Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερουδια !!!!!! Τι μουντη μερα !!

Ταιριαζει με τη σημερινη μου γκρινια !!!

χαχαχαχαχ!!!

Κοριτσακια μου αποψε εκανα τον χειροτερο υπνο της ζωης μου !!!

Εκτος οτι σηκωθηκα 50 φορες για πιπι σε μια απο αυτες ζαλιστηκα κιολας ! Ξυπνησα κ τον αντρα μου μου μετρησε την πιεση ηταν η μικρη στο 6 (εχω ομως αρκετες φορες 6) τεσπα συνηδειτοποιησα πως δεν ειχα φαει φαγητο ολη μερα παρα μονο χαζομαρες !!! Ω ναι !!!! Καπου εκει εγινε μαλλον η ζημια ! Εφαγα κ ενα τυρακι βεβαια εκεινη την ωρα γιατι το στομαχι μου το ενιωθα χαλια !!!!

Αυτο ηταν το ενα !

Το δευτερο ειναι οτι πλεον υποφερω απο πονους δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να κουνηθω στον υπνο μου πιανομαι με πονανε κ οι γοφοι μου κ οι προσαγωγοι μου απιστευτα !!! Νομιζω διαλυομαι !!!

Κ φυσικα οταν κανω το λαθος κ γυριζω απο το ενα πλευρο στο αλλο μαρτυραω γιατι νομιζω η μπεμπα εχει κατσει απο την πλευρα που κοιμαμαι κ μετα νιωθω σα να ξεριζωνονται ολα απο μεσα μου !!! Ουφ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι δεν εχω λογια !

Ειναι ολα τελεια αλλα η κουρτινα εκλεψε την παρασταση !!!

Θελω κ γω μια τελεια !!! Αχ !!! Ποσο πολυ μου αρεσε !!!!!!!!!!!!! καλοριζικα ολα και με το καλο να τα χαρει η καραμελιτσα σου !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω Βιργινια!

ΚΑλο ειναι τα ρουχα να τα μαζευουμε το βραδυ, γιατι τα εντομα πανε και καθονται πανω στα ρουχα ειδικα το βραδυ και μπορει να προκληθουν πολλα. Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον.

Κατερινα, στενοχωρηθηκα γιατι το ειπε με πολυ αποδοκιμαστικο υφος, και ολες ηταν πρωτομανουλες εκει, οποτε οτι ειπε η μαια = κανονας. Ετσι μου ηρθε να τους δωσω το λινκ του παρεντς να μπουν να διαβασουν!!!

Ασχετο, μια ερωτηση: Το μπεμπε πως θα το γυρισετε απο το μαιευτηριο; Μεσα σε καθισμα αυτοκινητου ή στην καλαθουνα;

Και κατι αλλο (ενα ενα τα θυμαμαι) Τα καροτσακια cosatto τα ξερετε;

Ακομα ενας λογος να τα αφηνω μεσα στο σπιτι τελικα ! χαχαχα!!!!

Οσο για το πως θα βγαλω το νινι εγω παλι σκεφτομαι το ενδεχομενο του sling! Σκεφτομαι οτι κ με αυτο μπορω να το βγαλω.... τωρα ομως αν οχι με αυτο σιγουρα με καθισματακι...!!!

Οσο για τη μαια τι να πω ! Τα λογια ειναι περιτα......

Τελικα παντως αυτο που καταλαβα ειναι οτι ο αποκλειστικος θηλασμος θελει πολυ ενημερωση κ να μαθεις γενικα την τεχνικη !!!

Link to comment
Share on other sites

καλα εισαι απιθανη, ξεκαρδιστικα!!! γεια σου ρε Βιργινια θεα!!!!

:tongue::tongue::tongue::tongue:

(μεταξυ μας εβαλα κ ενα ζιπουνακι στην κουνια να δω ποσο χωρο πιανει !!) χαχαχαχαχαχα!!!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου, τελεια!!!!!!!!!!! Με το καλο να τα χαρει η νυφουλα μου!!!!!!

Μινουλα, με γεια τα επιπλα, με το καλο κι εσεις!!!!!

Βανιλα μου, περαστικα, ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα.

Βιργινακι, δεν παιζεσαι!!:tongue::tongue:

Κι εγω τα ρουχα τα εχω απλωσει μεσα, αν αυριο εχει ηλιο θα τα βγαλω τα επομενα. Τα επλυνα με προδερμ, ωραια μυριζει, αλλα περιμενα να ειναι πιο εντονη η μωρουδιστικη μυρωδια..:rolleyes:

Γιατι καλε τι παραλογο εκανα ? χαχχαχαχα!!!:tongue::tongue::tongue:

Κ γω με προδερμ τα επλυνα χρησιμοποιησα και μαλακτικο προδερμ αλλα οντως δεν μυριζουν τοσο ρε γμτ... κ γω περιμενα κατι πιο εντονο....

Ωστοσο οταν επλυνα τη συρταριερα μετα την περασα κ με μαντηλακια προδερμ! Ενταξει δε λεω κρατησε η μυρωδια αλλα αλλιως το ειχα στο μυαλο μου !

Κ ετσι τωρα που τα:tongue: σιδερωσα κ τα τοποθετησα στα συσρταρια εχω βαλει κ απο ενα μαντηλακι προδερμ μεσα στα συρταρια ετσι για να μυριζει λιγο κ σκεφτομαι να τα ανανεωνω... !!! χιχι! Παντως καθολου ετονο δεν ειναι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες τις μανούλες και απο μένα...η μπέμπα είχε πολλά κέφια πρωί πρωί και δεν κατάφερα να κοιμηθώ λίγο ακόμη...

