Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

άσχετο αλλά προσπαθώ εδώ και ώρα γι αυτο το τικεράκι!!!!όποια έχει φτιάξει εδώ σ αυτό το φόρουμ ας δώσει τα φώτα της!!πραγματικά η μόνη λύση για να σταματήσει να μετράει θα είναι να πεσει με τα μουτρα σε καμια κολωνα αυτος ο πελαργός!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

44 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια όμορφα!

Χρόνια πολλά για την ημέρα (εμείς έτσι λεμε στα μερη μας) και καλές Απόκριες να 'χουμε!

Ενταξει!... Αν ξαναμιλήσει η Νατάσσα για κιλα, θα αυτοπυρποληθώ!!!

Μελένια μου, ο επιμένων νικά! Συνεχίζουμε δυνατά!

Ολγάκι, μπράβο! Ωραία αποτελέσματα είχατε! Ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο.

Εμείς σήμερα λιγο πριν το σχόλασμα φάγαμε όλοι μαζί στη δουλειά όπως πρότεινε η Διοίκηση.

Κορίτσια μου, καλά να περάσετε ό,τι και να κάνετε. Και του χρόνου να είμαστε καλά να ξαναγιορτάσουμε!

 

Τι μπούλινγκκκκ τρώω σε αυτήν την παρέα χεχεχεχε !!!!!!!!

Χρόνια πολλά τότε αφού το λέτε!!!! Κ του χρόνου τσίκνησμα με τα καροτσάκια δίπλα γεμάτα μωρουδάκια ή φουσκωμένες κοιλίτσες !!!!

19 minutes ago, Δέσποινa είπε:

όλες μαζί θα μαρτυρήσουμε!!!!!βρείτε την πιο ανώδυνη δίαιτα!!!!

υπομονή σουίνι...λογικό να πικραθείτε,αλλά όπως είπες..θα το προσπεράσετε και εύχομαι να βρεθεί κάτι καλύτερο!!

τα μικρά που θα ντυθούν είναι υπέροχη εικόνα!!!να περάσετε πολύ όμορφα!!!

τι να κάνει ένα απλό τσίκνισμα?ούτε την ξινίλα τους δεν καταφέρνει να σπάσει λιγάκι!!!!

αυτό με το μπικίνι με έκανε να πέσω στα πατώματα από τα γέλια!!!φέτος αν δεν αποδώσει καμία δίαιτα, με φαντάζομαι να καλύπτομαι με όλα τα κουβαδάκια ψάθες πετσέτες και σωσίβια του μπέμπη!!!!χαχαχαχα

Καλέ δεν θα της φάμε ίσα να γλιτώσουμε επιτέλους!!!!!! 

Ναι γέλα γέλα ....αλλά εγώ το ξέρω το καλοκαίρι θα είσαι κουκλί με τον κούκλο στην παραλία κ ακούμε στις ειδήσεις "ζημιές προκάλεσε νέα μανούλα " κ εμείς θα τρώμε το καρότο για να μαζέψουμε 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Δέσποινa said:

χρόνια πολλά Γεωργία μου!!!λες αν αυτοπυρποληθούμε να είμαστε στο κλίμα της ημέρας???

Α χα χα ! Καλό!

2 hours ago, NatasaP said:

Τι μπούλινγκκκκ τρώω σε αυτήν την παρέα χεχεχεχε !!!!!!!!

Χρόνια πολλά τότε αφού το λέτε!!!! Κ του χρόνου τσίκνησμα με τα καροτσάκια δίπλα γεμάτα μωρουδάκια ή φουσκωμένες κοιλίτσες !!!!

Καλέ δεν θα της φάμε ίσα να γλιτώσουμε επιτέλους!!!!!! 

Ναι γέλα γέλα ....αλλά εγώ το ξέρω το καλοκαίρι θα είσαι κουκλί με τον κούκλο στην παραλία κ ακούμε στις ειδήσεις "ζημιές προκάλεσε νέα μανούλα " κ εμείς θα τρώμε το καρότο για να μαζέψουμε 

Ευχαριστώ Νατασσάκι μου. Μακάρι κοπέλα μου :). Κι εσύ με το καλό, να βρίσκεσαι στο δευτερο!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ομορφες....καλο τσικνισμα,καλα να περαςετε ολες είτε βγείτε εξω είτε τσικνισετε μεσα.

εγω μένω στην ιδια πολυκατοικία με τη γιαγια μου κ θα μαζευτούν ολοι εκει,θείες θείοι κλπ για ψιςιμο...καλαμάκια χοιρινά,μπριζόλες,προβατίνα,πανσέτα......μιαααααααμ κ λεω να κατέβω κ εγω λιγο.θα αφήσω λιγο τη μαμα μου με το μικρο.

μελενια μου μια χαρά θα πανε ολα...

