Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημερούδια! Αν γκρινιάζω κάθε μέρα για το κρύο λέτε να μ ακούσει και να ξεκουμπιστεί; Πάλι παγάκι γύρισα... :mad: 

Όσο για τη στέβια, κι εγώ την φοβάμαι περισσότερο σαν γλυκαντική ουσία, δεν με πείθουν ότι είναι κάτι τόοοοσο φυσικό όπως λένε, παρά για το θέμα του διαβήτη. Τελος πάντων, για μια στο τόσο καλά είναι. 

23 hours ago, NatasaP είπε:

Πόσο γέλασα με το φώντα δεν φαντάζεσαι....το φαντάστηκα με γιλεκάκι,μπεγκλεράκι και να λέει "άλαααα" χαχαχαχαχαχα!!!!!!

Το έκανα εικόνα και έσκασα στο γέλιο! Θα μπορούσε να γίνει και θέμα βάφτισης, μαζί με τα μουστάκια που έχουν γίνει τώρα της μόδας! :shock::P 

23 hours ago, annie1979 είπε:

Καλά το Φώντας δεν υπάρχει!! Ελπίζω του πεθερού σου να είναι λίιιιιγο καλύτερο!!!

Όπως το είπες αννι μου, είναι λίιιγο καλύτερο. Όχι εντάξει, τρώγεται, αλλά δεν είναι και Ρωμανός!!! :-D

Στρολάκι τα ίδια τραβάς; Μα άγχος κι αυτό να μη βγει φλώρος το παιδί.. εγώ του λέω θα τον πηγαίνω γαλλικά και πιάνο και θα ακούει μόνο την μανούλα χαχαχαα! Όσο για το ζαχαροπλαστείο, slim bites λέγεται και έχει σε βριλήσσια, νέο ψυχικό, γλυφάδα και νέα ερυθραία. Πραγματικά ωραία γλυκά και με ελάχιστες θερμίδες. 

Δεσποινάκι τι ωραία περνάτε με το γιοκαρίνι σου! Ελπίζω και σήμερα να χόρτασες ύπνο! Μια χαρά, θα βγάλεις τον πεθερό τώρα και ξεμπέρδεψες με αυτό το σόι χεχε :cool: 

sweeney μια χαρά το Δήμητρα! Σε όλα μέσα, και χριστιανικό και αρχαίο! :) 

Γεωργία μου καλημέρα! Κι εγώ θα ήθελα να γιορτάζει το παιδάκι μου γιατί σκέφτομαι αυτό ακριβώς, μη ζηλεύει που δεν θα έχει γιορτούλα όπως τα άλλα παιδάκια! 

Λουκουμαδάκι τι νέα; Πότε ξεκινάς την επόμενη προσπάθεια; 

Ελένη μου κρίμα, κι εγώ έχω ακούσει ότι κάπου έχουν απαγορευτεί οι γαμοβαφτίσεις, είναι θέμα μητρόπολης νομίζω. Αλλά θα βρεις εκκλησία, απλά καταλαβαίνω ότι σήμαινε πολλά για σας. Μπορείς όμως να πάτε εκεί ας πούμε για την πρώτη κοινωνία της μικρούλας, έτσι κάτι συμβολικό.

Καρπε εγώ μαζί σου, μια χαρά τα είπες. Το Άρτεμις πολύ ωραίο, και ταιριάζει στην μικρούλα σου που απ ότι φαίνεται είναι δυναμική και μαχήτρια! Τέλεια τα νέα σας! 

Πεταλουδίτσα, μαράκι, ροζαλί την καλημέρα μου και τα φιλιά μου!


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, melitini81 είπε:

Καλημερούδια! Αν γκρινιάζω κάθε μέρα για το κρύο λέτε να μ ακούσει και να ξεκουμπιστεί; Πάλι παγάκι γύρισα... :mad: 

Όσο για τη στέβια, κι εγώ την φοβάμαι περισσότερο σαν γλυκαντική ουσία, δεν με πείθουν ότι είναι κάτι τόοοοσο φυσικό όπως λένε, παρά για το θέμα του διαβήτη. Τελος πάντων, για μια στο τόσο καλά είναι. 

