Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

μανουλες ιουλιου 2017


abas

Recommended Posts

Abas μου τελειααααααααασ να τα χαρειται..

Κοριτσια εκτος απο titi παιρνει αλλη μαγνησιο; Εμενα μου πε οτι ισως δε χρειαστει καν...τι να πω..κραμπες δεν εχω να πω την αληθεια αλλα ειμαι 2-3 βδομαδες λιγοτερο απο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, island1 είπε:

Abas μου τελειααααααααασ να τα χαρειται..

Κοριτσια εκτος απο titi παιρνει αλλη μαγνησιο; Εμενα μου πε οτι ισως δε χρειαστει καν...τι να πω..κραμπες δεν εχω να πω την αληθεια αλλα ειμαι 2-3 βδομαδες λιγοτερο απο σας

Νησακι εγω παιρνω μαγνησιο κανα διμηνο τωρα μου το αρχισε μια μερα γιατι πονουσα και πετρωνε η κοιλια χαλαρωνει καλο ειναι αλλα ποτε ποτε καποια πετρωματα τα νιωθω ακομα. Ασβεστιο δεν εχω ξεκινησει αν και ακουω προς το τελος το δινουν αυτο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, νινα 82 είπε:

Νησακι εγω παιρνω μαγνησιο κανα διμηνο τωρα μου το αρχισε μια μερα γιατι πονουσα και πετρωνε η κοιλια χαλαρωνει καλο ειναι αλλα ποτε ποτε καποια πετρωματα τα νιωθω ακομα. Ασβεστιο δεν εχω ξεκινησει αν και ακουω προς το τελος το δινουν αυτο.

Εω παρα το γεγονος οτι ειχα πανω απο το φυσιολογικο ασβεστιο μου το ξεκινησε  στο τελος του 4 μηνα!!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ετσι οπως το σκεφτόμαστε λεμε εκτος απο την κουνια και τη συρταριέρα που τα χουμε μεταχειρισμένα,  το φθινόπωρο να πάρουμε μια ντουλάπα μεγάλη γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα ρθει το δεύτερο νινακι.. ^_^ το παιδικο το χουμε μεχρι τωρα ξενώνα με τα επιπλα απο το παλιό δωμάτιο του αντρα μου...  Εκεί είχαμε και τον υπολογιστή και τη βιβλιοθήκη... Οποτε ολα αυτά πρεπει να φυγουν πριν παρουμε την ντουλαπα....  Τον υπολογιστή θα τον βάλουμε στο σαλονι σε καινούριο γραφείο... Αλλαξιερα δεν θα πάρουμε γιατί δεν εχουμε πού να την βάλουμε. :-P πω πω... Πολλές αλλαγές.. 

Σκεφτόμουν το πρώτο δίμηνο να εχω τη μικρη στηστην καλαθουνα.. Ακουσα αυτο που λενε για το οτι τα μωρα στην αρχη νιωθουν καλυτερα σε μικρους χωρους... Απο την αλλη μου λενε οτι θα ειναι καλοκαίρι και θα ζεσταίνεται.... Εσεις τι λετε? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Νησάκι κι εμένα μου έδωσε μαγνήσιο αυτόν τον μήνα και ασβέστιο, μου είπε κι αν τα ξεχνάω δεν πειράζει. Δεν είχα έλλειψη σε κάτι. Από ότι κατάλαβα είναι στα στάνταρ που δίνει ο γιατρός μου. Ο κάθε γιατρός λειτουργεί και διαφορετικά.

Annie είμαστε ακριβώς ίδια περίπτωση. Το σπίτι μας έχει 2 υπνοδωμάτια, εκ των οποίων το ένα η κρεβατοκάμαρά μας και το άλλο ξενώνας-γραφείο. Τώρα που θα γίνει παιδικό να δω που θα πάει υπολογιστής και τα υπόλοιπα έπιπλα. Αυτό που λες για τα μωρά ισχύει. Το έχω διαβάσει σε βιβλίο, ότι χρειάζονται ένα κρεβατάκι όχι τεράστιο, αλλά να τους δίνει αίσθηση φωλίτσας, με τη δυνατότητα όμως να κινείται άνετα, να μην είναι στενάχωρα δηλαδή. Δε ξέρω τι μέγεθος έχει η καλαθούνα σε σχέση με ένα μωρό. Υπολόγισε να μπορεί να κουνάει χέρια-πόδια άνετα χωρίς να κοπανιέται στα πλαϊνά.