αχ σημερα ζυγίστηκα κ εγω.μου εχουν μεινει 3 κιλα του μικρού κ καμία 10 της Σοφιας....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Angie.31 said:

Καλησπερα ομορφες....καλο τσικνισμα,καλα να περαςετε ολες είτε βγείτε εξω είτε τσικνισετε μεσα.

εγω μένω στην ιδια πολυκατοικία με τη γιαγια μου κ θα μαζευτούν ολοι εκει,θείες θείοι κλπ για ψιςιμο...καλαμάκια χοιρινά,μπριζόλες,προβατίνα,πανσέτα......μιαααααααμ κ λεω να κατέβω κ εγω λιγο.θα αφήσω λιγο τη μαμα μου με το μικρο.

μελενια μου μια χαρά θα πανε ολα...

αχ σημερα ζυγίστηκα κ εγω.μου εχουν μεινει 3 κιλα του μικρού κ καμία 10 της Σοφιας....

Να περασετε ομορφα Angie μου. Και του χρονου να ειστε καλα να ξαναγιορτασετε!

Τρια κιλα;! Τιποτα! Μια χαρα σε βρισκω. Θα φυγουν και τα αλλα σιγα-σιγα. Ξεκινησες με τη διαιτολογο τελικα;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Να περασετε ομορφα Angie μου. Και του χρονου να ειστε καλα να ξαναγιορτασετε!

Τρια κιλα;! Τιποτα! Μια χαρα σε βρισκω. Θα φυγουν και τα αλλα σιγα-σιγα. Ξεκινησες με τη διαιτολογο τελικα;

Ναι ξεκινησα Γεωργια μου.εχασα 1 κιλό απο τη Δευτερα που εχω ξεκινήσει.αχ ειναι αρκετούτσικα κιλα,υπομονη να εχω....


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angie.31 said:

Ναι ξεκινησα Γεωργια μου.εχασα 1 κιλό απο τη Δευτερα που εχω ξεκινήσει.αχ ειναι αρκετούτσικα κιλα,υπομονη να εχω....

Κιολας ενα κιλο; Μια χαρα!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Georgia1972 είπε:

 

Ενταξει!... Αν ξαναμιλήσει η Νατάσσα για κιλα, θα αυτοπυρποληθώ!!!

:-D το αυτο........

16 hours ago, Δέσποινa είπε:

άσχετο αλλά προσπαθώ εδώ και ώρα γι αυτο το τικεράκι!!!!όποια έχει φτιάξει εδώ σ αυτό το φόρουμ ας δώσει τα φώτα της!!πραγματικά η μόνη λύση για να σταματήσει να μετράει θα είναι να πεσει με τα μουτρα σε καμια κολωνα αυτος ο πελαργός!

κι εγω θελω βοηθεια....δε γινεται τιποτα,,,,,:oops:

Η μπου μπου μου τα ιδια κοριτσια....Μου εκλαψε και 10 δευτερα για να δειξει οτι μπορει....γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω...παω τη ταιζω//ολη την υπολοιπη μερα βουρλιζομαι με τα θηλαστρα...αντε να δουμε ποτε θα την παρω...δεν μπορω να τη χορτασω μια ωριτσα που την βλεπω καθε μερα...:-(


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!! Αχ, πήζω στη δουλειά... Μόλις έφαγα και ένα αποξηραμένο γιαρμά. Να σας πω, το ξέρετε ότι εκτός από τα κλασικά αποξηραμένα χωρίς ζάχαρη (σύκα και δαμάσκηνα), που είναι φουλ θερμίδες, υπάρχουν και κάποια άλλα που τα λένε αποξηραμένα φρούτα φυσικής όσμωσης, χωρίς ζάχαρη, και έχουν μεγαλύτερη ποικιλία. Υπάρχουν φράουλες, βατόμουρα, διαφόρων ειδών κεράσια, γιαρμάδες, παπάγια κλπ. Αυτά θεωρώ ότι θα έχουν λιγότερες θερμίδες γιατί είναι και ξινά. Δεν είναι γλυκά σαν τα σύκα και τα δαμάσκηνα. Τέτοια μασουλάω τώρα τελευταία.

Υπομονή, Κάρπε μου. Σκέψου ότι είναι για το καλό της. Σύντομα θα είστε σπιτάκι σας.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου!!

Ελπίζω να περάσατε όμορφα χθες!

Κάρπε μου η μπουμπούκα σου είναι μεγάλη μαχήτρια!! Κάνε λίγη υπομονή και σε λίγες μέρες θα είσαστε συνέχεια μαζί!!!


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!:):)

Τι κάνετε;;;;πως περάσατε χθές;;;εμείς σε φιλικό μας σπίτι με τους φίλους μας,ψήσιμο στο τζάκι με τα καλούδια κ ο μπέμπης πάρτυ στην κοιλίτσα μας!!!!!

Τζώρτζια μου εννοείται του χρόνου η θα σπρώχνεις καροτσάκι ή που θα τρώς κλωτσιές !!!!!Μακάρι μακάρι για όλες μας!!!!