Το έκανα εικόνα και έσκασα στο γέλιο! Θα μπορούσε να γίνει και θέμα βάφτισης, μαζί με τα μουστάκια που έχουν γίνει τώρα της μόδας! :shock::P 

Όπως το είπες αννι μου, είναι λίιιγο καλύτερο. Όχι εντάξει, τρώγεται, αλλά δεν είναι και Ρωμανός!!! :-D

Στρολάκι τα ίδια τραβάς; Μα άγχος κι αυτό να μη βγει φλώρος το παιδί.. εγώ του λέω θα τον πηγαίνω γαλλικά και πιάνο και θα ακούει μόνο την μανούλα χαχαχαα! Όσο για το ζαχαροπλαστείο, slim bites λέγεται και έχει σε βριλήσσια, νέο ψυχικό, γλυφάδα και νέα ερυθραία. Πραγματικά ωραία γλυκά και με ελάχιστες θερμίδες. 

Δεσποινάκι τι ωραία περνάτε με το γιοκαρίνι σου! Ελπίζω και σήμερα να χόρτασες ύπνο! Μια χαρά, θα βγάλεις τον πεθερό τώρα και ξεμπέρδεψες με αυτό το σόι χεχε :cool: 

sweeney μια χαρά το Δήμητρα! Σε όλα μέσα, και χριστιανικό και αρχαίο! :) 

Γεωργία μου καλημέρα! Κι εγώ θα ήθελα να γιορτάζει το παιδάκι μου γιατί σκέφτομαι αυτό ακριβώς, μη ζηλεύει που δεν θα έχει γιορτούλα όπως τα άλλα παιδάκια! 

Λουκουμαδάκι τι νέα; Πότε ξεκινάς την επόμενη προσπάθεια; 

Ελένη μου κρίμα, κι εγώ έχω ακούσει ότι κάπου έχουν απαγορευτεί οι γαμοβαφτίσεις, είναι θέμα μητρόπολης νομίζω. Αλλά θα βρεις εκκλησία, απλά καταλαβαίνω ότι σήμαινε πολλά για σας. Μπορείς όμως να πάτε εκεί ας πούμε για την πρώτη κοινωνία της μικρούλας, έτσι κάτι συμβολικό.

Καρπε εγώ μαζί σου, μια χαρά τα είπες. Το Άρτεμις πολύ ωραίο, και ταιριάζει στην μικρούλα σου που απ ότι φαίνεται είναι δυναμική και μαχήτρια! Τέλεια τα νέα σας! 

Πεταλουδίτσα, μαράκι, ροζαλί την καλημέρα μου και τα φιλιά μου!

Καλημέρα γκρίνιαξε μπάς κ φύγει ....

Μα δεν θα είχε πλάκα όλο αυτό;;;και σκέψου στην βάφτιση τα μπομπιράκια με τα μουστακάκια πιπίλες ,μαλλί φράντζα κ ανάλογο ντύσιμο...χαχαχαχαχαχα!!!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NatasaP είπε:

Μα δεν θα είχε πλάκα όλο αυτό;;;και σκέψου στην βάφτιση τα μπομπιράκια με τα μουστακάκια πιπίλες ,μαλλί φράντζα κ ανάλογο ντύσιμο...χαχαχαχαχαχα!!!!!!!

:-D:-D:-D

Έχει λόξιγκα η μικρή και τρελαίνομαι!! Είναι τόσο αστείο! :wub: Πραγματικά, πόσο εύχομαι και παρακαλάω όλα μα όλα τα κορίτσια εδώ να ζήσουν αυτές τις στιγμές! 

Πάω να κάνω μια σουπίτσα να ζεσταθούν τα μέσα μας! :)


vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Ηλιος γιουπιιιι!!!

Αφηστε πιο χαζες  δικαιολογιες δεν εχω ξανα ακουσει. Μας ειπε οτι δεν κανουν γιατι τα δυο μυστηρια πρεπει να ειναι ξεχωριστα και το παιδι να ερχεται μετα τον γαμο και κατι τετοια. Δηλαδη αν καναμε τον γαμο Σαββατο και την επομενη μερα τη βαπτιση δεν τους πειραζε. Λες και εχει διαφορα η μια μερα! αφου η βαπτιση γινεται μετα το γαμο! Και δευτερον οτι ο κοσμος κουραζεται απο τα δυο μυστηρια και κανουν φασαρια!! Ο,τι να ναι δηλαδη!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melitini81 είπε:

:-D:-D:-D

Έχει λόξιγκα η μικρή και τρελαίνομαι!! Είναι τόσο αστείο! :wub: Πραγματικά, πόσο εύχομαι και παρακαλάω όλα μα όλα τα κορίτσια εδώ να ζήσουν αυτές τις στιγμές! 