2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαγνήσιο δεν παίρνω ακόμα αλλα μάλλον θα χρειαστεί σε λιγες εβδομάδες... Ασβεστιο παίρνω εδω και 1μιση μηνα περιπου αλλα καποιες μερες το ξεχναω... :-P Οι καλαθουνες μέχρι 6 μηνων είναι αρκετά μεγαλες για τους πρωτους 2-3 μηνες... Αλλα εξαρτάται βεβαια κι απο το μωρο πόσο μεγάλο ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Πωπω Αμπάς μου όλα αυτά εις διπλούν. Χαχα χορταίνει το μάτι να βλέπει μωρουδιακα. Χωράνε και οι 2 κούνιες στην κρεβατοκάμαρα;

Νησάκι μαγνήσιο παίρνω και εγώ. Γιατί σχεδόν πάντα πονάω σε διάφορα σημεία αλλά ο πόνος δεν ξέρω γιατί μεταφέρεται και στην κοιλιά και με πιάνουν κράμπες και εκεί.

Όσες έχετε αποθήκη θα έχετε κάπου να μεταφέρετε παλιά κρεβάτια κλπ από το 2 δωματιο.αυτές που δεν έχετε τι θα κάνετε;


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το σταυρο μας ζαχαρωτουλι... χιχι, οτι χωραει στο παταρι και τα αλλα τα χαριζουμε ή τα πεταμε αναγκαστικα. Και παλι καλα οσες μπορειτε να βαλετε ενα γραφειακι στο σαλονι, εμας ουτε εκει χωραει...

ευτυχως που ειχαμε ξεφορτωθει τον σταθερο υπολογιστη και εχουμε μονο λαπτοπ, βεβαια εχουμε εναν εκτυπωτη που δεν ξερω που να τον βαλω τωρα που θα πρεπει να φυγει το γραφειο απο το παιδικο. Καμια ιδεα;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα

Πω ευτυχώς εγώ που δεν έχω παραπάνω πράγματα Γιατί Ούτε πατάρι έχω Ούτε αποθήκη. 

Ο σταθερός υπολογιστής πιάνει δυστυχώς αρκετό χώρο.ευτυχώς που τον δώσατε νωρίτερα.τώρα για τον εκτυπωτή σε κανένα ντουλάπι; ο μπαμπάς μου επειδη έχει πολύ ψηλό ψυγείο το έχει βάλει εκεί πάνω και το κατεβάζει όταν τον χρειαστεί.Εάν μιλαμε για τους μικρούς επιτραπεζιους εκτυπωτές. 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρωτό κι εμείς αποθήκη δεν έχουμε ακριβώς... Έχουμε 2 παιδικά δωμάτια... :-P Το ένα το είχαμε ξενώνα και προσεχώς παιδικό και το άλλο αναγκαστικά αποθήκη γιατί χώρος να μπουν τα περισσότερα πράγματα όταν παντρευτήκαμε δεν υπήρχε... ξέρετε... κούτες με αντικείμενα από το πατρικό κλπ... Το γραφείο στο σαλόνι θα το βάλω σε μία γωνία που έχουμε ένα τραπεζάκι... Θα φτιάξει ο μπαμπάς μου (που πιάνουν τα χέρια του) μια ειδική κατασκευή γιατί έτσι όπως είναι ο χώρος ανάμεσα στους καναπέδες δεν μπαίνει τίποτα από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά...

