Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Sugar86 είπε:

Μόλις είδα ότι το χθεσινό μου μήνυμα δε το έστειλα τελικά, τεσπα πήρα τα αποτελέσματα τελικά έπεσε, 

Μάλλον κάτι δε είχα καταλάβει καλά γιατί η γιατρός μου χάρηκε ήθελε να κατέβει γιατι αλλιώς θα ανοίγαμε άλλες ιστορίες, έτσι μου είπε! Τώρα από Σεπτέμβριο! 

Νομιζω οτι είμαι Καλά έχω μια θλίψη αλλά μικρή, οι επόμενες μέρες θα φανούν, 

Σας φιλώ και σας αφήνω!

Γλυκιά μου με το καλό στην καινούργια προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 18 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλησπέρα!!!!

Sougar μου κ εγω προτιμω την βιοχημική απο.....ολα τα άλλα....την επόμενη το μωράκι θα γεννηθεί σε 9 μήνες!!Η Αγ. ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ που γιορτάζει σήμερα θα σε βοηθήσει κ θα μας βοηθήσει όλες!!!!

Εγώ πέρυσι σαν σήμερα έκανα τις τελευταίες ενέσεις μου αύριο pregnyl κ 30-7 είχα την πρώτη ωοληψία!!!!Περίεργο αλλά το σκέφτομαι με χαρά εφόσων από το 0 που είμασταν με δικό μας υλικό φτάσαμε σε 3 εμβρυομεταφορές...δεν θέλω να είμαι αχάριστη κ αυτό για την περίπτωση μας είναι θαυματάκι! Φυσικά χαίρομαι που έμαθα ότι μένω έγκυος παρόλο που δεν προχωρησε εγκυμοσύνη...που θα πάει θα κάτσει κ θα είναι όλα τέλεια (παραμυθιάζομαι;) θα δείξει η πορεία...

Ανι μου που κ που σοκολατάκι..δεν είναι κακό....

Νατασσάκι ξεκουράζεται ο μπούτιας μας πάλι συνταγές σου έδειχνε; 

Σας φιλώ όλες γλυκιές μου pingu ....κανε τραπεζι στα πεθερικά..δεν πειράζει

Δημητρουλα με μεγάλη μου χαρά να τους "περιποιηθω".. 

Είναι θαυματουργή η Αγία κορίτσια! Όσες μπορείτε να περάσετε από το μοναστήρι της. Εγώ πριν μείνω εγκυος είχα πάει και προσευχηθηκα! 

Αυτό να κάνεις και εσυ Δημητρουλα! 

  • Μου αρέσει 2

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pingu είπε:

Δημητρουλα με μεγάλη μου χαρά να τους "περιποιηθω".. 

Είναι θαυματουργή η Αγία κορίτσια! Όσες μπορείτε να περάσετε από το μοναστήρι της. Εγώ πριν μείνω εγκυος είχα πάει και προσευχηθηκα! 

Αυτό να κάνεις και εσυ Δημητρουλα! 

Pingu μου με την βοηθειά τξς έχουμε φτάσει ως εδώ κ λυπάμαι που δεν μπορώ σήμερά να Την προσκηνήσω από πέρυσι πάω συνέχεια από τότε που περίμενα να ξεπαγώσουν τα έμβρυα μου για την 2η ετ...Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα πάω Τήνο και με την πρώτη ευκαιρία στη Χρυσοβαλάντου πάω συνέχεια νοιώθω ότι με καταλαβαίνει!! Στη δευτερη μου προσπάθεια μια μοναχή μου έδωσε εικονίτσα για την κούνια του μωρού όταν της είπα ότι πέτυχα αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα..πιστευω ότι βοήθησε κ απέφυγα τα χειρότερα..ουφ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Pingu μου με την βοηθειά τξς έχουμε φτάσει ως εδώ κ λυπάμαι που δεν μπορώ σήμερά να Την προσκηνήσω από πέρυσι πάω συνέχεια από τότε που περίμενα να ξεπαγώσουν τα έμβρυα μου για την 2η ετ...Δευτέρα πρώτα ο Θεός θα πάω Τήνο και με την πρώτη ευκαιρία στη Χρυσοβαλάντου πάω συνέχεια νοιώθω ότι με καταλαβαίνει!! Στη δευτερη μου προσπάθεια μια μοναχή μου έδωσε εικονίτσα για την κούνια του μωρού όταν της είπα ότι πέτυχα αλλά είναι δύσκολα τα πράγματα..πιστευω ότι βοήθησε κ απέφυγα τα χειρότερα..ουφ 

Ναι πράγματι! Εγώ όταν μπήκα μέσα ένιωσα μια γαλήνη! Δεν ξέρω ηρέμησα μου έφυγε το αγχος.. Και μετά απο ενα μήνα έμεινα εγκυος.. 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!