Πάω να κάνω μια σουπίτσα να ζεσταθούν τα μέσα μας! :)

:-P:-):):-D όντως οι πιο ωραίες στιγμές!!!!

1 hour ago, Eleni1986 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Ηλιος γιουπιιιι!!!

Αφηστε πιο χαζες  δικαιολογιες δεν εχω ξανα ακουσει. Μας ειπε οτι δεν κανουν γιατι τα δυο μυστηρια πρεπει να ειναι ξεχωριστα και το παιδι να ερχεται μετα τον γαμο και κατι τετοια. Δηλαδη αν καναμε τον γαμο Σαββατο και την επομενη μερα τη βαπτιση δεν τους πειραζε. Λες και εχει διαφορα η μια μερα! αφου η βαπτιση γινεται μετα το γαμο! Και δευτερον οτι ο κοσμος κουραζεται απο τα δυο μυστηρια και κανουν φασαρια!! Ο,τι να ναι δηλαδη!!!!

Τι βλακείες...αν είναι δυνατόν!!!!

Ντροπή!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα!!!!τι κάνετε?εμείς ψιλοκουτουλάμε πάλι απο τη νύστα γιατί η μαμα δεν συμβαδίζει με το ωράριο του μπέμπη και όταν ο μικρός κοιμάται εγώ κάνω διάφορα οπότε χάνω ώρες ύπνου!!!(Μαράκιιιιιιιιιιι πες μου το μυστικό πως τον έχεις εκπαιδεύσει και κοιμάται τόσο νωρίς?)

Νατασάκι πόσο χαίρομαι που προσφέρθηκες για το σίδερο!!!έλα εσύ να βλέπεις το μπέμπη κι εγώ να χαϊδεύω την κοιλίτσα σου και άσε το σίδερο για όταν φτάσουν τα ασιδέρωτα στο ταβάνι!!

λουκουμαδάκι μου κι εγώ με τον ίδιο τρόπο στρίβω τώρα που τα βλέπω!!!!

ελενάκι νέο σύστημα αυτό!η αλήθεια είναι ότι στο χωριό μου πριν 3 χρόνια ξεκίνησε αυτό και νομίζω έχει να κάνει αποκλειστικά με την μητρόπολη κάθε περιοχής(τουλάχιστον στο χωριό μου ήταν απόφαση του μητροπολίτη)

Άντζι τι κάνουν τα μικρούλια σου??

Καρπε τι όμορφα τα νέα της μικρής σου!!!οι μέρες περνάνε γρήγορα και σύντομααααα θα είναι στο σπιτάκι σας!!!σχετικά με το κράξιμο δεν θεωρώ λάθος ούτε τον πολιτικό(άλλωστε κι εμείς πολιτικό κάναμε) ούτε το σύμφωνο συμβίωσης ούτε την οποιαδήποτε επιλογή κάθε ζευγαριού!!το άρτεμις μου αρεσει κι εμένα πάρα πολύ σαν όνομα!!!

Μαράκι πόσο ωραία περνάτε με τουμπίτσες και πατουσάκια..υπομονή για το άλμα!!!!!

μελιτινάκι αν είναι να φύγει το κρύο ας γκρινιάξουμε όλοι μαζί!το όνομα του πεθερού είναι το λιγότερο που θα μπορούσα να κάνω για χάρη του άντρα μου που τον στερήθηκε από πολύ μικρός!(όσο για της πεθεράς ακόμα και πριν μάθουμε επίσημα ότι περιμέναμε γιο ο άντρας μου το είχε ήδη ξεκαθαρισμένο ότι δεν ήθελε με τίποτα το όνομα της μάνας του)...όταν έχουν λόξυγγα στην κοιλίτσα έχει τόση πλάκα πραγματικά...απίστευτη αίσθηση!!

ενα τέτοιο μωρό φώντα με μουστάκι και κομπολόι χρειαζόμαστε να απαντήσει στις χαζές δικαιολογίες που άκουσε το ελενάκι για το γαμοάφτιση!!

Γεωργία μου τι κάνεις??πεταλουδάκι και ροζαλάκι??

