Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια στις κοιλιτσες

Χτες εκανα και γω τσουρεκια, 3 μεγαλα βγηκαν, και το μισο εχει φυγει-το πηρε και μενα ο αντρας μου στη δουλεια. Κουραστηκα ομως πολυ και πονουσα χαμηλα, μαλλον απο το ζυμωμα.

Σημερα το πρωι νομιζω οτι επιασα το ποδαρακι του μικρου. Μπορει να ειναι και η ιδεα μου, αλλα οταν με κλωτσουσε ξεχωρισε στην κοιλια μου ενα συμπαγες μικρο πραγματακι. Μαρεσε πολυ!!!:D


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σημερα το πρωι νομιζω οτι επιασα το ποδαρακι του μικρου. Μπορει να ειναι και η ιδεα μου, αλλα οταν με κλωτσουσε ξεχωρισε στην κοιλια μου ενα συμπαγες μικρο πραγματακι. Μαρεσε πολυ!!!:D

λιωνω.. λιωνω.... καλημερα Μινακι μου!

κουραστηκες μαλλον απο το ζυμωμα καλη μου, ξεκουρασου σημερα.

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ, καλημερα ειχατε παιχνιδακια με τον κουκλο σου?

τι ωρα θα πας γιατρο αντε περιμενουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Καλημέρα και από εμένα!

Εμενα δεν με ξύπνησε η μπέμπα αλλα ο γιός μου που πρωι πρωι ήθελε παιχνιδια!!!!

Όλα καλά;; Αχ σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣεχω γιατρο! Αντε να δουμε που έφτασε η μικρη μα!!!

Α, τι καλά...θα περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό...τι ώρα θα πάς?

καλημερα κοριτσια και μπεμπακια στις κοιλιτσες

Χτες εκανα και γω τσουρεκια, 3 μεγαλα βγηκαν, και το μισο εχει φυγει-το πηρε και μενα ο αντρας μου στη δουλεια. Κουραστηκα ομως πολυ και πονουσα χαμηλα, μαλλον απο το ζυμωμα.

Σημερα το πρωι νομιζω οτι επιασα το ποδαρακι του μικρου. Μπορει να ειναι και η ιδεα μου, αλλα οταν με κλωτσουσε ξεχωρισε στην κοιλια μου ενα συμπαγες μικρο πραγματακι. Μαρεσε πολυ!!!:D

Μας έπιασε η προκοπή βλέπω όλες μας :P, και του χρόνου Μινούλα, να τα φτιάχνεις παρέα με το νινάκι σου!!!

Είναι να μη σε τρελαίνουν τα μικρούλια με τα ακροβατικά τους!!!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Εμενα δεν με ξύπνησε η μπέμπα αλλα ο γιός μου που πρωι πρωι ήθελε παιχνιδια!!!!

Όλα καλά;; Αχ σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣεχω γιατρο! Αντε να δουμε που έφτασε η μικρη μα!!!

Με επιασε η προκοπη, και μετα εβαλα τον αντρα μου να τριψει την μεση μου γιατι με ειχε πεθανει χαχαχαχα. Αλλα τουλαχιστον, γινανε καταπληκτικα!

Ζηλευω Κατερινα!!! Εχω πεθυμησει και γω να δω τον μπεμπη μου. Εμεις θα παμε μετα το Πασχα πια, ναχω κανει και το ντομπλερ (αν το κανω) να δει ολες τιε εξετασεις μαζι ο ντοκτορ.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινακι γιατι να κανεις ντοπλερ?

Για να δω οτι ολα ειναι καλα. Ακομη δεν μου ξεκαθαρισε ο γιατρος αν θα κανω ή οχι, πρεπει να τον παρω τηλ.

Λες να μη χρειαζεται; Μακαρι...


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το Doppler είναι απλός υπέρηχος με τη διαφορά πως ελέγχει την τροφοδοσία του αίματος από τις ομφαλικές και μητριαίες αρτηρίες της μητέρας, στο έμβρυο.

Το κάνουν στην πλειοψηφία τους οι έγγυες απ' όσο γνωρίζω...δεν είναι εξεζητημένη εξέταση και δεν διαρκεί πάνω από 10'. Μπορεί να κάνει αυτό τον έλεγχο ο γιατρός σας παράλληλα με τον μηνιαίο υπέρηχο ρουτίνας.


