Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

      • Μου αρέσει 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 minutes ago, NatasaP είπε:

Καλώς την...τώρα που γεμίσατε τις μπαταρίες σας μην φοβάσαι τίποτα!!!

Πέμπτη ξεκινάς καλή αρχή με μια γεμάτη κοιλίτσα..

Καλά είμαστε κ εμείς,ευτυχώς ο μικρούλης μας με αφήνει μα κοιμάμαι λίγο περισσότερο κ χαλαρώνω ευτυχώς γιατί δεν αντέχεται η αυπνία κ η κούραση απο τώρα χαχαχα...

 

Σ ευχαριστω πολυ Νατασουλι μου. Θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου για να μας ερθει η γεματη κοιλιτσα! Μ αρεσε πολυ η ευχη σου, την εκανα εικονα, σ ευχαριστω!!! :-)

Eιδες το ζουζουνακι σου που καταλαβε οτι η μανουλα πρεπει να κοιμηθει κ ηρεμησε??? Αχ μωρε ψυχουλα μου!!! :)

6 minutes ago, stroll είπε:

Δεν πηγαμε Μελενια, ειδαμε τον καιρο κ μειναμε στα εδω γυρω..ισως ηταν κ λαθος, μας εφαγε η κλεισουρα..

Η αληθεια ειναι οτι ο καιρος δεν ηταν κ πολυ καλος, αλλα για εμας στενευαν τα περιθωρια. Δεν πειραζει, οργανωσε το για το επομενο σ/κ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα!!!!

Μελενια μου καλη αρχη!!! Με το καλο φουσκοκοιλιτσα!!!!!!!!!

Και εγω ειχα παρει αυτον τον κορσε αλλα τον εβαλα μονο στο μαιευτηριο και δεν τον ξαναφορεσα γιατι η γιατρος μου ειπε πως πρεπει να μαζευτει η κοιλια φυσικα με ασκηση και οχι με κορσε. Να δεσουν οι μυς. Και οντως η κοιλια μου τωρα αρχισε να μαζευει με τη γυμναστικη που κανω. Και παρα την τεραστια κοιλια  που εκανα δεν εκανα ουτε μια ραδαγα. Περιεργο γιατι ειχα παντα ταση για ραγαδες. Δεν ξερω αν βοηθησε το αμυγδαλελαιο που εβαζα και ημουν ετοιμη για τηγανισμα παντα.

φιλια σε ολα τα κοριτσια μου!!!!!!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα!!!!

Μελενια μου καλη αρχη!!! Με το καλο φουσκοκοιλιτσα!!!!!!!!!

Και εγω ειχα παρει αυτον τον κορσε αλλα τον εβαλα μονο στο μαιευτηριο και δεν τον ξαναφορεσα γιατι η γιατρος μου ειπε πως πρεπει να μαζευτει η κοιλια φυσικα με ασκηση και οχι με κορσε. Να δεσουν οι μυς. Και οντως η κοιλια μου τωρα αρχισε να μαζευει με τη γυμναστικη που κανω. Και παρα την τεραστια κοιλια  που εκανα δεν εκανα ουτε μια ραδαγα. Περιεργο γιατι ειχα παντα ταση για ραγαδες. Δεν ξερω αν βοηθησε το αμυγδαλελαιο που εβαζα και ημουν ετοιμη για τηγανισμα παντα.

φιλια σε ολα τα κοριτσια μου!!!!!!!!!

Σ ευχαριστω πολυ Ελενακι μου! Μου δινουν πολυ θετικη ενεργεια οι ευχες σας κ σας ευχαριστω παρα πολυ! :-*

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Me-Lenia είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Ελενακι μου! Μου δινουν πολυ θετικη ενεργεια οι ευχες σας κ σας ευχαριστω παρα πολυ! :-*

Θα δεις πως οι μερες θα περασουν νερακι, δεν θα καταλαβεις τιποτα και ξαφνικα θα δεις την κοιλιτσα σου να μεγαλωνει! Σε νιωθω γιατι τα εχω περασει και ξερω ολα τα αγχη και τις αγωνιες! Καθε μερα θα ερχεσαι και πιο κοντα στο μωρακι σου! θα σκεφτεσαι θετικα και θα γινει!!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, Eleni1986 είπε:

Θα δεις πως οι μερες θα περασουν νερακι, δεν θα καταλαβεις τιποτα και ξαφνικα θα δεις την κοιλιτσα σου να μεγαλωνει! Σε νιωθω γιατι τα εχω περασει και ξερω ολα τα αγχη και τις αγωνιες! Καθε μερα θα ερχεσαι και πιο κοντα στο μωρακι σου! θα σκεφτεσαι θετικα και θα γινει!!!!