πόσες ξέχασα αυτή τη φορά????


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, marakiinlove είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Σας ελειψα??? 

Πφφφ...περάσαμε βαρβάτο άλμα ανάπτυξης και ακόμα το διανύουμε αλλά η κορύφωση την 17η εβδομάδα μας γονάτισε!!!!! Βέβαια η εβδομάδα ξεκίνησε με καινούρια κατορθώματα!! Ξεκαρδιζεται συνεχεια, γυρναει στο πλάι, πιάνει τα πατουσάκια του και όταν ειναι μπρούμητα προσπαθει να γυρίσει!! Ειναι τρέλα!!!!

Εγω έκανα μια έρευνα για τη μέθοδο εισαγωγής στερεων που θα ακολουθήσω και το BLW (δίνει στο παιδί ολόκληρη την τροφή και πειραματίζεται τρώγωντας μόνο τ!) μου κέντρισε το ενδιαφέρον... παρήγγειλα και ενα βιβλίο σχετικά με αυτό αλλά την Παρασκευη ο παιδίατρος μας με προβλημάτισε κυρίως για την πρόληψη σιδήρου που θα έχει ο μικρός με αυτη τη μέθοδο.. Συμπλήρωμα σιδήρου δεν θέλω να δωσω.... Βεβαια τ ξεκαθάρισα ότι πριν τους εξι μηνες δεν ξεκινω και ούτε θέλω διατροφή με ρυζάλευρο και ετοιμες κρέμες και βγάλαμε ένα πολύ όμορφο προγραμμα εισαγωγης στερεών!!! Ελενακι εσυ τι σκεφτεσαι να κάνεις???

Πήρα και κάτι βιβλία του Παπαβέντση για τη διατροφη και εχω μαθει αρκετά πραγματακια!!! Ρίξτε μια ματια... είναι πολύ ψαγμένος παιδίατρος!

 

Μμμμμ για τα ονόματα!!! Εμεις θα το βγάλουμε Γιαννη τον μικρό μας ! Ετσι λένε τον πεθερό μου..... Η αλήθεια είναι ότι δεν εχουμε κόλλημα να βγάλουμε των γονιών μας αλλά ο άντρας μου θα ήθελε πολύ να υπάρξει στο μέλλον κάποιος αλλο Ευαγγελος του Ιωάννη(αν και του λέω ότι ο γιος μου Μαριο πό τη μαμα τ θα βγάλει το παιδί τ) χαχαχαχαχαχαχαχα!!!! Και εννοείται ότι θα του κάνω το χατήρι!!!!  Εάν όμως το βγάζαμε από κόλλημα γονέων δεν ξέρω αν θα ήμουν το ιδιο χαρούμενη!!!

 

Ρόζαλι! Το Φουλβια μαλλον βγαίνει ως εξής:

Σοφία-Ασημένια: Σοφία - Σοφούλα- Φούλα- Φουλ

Ασημένια- Σύλβια-Βια

Όλο μαζί : Φουλβια!!!! Ξερω και κοριτσάκι που το λένε Γιοντινα από το Παναγιώτα - Κωνσταντίνα!

 Εμείς αν κάνουμε κοριτσάκι θα ήθελα να το πουμε Λυδία!!! Μου αρέσει πολύ... Απλά η γιαγια μου απο τη μεριά της μαμας μου μας έχει προσφέρει τόσα και ίσως εάν ζει (νέα είναι ακόμα βέβαια) θα δώσουμε το δικό της όνομα!!

Εγω θέλω πιο πολύ με το να δωσω ένα όνομα να τιμήσω κάποιον που μου έχει κάνει τόσα καλά!!! Πχ επειδή δεν μεγάλωσα με την μαμα μου, καθώς ήταν νέα μαμα (!!!!) δεν θα βγάλω το όνομα της για κανενα λόγο!!!

πφφφφ..... Λουκουμαδάκιιι!! Εγω παντρευομαι 23/04!!! Είσαστε όλες καλεσμένες!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου σας φιλώ γλυκά!! Ωρα για υπνοοο!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ Μαθετε στα μικρά σας να κοιμούντε νωρίς!! Ανεκτίμητο το να έχετε και για εσας 2 ωρίτσες μέχρι να καταρεύσετε στο κρεβάτι σας!! Αυτό το κενό 8κ30 με 10κ30 είμαι τόοοοσο χαπι!!! 10κ30 βέβαια πάω βόλτα με τον θεό του υπνου!!!!