Sugarακι μου λυπάμαι πολύ! Εμπιστευσου το γιατρό σου και πάμε δυναμικά για την επόμενη φορά... Απόλαυσε τον Αύγουστο γιατί από Σεπτέμβριο θα είσαι απασχολημένη με υπερήχους, κλωτσιτσες, επιλογή μωρουδιακων, επίπλων κλπ κλπ!!!! Όπως καταλαβαίνεις ακολουθεί ένα φουλ εννιαμηνο!!!!

Pingu μου κουράγιο κ υπομονή!!! Τι να της πεις??? Μα είναι δυνατόν βρε παιδί μου???? Μα τι σκέφτονται ήθελα να ήξερα!!!!!!!!!!!

Άννυ μου είσαι καλά? Μαρίλια? Γεωργία, Μελενια, Δημητρουλες??? Είστε καλά???? Και όποιες άλλες κοπέλες ξεχνάω....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Ετοιμαζω τα τσουμπλεκια για την παραλια, αν κ γω δε μπορω να μπω, σνιφ...

Ελενη καλως ηρθες κ καλη επιτυχια. Δεν ξερω δυστυχως κατι για το κεντρο για να σε βοηθησω.

Σουγκαρ κριμα για την τωρινη. Παμε δυνατα για την επομενη. 9η μερα με βλαστοκυστες 5ης μερας κατι παραπανω επρεπε να σου δειξει, τουλαχιστον οπως μου τα εχουν εξηγησει, διορθωστε με αν κανω λαθος.Γλυτωσες την ταλαιπωρια, κρατα αυτο. Αργα η γρηγορα θα πετυχει, ελπιζω γρηγορα κ χωρις αλλες ταλαιπωριες!

Νατασσου ειδαμε τις `Ιστοριες για αγριους`, μπλακ χιουμορ, οχι κ αριστουργημα, αλλα περνας καλα. Στα συν το Σινε Αλιμος που δεν ειχα ξαναπαει, βλεπεις την ταινια κ ακους κ το κυματακι κ προλαβαινεις κ το ηλιοβασιλεμα!Για μας τις ρομαντικες Πινγκου! Φιλια στο σου- σεφ!

Δημητρουλα φιλακιαααα. Κ σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια, καλα να περασετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό ζεστό μεσημέρι!!!

τι κάνετε;;;ελπίζω να δροσίζεστε...

Στρολλάκι μου σνιφ σνιφ συμπάσχω...τουλάχιστον εγώ δεν θα την βλέπω για να στεναχωριέμαι περισσότερο!!!

Αχχχ το σινεμαδάκι δίπλα στο κυματάκι με τάραξε μπορώ να πώ,θα κρατήσω αυτήν την ρομαντική διάθεση για του χρόνου το καλοκαίρι,γιατί φέτος εμείς κ το σινεμά χωρίσαμε τα τσανάκια μας που λένε!! 

Πιγκού απορώ πως κρατήθηκες κ δεν της έβαλες το κεφάλι μέσα στο γιο-γιο,τι απαράδεκτοι άνθρωποι είναι αυτοί;; Μηδέν σεβασμός!!!

Καλλιοπίτσα γειά σου!!!

Δήμητρα ο μικρός είναι ανεξάντλητος στις συνταγές,έχει πλάκα γιατι τον ρωτάω να βάλω αυτό ή αυτό;;;και σε αυτό που του αρέσει κάνει μμμ χαχαχα!!! 

Τουλάχιστον με αυτόν τον τρόπο είναι ήρεμος κ προλαβαίνω να μαγειρεύω!!! :) 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσακια!!! Εμείς πήγαμε χτες το βράδυ στο αεροδρόμιο να πάρουμε τον μπαμπά μας! 

Νατάσα μου την καλύτερη παρέα έχεις στην κουζίνα!!! :mad:

Δεν της το βούτηξα γιατί ήταν άδειο το γιογιό.. Αν είχε περιεχόμενο θα ήταν καλύτερα!!! 

Stroll ηλιοβασίλεμα και κυματακι... Ωραίο ακούγεται αλλά μας πέφτει λίγο μακριά ο Άλιμος.. 

Γεωργία που είσαι? Χάθηκες.. 

Φιλάκια σε όλα τα κορίτσια!!! 


xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, stroll είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Ετοιμαζω τα τσουμπλεκια για την παραλια, αν κ γω δε μπορω να μπω, σνιφ...

Ελενη καλως ηρθες κ καλη επιτυχια. Δεν ξερω δυστυχως κατι για το κεντρο για να σε βοηθησω.