Αυτο ειναι που μετραει πιο πολυ, οτι ξερεις ακριβως πως νιωθω!!! Μονο θετικες σκεψεις κανω κ ευχομαι να μου ανταποδωσουν θετικο αποτελεσμα. Ευτυχως εχω κ εσας ολες να με κρατατε αισιοδοξη κ να μου δινετε κουραγιο!!! φιλησε μου τη φραουλιτσα σου!:)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NatasaP είπε:

Καλημέρα!!!!

Καλή εβδομάδα!!!!

Κάρπε κοριτσάκι μου πάλεψε λίγο με το θήλαστρο κ μετά θα την ταίζεις εσύ στο υπέροχο δωμάτιο της!!!

Φυσικά κ είναι δυνατή γιατί πήρε απο την μανούλα της :) ,μέρα με την μέρα θα δυναμώνει περισσότερο και μετά ποιος την πιάνει!!!!

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου;;;πως νιώθεις;;

 

Η αλήθεια ειναι ειμαι λιγο περίεργα...δεν το εχω συνειδητοποιηςει ακόμα...μια παω τη βλεπω και χαίρομαι,,...μια στεναχωριέμαι που ειναι μοναχούλα της μέσα στο γυαλί...σκέφτομαι μονο οτι ειναι για καλο και ποσό χειρότερα θα μπορούσαν να ειναι τα πραγματα...τωρα σπιτι που θα παω και θα ειμαι μονη μου ενώ εχω γεννήσει δεν ξέρω πως θα ειναι η ψυχολογία μου...


JU2Xp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Carpediem said:

Καλησπερααα

Ολο κοιμισμένη την πετυχαίνω αλλα ρίχνει κάτι κλωτσιές ακόμα κι οταν κοιμάται...

εγω παλεύω με τα θηλαστρο...Τρίτη βγαίνω..και μετα θα έρχομαι να κανω επισκέψεις στην κυρία καινα φέρνω γαλα..

σημερα την δοκίμασαν λιγο να αναπνεύσει μονη της αλλα κουράστηκε .αυριο θα ξανά προσπαθήσουμε και θα δοκιμάσουμε μήπως δεχτεί γαλα αντί για όρο..ειναι δυνατούλα όμως θα τα καταφέρει το κοριτσάκι μου

Γεια σας κορίτσια γλυκά! Πως τα πάμε;

Carpe μου, φυσικά και θα τα καταφέρει! Κι εσύ θα τα καταφέρεις. Θα καταφέρεις  να παραμείνεις ψύχραιμη και να έχεις το μυαλό σου στο στοχο σου που αυτή τη στιγμή είναι να φέρεις όση περισσότερη θρεπτική τροφή μπορείς στο κοριτσάκι σου!

Θα δεις που όλα θα πάνε πολύ πολύ ομαλά και καλά!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Carpediem είπε:

Η αλήθεια ειναι ειμαι λιγο περίεργα...δεν το εχω συνειδητοποιηςει ακόμα...μια παω τη βλεπω και χαίρομαι,,...μια στεναχωριέμαι που ειναι μοναχούλα της μέσα στο γυαλί...σκέφτομαι μονο οτι ειναι για καλο και ποσό χειρότερα θα μπορούσαν να ειναι τα πραγματα...τωρα σπιτι που θα παω και θα ειμαι μονη μου ενώ εχω γεννήσει δεν ξέρω πως θα ειναι η ψυχολογία μου...

Καρπε μου τ δυσκολα περασαν κοριτσι μου!!! Σε λιγο θα εχεις το κοριτσακι σου σπιτι και ολα τα αλλα θα φαινονται τοσο λιγα!!!


