Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On ‎11‎/‎2‎/‎2017 at 11:47 ΠΜ, NatasaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Το βράδυ νόμιζα πως ο αέρας θα μας σηκώσει κ δεν ξέρω που θα μας έφτανε...μα τι πράγμα κ αυτό,δεν συντονίζεται λιγάκι να ηρεμήσουμε!!!!

Σουίνι μου πάντα ήμουν ήρεμη και έβαζα πρόγραμμα οπότε με βάση το χρονοδιάγραμμα που έχω είμαι οκ.Τώρα αν είχα ενα μπομπιράκι να τρέχει και το σπίτι μάζεμα,μαγείρεμα κτλ...ίσως να τα έκανα κ εγώ σταδιακά.Τα επιπλάκια μας ακόμα για μια εβδομάδα δεν θα είναι σε εμάς οπότε αναμονή.Όνομα ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει.Της πεθεράς έ;;Πάντως υπάρχουν τόσο ωραία ονόματα κ αυτά τα οικογενειακά κολλήματα μας χαντακώνουν,βαρέθηκα αυτήν την ανακύκλωση.Έχεις δίκιο με τους κολικούς άκρη δεν βγαίνει,και ξέρεις ποιο θα είναι το ωραίο να πούν σε λίγα χρόνια οτί τελικά οι κολικοί δεν οφείλονταν ποτέ στην διατροφή και είναι κάτι άκυρο!!!!

Πεταλουδάκι μου χαίρομαι που πήρες τα πάνω σου ξανά,η καλή ψυχολογία βοηθάει πολύ!!! Τα παγωτίνια σου θα σας αποζημιώσουν !!!!!!

Αντζουλίνι μου τι όμορφα που μπαίνουν και τα δυό τους σε πρόγραμμα,να ξεκουράζεσαι λιγάκι και εσύ.

Τζώρτζια μου αχ αυτά τα γνωστά οικιακά να μην τελειώνουν ποτέ...

Τις απαντήσεις έπρεπε χθές να τις είχα αλλά με ξέχασαν οπότε απο δευτέρα,ευτυχώς γιατρό έχω τρίτη κ δεν αγχώνομαι.

Αγόρασες παπούτσια μπράβοοο!!!! Η συνέχεια θα είναι σε γυμναστήριο ή περπάτημα έξω;;;

 

 

ναι σιγουρα υπαρχουν ωραια ονοματα!!!λεμε να κρατησουμε τις παραδοσεις εμεις!!!και ο μικρος απο τον παππου του πηρε το ονομα!!!ειναι δυσκολο με το μικρο να φτιαξω τα πραγματα οπως θελω οποτε σιγα σιγα ξεκινησα!!!αλλα εγω εχω τα επιπλα απο τον μικρο.κουνιες καροτσια και τα υπολοιπα!!!οποτε απλα τα στηνω!!!

καλημερα!!!εμεις πηγαμε στην εκκλησουλα και κοινωνησαμε!!!πολυ κρυο σημερα!!!!εχω μια νυστα σημερα κοιμαμαι ορθια!!!κοριτσακια μου εσεις τι κανετε????


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sweeney todd είπε:

ναι σιγουρα υπαρχουν ωραια ονοματα!!!λεμε να κρατησουμε τις παραδοσεις εμεις!!!και ο μικρος απο τον παππου του πηρε το ονομα!!!ειναι δυσκολο με το μικρο να φτιαξω τα πραγματα οπως θελω οποτε σιγα σιγα ξεκινησα!!!αλλα εγω εχω τα επιπλα απο τον μικρο.κουνιες καροτσια και τα υπολοιπα!!!οποτε απλα τα στηνω!!!

καλημερα!!!εμεις πηγαμε στην εκκλησουλα και κοινωνησαμε!!!πολυ κρυο σημερα!!!!εχω μια νυστα σημερα κοιμαμαι ορθια!!!κοριτσακια μου εσεις τι κανετε????

Καλημέρα!!!! Τι καλά βοήθεια σας!!

Το ίδιο λέμε,οτί για χατήρι γονιών δεν ακούγονται υπέροχα ονόματα μόνο κ μόνο για τις χαζές παραδόσεις.Ευτυχώς παρόλο που δεν έχουμε αποφασίσει τα ονόματα απο την πλευρά του άντρα μου δεν θα ακουγόντουσαν ο κόσμος να γύριζε τούμπα.