 

Νανι τωρααααααα.......ωωωωωω  ωωωωω ωωωωω 

χχχχχχψψψψψψψψψψψψ χχχχχχχχχχψψψψψψψψψψψχχχχχχχχχχψψψψψψ

(Κοιμήθηκα)χαχαχαχαχα

Μαρακι με το καλο ο γαμος κοριτσι μου. Την εχω ακουσει αυτη τη μεθοδο που λες αλλα δεν το εχω ψαξει παραπανω. Ευτυχως και ο γιατρος μας συμφωνει με τις φυσικες πηγες τροφης και οχι σκονοκρεμες ριζαλευρα κλπ οπως και οτι θα ξεκινησουμε στους κλεισμενους 6 μηνες και χαρηκα τοσο πολυ που τα ειπε απο μονος του γιατι ειχα ενα αγχος αν θα συμβαδιζουν οι αποψεις μας!

Το αλμα σας ξεκανε ε;;; Αν σου πω οτι εμεις ουτε που το καταλαβαμε!!! Βασικα γενικα δεν εχω καταλαβει κανενα αλμα, ειναι τοσο καλο το μικρουλη που δεν ειδα καμια διαφορα, ουτε γκρινια ουτε τιποτα!! Μονο τα επιτευγματα μετα!!!Εμας τωρα μετα το αλμα το μεγαλο που λες κανει καινουργιες φωνουλες, γελια ακομα πο ξεκαρδιστικα, ναζια, βλεπει πλεον τα παντα και απο προχτες απο ανασκελα γυριζει μπρουμυτα και προσπαθει να μπουσουλησει.Απο μπρουμυτα σε ανασκελα γυριζει εδω κανενα μηνα. Δεν υπαρχει!!! Απ οταν το εμαθε μολις τη βαζουμε κατω στο δευτερολεπτο γυρναει και την ξαναγυρναμε και παλι τα ιδια ολη την ωρα!!! Ολο το καθιστικο το εχω στρωσει με παζλ χαλι και το αφηνω να κανει τουμπες και να γυμναζεται, ετσι μας ειπε ο γιατρος.

Γελαω με την αναλυση με το Φουλβια!!! Θεα!!!

18 minutes ago, Δέσποινa είπε:

καλησπέρα κοριτσάκια όμορφα!!!!τι κάνετε?εμείς ψιλοκουτουλάμε πάλι απο τη νύστα γιατί η μαμα δεν συμβαδίζει με το ωράριο του μπέμπη και όταν ο μικρός κοιμάται εγώ κάνω διάφορα οπότε χάνω ώρες ύπνου!!!(Μαράκιιιιιιιιιιι πες μου το μυστικό πως τον έχεις εκπαιδεύσει και κοιμάται τόσο νωρίς?)

Νατασάκι πόσο χαίρομαι που προσφέρθηκες για το σίδερο!!!έλα εσύ να βλέπεις το μπέμπη κι εγώ να χαϊδεύω την κοιλίτσα σου και άσε το σίδερο για όταν φτάσουν τα ασιδέρωτα στο ταβάνι!!

λουκουμαδάκι μου κι εγώ με τον ίδιο τρόπο στρίβω τώρα που τα βλέπω!!!!

ελενάκι νέο σύστημα αυτό!η αλήθεια είναι ότι στο χωριό μου πριν 3 χρόνια ξεκίνησε αυτό και νομίζω έχει να κάνει αποκλειστικά με την μητρόπολη κάθε περιοχής(τουλάχιστον στο χωριό μου ήταν απόφαση του μητροπολίτη)

Άντζι τι κάνουν τα μικρούλια σου??

Καρπε τι όμορφα τα νέα της μικρής σου!!!οι μέρες περνάνε γρήγορα και σύντομααααα θα είναι στο σπιτάκι σας!!!σχετικά με το κράξιμο δεν θεωρώ λάθος ούτε τον πολιτικό(άλλωστε κι εμείς πολιτικό κάναμε) ούτε το σύμφωνο συμβίωσης ούτε την οποιαδήποτε επιλογή κάθε ζευγαριού!!το άρτεμις μου αρεσει κι εμένα πάρα πολύ σαν όνομα!!!