ABHSp3.png
Y2Ijp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Α! Strollaki μου αυτό εννοούσες! Σιγά-σιγά κορίτσι μου όλα θα γίνουν. Κι εσύ μόλις ηρεμήσεις θα βάλεις μπροστά νεα σχέδια. Νωρίς είναι ακόμη.

Μελενια μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Μετράμε κι εμείς μαζί σου. Να θυμάσαι πως αν δυσκολευτείς με τις ενεσούλες, μπορεί να στις κάνει και ο αντρουλης σου, αν είναι στο σπίτι εκείνες τις ώρες, ή μπορείς να πηγαίνεις στο φαρμακείο ή ακόμη και κάποια νοσηλεύτρια που μπορεί να έρχεται στο σπίτι. Θα σκέφτεσαι πως θα έρχεσαι κάθε μέρα όλο και πιο κοντά στο στόχο!

Μελιτινάκι, το καρότσι φαίνεται πολύ καλή επιλογή! Με το καλό να το χαρείτε.

Rosalaki το ξέρω κορίτσι μου πως είναι δύσκολο να αρνηθείς, αλλά ισως αν έβρισκες έναν άλλο τρόπο, ίσως να κάθεστε αγκαλια στον καναπέ. Δηλαδή να κάθεσαι πρώτη και να σκαρφαλώνει κι εκείνος και μετά να έχετε όσες αγκαλιες θελετε. Δεν ξέρω. Μπορει να λέω και βλακείες. Δεν έχω μεγαλη εμπειρία από παιδια. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να γίνει πιο ακίνδυνα...

 

Νατασσάκι καλορίζικα τα πραγματάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα έπιπλα!

Οι μωρομάνες οι γλυκιές όπως βλέπω είναι μια χαρά! Και τα μπεμπάκια τους επίσης! Μπράβο! Μπράβο!

Τα φιλιά μου σε όλες τις κούκλες! ❤


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, Rosali είπε:

Νατασάκι μου, όχι, δεν έχω προλάβει ακόμα το πλύσιμο γιατί είμαι στο γραφείο. Αν δεν με προλάβει η μπόρα, θα το κάνω το μεσημέρι-απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι.

Ο κορσές είναι φανταστικός! Κι εγώ τον έβαλα από τις πρώτες μέρες εντατικά και μέσα σε λίγο καιρό η κοιλιά εξαφανίστηκε! Τον είχα πάρει από το Λητώ. Φοβερή αγορά!

Τελικά πρόλαβες;;;έτοιμο το καρότσι;;

5 hours ago, Me-Lenia είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Νατασουλι μου. Θα κανω ο,τι περναει απ το χερι μου για να μας ερθει η γεματη κοιλιτσα! Μ αρεσε πολυ η ευχη σου, την εκανα εικονα, σ ευχαριστω!!! :-)

Eιδες το ζουζουνακι σου που καταλαβε οτι η μανουλα πρεπει να κοιμηθει κ ηρεμησε??? Αχ μωρε ψυχουλα μου!!! :)

Η αληθεια ειναι οτι ο καιρος δεν ηταν κ πολυ καλος, αλλα για εμας στενευαν τα περιθωρια. Δεν πειραζει, οργανωσε το για το επομενο σ/κ. :)

Ευτυχώς το μικρούλη που με λυπήθηκε..αλλιώς θα κουτούλαγα όλη μέρα!!!!

5 hours ago, Eleni1986 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα!!!!

Μελενια μου καλη αρχη!!! Με το καλο φουσκοκοιλιτσα!!!!!!!!!

Και εγω ειχα παρει αυτον τον κορσε αλλα τον εβαλα μονο στο μαιευτηριο και δεν τον ξαναφορεσα γιατι η γιατρος μου ειπε πως πρεπει να μαζευτει η κοιλια φυσικα με ασκηση και οχι με κορσε. Να δεσουν οι μυς. Και οντως η κοιλια μου τωρα αρχισε να μαζευει με τη γυμναστικη που κανω. Και παρα την τεραστια κοιλια  που εκανα δεν εκανα ουτε μια ραδαγα. Περιεργο γιατι ειχα παντα ταση για ραγαδες. Δεν ξερω αν βοηθησε το αμυγδαλελαιο που εβαζα και ημουν ετοιμη για τηγανισμα παντα.

