Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι όμορφος ήλιος είναι αυτός....βέβαια το κρύο δεν λέει να μας ξεχάσει.

Χθές είχαμε γιατρό,ο μπέμπης μας ο ζουμπουρλός έφτασε τα 2739γρ.Όταν γυρίσαμε το βράδυ το αμάξι έδειχνε 3 βαθμούς κ είχε ανάψει του παγετού το σήμα.σοκ!!!

Δεσποινάκι μου αμα έχεις τόσο όμορφη παρέα σιδερώνεις κ δεν καταλαβαίνεις πότε τελείωσες...οπότε έρχομαιιιιι!!!!!!

Ελενάκι μου γυμναστικές επιδείξεις η μπουμπού ;;;όταν λέω εγώ πως μας επηρρέασε όλες η ολυμπιάδα χαχαχαχα!!!!!

Τζώρτζια  μου εγώ πάντως απο το σχολείο δεν ήμουν φανατική της σούπερ γιορτής αυτής...με τρελαίνει η ιδέα του μια φορά το χρόνο δείχνω το πόσο σε αγαπώ,σε συνδυασμό όλα τα άλλα.Ευτυχώς ο άντρας μου είναι τις ίδιας λογικής οπότε αυτή η χαζομέρα περνάει απλά.Όσο για το θέμα αμαρτία είναι αστείο,ειδικά όταν ακούμε τι συμβαίνει μεταξύ τους....ας είναι κ αυτοί σεμνοί για να μπορούν να κρίνουν.Φυσικά δεν είναι όλοι έτσι για να μην παρεξηγηθώ,αλλά μια μερίδα τους φέρεται χειρότερα κ είναι ντροπή για το λειτούργημα τους.

Ρόζαλι καλημέρα!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Rosali είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε;;;;

Καλημέρα ροσαλι! Εγώ καλά είμαι, έφτιαξε λίγο η διάθεσή μου με τον ηλιάκο και βγήκα για περπάτημα. Εσύ τι κάνεις; Τα μπεμπάκια σου;

3 minutes ago, NatasaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι όμορφος ήλιος είναι αυτός....βέβαια το κρύο δεν λέει να μας ξεχάσει.

Χθές είχαμε γιατρό,ο μπέμπης μας ο ζουμπουρλός έφτασε τα 2739γρ.Όταν γυρίσαμε το βράδυ το αμάξι έδειχνε 3 βαθμούς κ είχε ανάψει του παγετού το σήμα.σοκ!!!

Καλημέρα νατασάκι! Τι ζουμπουρλό μπεμπάκι είναι αυτό?!?! Αχ να βγει με δίπλες στα μπουτάκια και μαγουλάκια σαν της φραουλίτσας, τρελαίνομαι!!! :wub:


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι και τα δικά μου. Το πρώτο μας ταλαιπωρεί λίγο αυτές τις μέρες με τον ύπνο, το δεύτερο ευτυχώς ακόμα δεν μπορεί να κάνει και πολλά.

Έχει όντως ωραίο ήλιο σήμερα. Είναι ό,τι πρέπει για βόλτα.

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melitini81 είπε:

Καλημέρα ροσαλι! Εγώ καλά είμαι, έφτιαξε λίγο η διάθεσή μου με τον ηλιάκο και βγήκα για περπάτημα. Εσύ τι κάνεις; Τα μπεμπάκια σου;

Καλημέρα νατασάκι! Τι ζουμπουρλό μπεμπάκι είναι αυτό?!?! Αχ να βγει με δίπλες στα μπουτάκια και μαγουλάκια σαν της φραουλίτσας, τρελαίνομαι!!! :wub:

Βόλτα στον ήλιο έκανα κ εγώ,σχεδόν 2ωρο ήμουν έξω κ ζεστάθηκαν τα μαγουλάκια μου :-P

Αχ μελιτινάκι και εγώ έτσι τον φαντάστηκα τον μπουμπούκο μας με φρατζολάκια!!!!

Κλασσικά μας έκανε ντροπές..μισό πρόσωπο να δούμε με τα χίλια ζόρια γιατι τα δαχτυλάκια μας ήταν στο πρόσωπο κ το έκρυβε χαχα..


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NatasaP said:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι όμορφος ήλιος είναι αυτός....βέβαια το κρύο δεν λέει να μας ξεχάσει.

Χθές είχαμε γιατρό,ο μπέμπης μας ο ζουμπουρλός έφτασε τα 2739γρ.Όταν γυρίσαμε το βράδυ το αμάξι έδειχνε 3 βαθμούς κ είχε ανάψει του παγετού το σήμα.σοκ!!!

 

Καλησπέρα!!!!

Εμένα μου φαίνεται ότι κάνει πολύ κλρύο όλες αυτές τις μέρες! Δεν έχω καθόλου όρεξη να βγαίνω από το σπίτι αν δεν υπάρχει λόγος!

Νατασάκι πόσο πολύ μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!!!!!!!!!! Σα χτες θυμάμαι το καλοκαίρι που έμεινες έγγυος και τώρα έγινε ολόκληρο μωράκι!!!!


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα!!!!

Εμένα μου φαίνεται ότι κάνει πολύ κλρύο όλες αυτές τις μέρες! Δεν έχω καθόλου όρεξη να βγαίνω από το σπίτι αν δεν υπάρχει λόγος!

Νατασάκι πόσο πολύ μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!!!!!!!!!! Σα χτες θυμάμαι το καλοκαίρι που έμεινες έγγυος και τώρα έγινε ολόκληρο μωράκι!!!!