Αχ κορίτσια.. Αύριο παραδίδω μια εργασία στο μεταπτυχιακό και είμαι μέσα στο άγχος... Τις τελευταίες μέρες που έπρεπε να διαβάζω, εγώ ή κοιμόμουν ή χουχούλιαζα γιατί γυρνούσα ψόφια από τη δουλειά και ψιλοβαριόμουν να καθίσω μπροστά σ έναν υπολογιστή.... Τώρα με την εγκυμοσύνη το μυαλό μου το έχω μόνο στο νινάκι μας και στον άντρα μου!!! <3  Αφού νομίζω πως μετά τη γέννα δεν θα έχω μυαλό να το συνεχίσω το μεταπτυχιακό... Θέλω να απολαύσω κάθε στιγμή χωρίς άλλες σκοτούρες!!! Με καταλαβαίνετε; :/ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον πηγα Φαιναρετη το πρωτο σεμιναριο ηταν αλλαγες σωματος διατροφης..

Ενδεικτικα αναφερω

1. Μαγνησιο δεν παιρνπυν ολες κ οσες παρπυν στην 34 κοβεται

2. Μετρηση βιταμινης D οσες δεν.κανατε( εγω λογω αυτοανοσων με τη d γιναμε κολλητες 2 χρονια τψρα οποτε απλα ελεγξτε την οσες δεν.κανατε)

3. Ασβεστιο οποια ωρα της ημερας κ να το παρουμε δεν πειραζει

Σιδηρο με αδειο στομαχι το πρωι κ 2 ωρες μετα πρωινο ομως μπορουμε να το πιουμε μαζι με πορτοκαλι( καλο ειναι οχι χυμο αλλα ξεφλουδισμενο..το ασπρο που μενει ειναι φουλ στη βιταμινη C που βοηθα στην απορροφηση

4 σουπερ food το γκειπφρουτ ειδικα με το σιδγρο( εγω πινω ετσι μι αλλιως ενα ) γενικα κανει καλο σε ολα μεχρι κ τις καουρες..στις καουρες καλο κανει κ το τζιτζερ

5 σουπερ τροφη το λαδι καρυδας(2-3 κουταλιες τη μερα) απο μαγαζι με βιολογικα...μπαινει πανω σε ψωμι κτλ δεν τρωγεται μονο του.κανει καλο σε πλακουντα μητρα κολπο κτλ...

6 για αιμορροειδες λαδακι καρυδας η ελαιολαδο σε παγυστες μικρες( τυπου για σοκολατακια ελιτσες η σπατε το ενα μεγαλο κ το βαζετε σαν υποθετο..) εγω δεν ειχα θεμα αλλα κοπελες στην 30+ ειχςν..

7 κιλα...εως 13 μαξιμουμ..μετα τον 7 συνηθως ενα 4-5 ειπε παιρνεις...

8 σαλατες κ φρουτα καλα υμενα τα λαχαβικα με ξυδι( κι αυτο το ηξερα κ το.κανω κ προ εξωσωματικης)

Σταση υπνου οπως θελουμε δεν ισχυει το οχι μπρουμυτα κτλ ...( δεν θυμαμαι τι ιδιοτητα εχει το υγρο της μητρας που δεν παιζει ρολο πψς θα κοιμηθουμε

 

Λοιπον πηγα Φαιναρετη το πρωτο σεμιναριο ηταν αλλαγες σωματος διατροφης..

Ενδεικτικα αναφερω

1. Μαγνησιο δεν παιρνπυν ολες κ οσες παρπυν στην 34 κοβεται

2. Μετρηση βιταμινης D οσες δεν.κανατε( εγω λογω αυτοανοσων με τη d γιναμε κολλητες 2 χρονια τψρα οποτε απλα ελεγξτε την οσες δεν.κανατε)

3. Ασβεστιο οποια ωρα της ημερας κ να το παρουμε δεν πειραζει

Σιδηρο με αδειο στομαχι το πρωι κ 2 ωρες μετα πρωινο ομως μπορουμε να το πιουμε μαζι με πορτοκαλι( καλο ειναι οχι χυμο αλλα ξεφλουδισμενο..το ασπρο που μενει ειναι φουλ στη βιταμινη C που βοηθα στην απορροφηση