φιλια σε ολα τα κοριτσια μου!!!!!!!!!

Αχαχαχα για τηγάνισμα χαχαχαχα....ναι ρε παιδί μου κ εγώ το σιχαίνομαι αλλά το βάζω !!!!

4 hours ago, Carpediem είπε:

Η αλήθεια ειναι ειμαι λιγο περίεργα...δεν το εχω συνειδητοποιηςει ακόμα...μια παω τη βλεπω και χαίρομαι,,...μια στεναχωριέμαι που ειναι μοναχούλα της μέσα στο γυαλί...σκέφτομαι μονο οτι ειναι για καλο και ποσό χειρότερα θα μπορούσαν να ειναι τα πραγματα...τωρα σπιτι που θα παω και θα ειμαι μονη μου ενώ εχω γεννήσει δεν ξέρω πως θα ειναι η ψυχολογία μου...

Αυτό ακριβώς είναι για το καλό της,κουράγιο κ όλα θα τελειώσουν πολύ γρήγορα και μετά δεν θα θυμάσαι τίποτα!!!

Φαντάζομαι σπίτι ίσως νιώσεις πιο παράξενα,αλλά δεν θα το βάλεις κάτω,να παίρνετε δύναμη η μία απο την άλλη!!!!

3 hours ago, Georgia1972 είπε:

Α! Strollaki μου αυτό εννοούσες! Σιγά-σιγά κορίτσι μου όλα θα γίνουν. Κι εσύ μόλις ηρεμήσεις θα βάλεις μπροστά νεα σχέδια. Νωρίς είναι ακόμη.

Μελενια μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Μετράμε κι εμείς μαζί σου. Να θυμάσαι πως αν δυσκολευτείς με τις ενεσούλες, μπορεί να στις κάνει και ο αντρουλης σου, αν είναι στο σπίτι εκείνες τις ώρες, ή μπορείς να πηγαίνεις στο φαρμακείο ή ακόμη και κάποια νοσηλεύτρια που μπορεί να έρχεται στο σπίτι. Θα σκέφτεσαι πως θα έρχεσαι κάθε μέρα όλο και πιο κοντά στο στόχο!

Μελιτινάκι, το καρότσι φαίνεται πολύ καλή επιλογή! Με το καλό να το χαρείτε.

Rosalaki το ξέρω κορίτσι μου πως είναι δύσκολο να αρνηθείς, αλλά ισως αν έβρισκες έναν άλλο τρόπο, ίσως να κάθεστε αγκαλια στον καναπέ. Δηλαδή να κάθεσαι πρώτη και να σκαρφαλώνει κι εκείνος και μετά να έχετε όσες αγκαλιες θελετε. Δεν ξέρω. Μπορει να λέω και βλακείες. Δεν έχω μεγαλη εμπειρία από παιδια. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να γίνει πιο ακίνδυνα...

 

Νατασσάκι καλορίζικα τα πραγματάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα έπιπλα!

Οι μωρομάνες οι γλυκιές όπως βλέπω είναι μια χαρά! Και τα μπεμπάκια τους επίσης! Μπράβο! Μπράβο!

Τα φιλιά μου σε όλες τις κούκλες! ❤

Ευχαριστούμεεεε!!!!!

Αχ ναι άντε να έρθουν σύντομα να δω το δωμάτιο τελειωμένο !!!

Εσύ τι κάνεις;;;είχες εύκολη μέρα στην δουλειά;


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, NatasaP said:

Τελικά πρόλαβες;;;έτοιμο το καρότσι;;

Ευτυχώς το μικρούλη που με λυπήθηκε..αλλιώς θα κουτούλαγα όλη μέρα!!!!

Αχαχαχα για τηγάνισμα χαχαχαχα....ναι ρε παιδί μου κ εγώ το σιχαίνομαι αλλά το βάζω !!!!

Αυτό ακριβώς είναι για το καλό της,κουράγιο κ όλα θα τελειώσουν πολύ γρήγορα και μετά δεν θα θυμάσαι τίποτα!!!

Φαντάζομαι σπίτι ίσως νιώσεις πιο παράξενα,αλλά δεν θα το βάλεις κάτω,να παίρνετε δύναμη η μία απο την άλλη!!!!

Ευχαριστούμεεεε!!!!!

