Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Δυστυχώς η φαιναρέτη απ' όσο ξέρω είναι μόνο στην Αθήνα... Εγώ μένω Θεσσαλονίκη και θα πάω στα σεμινάρια που κάνει το Παπαγεωργίου.. Ε.. είπα μιας και θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο να γνωρίσω και καλύτερα τις μαίες εκεί... Αν και μπορεί να καταλήξω στο Ιπποκράτειο... Who knows.... :P Αυτό με τα κιλά πάντως... :/ Εγώ είμαι τώρα 3 κιλά μείον από αυτά που ξεκίνησα αλλά φοβάμαι πως θα πάρω πάρα πολλά μόλις σταματήσω τη δουλειά.... :?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσια.ξύπνησα με κλάματα είδα εφιάλτη. Τώρα προσπαθώ εδώ και μια ώρα να ηρεμήσω να το βγάλω από το μυαλο μου.Annie μου είσαι από τις τυχερές με τα κιλά.μακάρι να μπορούσα να δουλέψω να μην με έβγαζαν σε αναρρωτική για να μην τα έπαιρνα και εγώ τόσο εύκολα. Θα λιγουρρυομουν τις μπουγατσες αλλά με τόσο τρέξιμο θα τις ξεχνουσα. Εμένα φταίει ο άντρας μου. Με βλέπει κάθε φορά ότι κάτι θα έχω.δεν αντέχει και ξέρει πως να με κάνει να ξεχαστώ. Μου έφερνε σοκολάτες κουτιά με πάστες μπουενο και όλα αυτα στις 11 Και 12 το βράδυ.τώρα μπήκαμε σε πρόγραμμα.μου παίρνει αλλά τα τρώει αυτός Γιατί φωνάζω και του λέω να τα εξαφανίσει

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ακουγονται τα μαθηματα!θελω κ γω αλλα ειμαι κρεβατωμενη ως τελος κ δεν μπορω να παω:(

Ζαχαρωτο μου θα τα χασουμε μετα τα κιλα μην ανυσηχεις!με το θηλασμο κ το τρεξιμο θα φυγουν!

Ο ζουζουνος ειναι κτηνιατρο παλι:(περιμενω νεα του κ ανυπομωνω!)


laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα! Ζαχαρωτό μου εφιάλτης ήταν, πάει πέρασε... Πάντως τι καλός ο αντρούλης σου μωρέ που σου έφερνε τα γλυκάκια!!! 

-3 βρε Annie? Πως τα κατάφερες έτσι, 1 κιλό είναι το μωρό, αν υπολογίσεις μαζί με αμνιακά, αύξηση όγκου αίματος κτλ σύνολο το λιγότερο θα βγαίνει 2-3 κιλά. Εσύ ουσιαστικά έχεις χάσει 5 κιλά δηλαδή. Ούτε στο survivor να πήγαινες :):):)

Για τα μαθήματα που λέγαμε, από ότι είδα τώρα ξεκινούν οι νέες ομάδες της ευτοκίας. Για όποια ψάχνει κάτι τέτοιο και την βολεύουν οι περιοχές μαθημάτων.

Κορίτσια πιστεύετε αξίζει να πάρω λίκνο; δεδομένου ότι έχω κούνια και μπορώ να βάλω αυτήν στο υπνοδωμάτιο μας. Εσείς τι θα έχετε?

Υ.Σ (Έβαλα και φωτο παρεπιπτόντως, δε μου τη σχολίασε καμία.......... )


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα! Κι εγω θα ηθελα να παω σε καποια μαθηματα εστω για την εμπειρια, αλλα δουλευω και εγω και ο αντρας μου μεχρι τις 7, ο αντρουλης μου μπορει και παραπανω, οποτε δε γινεται.