Σουγκαρ κριμα για την τωρινη. Παμε δυνατα για την επομενη. 9η μερα με βλαστοκυστες 5ης μερας κατι παραπανω επρεπε να σου δειξει, τουλαχιστον οπως μου τα εχουν εξηγησει, διορθωστε με αν κανω λαθος.Γλυτωσες την ταλαιπωρια, κρατα αυτο. Αργα η γρηγορα θα πετυχει, ελπιζω γρηγορα κ χωρις αλλες ταλαιπωριες!

Νατασσου ειδαμε τις `Ιστοριες για αγριους`, μπλακ χιουμορ, οχι κ αριστουργημα, αλλα περνας καλα. Στα συν το Σινε Αλιμος που δεν ειχα ξαναπαει, βλεπεις την ταινια κ ακους κ το κυματακι κ προλαβαινεις κ το ηλιοβασιλεμα!Για μας τις ρομαντικες Πινγκου! Φιλια στο σου- σεφ!

Δημητρουλα φιλακιαααα. Κ σε ολα τα υπολοιπα κοριτσια, καλα να περασετε!

Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω, γιατί να μην γίνει το ίδιο και με τις άλλες; ενδομητριο 9,8 και τέλειες υποτίθεται βλαστόκύστες. Τι άλλο χρειάζεται δηλαδή; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε? 

Εβαλε ζεστη παλι, εγω εδω στο μπαλκονι κ ο αντρουλης μου βαζει πλυντηρια για να ειναι ετοιμος την Παρασκευη που φευγει. 

 

 

On 27/7/2017 at 2:21 ΜΜ, samiam είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!

Αννι καλωσήρθες,με το καλο το μωρακι σας!

Lizaki σε ποια βδομαδα εισαι?

Sugaraki αισιοδοξια! Δε χρειαζεται 9αντα να ακουμε τα χειροτερα! Καλο ειναι να ακουμε κ τα καλυτερα για να μπορουμε να ειμαστε ισορροπημενες!

Εγω ετοιμαζω βαλιτσα!!!κοριτσια ευχομαι σε ολες καλη ξεκουραση αν πατε καπου κ σε οσες δεν πατε,καλες βολτες!! Ενας Αυγουστος εμεινε,ας τον χαρουμε γιατι θα λαχαραμε τον επομενο!!!

Φιλακιααααααα

samian ειμαι 20 εβδομαδων και 4 ημ. εχουμε ακομη!!

Να ευχηθω καλες διακοπες στα κοριτσια που θα φυγουν διακοπες κ να περασουν τελεια!! Εγω ισως μετα την β επιπεδου παω για λιγες μερες στο εξοχικο των θειο μου στην ακρατα.Να ξεσκαδω  λιγο,  θα δουμε!!

Μελενια , Γεωργια, Δημητρουλα , Pingu, Natasa, Caliopi, stroll, Ani τα φιλια μου κ φυσικα στις υπολοιπες κοπελες!

20 ώρες πρίν, Sugar86 είπε:

Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω, γιατί να μην γίνει το ίδιο και με τις άλλες; ενδομητριο 9,8 και τέλειες υποτίθεται βλαστόκύστες. Τι άλλο χρειάζεται δηλαδή; 

Sugaraki μη σκεφτεσαι ετσι κ ολα τελεια να ειναι καμια φορα δεν πετυχαινει.Γι αυτο λεμε η επομενη να ειναι η τυχερη.θελει κ λιγη τυχη.

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κουκλάκια μου!!! Τι κάνετε??? Είμαστε στο χωριό της μαμάς μου για σκ κ δεν έχω πολύ σημα... Μόνο να σας διαβάσω μπορώ... Γράφω κ δεν ξέρω αν θα το στείλει...! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!! Φιλάκια κορίτσια μου!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρούλες μου!

Να 'μαι κι εγω! Χάθηκα γιάτι πήρα την άδεια τελικά και έτρεχα την Πέμπτη να ψωνίσω για το βαπτησιμιο και την αδελφούλα του και την επόμενη έτρεχα να ετοιμάσω τα πραγματα των διακοπών και δεν πρόλαβα ούτε το ταμπλετ να ανοίξω!

Ήρθαμε εχθες στα μέρη της μαμάς μου και σημερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο. Παίρνω και τα κόκκινα cyclacur εν τω μεταξύ και σε λίγες ημέρες προφανώς θα αδιαθετησω.

Να καλωσορίσω με τη σειρά μου τα νέα μέλη της ομαδας! Με το καλό το μωράκι της Anni και καλή επιτυχία στην Έλενα!

Sugaraki μου τι να πω... Πάμε μαζι για τα καλύτερα στον Σεπτέμβριο!

