Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

13 minutes ago, NatasaP είπε:

Τα σαρακοστιανά  και γενικά τα θαλασσινά κ εμένα μου αρέσουν πολύ αρκεί να τα φτιάξω εγώ ή η μαμά μου ή να τα φάω κάπου που έχω εμπιστοσύνη.Επειδή όμως φέτος ούτε εγώ ούτε η μαμά μου θα ασχοληθούμε είπαμε να το αφήσουμε,του χρόνου θα τα γευτώ διπλά να μην έχω κ άγχος.

Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, δεν το συζητώ. Ούτε εγώ θα καθόμουν να τηγανίζω κτλ με την κοιλιά στο στόμα και ούτε θα εμπιστευόμουν να φάω έξω τέτοια μέρα. Οπότε του χρόνου με το καλό και με την καλύτερη παρέα! :wub:


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 minutes ago, melitini81 είπε:

Έτσι όπως το θέτεις έχεις δίκιο, δεν το συζητώ. Ούτε εγώ θα καθόμουν να τηγανίζω κτλ με την κοιλιά στο στόμα και ούτε θα εμπιστευόμουν να φάω έξω τέτοια μέρα. Οπότε του χρόνου με το καλό και με την καλύτερη παρέα! :wub:

Αύριο μπαίνω επίσημα στον 9ο οπότε πραγματικά το τελευταίο που θα είχα όρεξη είναι να περάσω την μέρα όρθια στην κουζίνα με όλα αυτά.

Έτσι του χρόνου θα έχω περισσότερο κέφι με το μπομπιράκι παρεούλα.Δεν χάθηκε κ ο κόσμος κιόλας!!!!!

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες μανουλες κ προσεχως!!! :) 

Tι κανετε? Εγω καπως ειμαι σημερα. Βασικα πολυ ευσυγκινητη,με το παραμικρο με παιρνει το παραπονο! Ουφφφφ... φανταζομαι πως ειναι λιγο οι ενεσεις, λιγο η αγωνια μου για τον πρωτο υπερηχο την Παρασκευη, λιγο ο,τι εμεινα μονη χθες. Λιγο απ ολα-χιχιχιχι!!!

Η αληθεια ειναι πως προσπαθω να κρατησω το ηθικο μου ακμαιο.Ολη την ημερα μονολογω: θετικες σκεψεις-θετικες σκεψεις-θετικες σκεψεις! Αχ μηπως αρχιζει να μου σαλευει???? Περασατε κ εσεις τετοια σταδια????

Αντζη μου υπομονη, δυστυχως οι κολικοι μονο με υπομονη περνανε. Κρατα γερα με τα ξενυχτια, λιγο ακομα κ ολα θα ειναι μια χαρα.

Μελιτινη προσπαθει να με αποτρεψει απο τα γλυκα για να μην παρω βαρος κ ακουει τη μουρμουρα μου. Τον τελευταιο χρονο λογω κακης ψυχολογιας ετρωγα αλογιστα με αποτελεσμα να παρω 10 κιλα. Ευτυχως εχασα τα 5 κ προσπαθω να τρωω σωστα μπας κ φυγουν κ τα υπολοιπα σιγα-σιγα. Τι ωραια που θα πατε εκδρομουλα!!! Να περασετε υπεροχα!!! Δεν εχει σημασια που ειναι κοντινος προορισμος, σημασια εχει πως θα 'ναι κατι διαφορετικο! :) 

Νατασακι ο ηλιος ειναι πραγματικα πολυ ωραιο πραγμα. Αχ αντε πλεον θα τον βλεπουμε πιο συχνα, ερχεται ανοιξηηηηη!!!! Αυριο μπαινεις στον 9ο???? τι καλα, αντε με το καλο κοριτσακι μου! :) 

Μαρακι η ωρα η καλη!!! Πολυ ομορφος ακουγεται ο στολισμος. Να χαρειτε την ημερα σας σε υπερθετικο βαθμο!!! :) 

