλες να κάτσω μπορώ. Εμάς οι αναρρωτικές πρέπει να είναι από γιατρό εοππυ...

Ίσα ίσα, θα απασχολούμαι και θα ξεφεύγει το μυαλό!

Θα προσεχεις οσο μπορεις αλλα δεν ειναι απαραιτητο να εισαι καθηλωμενη. Εγω ειχα μιλησει στον προισταμενο μου και με βοηθησε και στις αδειες. Ειναι αναλογα με τι ανθρωπους εχεις να κανεις! Ο,τι ειναι να γινει θα γινει, οπως τα λες!!! Πατουσινια ναι,η φραουλιτσα μου ειναι 11 μηνων, απο εξωσωματικη βεβαια, πρωτη και τυχερη. Ευχομαι τετοια τυχη και σε εσενα και σε ολες τις κοπελες μας που προσπαθουν. Στην αρχη φαινονται βουνο, αλλα μολις το συνειδητοποιησεις αλλαζουν ολα! Περασαν τοσο γρηγορα και ευχαριστα οι μερες ολης της διαδικασιας, καθε μερα και πιο κοντα στο ονειρο!!! Εγω θυμαμαι ακομα τον αντρα μου να λεει δεν θα γινουμε ποτε γονεις και σπαραζε η καρδια μου και  τωρα την  κοιταζω και δεν μπορω να το πιστεψω. Δεν ξερω τι προβλημα αντιμετωπιζετε και μπαινετε στην διαδιακασια εξωσωματικης αλλα ΟΛΑ φτιαχνουν. Εμεις με μονο 2 ωαρια που εβγαλα στην διεγερση και ανυπαρκτο σπερμα τα καταφεραμε. Θετικη σκεψη μονο!!!

  • Μου αρέσει 3

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αλο κορίτσια :-)

Αντέχετε??Εγώ την παλεύω Γεωργία με αυτά που διάβασα εεεε τρατζικ...πάρε όση βοήθεια πιστευεις οτι χρειαζεσαι κ ολα γίνοντε!!

Εγώ εχω αυριο αιματολόγο να δω τι θα μου πει παντως το κεντρο εξωσωματικής με προβλημάτισε οταν με ρωτησαν για τις αντιπηκτικες που έκανα...για να δούμε!!

Χθές πήγα Τήνο κ αγαλίασε η ψυχή μου...εφυγε το βάρος που είχα τόσο καιρό!!

Σουγκαράκι ολα καλά θα πάνε sunny μου ηρεμια κ ολα καλά!!

Φραουλίτσα μου γλυκειά εσυ μου δίνεις κουράγιο 

Νατασσού φίλα τον μπουτάκια μας 

Μαράκι ελπίζω να ξεκουράζεσαι κ να είσαι χαλαρή 

Εγώ απο την ωορηξία ως τώρα εχω συνεχεια 37 τι να εχω καμια ίωση ΟΥΟΥΦΦΦΦ!!!!

Φιλάκια σε όλεεεςςςς

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eleni1986 said:

Θα προσεχεις οσο μπορεις αλλα δεν ειναι απαραιτητο να εισαι καθηλωμενη. Εγω ειχα μιλησει στον προισταμενο μου και με βοηθησε και στις αδειες. Ειναι αναλογα με τι ανθρωπους εχεις να κανεις! Ο,τι ειναι να γινει θα γινει, οπως τα λες!!! Πατουσινια ναι,η φραουλιτσα μου ειναι 11 μηνων, απο εξωσωματικη βεβαια, πρωτη και τυχερη. Ευχομαι τετοια τυχη και σε εσενα και σε ολες τις κοπελες μας που προσπαθουν. Στην αρχη φαινονται βουνο, αλλα μολις το συνειδητοποιησεις αλλαζουν ολα! Περασαν τοσο γρηγορα και ευχαριστα οι μερες ολης της διαδικασιας, καθε μερα και πιο κοντα στο ονειρο!!! Εγω θυμαμαι ακομα τον αντρα μου να λεει δεν θα γινουμε ποτε γονεις και σπαραζε η καρδια μου και  τωρα την  κοιταζω και δεν μπορω να το πιστεψω. Δεν ξερω τι προβλημα αντιμετωπιζετε και μπαινετε στην διαδιακασια εξωσωματικης αλλα ΟΛΑ φτιαχνουν. Εμεις με μονο 2 ωαρια που εβγαλα στην διεγερση και ανυπαρκτο σπερμα τα καταφεραμε. Θετικη σκεψη μονο!!!

Εμάς το σπέρμα ειναι αδύναμο, αλλά οκ υπάρχει. Έχει βρεθεί και 15.000.000, τον άλλο μήνα 1.500.000 ό,τι να ναι. Τώρα πόσο θα βρεθεί δεν ξέρω!

Χαίρομαι πολύ που τα κατάφερες και σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου! Να σου ζήσει η μικρή σίγουρα θα είναι αξιαγάπητη! Εχω κι εγώ μια ανιψιά λίγο μεγαλύτερη. Εύχομαι όλα τα καλύτερα για αυτήν και σε όλα τα κορίτσια να δουν επιτυχία σύντομα! Με βλέπω να σκάω μύτη στα σχολεία και να λέω στους διευθυντές: "Γεια σας ήρθα, θα λείψω όμως λίγες μέρες, θα κάνω μια εξωσωματική, όχι πίεση, ευχαριστώ!" Χαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρουλες μου. Τι κανετε;

Ελενακι τι καλα που μαθαινουμε νεα σας! Η φραουλιτσα χρονιζει! Απιστευτο! Σαν να ηταν χθες που γεννησες!

Miss Sunny πολυ μου αρεσει το επαγγελμα σου.  Πιστευω πως θα τα καταφερεις μια χαρα και πως οι προιστάμενοί σου θα δειξουν κατανοηση. Να μην αγχωνεσαι πανω απ' όλα.

Οσο για το θεμα μου, το αγκαθι νομιζω παντα θα υπαρχει μεσα μου γιατι ειμαι περισσοτερο πραγματιστρια απο ρομαντική πια.... Αν ηταν τοσο ευκολο τοτε ολες οι κοπελες μετα την πρωτη δυσκολια στην πρωτη τους εξωσωματικη θα πηγαιναν για δανεικα και δεν θα ξαναπροσπαθουσαν με δικα τους ωαρια... Τελος παντων... Το μελλον θα δειξει... Σ' ευχαριστω πάντως για την υποστήριξη.:)

Δημητρουλα ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο. Τι σε προβληματισε με τις αντιπηκτικες;

Εγω κοριτσια πηρα σημερα καποιες εξετασεις που ειχα κανει. Όλες καλές (όπως νομίζω) εκτός απο το πακετακι του σιδηρου. Όπως το περιμενα αλλωστε. Γιατι απο τον Ιουνιο.... σερνομαι και χανω και πολυ μαλλι! Πρεπει να τον ανεβασω το γρηγοροτερο δυνατο. Θα κανει καλο και στην προσπαθεια ετσι δεν ειναι; Μου κανει εντυπωση που δεν το ψαχνουν οι εξωσωματικοι. Ή μηπως παιζει περισσοτερο ρολο κατα τη φυσικη συλληψη και στην περιπτωση μας δεν ενδιαφερει;

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...