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα το πρωι νομιζω οτι επιασα το ποδαρακι του μικρου. Μπορει να ειναι και η ιδεα μου, αλλα οταν με κλωτσουσε ξεχωρισε στην κοιλια μου ενα συμπαγες μικρο πραγματακι. Μαρεσε πολυ!!!:D

Καλημέρα κοριτσάρες και καλή Μεγάλη Εβδομάδα! Μινούλα κι εγώ χτες δυο φορές είδα αυτό το ποδαράκι κάτω από το στήθος και μου ερχόταν να το πιάσω και το φιλήσω. Είναι απίστευτο το τι αγάπη νιώθω γι' αυτό το πλασματάκι που δεν το έχω ακόμα δει ή αγγίξει. Μου έχει πάρει τα μυαλά!!

Εγώ κοριτσάκια δεν τα καταφέρνω πολύ με το μαγείρεμα, όταν στέκομαι πολλή ώρα όρθια που έρχεται ζαλάδα, οπότε αποφεύγω να φτιάχνω πολλά πολλά.

Όσες πάρετε λίκνο, θα βάλετε διαφορετική κουνουπιέρα από της κούνιας;

Επίσης, όσο θα έχουμε άδεια, τα λεφτά θα τα πάρουμε όλα από το ΙΚΑ; Ο εργοδότης πληρώνει κάτι;;


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είδες ;)...απλά όταν οι ίδιοι οι γυναικολόγοι κάνουν και τους υπερήχους...δεν το διατυμπανίζουν, με την έννοια πως βλέπουν αυτά που θέλουν και χρειάζεται και μπορεί να μη σου πουν και τίποτα κιόλας.

Αν όμως τους υπερήχους τους κάνεις εξωτερικά ή με άλλο γιατρό, πρέπει να στο γράψει ώστε να ξέρει και ο άλλος ο χριστιανός που θα κάνει τον υπέρηχο τι πρέπει να δει!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

α! τετοιο μου εκανε και εμενα ο Παπαπαναγιωτου στην Β'επιπεδου.

Εγώ θα κάνω doppler σε μια εβδομάδα στο Έμβρυο, στον Μαλιγιάννη αυτή τη φορά.

Άντε Κατερινάκι με το καλό σήμερα στο γιατρό! Από την 30η εβδομάδα και μετά νομίζω ότι τα μπεμπάκια μας παίρνουν από 220 γρ τη βδομάδα. Για να δούμε!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάρες και καλή Μεγάλη Εβδομάδα! Μινούλα κι εγώ χτες δυο φορές είδα αυτό το ποδαράκι κάτω από το στήθος και μου ερχόταν να το πιάσω και το φιλήσω. Είναι απίστευτο το τι αγάπη νιώθω γι' αυτό το πλασματάκι που δεν το έχω ακόμα δει ή αγγίξει. Μου έχει πάρει τα μυαλά!!

Εγώ κοριτσάκια δεν τα καταφέρνω πολύ με το μαγείρεμα, όταν στέκομαι πολλή ώρα όρθια που έρχεται ζαλάδα, οπότε αποφεύγω να φτιάχνω πολλά πολλά.

Όσες πάρετε λίκνο, θα βάλετε διαφορετική κουνουπιέρα από της κούνιας;

Επίσης, όσο θα έχουμε άδεια, τα λεφτά θα τα πάρουμε όλα από το ΙΚΑ; Ο εργοδότης πληρώνει κάτι;;

Καλημέρα (ξεμυαλισμένο :P )Λιζάκι :)

Αχ, αυτά τα ποδαράκια, τι μας κάνουν!!! Είναι δυνατόν να μην έχεις ήδη αγαπήσει το πλασματάκι που κουβαλάς μαζί σου?....το θεωρώ αδύνατο.

Εγώ έχω λίκνο και έχει διαφορετική κουνουπιέρα...είναι πιο μικρή, αλλιώς θα σέρνεται αν βάλεις της κούνιας.

Στις άδειες κυοφορίας και λοχείας τα παίρνεις όλα από το ΙΚΑ. Από τον εργοδότη δεν παίρνεις τίποτα.


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άντε Κατερινάκι με το καλό σήμερα στο γιατρό! Από την 30η εβδομάδα και μετά νομίζω ότι τα μπεμπάκια μας παίρνουν από 220 γρ τη βδομάδα. Για να δούμε!!

καλημερα Λιζακι, παιρνουν τοσα γρ.??

αχ! τι καλα, θα μεγαλωσουν και αλλο οι κοιλιτσες!

πρεπει να σας βαλω καμια φωτο απο αυτο που θελω να λεω οτι ειναι κοιλια εγκυμοσυνης.... πολυ μικρη ρε κοριτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...