Η Γεωργια που χαθηκε??? ετοιμαζεται κ εκεινη για την εκδρομουλα της.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Me-Lenia είπε:

Γεια σας ομορφες μανουλες κ προσεχως!!! :) 

Tι κανετε? Εγω καπως ειμαι σημερα. Βασικα πολυ ευσυγκινητη,με το παραμικρο με παιρνει το παραπονο! Ουφφφφ... φανταζομαι πως ειναι λιγο οι ενεσεις, λιγο η αγωνια μου για τον πρωτο υπερηχο την Παρασκευη, λιγο ο,τι εμεινα μονη χθες. Λιγο απ ολα-χιχιχιχι!!!

Η αληθεια ειναι πως προσπαθω να κρατησω το ηθικο μου ακμαιο.Ολη την ημερα μονολογω: θετικες σκεψεις-θετικες σκεψεις-θετικες σκεψεις! Αχ μηπως αρχιζει να μου σαλευει???? Περασατε κ εσεις τετοια σταδια????

Αντζη μου υπομονη, δυστυχως οι κολικοι μονο με υπομονη περνανε. Κρατα γερα με τα ξενυχτια, λιγο ακομα κ ολα θα ειναι μια χαρα.

Μελιτινη προσπαθει να με αποτρεψει απο τα γλυκα για να μην παρω βαρος κ ακουει τη μουρμουρα μου. Τον τελευταιο χρονο λογω κακης ψυχολογιας ετρωγα αλογιστα με αποτελεσμα να παρω 10 κιλα. Ευτυχως εχασα τα 5 κ προσπαθω να τρωω σωστα μπας κ φυγουν κ τα υπολοιπα σιγα-σιγα. Τι ωραια που θα πατε εκδρομουλα!!! Να περασετε υπεροχα!!! Δεν εχει σημασια που ειναι κοντινος προορισμος, σημασια εχει πως θα 'ναι κατι διαφορετικο! :) 

Νατασακι ο ηλιος ειναι πραγματικα πολυ ωραιο πραγμα. Αχ αντε πλεον θα τον βλεπουμε πιο συχνα, ερχεται ανοιξηηηηη!!!! Αυριο μπαινεις στον 9ο???? τι καλα, αντε με το καλο κοριτσακι μου! :) 

Μαρακι η ωρα η καλη!!! Πολυ ομορφος ακουγεται ο στολισμος. Να χαρειτε την ημερα σας σε υπερθετικο βαθμο!!! :) 

Η Γεωργια που χαθηκε??? ετοιμαζεται κ εκεινη για την εκδρομουλα της.

 

Μελένια μου μάλλον απο την αγωνία σου είσαι ευσυγκίνητη γιατί  τα φάρμακα δεν έχουν τέτοια σαν αντιδράσεις.Μόλις δείς πως όλα είναι καλά,θα ηρεμήσεις.

Άσε την κακή ψυχολογία μακριά δεν βοηθάει ποτέ κ πουθενά!!!!

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Νατασουλι μωρουδοπλυντηρια τελεια!!! Μπαινεις στον 9ο!!!!! Με το καλο κοριτσι μου!! Η αληθεια ειναι πως με τον θηλασμο γλιτωνεις αποστειρωσεις και ετοιμασια του γαλατος μεσα στη νυχτα. Οταν παει να ξυπνησει Παιρνεις το μωρο στο κρεβατι και το θηλαζεις κατευθειαν ξαπλωμενη και ξανα κοιμαται αμεσως και το βαζεις διπλα αν εχεις κουνια, λικνο, πορτ μπεμπε διπλα απο το κρεβατι.. Εγω εχω παρει το λικνο που ειναι ανοικτο απο τη μια και κουμπωνει στο κρεβατι και με εσωσε!Δεν χρειαζεται να σηκωθεις καθολου, Αυτο ειναι το καλο! Αν το σηκωνα μεχρι να εφτιαχνα γαλα κλπ θα ειχαμε ξαγρυπνησει και το μωρο και εγω!

