Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημέρα (ξεμυαλισμένο :P )Λιζάκι :)

Αχ, αυτά τα ποδαράκια, τι μας κάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχεις ήδη αγαπήσει το πλασματάκι που κουβαλάς μαζί σου?....το θεωρώ αδύνατο.

Εγώ έχω λίκνο και έχει διαφορετική κουνουπιέρα...είναι πιο μικρή, αλλιώς θα σέρνεται αν βάλεις της κούνιας.

Στις άδειες κυοφορίας και λοχείας τα παίρνεις όλα από το ΙΚΑ. Από τον εργοδότη δεν παίρνεις τίποτα.

χαχα, εντελώς ξεμυαλισμένη!!

καλά είσαι κοπέλα μου;;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα Λιζακι, παιρνουν τοσα γρ.??

αχ! τι καλα, θα μεγαλωσουν και αλλο οι κοιλιτσες!

πρεπει να σας βαλω καμια φωτο απο αυτο που θελω να λεω οτι ειναι κοιλια εγκυμοσυνης.... πολυ μικρη ρε κοριτσια.

ναι, μαράκι μου έχουν ακόμα πολύ να πάρουν!! τι αγχώνεσαι με την κοιλιά, τώρα να δεις πώς θα σου φουσκώσει! Η δικιά μου να δούμε πού θα φτάσει που ήδη την βλέπω τεράστια :rolleyes::rolleyes:


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Λιζακι, παιρνουν τοσα γρ.??

αχ! τι καλα, θα μεγαλωσουν και αλλο οι κοιλιτσες!

πρεπει να σας βαλω καμια φωτο απο αυτο που θελω να λεω οτι ειναι κοιλια εγκυμοσυνης.... πολυ μικρη ρε κοριτσια.

χιχιχι...καιρό έχουμε να δούμε κοιλίτσες! Να βάλεις...θα αγκαρέψω κι εγώ τον άντρα μου να μου βγάλει κι εμένα καμιά καλλιτεχνική :P...καιρό έχει ;)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Good Morning !!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε αγαπουλες????

Καλη μεγαλοβδομαδα να εχουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bon giorno, virgi!

κοριτσια παω για υπνο, παει αποβλακωθηκα στον καναπε..

Buona note, maria!

Είδατε τι σας είναι οι έγγυες...όλα μπορούν να τα κάνουν, χεχεχε :P


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι καληνυχτουλα βρε !!!

Κ γω θα κοιμομουν αλλα περιμενω την ξαδερφη μου !!!

Ξυπνησα κ πηγα στο Ικα πρωινιατικα κ πηρα τον .... χμ !Τεσπα !!!

Aobatsan τι κανεις γλυκια μου ????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρακι καληνυχτουλα βρε !!!

Κ γω θα κοιμομουν αλλα περιμενω την ξαδερφη μου !!!

Ξυπνησα κ πηγα στο Ικα πρωινιατικα κ πηρα τον .... χμ !Τεσπα !!!

Aobatsan τι κανεις γλυκια μου ????

Καλά είμαι Βιργινάκι :)

Ετοιμάζομαι να πάω να φτιάξω κι άλλα τσουρέκια...θα γίνει του τσουρεκιού τις επόμενες μέρες!!

Τί έγινε με το ΙΚΑ και δεν τα κατάφερες? Εγώ θα πάω μετά το Πάσχα να μου γράψει τις ενέσεις μου, βιταμίνες, εξετάσεις και την άδεια (Επιτέλους!!)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Λιζακι μου !!!

Aobatsan καλη επιτυχια γλυκουλα μου κ παλι !!! χιχι!! στειλε κ απο δω κανενα κομματι ! Εγω περιμενω να μου φερει η μαμα μου το μεσημερι !!!

Πηγα πρωι πρωι στο Ικα να πληρωθω το δωρο Πασχα που τους ρωτησα ποτε να ερθω να το παρω κ μου ειπαν μια εβδομαδα πριν κ μολις πηγα μου λεει αυτος την Πεμπτη πρεπει να ερθεις γιατι εχεις ακομα υπολοιπο πληρωμης ! Κ του λεω κ γω γιατι δεν μου το ειπατε ? δεν ειναι ευκολο να πηγαινοερχομαι λεω ! Κ ακουστε απαντηση !!!

''Μα ειναι δυνατον?????????? Ο υπαλληλος θα σας το ελεγε ???????????????????????"

Τον διαολοστελνεις μεγαλοβδομαδα η οχι ? τεσπα του λεω δεν μυρισα τα νυχια μου πριν ερθω ! Την επομενη θα το εχω υποψιν μου !

Αι σιχτιρ πια !

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασσικά του δημοσίου...όχι ο υπάλληλος, πες του, να βάλουν μια χαρτορίχτρα στη είσοδο να μας τα λέει τα μελλούμενα!!! Έλεος!!!

Πες πως πήγες μια βόλτα...μην συγχίζεσαι :)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...