Μαράκι πόσο ωραία περνάτε με τουμπίτσες και πατουσάκια..υπομονή για το άλμα!!!!!

μελιτινάκι αν είναι να φύγει το κρύο ας γκρινιάξουμε όλοι μαζί!το όνομα του πεθερού είναι το λιγότερο που θα μπορούσα να κάνω για χάρη του άντρα μου που τον στερήθηκε από πολύ μικρός!(όσο για της πεθεράς ακόμα και πριν μάθουμε επίσημα ότι περιμέναμε γιο ο άντρας μου το είχε ήδη ξεκαθαρισμένο ότι δεν ήθελε με τίποτα το όνομα της μάνας του)...όταν έχουν λόξυγγα στην κοιλίτσα έχει τόση πλάκα πραγματικά...απίστευτη αίσθηση!!

ενα τέτοιο μωρό φώντα με μουστάκι και κομπολόι χρειαζόμαστε να απαντήσει στις χαζές δικαιολογίες που άκουσε το ελενάκι για το γαμοάφτιση!!

Γεωργία μου τι κάνεις??πεταλουδάκι και ροζαλάκι??

πόσες ξέχασα αυτή τη φορά????

Δεσποινακι μου με τον μπεμπαροοο τι κανετε!!!! Το βραδυ ξυπναει ο μικρος;


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Eleni1986 είπε:

 

Δεσποινακι μου με τον μπεμπαροοο τι κανετε!!!! Το βραδυ ξυπναει ο μικρος;

καλα ειμαστε ελενακι...κοιμαται στις 12 περιπου το βραδυ κ ξυπναει γυρω στις 4.30 με 5 για να φαει...μετα ειναι αναλογα τα κεφια του :P:P:P 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Δέσποινa είπε:

καλα ειμαστε ελενακι...κοιμαται στις 12 περιπου το βραδυ κ ξυπναει γυρω στις 4.30 με 5 για να φαει...μετα ειναι αναλογα τα κεφια του :P:P:P 

Α το ζουζουνι!!!! Ειναι μικρουλη ακομα!!! Εχεις βοηθεια στο σπιτι ή ολα μονη τα κανεις; Αν δεν εχεις βοηθεια ειναι δυσκολα τα πραγματα!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Α το ζουζουνι!!!! Ειναι μικρουλη ακομα!!! Εχεις βοηθεια στο σπιτι ή ολα μονη τα κανεις; Αν δεν εχεις βοηθεια ειναι δυσκολα τα πραγματα!!!

βοηθησε η πεθερα το πρωτο δεκαημερο με το μαγειρεμα πλεον καμια βοηθεια....ευτυχως βοηθαει ο αντρας μου οσο μπορει

..

 


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μικρούλες μου! Πως είμαστε σήμερα;

Γιορταζετε; Γιορτάζετε; Χι χι! Να χαίρεστε τα αγόρια σας και να σας χαίρονται κι αυτά και σήμερα και κυρίως κάθε μέρα. Σήμερα μας είπε μια υπάλληλος γιατί γιορτάζουν οι καθολικοι τον Αγ. Βαλεντίνο. Το άκουσε στο ραδιοφωνο.

Ενταξει, ρομαντική η ιστορία, ρομαντική και η μέρα δε λέω, αλλά αν περιμέναμε να δείξουμε στον άνθρωπό μας σημερα την αγάπη μας.... καήκαμε!!!

Carpe μου, υπέροχα τα νέα σου. Ήρεμο και ευτυχισμένο μου ακούγεται το κοριτσάκι σου. Μπράβο σας! Το Άρτεμις μου αρέσει κι εμένα πολύ, καθώς και το Δήμητρα που είπε η Sweeney νομίζω.

Εμας ο βαφτισιμιός μας λέγεται Λέων. Καθόλου δεν μου άρεσε όταν το άκουσα, αλλά αυτή ήταν η επιλογή των γονιών. Μαλιστα γιορταζει κιολας.

Ο αδερφός μου που ανέφερα χθες για το όνομά του που δεν είχε γιορτή, ξεχασα να σας πω πως από την εφηβεια και έπειτα, καμαρωνει γι' αυτό. Γιατί δεν είναι συνηθισμένο στην Ελλάδα. Στην Κύπρο το συναντά κανείς περισσότερο. Οπότε Μελιτινακι μην ανησυχεις αν θα έχει το παιδακι σου γιορτή ή όχι! Χα χα! (Μελιτίνη εσύ δεν το είπες αν θυμαμαι καλα;). Έτσι είναι τα παιδακια. Ψηλοζηλευουν λιγο, αλλά έπειτα όλα καλα.