Οσο για τα κιλα τι να πω βρε κοριτσια 9 εχω παρει, αλλα δεν μου φαινεται, με ρωτανε ποσο μηνων ειμαι και οταν τους λεω στον 7ο μου λενε οτι ειμαι πολυ κομψη εγκυουλα και δεν με πιστευουν οτι εχω παρει τοσο. Λετε να μαγαπανε ολοι τοσο και να μου λενε ψεματα; δε νομιζω

Αννι πως εχασες κιολας; εκανες διατροφη; εγω πειναω και πλεον εχω και περιεργες ορεξεις μου, χει κολλησει τωρα να φαω κομποστα ροδακινο!!!  Αλλα δεν εχει ροδακινα ακομη και η ετοιμη ειναι τιγκα στα συντηρητικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Μαίρη Μου να ρωτήσω κάτι; η γάτα είναι έγκυος η απλά ευσωμη; μ'αρέσει το στυλ που κάθεται.εγώ θα πάρω τηλ στο αττικό μπας και πάω εκεί γιατί για πιο μακριά δεν είμαι Ο αντρουλης μου λίγο δύσκολο να μπορέσει να έρθει δουλεύει μέχρι αργά.

Καραμελακι και σε εμένα όταν ακούνε ότι μπαίνω στον 7 παθαίνουν σοκ λένε ότι δεν φαίνετε. Για χοντρή με περνανε μάλλον.Γιατί τόσα κιλά Πότε μου δεν είχα.άσε Ροδάκινο και νεκταρινι θέλω και εγώ παρά πολύ να φαω αλλά αργούν ακομα.

1 hour ago, abas είπε:

Πολυ ωραια ακουγονται τα μαθηματα!θελω κ γω αλλα ειμαι κρεβατωμενη ως τελος κ δεν μπορω να παω:(

Ζαχαρωτο μου θα τα χασουμε μετα τα κιλα μην ανυσηχεις!με το θηλασμο κ το τρεξιμο θα φυγουν!

Ο ζουζουνος ειναι κτηνιατρο παλι:(περιμενω νεα του κ ανυπομωνω!)

Αμπάς μου τώρα είδα το μνμ σου.δεν ηρέμησε καθόλου από χτες; περιμένουμε νέα περαστικά στον μικρούλη


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτό σε καταλαβαίνω... Ειχα δεδει κι εγω εφιάλτη με το νινακι μας κα εκανα αρκετές ωρες να ηρεμήσω... Αλλα όνειρο ειναι και περασε.. :-D 

Abas μακάρι να πανε ολα καλα με το ζωάκι σου... Και μη στεναχωριέσαι.. Κοιτα να φροντισειςφροντισεις τον εαυτό σου γιατι εχει ζωουλα μεσα του!!! ^_^ 

Οτι μαθαινουμε στα μαθηματα οταν ξεκινήσουμε και εμεις...  θα σας τα μεταφέρουμε.... :wink:

Κορίτσια ηταν ευκολο να χαθούν τα κιλα γιατί με το που εμαθα για την εγκυμοσύνη με πηραν σε 8μηνο και απο εκει που ξυπνουσα στις 9 τώρα ξυπναω στις 6 και ειμαι ολη μερα στο ποδι... Ειχα και μεχρι τον Φλεβάρη τα μαθηματα στο πανεπιστήμιο... Ειχα και τις καούρες που δεν με αφηναν να φαω απο το μεσημέρι και μετα... Βασικα και το μεσημέρι με το ζόρι ετρωγα.. Εγώ ήθελα να φαω.. Αλλα δεν μπορούσα. Τωρα τελευταία μου ξαναγυρισε η ορεξη αλλά μαζι με τις καουρες παλι... :-P

Mary προσωπικά θα εχω το κρεβατάκι αλλά και την καλαθουνα με τη βαση της... Για να την παιρνω και στο σαλονι μεσα στη μερα... :-)

Οσο για τις ορεξεις τις τελευταίες μερες μου κολλησε η γεύση της ελιας.. :-P οσο για κομπόστα.. Με νυχια και με δόντια κρατιέμαι να μην τη φαω ολη... Μας εφεραν αρκετες και κάθε φορά που ανοίγω το ντουλάπι τις χαζευω... Εχθές εκανα και ενα κατόρθωμα!!! Κατάφερα να φαω ενα ολοκληρο πακετα kinderbueno.. Εγω που μεχρι πριν λιγο καιρο μετα τη δεύτερη δαγκωνια δεν μπορούσα... Πάντως το καταευχαριστηθηκα!!!!! B-)

Μην ανησυχείτε παντως γιαντα κιλα... Γεννάμε σε πολύ καλή περίοδο για να τα χασουμε ολα!!! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτουλι εγκυος ειναι η γατα. Την βλεπω και γελαω μωρε, εχει κι ενα υφος! 