Πεταλουδάκι μου καλά κάνεις μείνε μέσα και εγώ με το κρύο με το ζόρι βγαίνω...

Είδες πότε ήταν ένα σποράκι και πότε έγινε φρατζολάκι :wub:περνάει ο καιρός τόσο γρήγορα μωρέ...

Εσύ τι κάνεις;;πως είσαι;;;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπημενες μου, τι κανετε?

Εχω μερες να μπω (λογω απειρων υποχρεωσεων που ειχα αυτες τις ημερες) κ ειλικρινα διαβαζω εδω κ αρκετη ωρα για να καταλαβω που ειχα μεινει την τελευταια φορα που μπηκα. Η συζητηση σας για τα ονοματα ηταν πραγματικη απολαυση. Συμφωνω για τα ομορφα ονοματα που υπαρχουν ομως ειμαι κ λατρης της παραδοσης. Ο,τι εκφραζει τον καθενα θεωρω πως ειναι κ το ωραιο!!! 

Οσον αφορα τον καιρο κ εδω μια απ τα ιδια. Ενας λαμπερος ηλιος, χωρις ομως καμμια αισθηση ζεστης.Αντιθετως κανει ψοφοκρυο...μπρρρρ...! Που θα παει ομως η ανοιξη πλησιαζει!!! :)

Εγω συνεχιζω σταθερα τις ενεσουλες μου. Ακομη δεν επιχειρησα να τις κανω μονη. Μου τις κανει ο αντρας μου. Ο οποιος οποτε λειπει λογω δουλειας απ το σπιτι πηγαινω κ τον βρισκω εγω, για γελια ειμαστε! χαχαχαχα.... :-D. Το Σαββατο πρεπει να κανω ελεγχο Ε2 κ αναλογα με το αποτελεσμα θα μου πει πως συνεχιζουμε. Για τον υπερηχο εχουμε μελλον ακομα, σε καμμια δεκαρια μερες μαλλον οπως τα υπολογιζω με βαση το προγραμμα που μου εδωσε.

Τωρα ας πιασω μια-μια να δω τι μου κανετε: 

Νατασακι τι ωραια νεα!!! Το μπουμπουκι σου μεγαλωσε πολυ. Ποιος στη χαρη σου αν εχει μαγουλακια κ διπλιτσες στα μπουτακια! Αχ μονο που το σκεφτομαι θα ειναι για ζουληγμα!!!! :wub: 

Carpe τελειαααα το κοριτσακι σου ειναι σχεδον ετοιμη να ερθει στο σπιτακι σας! Ειδες πως περασαν οι μερες κ ποσο συντομα τα καταφερε! Μπραβο στη μικρουλα Αρτεμις, αντε  με το καλο στο σπιτακι σας πια! :)

Ελενακι η φραουλιτσα σου τι κανει??? πολλα φιλακια στα μαγουλακια της!!! :-P

Γεωργια μου πως εισαι? 

Μελιτινακι εχεις δικιο, το κρυο δεν παλευεται!!! Αντε να φυγει ο χειμωνας, αρκετα!!!

Δεσποινακι, Αντζη, Rosali τι κανουν τα ζουζουνακια σας?

Annie, Stroll, Sweeney, Maraki, Λουκουμαδακι, Πεταλουδιτσα (ελπιζω να μην ξεχναω καποιο αλλο κοριτσι) τι μου κανετε???

Φιλακια πολλα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπρα κοριτσάκια μου! Τι κανετε;

Μελένια μου με τα τρεξιματα περνανε οι μερες σαν νερο , έτσι;

Νατασσάκι μια χαρα το μπεμπάκι σου διαβαζω! Υπέροχα!

Κι εγω σημερα μιλησα με την εγκυουλα συναδελφο μου. Ειναι στην 32η εβδομαδα. Μου έλεγε κι εκεινη για τις ετοιμασίες του παιδικου δωματίου και για την περιεργη αισθηση που έχει ο λοξυγκας της μικρης της, όπως έγραφε και η Μελιτίνη. Χα χα!

Τα υπόλοιπα κοριτσακια μας τι κανουν;


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμείς που δεν μπορούμε να βγούμε έξω θα τσικνίσουμε το βράδυ που θα ψήσει ο μπαμπάς μας!!!(κρεας θα ψήσει όχι την πεθερά!!)

 

αυτό το τικεράκι που ακόμα μετράει εγκυμοσύνη όσες φορές προσπάθησα να το αλλάξω δεν το δέχεται με τίποτα!!!!!μέχρι που το εβγαλα υποτιθεται εντελώς αλλά αυτό ακάθεκτο εκεί,μετράει ακόμα!

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, annie1979 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχα Δεσποινάκι, καλύτερα κρέας, η πεθερά δεν θα τρώγεται με τίποτα!!! :-P

Κάτι πρέπει να κάνεις με το τικεράκι!! Πόσο θα φτάσει???? :-D

 

νομίζω πως οι ελεφαντες εγκυμονούν για 2 χρόνια!!!να δεις που κάτι προσπαθεί να μου πει το τικεράκι!!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δέσποινa είπε:

νομίζω πως οι ελεφαντες εγκυμονούν για 2 χρόνια!!!να δεις που κάτι προσπαθεί να μου πει το τικεράκι!!!!!!

Αααα μην παίζεις με τον πόνο μου!!! 1 κιλό δεν σου έμεινε??? 


EyHAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...