Άντζι μου τι όμορφα που μαζεύεστε όλοι εκεί κ περνάτε τόσο όμορφα.Όσο για τα κιλάκια θα σου φύγουν όλα γρήγορα,ακόμα κ της Σοφούλας!!!!!Πως τα πάνε τα ζουζούνια παρέα όσο περνάει ο καιρός;;;;

Κάρπε μου πόσο χαίρομαι κάθε φορά που μπαίνεις κ μας λές τα κατορθώματα της μπέμπας !!!!υπομονή κορίτσι μου κοντοζυγώνουν οι μέρες κ θα παρατήσεις το θήλαστρο στην γωνία.

Ρόζαλι ναι τα γνωρίζω κυκλοφορούν αρκετό καιρό κ στα ράφια των μάρκετ κ των βιολογικών ,το θέμα είναι πως μπορεί να μην έχουν προσθήκη ζάχαρης  όπως λένε αλλά τα φρούτα εχουν ήδη απο μόνα τους οπότε πάλι χρειάζεται μέτρο.

Άννιε μου πως περάσατε χθές;;;

υπόλοιπες ζουζούνες;;;;;

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NatasaP είπε:

Καλημέρα!!!!!!:):)

Τι κάνετε;;;;πως περάσατε χθές;;;εμείς σε φιλικό μας σπίτι με τους φίλους μας,ψήσιμο στο τζάκι με τα καλούδια κ ο μπέμπης πάρτυ στην κοιλίτσα μας!!!!!

Τζώρτζια μου εννοείται του χρόνου η θα σπρώχνεις καροτσάκι ή που θα τρώς κλωτσιές !!!!!Μακάρι μακάρι για όλες μας!!!!

Άντζι μου τι όμορφα που μαζεύεστε όλοι εκεί κ περνάτε τόσο όμορφα.Όσο για τα κιλάκια θα σου φύγουν όλα γρήγορα,ακόμα κ της Σοφούλας!!!!!Πως τα πάνε τα ζουζούνια παρέα όσο περνάει ο καιρός;;;;

Κάρπε μου πόσο χαίρομαι κάθε φορά που μπαίνεις κ μας λές τα κατορθώματα της μπέμπας !!!!υπομονή κορίτσι μου κοντοζυγώνουν οι μέρες κ θα παρατήσεις το θήλαστρο στην γωνία.

Ρόζαλι ναι τα γνωρίζω κυκλοφορούν αρκετό καιρό κ στα ράφια των μάρκετ κ των βιολογικών ,το θέμα είναι πως μπορεί να μην έχουν προσθήκη ζάχαρης  όπως λένε αλλά τα φρούτα εχουν ήδη απο μόνα τους οπότε πάλι χρειάζεται μέτρο.

Άννιε μου πως περάσατε χθές;;;

υπόλοιπες ζουζούνες;;;;;

 

Καλημερααααα.....

μια χαρά ειναι τα μικρά μου...η Σοφουλα δείχνει να τον αγαπάει πολυ.τον χαϊδεύει,τον φιλάει...

ο μπέμπης πρεπει να εχει πονακια,ήπια μεχρι στιγμής κ ειναι λιγο ανήσυχος τα βραδια.δεν κλαίει ο καημένουλης μου απλα τον βλεπω οτι δεν νιώθει καλα γιατι ψιλογκρινιαζει κ ετσι πλεον κοιμάμαι ελαχιστα το βραδυ κ την ημέρα καθόλου γιατι η Σοφια δεν κοιμαται ουτε μεσημερι...καλοπερναμεεεεεε με τα ζουζουνια μου!!!


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angie.31 είπε:

Καλημερααααα.....

μια χαρά ειναι τα μικρά μου...η Σοφουλα δείχνει να τον αγαπάει πολυ.τον χαϊδεύει,τον φιλάει...

ο μπέμπης πρεπει να εχει πονακια,ήπια μεχρι στιγμής κ ειναι λιγο ανήσυχος τα βραδια.δεν κλαίει ο καημένουλης μου απλα τον βλεπω οτι δεν νιώθει καλα γιατι ψιλογκρινιαζει κ ετσι πλεον κοιμάμαι ελαχιστα το βραδυ κ την ημέρα καθόλου γιατι η Σοφια δεν κοιμαται ουτε μεσημερι...καλοπερναμεεεεεε με τα ζουζουνια μου!!!

Τον αγαπάει η ψυχούλα ;;;;;αχ μωρέ τι όμορφες εικόνες χορταίνεις..

ξεκίνησαν τα πονάκια;;;αχ μωρέ τι βάσανο είναι αυτό...

Τώρα αυτό με τον ύπνο είναι εξαντλητικό,δεν μπορείνα έρχεται η μαμά σου λίγη ώρα να κρατάει το μπουκλάκι κ να ξεκουράζεσαι ;;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...