Επειδή σε βλέπω όμως πως αναρωτιέσαι τι πάει λάθος, μήπως ήρθε η ώρα να κάνετε έλεγχο χρωμοσωμάτων στις βλαστοκυστες; Μήπως η ποιότητα των ωαριων είναι χαμηλή; Αν δεν έκανα κι εγω με το νεο γιατρο ακόμα θα προσπαθούσα με την πρώτη μέθοδο γιατί κι εμένα ήταν μια χαρά κ οι βλαστοκυστες και το ενδομήτριο αλλά δεν προχωρούσαν.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα μικρούλες μου!

Να 'μαι κι εγω! Χάθηκα γιάτι πήρα την άδεια τελικά και έτρεχα την Πέμπτη να ψωνίσω για το βαπτησιμιο και την αδελφούλα του και την επόμενη έτρεχα να ετοιμάσω τα πραγματα των διακοπών και δεν πρόλαβα ούτε το ταμπλετ να ανοίξω!

Ήρθαμε εχθες στα μέρη της μαμάς μου και σημερα έκανα το πρώτο μου μπάνιο. Παίρνω και τα κόκκινα cyclacur εν τω μεταξύ και σε λίγες ημέρες προφανώς θα αδιαθετησω.

Να καλωσορίσω με τη σειρά μου τα νέα μέλη της ομαδας! Με το καλό το μωράκι της Anni και καλή επιτυχία στην Έλενα!

Sugaraki μου τι να πω... Πάμε μαζι για τα καλύτερα στον Σεπτέμβριο!

Επειδή σε βλέπω όμως πως αναρωτιέσαι τι πάει λάθος, μήπως ήρθε η ώρα να κάνετε έλεγχο χρωμοσωμάτων στις βλαστοκυστες; Μήπως η ποιότητα των ωαριων είναι χαμηλή; Αν δεν έκανα κι εγω με το νεο γιατρο ακόμα θα προσπαθούσα με την πρώτη μέθοδο γιατί κι εμένα ήταν μια χαρά κ οι βλαστοκυστες και το ενδομήτριο αλλά δεν προχωρούσαν.

Το κέντρο το κάνει αυτό; υπάρχει πιθανότητα να καταστραφουν όμως οι βλαστόκύστες; και το κόστος; αν γίνεται γιατί δε το κάνουν από την αρχή; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Sugar86 είπε:

Το κέντρο το κάνει αυτό; υπάρχει πιθανότητα να καταστραφουν όμως οι βλαστόκύστες; και το κόστος; αν γίνεται γιατί δε το κάνουν από την αρχή; 

Οι βλαστοκυστες δεν καταστρέφονται διότι παίρνουν κύτταρα από εκείνα που θα αποτελέσουν τον πλακούντα. Το κόστος ήταν, όταν το έκανα το'15, 800 ευρω. Δε γνωρίζω σήμερα πόσο κοστίζει, αλλά αν τηλ στο λογιστήριο θα σου πουν. Ελπίζω να μην είναι αυτή η περίπτωση και απλώς να είναι τυχαίο γεγονός....

Έλενα είδα πως θα προσπαθήσεις με δανεικά. Εγώ κάνω προσπάθεια στο κέντρο εξωσωματικής "Εμβρυγενεσις" του κ. Μαστρομηνα. Κοστίζει 4.000 ευρω.

Σουγκαρακι δεν ξερω γιάτι δεν το κάνουν απ' την αρχή... Αυτό το παράπονο είχα από τον πρώτο γιατρό μου...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Σουγκαρ εμφυτευση ειχες ποτε; βιοψια ενδομητριου δε θυμαμαι,  εχεις κανει; Ειναι κ θεμα τυχης σιγουρα. Αν εχεις αρκετες βλαστοκυστες θα μπορουσες να κανεις ελεγχο χρωμοσωμικων ανωμαλιων. Ειναι αρκετα ακριβος κ ισως γι αυτο δεν το προτεινουν εξαρχης. Αλλωστε κ παλι δεν μπορουν να εγγυηθουν την επιτυχια. Γεωργια εμας μας ειχε πει 2,500...δεν ξερω για ποσες βλαστοκυστες βεβαια..αλλη μια εξωσ. δλδ...

Απο τη μια το σκεφτομαι κ γω μετα την παλινδρομη...απο την αλλη ειναι πολλα λεφτα κ παλι χωρις βεβαιο αποτελεσμα..

Πινγκου κ μενα μακρια μου πεφτει ο Αλιμος, δεν ειχα ξαναπαει. Το Σκ ομως ειδα ωραιοτερη ταινια, τον Αορατο Επισκεπτη...Κριμα που σχεδον τον θαβει ο κριτικος σε γνωστο σαιτ..αστυνομικο θριλερ απο τα καλυτερα που εχω δει..

Εξοχικα διαβαζω κ χαιρομαι! Καλες διακοπες σε ολες :)

Σας χαιρετω προς το παρον...

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...