Ενα περίεργο ονομα που εχω ακουσει κι εγω και είναι απο ένωση ονοματων είναι το Βαλινικη. Από Βασιλική και Ελπινίκη.

Λενιω μου και εγω θα σου πρότεινα να κάνεις όπως είπε η Νατάσσα και η Μελιτίνη και να μην στενοχωριέσαι. Έχω την υποψία πως το κανουν αυτό για να αποθαρρυνουν, σε βαθος χρονου, τα ζευγαρια να κανουν παιδι προ γάμου. Μας θυμίζουν πως επίσημα οι προγαμιαίες σχέσεις είναι αμρτία για την εκκλησία. Τι να κάνουμε; Υπάρχουν και οι σκληροπυρηνικοί. Είμαστε όλες αμαρτωλές!!!

Για τη στέβια τώρα, όντως κάποιες εταιρείες δεν έχουν στεβια με ωραία γευση. Εγώ έχω βρει δυο που μου αρέσου και δεν αλλάζουν τη γευση των ροφημάτων. Όμως κι εγώ κατα την εγκυμοσύνη θα την απεφευγα καθώς πιστεύω πως θεωρείται ακόμη νεο προιον και δεν έχει "δείξει" αν η χρήση του στη μορφή που υπαρχει στο εμποριο, έχει θετικές ή αρνητικές επιπτώσεις στον οργανισμό.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ Δεσποινακι μου σου αξιζουν διπλα μπραβο αφου δεν εχεις εξτρα βοηθεια. Εγω αν δεν ειχα και μαμα και πεθερα να βοηθουν πιστευω πως δεν θα ειχα καταφερω ουτε να θηλασω. Μπραβο σου!!

Γεωργια μου Χρονια πολλα σε ολες, να γιορταζουμε καθε μερα με τα αγορακια μας!!!! Εγω ειχα πει στον αντρα μου να μην μου φερει λουλουδια οπως κανει καθε χρονο( ποτε δεν μου αρεσαν τα λουλουδια γιατι στεναχωριεμαι που ειναι κομμενα και μαραινονται) και βεβαια εχω και το καλυτερο λουλουδι(τη μπεμπουλα μας) αλλα μου εφερε μια γλαστρα με ενα αρκουδακι πανω χιχιχι!!!

Οσο για την εκκλησια ναι θα κοιταξουμε για αλλου. Αμαρτωλεςςςςς!!!! χαχα!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eleni1986 said:

Αχ Δεσποινακι μου σου αξιζουν διπλα μπραβο αφου δεν εχεις εξτρα βοηθεια. Εγω αν δεν ειχα και μαμα και πεθερα να βοηθουν πιστευω πως δεν θα ειχα καταφερω ουτε να θηλασω. Μπραβο σου!!

Γεωργια μου Χρονια πολλα σε ολες, να γιορταζουμε καθε μερα με τα αγορακια μας!!!! Εγω ειχα πει στον αντρα μου να μην μου φερει λουλουδια οπως κανει καθε χρονο( ποτε δεν μου αρεσαν τα λουλουδια γιατι στεναχωριεμαι που ειναι κομμενα και μαραινονται) και βεβαια εχω και το καλυτερο λουλουδι(τη μπεμπουλα μας) αλλα μου εφερε μια γλαστρα με ενα αρκουδακι πανω χιχιχι!!!

Οσο για την εκκλησια ναι θα κοιταξουμε για αλλου. Αμαρτωλεςςςςς!!!! χαχα!!!

Ωωωωω!... Ευαισθητούλα μου.... Αλλά είδες ο αντρούλης σου; Σου εφερε ενα ζωντανο για να το φροντιζεις και να το βλέπεις να μεγαλώνει. Ε, και φυσικά η μπεμπούλα σας είναι το καλύτερο λουλούδι! Και παντοτινό!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Carpediem said:

Σχετικα με τα ονοματα

Κι εμεις σε αρχαιο κλινουμε....για την ακριβεια θελαμε να βγαλουμε κατι που ειχε σημασια μονο για μας..αλλα δεν ειναι υπαρκτο ονομα...κι επειδη καταλαβα οτι παρολο που εχω ακουσει ενα σωρο χαζα η ασχημα ονοματα..το παιδι μου θα ζει γυρω του με ολους αυτους που με κοιταγαν καλα καλα και μου ελεγαν οτι θα το κοροιδευουν και θα φταιω εγω..τελος παντων αποφασισαμε να βγαλουμε αρτεμις που μας αρεσε και στους δυο ..και να κρατησουμε το αλλο για εσωτερικη χαιδευτικη χρηση...

