Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμένα!

Και να σας πω την εμειρια του δικου μου θηλασμου για να δειτε οτι ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. Οπως ξέρετε ο μικρος μου εμεινε 15 μερες στο νοσοκομειο. Τις 3 πρώτες επινε ξένο, αφου δεν ημουν κοντά του για να τον θηλάσω.Με μεγάλο αγώνα κατάφερα να κατεβάσω το γάλα μου χωρις να πετρώσει..Με το θήλαστρο!..Αγωνας μεγαλος αφου αλλιως τραβαει το μωρό και αλλιως το θήλαστρο. Ετσι επι 15 μερες επινε σε μπιμπερο εκ των οποιων τις 11 αποκλειστικα δικο μου γάλα. Οταν πήγαμε στο σπίτι θεωρουσα οτι δεν θα πιασει θηλή ο μικρος. Και όμως! Με το που τον έβαλα άρχισε να ρουφάει..σαν να ήταν τόσο γνώριμο αυτο που έκανε! Τον θήλασα 9 μήνες(μετα ήταν αδύνατον αφου άρχισα δουλεια και έπρεπε να φεύγω απο τις 5:30) και το ευχαριστήθηκα!

αυτα για την ώρα φιλές μου!!!!!

Καλημέρα Κατερνάκι :)

Απόλυτα διδακτική η εμπειρία σου.

Μπράβο σου, απέδειξες μεγάλη επιμονή και κουράγιο!!! και ανταμείφθηκες ;)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαράκι, είναι απίθανη η προίκα, λέμε!!!

Είναι πολύ-πολύ-πολύ καλύτερη, απ' ότι την είχα φανταστεί εγώ τουλάχιστον, όταν μας είχες δείξει το ύφασμα! Τη ζήλεψα :oops: :oops: :oops:

Με το καλό κοριτσάκι μου η καραμελίτσα σου να τη γεμίσει :)

Eυχαριστω πολυ αγαπη μου, κουραστηκα και κουρασα και εσας μεχρι να αποφασισω αλλα τελικα το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο.

αντε τωρα θα ερθει και η καραμελιτσα μου.....!

katerina_s, μου ευχαριστω, πολυ ωραια αυτα που μας εγραψες για τον θηλασμο, μας δινεις κουραγιο και δυναμη.

Παντως εγω πιστευω οτι θα τα καταφερω.. δεν χρειαζεται και παρα πολυ "γνωση"..

Link to comment
Share on other sites

Τσα ! Μολις γυρισα !!! Εφαγα του σκασμου λεμε κ το μετανιωσα !!!

Αλλα αν ειχα κ μια τουρτα ευχαριστως την εβαζα κατω !!!!

Aobatsan μου περαστικα στο αντρακι σου !!!

Καλα μιλαμε μου εμεινε αυτο που σου ειπε η γιατρος σου..... ποπο...ετσι θα μας παει μαλλον μεχρι το τελος... κ μενα ο γιατρος με προειδοποιησε οτι τα χειροτερα ερχονται σε λιγο ! Κλαψ κλαψ κλαψ ! Δεν θελω ουτε να σκεφτομαι τι χειροτερο μπορει να υπαρχει !!!!

Κατερινα μου πολυ ωραια αυτα που μας ειπες ! Μπραβο που τα καταφερες ! Μακαρι ολες να τα καταφερουμε !!

Χτες ειχα συζητηση με τη μαμα μου (η οποια δεν θηλασε) κ της ειπα οτι αν το μωρο κλαιει κ αρνηθω να δωσουν ξενο γαλα μη διανοηθει κ μου πει κατι γιατι θα την πεταξω εξω απο το μαιευτηριο ! Σαν πρωτη αντιδραση της..ηταν μα θα αφησεις το μωρο να κλαιει ? αν πειναει ? χμ... οτι θελω της λεω θα κανω φροντισε απο τωρα να μην ανακατευτεις μονο ! Γιατι τωρα στο λεω ηρεμα ! Εκεινη την ωρα δεν ξερω τι θα κανω !! Κ η επομενη απαντηση της ηταν ! Παναγια μου !!! χαχαχαχαχ!!!!!! Την σαλταρα αλλα της το ξεκαθαρισα γιατι ημουν 1000000000% σιγουρη οτι θα ηθελε να δωσω ξενο προκειμενου να σιγουρευτει οτι το μωρο τρεφεται !!! Χμ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και απο μένα...η μπέμπα είχε πολλά κέφια πρωί πρωί και δεν κατάφερα να κοιμηθώ λίγο ακόμη...