Annie μου να προσπαθησεις να τρως τουλαχιστον συχνα και μικρα γευματα ωστε να μη σε ενοχλουν στο στομαχι, αλλα να παιρνεις ολες τις βιταμινες και τα ιχνοστοιχεια που χρειαζεται ο οργανισμος. Να μη μενεις νηστικη λογω δουλειας. 

Καραμελακι κι εγω μια απο τα ιδια. Ολοι σοκαρονται οταν μαθαινουν οτι ειμαι στον 7ο. Με ρωτανε που ειναι η κοιλια μου. Ισως εχουν στο μυαλο τους οτι εγκυος σε οποιοδηποτε μηνα=μπαλα με τεραστια κοιλια.

Κι εγω θελω κομποστα ροδακινο....πεθαινωωωωωω!!! Ο αντρας μου δε με αφηνει να φαω για τα συντηρητικα :(

Μολις παρελαβα ενα μεγαλο κουτι απο baby space με δωρακια. Οσες το περιμενετε εχει μεσα σερβιετες, 3 πιπιλες, δειγματα για κρεμες ραγαδων. Αυτα νομιζω. 

  • Μου αρέσει 2

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα η γάτα την πρώτη φορά που την είδα μου θύμισε γιαγιά γυμνή χαχαχα ότι να ναι

 

Αμπάς μου περιμένουμε νέα.

Πρέπει να πάω να πάρω βαρκάκι στην δική μου έχει περίοδο και τα λερωσε όλα..

Τα συχνά γεύματα βοηθούν πολύ.εγώ μετά τις 8 πλέον δεν πειναω.ενώ πιο πριν έτρωγα μια στις 8 το πρωί και μια στις 6 το απόγευμα. Στις 12 το βράδυ έτρωγα κ άνθρωπο απ την πείνα.

Annie μου πριν την εγκυμοσύνη έτρωγα μια κούτα κιντερ μπουενο.τώρα μπορώ να φάω και 2.ευτυχώς καουρες δεν είχα αρκετά μόνο για 2 βδομάδες Επειδή δεν έτρωγα σωστά

  • Μου αρέσει 2

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!!

Ζαχαρωτουλι μου μη στεναχωριεσαι με τον εφιαλτη και γω βλεπω αλλα ειναι φυσιολογικο στην εγκυμοσυνη λογω των ανησυχιων μας να εχουμε εφιαλτες.

Με τα κιλα εγω εκανα το εξης. Οταν εμαθα για την εγκυμοσυνη ειπα στον αντρα μου δε θα μ αφηνεις να τρωω τιποτα παραπανω απ οτι ετρωγα πριν. Αλλα δε χρειαστηκε. 6ος μηνας εχω παρει 3,5κιλα. Ο γιατρος μου ειπε στην αρχη δε θελω πανω απο 10. Εχω και ενα θεμα με μια φλεβα στο ποδι και δε πρεπει να παρω πολυ βαρος.

Στο θηλασμο απ αυτα που βλεπω δε χανονται τα κιλα. Ολες οι κοπελες μου λενε οτι τα χασαν οταν σταματησαν το θηλασμο. Θα δουμε τοτε..

Μary μου εγω λικνο δε θα παρω θα εχω απ την αρχη κουνια. Δεν εχω χωρο και ολοι μου λενε τζαμπα χρηματα διοτι πανω απο 6 μηνο δε χρησιμοποιειται. Αν χρειαστω θα δανειστω καλαθουνα απο μια φιλη.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Α ναι αυτο για τους εφιαλτες το εχω διαβασει κι εγω, ειναι λεει συχνο φαινομενο στις εγγυους λογω αυξημενων ορμονων. Φυσικα βλεπω κι εγω εφιάλτες!!!

Καλα η γατουλα ειναι για πολλα γελια, ελπιζω να μην μας βλεπουν κι εμας ετσι οι αλλοι.χιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γυρισε απο κτηνιατρο ο σκυλουκος μας κ τελικα περδικι ειναι τωρα!ενα μικρο ελκος εβγαλε απο μασουλημα ζιζανιου αλλα μας εδωσε φαρμακο ο γιατρος κ του βαλανε κ ορο κ ηδη ειναι καλυτερα!