Μαρακι τελεια τα χρωματα και ο στολισμος!!! Με το καλο ο γαμος και η βαπτιση!!!

Αντζυ μου αχ αυτη η αυπνια!!!! Υπομονη!!! Θα στρωσουν τα πραγματα!

Μελενια μου ειναι απο τις ορμονες οι μεταπτωσεις!!! Μην ανησυχεις! Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!!! Την Παρασκευη θα παρεις τα πρωτα ομορφα νεα!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, NatasaP είπε:

Μελένια μου μάλλον απο την αγωνία σου είσαι ευσυγκίνητη γιατί  τα φάρμακα δεν έχουν τέτοια σαν αντιδράσεις.Μόλις δείς πως όλα είναι καλά,θα ηρεμήσεις.

Άσε την κακή ψυχολογία μακριά δεν βοηθάει ποτέ κ πουθενά!!!!

 

Ετσι πρεπει να 'ναι Νατασα η αγωνια μου για την Παρασκευη ειναι. Δεν την θελω ουτε εγω την κακια ψυχολογια, κανω ο,τι μπορω να την αποφυγω!

5 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Νατασουλι μωρουδοπλυντηρια τελεια!!! Μπαινεις στον 9ο!!!!! Με το καλο κοριτσι μου!! Η αληθεια ειναι πως με τον θηλασμο γλιτωνεις αποστειρωσεις και ετοιμασια του γαλατος μεσα στη νυχτα. Οταν παει να ξυπνησει Παιρνεις το μωρο στο κρεβατι και το θηλαζεις κατευθειαν ξαπλωμενη και ξανα κοιμαται αμεσως και το βαζεις διπλα αν εχεις κουνια, λικνο, πορτ μπεμπε διπλα απο το κρεβατι.. Εγω εχω παρει το λικνο που ειναι ανοικτο απο τη μια και κουμπωνει στο κρεβατι και με εσωσε!Δεν χρειαζεται να σηκωθεις καθολου, Αυτο ειναι το καλο! Αν το σηκωνα μεχρι να εφτιαχνα γαλα κλπ θα ειχαμε ξαγρυπνησει και το μωρο και εγω!

Μαρακι τελεια τα χρωματα και ο στολισμος!!! Με το καλο ο γαμος και η βαπτιση!!!

Αντζυ μου αχ αυτη η αυπνια!!!! Υπομονη!!! Θα στρωσουν τα πραγματα!

Μελενια μου ειναι απο τις ορμονες οι μεταπτωσεις!!! Μην ανησυχεις! Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!!! Την Παρασκευη θα παρεις τα πρωτα ομορφα νεα!!!!

Γεια σου Ελενακι μου. Αχ αντε να ερθει η Παρασκευη , να δουμε ωραια νεα , να ηρεμησω λιγο. 

Το φραουλακι σου τι κανει? Να μου τη φιλησεις. :wub: 

Link to comment
Share on other sites

Τα φαρμακα εχουν τετοιες παρενεργειες γιατι ειναι ορμονες, εχω διαβασει οτι οι πιο ολλες κοπελες ειχαν. Εμενα δεν με ειχε πιασει αλλα ετυχε! Να χαιρεσαι γιατι καθε μερα ειναι μια μερα πιο κοντα στο μωρακι σας και τα πραγματα εχουν μπει σε μια σειρα!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NatasaP είπε:

 

Το θέμα ύπνος έτσι κ αλλιώς ξεχνιέται είτε θηλάσεις είτε δώσεις μπουκάλι αυτή είναι η πραγματική αλήθεια απλά στο ένα απλά ταίζεις κ στο άλλο είναι αυτό που λές με την προετοιμασία.Οπότε αν κάποια ονειροβατεί πως θα ξεκουραστεί με κάποιον τρόπο είναι απλά γελασμένη χαχα!!! Εγώ πάντως πήρα ενα κονσίλερ συσκευασία κουβά άυπνη αλλά χωρίς κύκλους χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!