Πόσο πολύ χαίρομαι να βλέπω ετοιμασίες, αν και εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.

VIRGI πολύ καλή η ιδέα με τα μαντηλάκια στο συρτάρι αλλά πιστεύω οτι μόλις έρθει το μπεμπέ θα αποκτήσουν αυτομάτως όοοολα μωρουδίλα!!! :)

χιχιχι ! Ναι αυτο το πιστευω κ γω !:P:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμένα!

Εχω κοσμο στο σπίτι και μπήκα στα γρήγορα.

Maria ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΙΚΑ! Με το καλο κοριτσάκι μου!Με γεια!!!!

Virgi και εγώ εδώ και μερες δεν κοιμάμαι καλα! Δεν εχω υπνο, αλλα και όταν κοιμηθώ...ξυπνάω συνεχεια. εγώ σκέφτομαι πολλα και βασανιζω το μυαλό μου!

Κικι μεγαλώνει η κοιλίτσα βρε. Απλά εσυ δενθα το καταλαβαινεις. Μην σκας!!!!

Μινα μου οπως σου ειπα, το μωρακι θα σε οδηγήσει! Δεν ξέρω γιατι επικρατει αυτη η αοψη περι 6μηνου. Τι να πω! Απο το μαιευτήριο μπορεις να το μεταφέρεις στο πορτ μπεμπε το μωρο.Ειναι καλη λύση αν ειναι κοντά! Επιπλέον τα κοροτσάκια που λες εγώ δεν τα ξέρω!

Και να σας πω την εμειρια του δικου μου θηλασμου για να δειτε οτι ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. Οπως ξέρετε ο μικρος μου εμεινε 15 μερες στο νοσοκομειο. Τις 3 πρώτες επινε ξένο, αφου δεν ημουν κοντά του για να τον θηλάσω.Με μεγάλο αγώνα κατάφερα να κατεβάσω το γάλα μου χωρις να πετρώσει..Με το θήλαστρο!..Αγωνας μεγαλος αφου αλλιως τραβαει το μωρό και αλλιως το θήλαστρο. Ετσι επι 15 μερες επινε σε μπιμπερο εκ των οποιων τις 11 αποκλειστικα δικο μου γάλα. Οταν πήγαμε στο σπίτι θεωρουσα οτι δεν θα πιασει θηλή ο μικρος. Και όμως! Με το που τον έβαλα άρχισε να ρουφάει..σαν να ήταν τόσο γνώριμο αυτο που έκανε! Τον θήλασα 9 μήνες(μετα ήταν αδύνατον αφου άρχισα δουλεια και έπρεπε να φεύγω απο τις 5:30) και το ευχαριστήθηκα!

αυτα για την ώρα φιλές μου!!!!!

τι σκεφτεσαι καλο μου ? γιατι να βασανιζεις το μυαλο σου ????