4 σουπερ food το γκειπφρουτ ειδικα με το σιδγρο( εγω πινω ετσι μι αλλιως ενα ) γενικα κανει καλο σε ολα μεχρι κ τις καουρες..στις καουρες καλο κανει κ το τζιτζερ

5 σουπερ τροφη το λαδι καρυδας(2-3 κουταλιες τη μερα) απο μαγαζι με βιολογικα...μπαινει πανω σε ψωμι κτλ δεν τρωγεται μονο του.κανει καλο σε πλακουντα μητρα κολπο κτλ...

6 για αιμορροειδες λαδακι καρυδας η ελαιολαδο σε παγυστες μικρες( τυπου για σοκολατακια ελιτσες η σπατε το ενα μεγαλο κ το βαζετε σαν υποθετο..) εγω δεν ειχα θεμα αλλα κοπελες στην 30+ ειχςν..

7 κιλα...εως 13 μαξιμουμ..μετα τον 7 συνηθως ενα 4-5 ειπε παιρνεις...

8 σαλατες κ φρουτα καλα υμενα τα λαχαβικα με ξυδι( κι αυτο το ηξερα κ το.κανω κ προ εξωσωματικης)

Σταση υπνου οπως θελουμε δεν ισχυει το οχι μπρουμυτα κτλ ...( δεν θυμαμαι τι ιδιοτητα εχει το υγρο της μητρας που δεν παιζει ρολο πψς θα κοιμηθουμε

 

Δαμασκηνα 4-5 τη.μερα για δυσκοιλιοτητα κ ακτινιδια αλλα κ το γκειπφρουτ

Γενιλα γκρειπφρουτ κ λαδι καρυδας παιζει πολυ( πηρα μολις εφυγα) απο κρεας κατσικι μοσχαρι

Απο γαλακτομομικα ασπρη φετα μονο σε ταπερ οχι χυμα γιατι δεν ξερπυμε την παστεριωση.παγωτα οχι χυμα για τον ιδιο λογο...μονο συσκευασμενα..

200 μλ καφε αν θελουμε ειτε ντεκαθφεινε ειτε κανονικο...αν τρβμε γλυκα μιση σοκολατα εψει 200 καφε..οποτε οχι σοκολατα κ καφε μαζι...

Γαλα υψιλης παστεριωσης( αν μπορειτε κατσικισιο δινει διπλασιπ ασβεστιο..εγω ουτε να το μυρισω) 

 

Λοιπον πηγα Φαιναρετη το πρωτο σεμιναριο ηταν αλλαγες σωματος διατροφης..

Ενδεικτικα αναφερω

1. Μαγνησιο δεν παιρνπυν ολες κ οσες παρπυν στην 34 κοβεται

2. Μετρηση βιταμινης D οσες δεν.κανατε( εγω λογω αυτοανοσων με τη d γιναμε κολλητες 2 χρονια τψρα οποτε απλα ελεγξτε την οσες δεν.κανατε)

3. Ασβεστιο οποια ωρα της ημερας κ να το παρουμε δεν πειραζει

Σιδηρο με αδειο στομαχι το πρωι κ 2 ωρες μετα πρωινο ομως μπορουμε να το πιουμε μαζι με πορτοκαλι( καλο ειναι οχι χυμο αλλα ξεφλουδισμενο..το ασπρο που μενει ειναι φουλ στη βιταμινη C που βοηθα στην απορροφηση

4 σουπερ food το γκειπφρουτ ειδικα με το σιδγρο( εγω πινω ετσι μι αλλιως ενα ) γενικα κανει καλο σε ολα μεχρι κ τις καουρες..στις καουρες καλο κανει κ το τζιτζερ

5 σουπερ τροφη το λαδι καρυδας(2-3 κουταλιες τη μερα) απο μαγαζι με βιολογικα...μπαινει πανω σε ψωμι κτλ δεν τρωγεται μονο του.κανει καλο σε πλακουντα μητρα κολπο κτλ...