 

Ενταξει εγω νομιζω εχω τον χειροτερο συνδυασμο...Και την βαζω να θηλασει που δεν θηλαζει...και την ταιζω με μπιμπερο και κανω αντλησεις για να εχω να της δωσω,...Ευτυχως με λυπηθηκε η παιδιατρος και μου ειπε ενα φαγωμα βραδυνο να το κανω στο τετραωρο οποτε ισως σημερα να κοιμηθω ενα γεματο διωρακι....τις τελευταιες 3 μερες τοσο παιζει να ειναι ολος ο 24ωρος υπνος μου....απλα λυπαμαι να παει χαμενος ο κοπος μου..αφου εχω καταφερει να μη παρει ξενο γαλα μεχρι στιγμης ειναι κριμα...πιστευω καποια στιγμη θα καλυτερευσει το πραγμα...


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Carpediem είπε:

Ενταξει εγω νομιζω εχω τον χειροτερο συνδυασμο...Και την βαζω να θηλασει που δεν θηλαζει...και την ταιζω με μπιμπερο και κανω αντλησεις για να εχω να της δωσω,...Ευτυχως με λυπηθηκε η παιδιατρος και μου ειπε ενα φαγωμα βραδυνο να το κανω στο τετραωρο οποτε ισως σημερα να κοιμηθω ενα γεματο διωρακι....τις τελευταιες 3 μερες τοσο παιζει να ειναι ολος ο 24ωρος υπνος μου....απλα λυπαμαι να παει χαμενος ο κοπος μου..αφου εχω καταφερει να μη παρει ξενο γαλα μεχρι στιγμης ειναι κριμα...πιστευω καποια στιγμη θα καλυτερευσει το πραγμα...

Καρπε μου σε καταλαβαινω γιατι και εγω για τον 1 μηνα περιπου επειδη δεν επαιρνε πολυ  βαροσ η μικρη με εβαλε ο γιατρος και εβγαζα 3-4 φορες τη μερα και της το εδινα συμπληρωμα. ειναι πολυ πολυ κουραστικο και το βραδυ καθε δυο ωρες με εβαζε και την ξυπνουσα μεχρι να παρει το βαρος γεννησης!!!! με πονουσαν τοσο πολυ οι θηλες μου!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Καρπε μου σε καταλαβαινω γιατι και εγω για τον 1 μηνα περιπου επειδη δεν επαιρνε πολυ  βαροσ η μικρη με εβαλε ο γιατρος και εβγαζα 3-4 φορες τη μερα και της το εδινα συμπληρωμα. ειναι πολυ πολυ κουραστικο και το βραδυ καθε δυο ωρες με εβαζε και την ξυπνουσα μεχρι να παρει το βαρος γεννησης!!!! με πονουσαν τοσο πολυ οι θηλες μου!!!

Αστα πρεπει να βγαζω τουλαχιστον 6 φορες με το θηλαστρο και τη μικρη να τη ταιζω οπωσδηποτε 7 φορες....βαλε κατι σταγονες...κατι αλλαγματα....κατι πειραματα στο στηθος..ευτυχως ειπαμε τωρα το βραδυ να μη τη δοκιμαζω καθολου στηθος...μονο τη μερα...μπας και μεινει λιγος χρονος...


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τι κανετε κοριτσακια??

άντζι δεν ειστε οι μονοι αν σε παρηγορει αυτο!εμενα ολη μερα δεν πολυκοιμαται(μπορει να μην κοιμηθει ουτε μια ωρα συνεχομενη δλδ) κ το βραδυ κοιμαται γυρω στις 12,οποτε εγω κοιμαμαι στις 2 μεχρι νακανω ενα μπανιο κλπ και καταληγω να κοιμαμαι το πολυ ενα τριωρο το 24ωρο!βεβαια ευτυχως που θηλαζω γτ δε θα αντεχω αποστειρωσεις ετοιμασιες για γαλα κλπ...ελπιζω οτι μετα τις 40 μρες αντε το διμηνο θα στρωσουν τα πραγματα!(τι λετε οι πιο εμπειρες?)