ειναι πολυ πικρα παντως !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεία σας κοριτσάκια μου.....δεν είμαι και στα καλύτερα μου,ο καιρός τρελαθηκε και στα βουνά χιονίζει,έχω να κάνω αμέτρητες δουλειές αλλά δεν κάνω τίποτα και νιώθω τύψεις,η αυπνία μου χτυπάει κόκκινο και η μπεμπούλα αποφάσισε να μετακομίσει στο διάφραγμά μου και ο πόνος έιναι αφόρητος......

virgi είσαι φοβερή με έκανες και πέθανα στα γέλια.....αλλά καμάρι μου όσες πρόβες και να κάνεις με τους κούκλους όταν πιάσεις στα χέρια σου το θαυματάκι σου θα τρελλαθείς....;)

maria-elpida υπέροχη η προίκα και η κουρτίνα.....έτσι ειναι κ η δική μου αλλά με πεταλούδες...με το καλό η μπεμπουλίνα να τα ομορφύνει περισσότερο.

katerina_s ο επιμένων νικά........και δεν υπάρχουν συνταγές στον θηλασμό......η κάθε μαμά και το κάθε μωρό έχουν τον δικό τους τρόπο φτάνει να υπάρχει υπομονή.......είναι και θέμα τύχης καμιά φορά.εγώ έκανα μαστίτιδα στο μαιευτήριο και ενώ η προσφιλής κίνηση είναι διακοπή του θηλασμού και χάπια για να κοπει το γάλα οι μαίες με έιχαν 3 ώρες με το θήλαστρο για να αποσυμφορύσουν το στήθος και να συνεχίσω τον θηλασμό...και αν και έκλαιγα από τον πόνο τα κατάφερα......

Vanilla. ελπίζω σήμερα να είναι όλα καλύτερα

aobatsan πέτυχαν τα τσουρέκια σου?????ζήλεψα και βρήκα την συνταγή της μαμάς να φτιάξουμε αύριο το πρωί με τον μικρό μου.;)

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια μου;

εγω σημερα αφησα τον αντρουλη και πηγα στο σπιτι μιας φιλης μου που εχει ενα κοριτσακι μια σκετη γλυκα! ενα θα σας πω, σιδερωνε η φιλη μου και χαζεψα κοριτσιστικα ρουχαλακια!! τρελαθηκα! μια γλυκα ολα!

Οζαλινακι μου σε εχει επηρρεασει ο αναδρομος καλη μου? κανε υπομονη φαση ειναι και περναει!

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσακια μου;

εγω σημερα αφησα τον αντρουλη και πηγα στο σπιτι μιας φιλης μου που εχει ενα κοριτσακι μια σκετη γλυκα! ενα θα σας πω, σιδερωνε η φιλη μου και χαζεψα κοριτσιστικα ρουχαλακια!! τρελαθηκα! μια γλυκα ολα!

Οζαλινακι μου σε εχει επηρρεασει ο αναδρομος καλη μου? κανε υπομονη φαση ειναι και περναει!

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν?

πολύ πιθανό Μαράκι μου.:P:p

αντε κ στα δικά σου σιδερώματα........πώς είναι η καραμελίτσα σου?

Link to comment
Share on other sites

τωρα την χαζευα που εκανε τα δικα της εκει μεσα..

καλα ρε οζαλινακι μου κανει πολυ εντυπωση οταν κοιταω την κοιλια μου..

ειναι εκει μεσα ενα ανθρωπακι;;

αυτο ειναι το μεγαλειο της εγκυμοσυνης τελικα?

Link to comment
Share on other sites

τωρα την χαζευα που εκανε τα δικα της εκει μεσα..

καλα ρε οζαλινακι μου κανει πολυ εντυπωση οταν κοιταω την κοιλια μου..

ειναι εκει μεσα ενα ανθρωπακι;;

αυτο ειναι το μεγαλειο της εγκυμοσυνης τελικα?

χαχαχαχα........το μεγαλείο και το θαυμα που λέω εγω Μαράκι θα το δείς όταν πιασεις στα χέρια σου το μωρό κι δεν θα πιστευεις ότι το έφτιαξες εσυ.......

καληνύχτα κουκλιτσα μου........

ελπιζω να κοιμηθούμε σήμερα:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νομιζω οτι με τα γλυκα σου λογια και το μεγαλειο της εγκυμοσυνης μας θα τα καταφερουμε να κοιμηθουμε καλα αποψε....

χαμογελα φιλεναδα!

καληνυχτα και απο μενα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλη Μ. Εβδομαδα φιλεναδιτσες μου!!