6 για αιμορροειδες λαδακι καρυδας η ελαιολαδο σε παγυστες μικρες( τυπου για σοκολατακια ελιτσες η σπατε το ενα μεγαλο κ το βαζετε σαν υποθετο..) εγω δεν ειχα θεμα αλλα κοπελες στην 30+ ειχςν..

7 κιλα...εως 13 μαξιμουμ..μετα τον 7 συνηθως ενα 4-5 ειπε παιρνεις...

8 σαλατες κ φρουτα καλα υμενα τα λαχαβικα με ξυδι( κι αυτο το ηξερα κ το.κανω κ προ εξωσωματικης)

Σταση υπνου οπως θελουμε δεν ισχυει το οχι μπρουμυτα κτλ ...( δεν θυμαμαι τι ιδιοτητα εχει το υγρο της μητρας που δεν παιζει ρολο πψς θα κοιμηθουμε

 

Δαμασκηνα 4-5 τη.μερα για δυσκοιλιοτητα κ ακτινιδια αλλα κ το γκειπφρουτ

Γενιλα γκρειπφρουτ κ λαδι καρυδας παιζει πολυ( πηρα μολις εφυγα) απο κρεας κατσικι μοσχαρι

Απο γαλακτομομικα ασπρη φετα μονο σε ταπερ οχι χυμα γιατι δεν ξερπυμε την παστεριωση.παγωτα οχι χυμα για τον ιδιο λογο...μονο συσκευασμενα..

200 μλ καφε αν θελουμε ειτε ντεκαθφεινε ειτε κανονικο...αν τρβμε γλυκα μιση σοκολατα εψει 200 καφε..οποτε οχι σοκολατα κ καφε μαζι...

Γαλα υψιλης παστεριωσης( αν μπορειτε κατσικισιο δινει διπλασιπ ασβεστιο..εγω ουτε να το μυρισω) 

 

 

Αλατι περιορισμενο πολυ..

Οσες εψετε κυρσους ζαχαρη οχιιιι

Ραγαδες θα κανουμε αν εχουμε ταση..ειδανικο να οιφομαστε με φυσικο λαδι( καρυδας ελαιολαδος αμυγδαλαιλεο κτλ)

Το μωρο μπορει να παρει θεση κ στην 40 οποτε μην πιστευεται αν σας πουν στην 38 δεν εχει θεση παμε καισαρικη

5 μικρα γευματα τη μερα για καουρες( καουρες ειπαμε τζιτζερ γκειπφρουτ λαδι καρυδας...)

Η μαια ηταν εγκυος κι αυτη γενναει Αυγπυστο...πολυ γελιο...

Θα σας ενημερωνω για καθε σεμιναριο..αν θυμηθω κατι αλλο σας λεω

 

Ωχ τα βγαλε περιεργααα

Για το.μεταπτυχιακο δεν εχω λογια..δουλευα παραλληλα κ λογω εξωσωματικων διαβαχα κ στο διαδρομο ιατρειων τραγικο..κουραγιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Annie Μου Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σου εύχομαι όλα να πάνε καλα αύριο.

Νησάκι ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές. Μόνο 13 κιλά;πωωωωωωωωωωωωω δύσκολο 

  • Μου αρέσει 1

Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νησάκι πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά!!! ^_^ Να δούμε τι θα πουν και σ εμάς όταν ξεκινήσουμε με το καλό.... Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές... Ευτυχώς πήρα 1 χρόνο αναστολή και μόλις ξεμπερδέψω αύριο θα ξέρω ότι μέχρι να τελειώσει το 2017 δε θα ξανακάνω εργασία... :P:D

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα περιττα επιπλα εγω σκεφτηκα ενα επιπλακι με ντουλαπια και συρταρια να το βαψω αναλογο χρωμα με το συνθετο και να το χρησιμοποιησω σαν μπουφεδακι. Τον υπολογιστη θα τον βαλω στην κρεβατοκαμαρα οταν μετακομισει ο μπεμπης στο δωματιο του. Και ο καναπες -κρεβατι που εχουμε ισως του βαλω ενα νεο καλυμμα και τον αφησω στο παιδικο.