μαρακι τι ομορφα χρωματα θα εχουν οι ετοιμασιες σας?με το καλο να τα ολοκληρωσεις ολα!!!

νατασακι πλυσιματα σιδερωματα στο φουλ?υπομονη!!!!!ειναι οι πιο ομορφες ετοιμασιες!!

αννι ενα πλυντηριο εμεινε για τις ετοιμασιες της μικρης σας?αντε να σταματησεις και απο τη δουλεια να ξεκουραστεις λιγακι!

μελιτινακι κι εγω μεσα εξω τα σιδερωνω!και φυσικα χωρις μαλακτικο,αυτο βασικα το εχω καταργησει και για εμας ποσο μαλλον για το μωρο!

ελενακι οντως οι ιωσεις δεν αστειευονται και το πρωτο τριμηνο θελει προσοχη!οποτε μακρια και αγαπημενοι με ολους!

μελενια μην εστιαζεις στο τι μπορει να φταιει για την πεσμενη ψυχολογια,κανε ομορφες σκεψεις και θα νιωσεις καλυτερα αμεσως!!!

καρπε οντως η δικη σας περιπτωση ειναι πιο βαρβαρη περιπτωση αυπνιας αλλα ευχομαι να ειναι για πολυ λιγο ακομα!πιστευω το συντομοτερο το κοριτσακι σου θα πιασει το στηθος της μαμας και το θηλαστρο θα μπει βαθια στο ντουλαπι!!!

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καρπε και Δεσποινακι θα στρωσουν τα πραγματα!! στις 40 μερες περιπου εδραιωνεται ο θηλασμος και δεν πρηζεται το στηθος, σκληραινουν και οι θηλες,τις  πιανει πολυ ευκολα μετα και ολα ειναι παιχνιδακι(σχεδον)! θυμαμαι στην αρχη εβγαινε συνεχεια η θηλη απο το στομα και επρεπε να εχω το χερι συνεχεια εκει να την ξαναβαζω και ακινητη μην βγει και δεν την ξανα πιασει, τραγικα πραγματα! τωρα τη ρουφαει απο μακρυα!!!                                                 Μπραβο που το παλευετε, να ξερετε οτι κανετε το καλυτερο δωρο για τα παιδακια σας!!! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!! ειναι δυσκολο στην αρχη,ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΑΣΙΚΑ αλλα αξιζει τον κοπο! Μπραβο!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eleni1986 είπε:

καρπε και Δεσποινακι θα στρωσουν τα πραγματα!! στις 40 μερες περιπου εδραιωνεται ο θηλασμος και δεν πρηζεται το στηθος, σκληραινουν και οι θηλες,τις  πιανει πολυ ευκολα μετα και ολα ειναι παιχνιδακι(σχεδον)! θυμαμαι στην αρχη εβγαινε συνεχεια η θηλη απο το στομα και επρεπε να εχω το χερι συνεχεια εκει να την ξαναβαζω και ακινητη μην βγει και δεν την ξανα πιασει, τραγικα πραγματα! τωρα τη ρουφαει απο μακρυα!!!                                                 Μπραβο που το παλευετε, να ξερετε οτι κανετε το καλυτερο δωρο για τα παιδακια σας!!! ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!! ειναι δυσκολο στην αρχη,ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΑΣΙΚΑ αλλα αξιζει τον κοπο! Μπραβο!!!!

είμαστε τόσο κοντά στις 40 μέρες!!!δεν έχω κανένα πρόβλημα παρά την κούραση,την αυπνία,το μαραθώνιο θηλασμό (κάποιες φορές μπορεί να είναι και 2 ολόκληρες ώρες στο στήθος με πολύ μικρά διαλείμματα),χαίρομαι τόσο πολύ που θηλάζει,για όσο κρατήσει φυσικα!αυτό που δνε αντεχω ειναι οι φωνες των γυρω μου...δεν πηρε πολυ βαρος το παιδι στον ενα μηνα δωσε συμπληρωμα ξενο,δωσε ενα γευμα τουλαχιστον ξενο θα του κανει καλο,δωσε ενο το βραδυ για να κοιμηθει πιο πολυ,δωσε ξενο  για να ξεκουραζεσαι εσυ και γενικα δωσε ξενο για χιλιους δυο λογους!!!!αυτο με τρελαινει μονο και θελω να ανοιξω μερικα κεφαλια εδω γυρω!!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μωρομανούλες και μέλλουσες μανούλες!