Της πεθερας μου το ονομα μου αρεσε αλλα δεν ηθελε ο καλος μου..ηθελε της γιαγιας του...αλλα πρωτον δεν μου αρεσε καθολου και δευτερον παρολο που δεν ηθελα καθολου να βγαλω ουτε των δικων μου..μου φανηκε αδικο η μητερα μου να ειναι διπλα μας και να μας στηριζει ψυχολογικα, οικονομικα κι με οποιον τροπο μπορουσε κι εγω να βγαλω τη γιαγια που σκεφτοταν αν θα ερθει να δει το μωρο...

επισης κοριτσια μου εχω αντοχη στο κραξιμο...εχουμε αποφασισει να μην κανουμε γαμο...καναμε ενα ωραιοτατο συμφωνο συμβιωσης...αν με ρωταγατε αν μπορουσα να το αποφυγω κι αυτο δενθα με χαλαγε...αλλα ηταν πιο περιπλοκη η διαδικασια για το επωνυμο του μωρου μετα...εχουμε και οι δυο απο ενα προηγουμενο γαμο..κι επισης σκεφτομαστε σοβαρα ναμην κανουμε βαφτιση αλλα ονοματοδοσια...εχω την πιστη μου και πιστευω πολυ παραπανω απο πολλους που ξερω και φωναζουν τη πιστη τους..και θελω να τη περασω στο παιδι μου αλλα δινοντας του μια γενικη αρχη του πως λειτουργουμε χωρις να πρεπει να του εξηγησω γιατι ο καλος θεουλης εβαλε τον αβρααμ να παει το γιο του για σφαγη...Θεωρω οτι η πιστη ειναι μεσα μας...και ουδεμια σχεση εχει με βρωμικα παπαδαρια που κοιτανε τη τσεπη τους και πως να στοιβαζουν η να ταλαιπωρουν τον κοσμο..

αντε αφου με κραξετε κι εσεις να σας πω και τα νεα μας...Η μικρη μου καταρχην αλλου την αφηνω κι αλλου την βρισκω...μεγαλη σουρτουκω θα γινει...Παλι την αλλαξανε στεκι...πηγαμε στην απλη παρακολουθηση...και χτες το απογευματακι πηγα πρωτη φορα και την πηρα αγκαλια...τη βαλαμε λιγο στο στηθος να αρχισει να συνηθιζει τη μυρωδια και την ταισα και λιγο με το μπιμπερο...θα παω και αυριο και καθε μερα μεχρι να βγει δηλαδη..αχ τι να σας πω μου ερχεται να βαλω τα κλαματα μονο που το σκεφτομαι....ειναι τοσο γλυκουλα...ολα τα μωρακια κλαιγανε και η δικια μου ζεν...μια με κοιταγε μια κοιμοτανε...ανυπομονω να την παρω σπιτι...

Δεν ξερω πως να βαλω τικερακι ηλικιας...οσες φορες εχω προσπαθησει δεν το δεχεται λεει...

Επισης δεν ξερω πως να σας στειλω σε μυνημα φωτογαρφιες...επισης δεν ου τις δεχεται...

ενταξει εχω γινει αυτα που κοροιδευα...τη βλεπω και νομιζω οτι ειναι απο τα πιο ομορφα μωρα που εχω δει..ουφφφ

Αυτα κοριτσαρες μου...παω να τη πεσω σε μια ωρα ξανασηκωνομαι ξανα για αρμεγμα....:oops::-D

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!

Carpe με το καλό σου έυχομαι να πάρεις τη μικρούλα σου σπίτι. Το όνομα που θα της δώσεις το αγαπώ πάαααρα πολύ αφού έτσι λένε τη μικρή μου βαφτιστηρούλα. Οι κουμπάροι μου τη γιορτάζουν του Αγίου  Αρτεμίου στις 20 Οκτώβρη! :-)


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...