Αχ ναι άντε να έρθουν σύντομα να δω το δωμάτιο τελειωμένο !!!

Εσύ τι κάνεις;;;είχες εύκολη μέρα στην δουλειά;

Κουραστική, αλλά ευτυχως ησυχη. Τωρα εχω μια νύστα!...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Georgia1972 είπε:

Κουραστική, αλλά ευτυχως ησυχη. Τωρα εχω μια νύστα!...

Πάλι καλά!!!!

Να πάς να ξεκουραστείς και εγώ θα φάω κ θα ξαπλώσω δεν έχω κουράγιο να μείνω άλλο όρθια.


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Georgia1972 είπε:

Α! Strollaki μου αυτό εννοούσες! Σιγά-σιγά κορίτσι μου όλα θα γίνουν. Κι εσύ μόλις ηρεμήσεις θα βάλεις μπροστά νεα σχέδια. Νωρίς είναι ακόμη.

Μελενια μου σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Μετράμε κι εμείς μαζί σου. Να θυμάσαι πως αν δυσκολευτείς με τις ενεσούλες, μπορεί να στις κάνει και ο αντρουλης σου, αν είναι στο σπίτι εκείνες τις ώρες, ή μπορείς να πηγαίνεις στο φαρμακείο ή ακόμη και κάποια νοσηλεύτρια που μπορεί να έρχεται στο σπίτι. Θα σκέφτεσαι πως θα έρχεσαι κάθε μέρα όλο και πιο κοντά στο στόχο!

Μελιτινάκι, το καρότσι φαίνεται πολύ καλή επιλογή! Με το καλό να το χαρείτε.

Rosalaki το ξέρω κορίτσι μου πως είναι δύσκολο να αρνηθείς, αλλά ισως αν έβρισκες έναν άλλο τρόπο, ίσως να κάθεστε αγκαλια στον καναπέ. Δηλαδή να κάθεσαι πρώτη και να σκαρφαλώνει κι εκείνος και μετά να έχετε όσες αγκαλιες θελετε. Δεν ξέρω. Μπορει να λέω και βλακείες. Δεν έχω μεγαλη εμπειρία από παιδια. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να γίνει πιο ακίνδυνα...

 

Νατασσάκι καλορίζικα τα πραγματάκια σας και με το καλό να έρθουν και τα έπιπλα!

Οι μωρομάνες οι γλυκιές όπως βλέπω είναι μια χαρά! Και τα μπεμπάκια τους επίσης! Μπράβο! Μπράβο!

Τα φιλιά μου σε όλες τις κούκλες! ❤

Γεια σου Γεωργια μου. Ευχαριστω για τις εναλλακτικες , λεω να ξεκινησω μονη μου κ βλεπουμε. Ιδανικα θα ηθελα να μου τις κανει ο αντρας μου αλλα λογω δουλειας δεν μπορουμε να ρυθμισουμε τα ωραρια. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Me-Lenia said:

 Butterfly αντε αυριο με το καλο να μας φερεις ευχαριστα νεα!!! Λιγο υπομονη ακομα κ ολα θα ειναι τελεια!!! Καταλαβαινω απολυτα την αγωνια σου γιατι παρολο που την Πεμπτη ξεκιναω την διαδικασια αυτο που με αγχωνει πιο πολυ ειναι αυτη η αναμονη ως τη β-χοριακη. Σκεφτομαστε θετικα κ αισιοδοξα κ ολα θα πανε μια χαρα!!! :-P:-D                                                                                                                

Μακάρι να έχουμε καλά νέα!!!!Ευχαριστώ για τις ευχές όλες σας κορίτσια. Η αλήθεια είναι ότι πέρασαν γρήγορα οι μέρες της αναμονής αλλά χτες και ειδικά σήμερα έχω τρελαθεί από την αγωνία....:-(

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για τις ενεσούλες. Κι εγώ την πρωτη μέρα φοβόμουνα αλλά τελικά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο. Η ενόχληση είναι πολύ μικρότερη από το να σου πάρουν αίμα π.χ και οι μέρες περνάνε πολύ γρήγορα. Σου εύχομαι καλή αρχή και ότι θες να ρωτήσεις μην διστάσεις!

 

 


wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...