Ήρθα κι εγώ στο σπιτάκι μου, πριν λίγο. Εχθές στη δουλεια σε ένα μικρό διαλειμμα που έκανα, μπηκα λίγο από το κινητό, αλλά δεν προβαλλόταν πληκτρολόγιο για να γράψω!

Carpe μου χάρηκα τόσο πολύ που πήγατε επιτέλους στο σπιτάκι σας! Και μπράβο σου που το παλευεις με τον θηλασμό.

Μέλλουσες νυφούλες πολύ μου αρέσουν οι ετοιμασίες σας! Θα λάμπετε από τη διπλή ευτυχία!

Μελενια κι εγώ πιστεύω πως επηρεάζεσαι από τις ορμόνες. Ήμουν κι εγώ έτσι τότε. Μην ανησυχείς. Θα περάσει κι αυτό. Έρχεται και η Παρασκεηηηηή με τα πρώτα καλά νέα!

Annie, έβαλες το τελευταίο πλυντηριάκι;

Νατασσού πως πάει το σίδερο; Τελειωνεις; Τα επιπλάκια αργούν, αλλά δεν πειράζει. Το καλό πράγμα, αργεί να γίνει!

Angie, Δεσποινιώ σας παιδευουν τα αγόρια σας; Ε... κάθε αρχή και δύσκολη! Δεσποινιω πολύ μ' αρέσει η φωτο σου.

Μελιτινακι, με τα σαρακοστιανα μου άνοιξες την όρεξη! Μμμμμμ..... χταποδάκι κοκκινιστό με μακαρονακι κοφτο σκέφτηκα μεταξύ των άλλων. Βέβαια δεν τρωνε κανονικα λάδι την Καθαρή Δευτέρα, αλλα δεν βαριέσαι...  μαλλον θα το φτιάξουμε αυτό το φαγάκι.

Τα φιλιά μου σε όλα τα κορίτσια της παρέας μας. Να με συμπαθατε αν ξεχασα καμία. Κάνει και νύστα zzzzzzz.......


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελενια και που να δεις όταν μείνεις έγκυος πόσο ευσυγκίνητη θα είσαι! :-D:-D Θετικές σκέψεις και να σκέφτεσαι μόνο το επόμενο βήμα, μην πελαγώνεις. Προς το παρόν περιμένουμε την Παρασκευή τα καλά νέα από τον υπέρηχο. 

Carpe πραγματικά ακούγεται πολύυυυ δύσκολο το πρόγραμμά σας! Κουράγιο μανούλα! 

Πωπω Δέσποινα δώσε καμία κι από μένα αν αρχίσεις! :mad: Πραγματικά εξοργίζομαι! Ελπίζω τουλάχιστον να μην επηρεάζεται ο άντρας σου και να τον έχεις με το μέρος σου. 

Μμμμ γεωργία μια χαρά το χταποδάκι. Εμένα εκτός από τα θαλασσινά μου αρέσουν οι γίγαντες, τα ντολμαδάκια γιαλαντζί, το τουρσί, λαγάνα με χαλβά και ελιές για πρωινό, γενικά το τραπέζι της Καθαράς Δευτέρας είναι από τα αγαπημένα μου. Όπως και της 25ης Μαρτίου, τρελαίνομαι για μπακαλιάρο με ωραία τραγανή κρούστα και άπειρη σκορδαλιαααα χαχα. Καλή ξεκούραση!

Ελενάκι καλησπέρα! Τι κάνετε; Η φραουλίτσα; 


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...