 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς του πεθερου μου το όνομα λεμε να του δώσουμε.θα τον βγάλω ομως κ Γιαννη γιατι μετα την αποβολή κ μετα τον πρώτο αποτυχημένο κυκλο με τις ενεσεις ειχα παει στον Αη Γιαννη το Ρώσο που λενε οτι ειναι πολυ θαυματουργός με τα παιδια κ τοτε έπεφτε η ωορηξια μου.τον ιδιο μηνα ημουν εγκυος.ετσι θα τον βγάλουμε θοδωρη-Ιωάννη.


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πως τα πάμε;

Όντως πολύ κρύο! Μπρρρρρρ!!!!.....

Strollακι με 'γεια τα παπούτσια! Καλοφόρετα να 'ναι!

Angoulini όταν μπορείς, βάζε ύπνο και στις τσέπες! Όσο για τα πάρτυ, από τώρα το σκέπτομαι για παιδότοπο. Κοστίζει, αλλά χαλάλι. Εδώ γιορτή έκανα στον αντρα μου και έρχονταν τα αδέρφια μας με τα παιδάκια τους και γινόταν χαμός! Όχι να έχω και περισσότερα! Άσε βλέπω τι γίνεται και στα άλλα σπίτια. Είναι ακριβώς όπως τα λες! Έξω και πάλι έξω!

Sweeney και εμείς είμαστε της παραδόσης. Βέβαια τυχαίνει και τα ονόματα των γονιών να μας αρέσουν και να έχουμε και καλές αναμνήσεις από εκείνους.

Νατασσούλι, τι έμεινε για τα επιπλάκια; Μόνο λίγες μερούλες που θα περάσουν σαν νερό! Αύριο αποτελεσματα εξετάσεων, μεθαύριο γιατρούλης, τσουκου-τσουκου θα φύγει η εβδομάδα!

Τα υπόλοιπα κορίτσάκια βολτάρουν;

 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!! Τι κρυο ειναι αυτο εξω;;; Μπρρρρ!!!!

Εχεις δικιο Νατασα μου για τα ονοματα, αν και εμεις θα κρατησουμε την παραδοση και θα βγαλουμε την πεθερουλα μου. Αλλα δεν με πειραζει,χαιρονται οι γονεις με αυτο και η συγκεκριμενη το αξιζει και με το παραπανω να παρει λιγη ακομα χαρα!!! Η μαμα μου που ειναι πιο μοντερνα μου εχει ξεκαθαρισει οτι δεν θελει να της βγαλουμε το ονομα, του πατερα μου θα ηθελα να το βγαλω, θα τρελαινοταν απο τη χαρα του.

Αντζυ τσιμπα μαγουλακιαααα!!!!!!

Γεωργια μου τι κανεις;;;;;

Βρε κοριτσια μου εχει λειψει να παω σινεμα να δω μια ταινιουλα αλλα ακομα δεν μπορω, αφου δεν δεχεται το αντλημενο στο μπουκαλι η φραουλιτσα και 2 ωρες ειναι ρισκο να λειψω.

  • Μου αρέσει 1

ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαι Ελένη μου.

Κάνε λίγη υπομονή. Είναι και οι ιώσεις, όπως λένε και τα κορίτσια.Θα πας στα θερινά που είναι πιο ατμοσφαιρικά! :)

Εμένα πάλι δεν μου λείπει το σινεμα. Απολαμβάνω καλύτερα τις ταινιούλες στο σπιτάκι μου. Μετά από πολλά χρόνια που είχα να πάω, έκανα το χατήρι στην παρέα την περασμένη εβδομάδα και πήγαμε. Καθόταν ένας πανύψηλος μπροστα μου, δυσκολευόμουν να δω. Το κρύο της αίθουσας ήταν απίστευτο! Ψιλοκουβέντες από δίπλα, για το τέλος της ταινίας! Είμαι ιδιότροπη; Μπορεί! Πάντως δεν το ευχαριστήθηκα. Και θυμήθηκα γιατί ακριβώς σταμάτησα να πηγαίνω.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Πως τα πάμε;

Όντως πολύ κρύο! Μπρρρρρρ!!!!.....