Abas ποσα μαθηματα θα κανετε;  αυτο για τη θεση του μωρου που εγραψες, να προσθεσω οτι ακομη και στο τελευταιο λεπτο εαν ο γιατρος ειναι εξειδικευμενος μπορει με εξωτερικο μετασχηματισμο να γυρισει το μωρο. Ωραια! Οταν ξαναπας γραψε μας!

Annie μου σφιξε τα δοντια και μολις ευκαιρησεις τελειωσε το μεταπτυχιακο σου! Εμενα μου εκατσε καλα, παρουσιασα διπλωματικη Σεπτεμβριο και πηρα το μεταπτυχιακο σχεδον με το που εμαθα για την εγκυμοσυνη. Με το καλο!!!

  • Μου αρέσει 1

2tXqp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annie JustDreaming είπε:

Νησάκι πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά!!! ^_^ Να δούμε τι θα πουν και σ εμάς όταν ξεκινήσουμε με το καλό.... Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές... Ευτυχώς πήρα 1 χρόνο αναστολή και μόλις ξεμπερδέψω αύριο θα ξέρω ότι μέχρι να τελειώσει το 2017 δε θα ξανακάνω εργασία... :P:D

 

Θα πας φαιναρετη;;;

1 hour ago, Ζαχαρωτο είπε:

Annie Μου Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σου εύχομαι όλα να πάνε καλα αύριο.

Νησάκι ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές. Μόνο 13 κιλά;πωωωωωωωωωωωωω δύσκολο 

Ναι στα κιλα ηταν λιγο πιεστικη..βρβαια εξαρταται ειπε απο το ατομο κ το ποσο ξεκινησε πχ αν ξεκινησε ελλειποβαρη μια κοπελα για το υψος της εχει ενα μικρο περιθωτιο παραπανω( τυπου 2-3 κιλα) εγω που ειπα οτι πηρα 6 κι την αλλη Κυριακη( οχι αυτη ) μπαινω στον 7 μου λεει οκ κι αλλα 4-5 κ εισαι οκ οχι παραπανω..τα αμνιακα υγρα κτλ κ το μπεμπε απο δω κι μπρος ειναι μαξιμουμ 4 κιλα...μια κοπελα που ηταν στις ατχες 7 κ ειπε πηρε 10 της ειπε να λανει διατροφη καλυτερη γιατι  ως τον 9 θα φτασει 19 κ θα ναι δυσκολο για τον τοκετο( δεν το ειπε για καλοπιστικους λογους) κ για διαβητη κτλ..παντως μου αρεσε πυ γιατι εχει προγραμμα ..ειναι το μονο που δεν κανεις μονο θηλασμο ..κραταει πολυ( ως Ιουνη) ειναι κ για μπαμπαδες κ εχει τα παντα..την αλλη Τριτη ρχουμε φυσικο τοκετο κ προκληση...( ως διαδικαδια η προκληση) γιατι σε αλλο μαθα ειναι η καισαρικη κ τροποι ανακουφισης κτλ..εχει ενοτητες θηλασμου ενοτητα στασεις γεννας ενοτητα διατροφη θηλασμου ενοτητα αλλαγμα μπανιο φροντιδα..κτο καλο ειναι οτι αφου γεννησουμε θα ξαναβρεθπυμε 3 φορες με τα μπεμπε κ ψυχολογπυς κτλ...εχει μαθα γυμναστης εγκυων κ πολλα αλλα...βασικα μαρεσε που καθομασταν με τις καλτσες σε πουφ κ μαξιλαρες κ οι αντρες μας κ ηταν πι κοιλιτσες τουρλα σε ολες...ηταν συζυτηση...το καταχαρηκα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...