  • Μου αρέσει 1

laB5p2.png
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Annie JustDreaming είπε:

Πάντως σε ζηλεύω... :-D με την καλή έννοια!!!  Πρέπει να ήταν υπέροχα!!!  Σε βαζει και στο κλιμα σιγα σιγα για το νινι... ❤❤❤

Εχω ακουσει τα καλυτερα για Παπαγεωργιου απο την κουμπαρα μουυυ οποτε ειμαι σιγπυρη οτι θα ναι καλααα.θα σας ενημερωνω για φαιναρετη...

Καλαθουνα κι εγω για πρωτο τριμηνο..μια χαρα χωραει κ δεν θα ζεσταινεται...μετα θα μπει στο κρεβατακι της...

Καλε ποτε τα γραψατε ολα αυτα;; Λοιπον στα κιλα δεν το ειπε για καλοπιστικους λογπυς ρε κοριτσια ( κι εμενα χτες η μικροτερη κοιλια ηταν κι οταν ειπα πητ γυρισαν κ με κοιταξαν ολες) το ειπε για τη γεννα..αν εισαι πανω απο 13-14 κιλα εχεις μια αλφα δυσκολια σε ενα σωμα που εχει μαθει σε λιγοτερα κιλα...

Για το θηλασμο ειπε οτι καιμε γυρω στις 500 θερμιδες παραπανω( θα τα πει αναλυτικα στο θηλαδμο) παντως οπως ξαναπα θα συμφωνησω( δεν ξερω ποια το πε παραπανω) οτι καμια γνωστη μου που θηλαζε δεν εχασε..γιατι η διατροφη ειναι συγκεμριμενη κ τρωμε παραπανψ( περιοριζεις σαλατες φρουτα για κικους κτλ)

Απο την αλλη θεωρω οτι με τοκετο 5-6 κιλα τουλαχιστον θα χαθουν..απο το ξενυχτι τμεχρι το σαραντισμο θα χαθει στανταρ μεγαλο μερος..εγω που δεν θα χω βοηθεια αυπνη με φαγητο με σιδερο κτλ τι θα κανουν θα μεινουν; Τελος ο γιατρουλης μου λεει θελουμε σε 9 μηνες να σαιπεριπου οπως ξεκινησες οποτε δεν αγχωνομαι..θα φυγπυν...

Για να ειμαι ειλικρινης κ τα 6 απο βλακειες τα πηρα...γλυκα εγω απαγορευονταν οπως κ αλατι 4 μηνες οποτε ετρωγα αλλες βλακειες...τεσπα σε επομενη εγκυμοσυνη θα προσεχω πιο πολυ!!!

Σε αυτην δικαιολογπυμαστε πρωταρες ειμαστε χιχιχι..

Στο θεμα ψωνια τωρα ειμαστε μετρημενοι λογο οικονομικων...

Τα περισσοτερα second κι εγω απο τις 2 φιλες μου κ πηρα κι απο εδω το κρεμαστο κουνιας κ μια συρταριερα 50 ευρω...εχω πολλα απο φιλες ευτυχως...οποτε εκεινα τα χρηματα θα πανε συο μαιευτηριο( ακομα τα κλαιω αυτα)..

Κατα τα αλλα τα μπε μπε μας θα ναι καρκινακια ή λεοντες ε;;; Εμενα λεον θα ναι κανονικα( κ το ευχομαι γιατι ολες οι φιλες μου λεον ειναι) ειναι απεναντι απο τον υδροχοο που.μαι εγω κ ταιριαζουμε!!! Κ τα καρκινακια γλυκαααα 

Κοριτσια να ρωτησω κατι ποσο χρονων ειστς; Εγω 34 πρεπςι να μαι η μεγαλυτερη ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νησακι μολις εκλεισα τα 34 κι εγω , μαζι ειμαστε!

Ειναι τρομερη εξοικομηση εαν εχεις καποια πραγματα απο γνωστους, γιατι τσουκου τσουκου και απο τα μικροπραγματα μαζευονται τρομερα εξοδα.

Ο δικος μου καρκινακι θα ειναι , ευαισθητουλης και μπαγασακος για λιονταρακι θα πρεπε να τον κρατησω 42 βδομαδες στην κοιλιτσα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...