εμενα με ξυπνησε ο αντρουλης απο νωρις και μετα συνεχισε η μπεμπα μου τα χορευτικα της!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τσούπρες :) Καλή εβδομάδα...

Ξύπνησα με κλωτσιές :D οπότε έχω και όρεξη σήμερα :D Πως μου φτιάχνει τη διάθεση, βρε κορίτσια, η μικρούλα...μια σκουντιά μου δίνει και γίνομαι άλλος άνθρωπος!!!

Aobatsan μου περαστικα στο αντρακι σου !!!

Καλα μιλαμε μου εμεινε αυτο που σου ειπε η γιατρος σου..... ποπο...ετσι θα μας παει μαλλον μεχρι το τελος... κ μενα ο γιατρος με προειδοποιησε οτι τα χειροτερα ερχονται σε λιγο ! Κλαψ κλαψ κλαψ ! Δεν θελω ουτε να σκεφτομαι τι χειροτερο μπορει να υπαρχει !!!!

Βιργινία, σ΄ευχαριστώ...ήδη είναι καλύτερα σήμερα (ευτυχώς!!!)

Κι εμένα όταν μου τα είπε η γιατρός κόλλησα λιγάκι...αλλά τι να γίνει...το ξεπέρασα αμέσως ;) Ψιλογκρινιάζουμε, μωρέ, αλλά είμαι σίγουρη πως μπορούμε να αντέξουμε τόσα, κι άλλα τόσα για τα μικρά θαυματάκια μας...οπότε δεν πτοούμαι! Συνεχίζω ακάθεκτη ;)

γεία σας κοριτσάκια μου.....δεν είμαι και στα καλύτερα μου,ο καιρός τρελαθηκε και στα βουνά χιονίζει,έχω να κάνω αμέτρητες δουλειές αλλά δεν κάνω τίποτα και νιώθω τύψεις,η αυπνία μου χτυπάει κόκκινο και η μπεμπούλα αποφάσισε να μετακομίσει στο διάφραγμά μου και ο πόνος έιναι αφόρητος......

aobatsan πέτυχαν τα τσουρέκια σου?????ζήλεψα και βρήκα την συνταγή της μαμάς να φτιάξουμε αύριο το πρωί με τον μικρό μου.;)

Αν πέτυχαν λέει..??..Εξαφανίστηκαν κιόλας :P Το ένα το φάγαμε εχθές, και το άλλο θα τσακιστεί σήμερα (χιχιχιχι). Ήδη το μισό το πήρε ο άντρας μου στο γραφείο, για τον καφέ του! Αν έχω όρεξη σήμερα, θα κάνω άλλα δυο.Καλη επιτυχία και στα δικά σου :)

Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα...κι εμένα μου χαλάει τη διάθεση ο καιρός...είναι και ο ανάδρομος...και νεύρα τσαταλάκια :P

τωρα την χαζευα που εκανε τα δικα της εκει μεσα..

καλα ρε οζαλινακι μου κανει πολυ εντυπωση οταν κοιταω την κοιλια μου..

ειναι εκει μεσα ενα ανθρωπακι;;

αυτο ειναι το μεγαλειο της εγκυμοσυνης τελικα?

Αυτό και λίγα λες.... :)

Άντε ξυπνήστε κοριτσάκια :)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλη Μ. Εβδομαδα φιλεναδιτσες μου!!

εμενα με ξυπνησε ο αντρουλης απο νωρις και μετα συνεχισε η μπεμπα μου τα χορευτικα της!!!!

Αυτά μας κάνουν και μας παίρνουν τα μυαλά!!! Κι εμένα έτσι με ξύπνησε...

Καλημέρα Μαράκι :)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Εμενα δεν με ξύπνησε η μπέμπα αλλα ο γιός μου που πρωι πρωι ήθελε παιχνιδια!!!!

Όλα καλά;; Αχ σήμερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣεχω γιατρο! Αντε να δουμε που έφτασε η μικρη μα!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...