Strollακι με 'γεια τα παπούτσια! Καλοφόρετα να 'ναι!

Angoulini όταν μπορείς, βάζε ύπνο και στις τσέπες! Όσο για τα πάρτυ, από τώρα το σκέπτομαι για παιδότοπο. Κοστίζει, αλλά χαλάλι. Εδώ γιορτή έκανα στον αντρα μου και έρχονταν τα αδέρφια μας με τα παιδάκια τους και γινόταν χαμός! Όχι να έχω και περισσότερα! Άσε βλέπω τι γίνεται και στα άλλα σπίτια. Είναι ακριβώς όπως τα λες! Έξω και πάλι έξω!

Sweeney και εμείς είμαστε της παραδόσης. Βέβαια τυχαίνει και τα ονόματα των γονιών να μας αρέσουν και να έχουμε και καλές αναμνήσεις από εκείνους.

Νατασσούλι, τι έμεινε για τα επιπλάκια; Μόνο λίγες μερούλες που θα περάσουν σαν νερό! Αύριο αποτελεσματα εξετάσεων, μεθαύριο γιατρούλης, τσουκου-τσουκου θα φύγει η εβδομάδα!

Τα υπόλοιπα κορίτσάκια βολτάρουν;

 

Ενταξει και μενα γιωργος και δημητρα!!!!αν την ελεγαν αφροξυλανθη ας πουμε δεν θα το εδινα το ονομα!!!!!!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντέχεται αυτό το κρύο ...

Αντζουλίνι το Σοφάκι απο ποιόν πήρε το όνομα;

Τζώρτζια αχ αυτό το σινεμά,κ εγώ εξοργίζομαι με αυτούς που μιλάνε κ πιο πολύ με αυτούς που μασάνε σαν κατσίκες πέντε σειρές πιο κάτω κ τους ακούω στέρεο...γρρρ...

Ελενάκι μου μωρέ το ξέρω δεν έχουμε επιλογή ,γιατί μετά πέφτει γκρίνια κ ποιός έχει όρεξη.Υπομονή λίγο ακόμα κορίτσι μου,άσε να ανοίξει ο καιρός λιγάκι,τωρά ιώσεις χαμός...αμαρτία να κολλάγατε κάτι .Και εμείς το σταματήσαμε.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


41 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Ναι φυσικα. Κι αυτό! Είπα να μην το γραψω και παραγίνει η γκρίνια! Χα χα!

Αχχαχαχαχα εμείς γκρίνια;;;; αυτοί φταίνε που δεν έμαθαν να κλείνουν το στόμα τους όταν μασάνε :-D:-P

Παράθεση

 

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

η πεθερα μου μου εχει προτεινει πολλες φορες να δωσω και το ονομα της μαμας μου αλλα λεω να τα παω με τη σειρα!!!!ευτυχως ειναι καλος ανθρωπος και δεν εχω κολληματα!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, sweeney todd said:

η πεθερα μου μου εχει προτεινει πολλες φορες να δωσω και το ονομα της μαμας μου αλλα λεω να τα παω με τη σειρα!!!!ευτυχως ειναι καλος ανθρωπος και δεν εχω κολληματα!!!!

Ααααα! Δηλαδή σκέπτεσαι και για τρίτο με το καλό!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μουουου.... γεια σας!!!

Τι κανετε???? Εγω επιτελους μαζευτηκα σπιτι μου. Ολο το σ/κ εξω, τωρα πια νιωθω ψοφια!!!!

Νατασα το δαμασκηνο θα μεινει στην ιστορια! χαχαχαχα....!!! Κ φυσικα ειναι να κλαιει κανεις απ τα γελια, δικιο εχεις! :P 

Ελενακι το μακρυ κανω οποτε ο υπερηχος αργειειειει.... Το Σαββατο που μας ερχεται εχω εργαστηριακο ελεγχο Ε2 κ αναλογα με το αποτελεσμα συνεχιζω.

Πεταλουδακι τι ωραια νεα ειναι αυτα που διαβασα!!! Πολυ χαρηκα κοριτσακι μου που πηρες τα πανω σου. Τα παγωτινια σου θα σε δικαιωσουν! :)

Γεωργια μου πως εισαι?

Υπολοιπα κοριτσακια μου φιλακια πολλα! Καληνυχτα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...