Πόσο πολύ χαίρομαι να βλέπω ετοιμασίες, αν και εγώ δεν έχω κάνει τίποτα ακόμη.

VIRGI πολύ καλή η ιδέα με τα μαντηλάκια στο συρτάρι αλλά πιστεύω οτι μόλις έρθει το μπεμπέ θα αποκτήσουν αυτομάτως όοοολα μωρουδίλα!!! :)


an1cJQqVM2J0000MDAwMDYxMmR8MDAwMDExMWRhfHRvIG1wb3VtcG91a2kgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΠΙΔΑ ΤΕΛΕΙΑ Η ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΟΘΗΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ, ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΗ ΣΤΑΣΗΜΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΙΑ?


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, κοριτσακια μου!!

πολυ μουντη μερα σημερα, και εγω κομηθηκα πολυ χαλια, ολο ανακατευομουν και δεν μπορουσα να βολευτω πουθενα!

Βιργινακι, ευχαριστω για την προικα, οντως ειναι ολα πολυ ωραια και η κουρτινα κρεμασμενη θα δειχνει ακομα πιο ωραια.

Κικακι μου καλημερα, ευχαριστω για την προικα να μας βαλεις φωτο οποτε μπορεσεις. Οσο για την κοιλιτσα βρε χαζουλι, μεγαλωνει μην ανυσηχεις!

αφου μεγαλωνει το μωρακι μεγαλωνεια και αυτη απλα δεν το καταλαβαινεις γιατι την βλεπεις καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμένα!

Εχω κοσμο στο σπίτι και μπήκα στα γρήγορα.

Maria ΦΟΒΕΡΗ Η ΠΡΟΙΚΑ! Με το καλο κοριτσάκι μου!Με γεια!!!!

Virgi και εγώ εδώ και μερες δεν κοιμάμαι καλα! Δεν εχω υπνο, αλλα και όταν κοιμηθώ...ξυπνάω συνεχεια. εγώ σκέφτομαι πολλα και βασανιζω το μυαλό μου!

Κικι μεγαλώνει η κοιλίτσα βρε. Απλά εσυ δενθα το καταλαβαινεις. Μην σκας!!!!

Μινα μου οπως σου ειπα, το μωρακι θα σε οδηγήσει! Δεν ξέρω γιατι επικρατει αυτη η αοψη περι 6μηνου. Τι να πω! Απο το μαιευτήριο μπορεις να το μεταφέρεις στο πορτ μπεμπε το μωρο.Ειναι καλη λύση αν ειναι κοντά! Επιπλέον τα κοροτσάκια που λες εγώ δεν τα ξέρω!

Και να σας πω την εμειρια του δικου μου θηλασμου για να δειτε οτι ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. Οπως ξέρετε ο μικρος μου εμεινε 15 μερες στο νοσοκομειο. Τις 3 πρώτες επινε ξένο, αφου δεν ημουν κοντά του για να τον θηλάσω.Με μεγάλο αγώνα κατάφερα να κατεβάσω το γάλα μου χωρις να πετρώσει..Με το θήλαστρο!..Αγωνας μεγαλος αφου αλλιως τραβαει το μωρό και αλλιως το θήλαστρο. Ετσι επι 15 μερες επινε σε μπιμπερο εκ των οποιων τις 11 αποκλειστικα δικο μου γάλα. Οταν πήγαμε στο σπίτι θεωρουσα οτι δεν θα πιασει θηλή ο μικρος. Και όμως! Με το που τον έβαλα άρχισε να ρουφάει..σαν να ήταν τόσο γνώριμο αυτο που έκανε! Τον θήλασα 9 μήνες(μετα ήταν αδύνατον αφου άρχισα δουλεια και έπρεπε να φεύγω απο τις 5:30) και το ευχαριστήθηκα!

αυτα για την ώρα φιλές μου!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια :)

Τι μουντό Σκ είναι αυτό? :( Μου χαλάει τη διάθεση, είναι και το αντράκι μου άρρωστο και δεν έχω καμία διάθεση για οτιδήποτε!

Εχθές όλη μέρα κάναμε ψώνια, s/m (φορτωθήκαμε για το Πάσχα), μια βόλτα από jumbo και μουστάκα για δώρα για τα ανίψια και χαζομαρούλες για το σπίτι.

Τώρα ψήνω ένα παστίτσιο, θα κάνω και τσουρέκι αργότερα, έτσι για να μου αλλάξει λίγο η διάθεση...

ο αιματοκρίτης μου τώρα άνέβηκε,έχω 34,σούπερ.Οι μύκητες εξαφανίστηκαν γιούπιιιιιιιιιιιι:tongue::tongue:

και το σακχαρό μου υπέροχο.......νηστική 81 και με 50 γρ γλυκόζης στη 1 ωρα 91.......;)

μετά πήγα να ψάξω για μαρτυρικά γιατι βαφτίζω την μπέμπα της κολλητής μου τον Αυγουστο και αποφάσισα να τα φτιάξω μόνη μου,όμορφα ροζ βραχιολάκια......τελικά έφυγα απο το μαγαζί με 3 νεράιδες έναν μικρό πρίγκιπα και κάμποσες ροζ χάντρες κ έναν ροζ σταυρό..........θα κάνω σκουλαρίκια για εμένα και ένα σταυρουδάκι για το λαιμό......όταν συγκεντρωθώ δλδ:rolleyes:

φόρεμα για το βαφτιστίρι δεν πρόλαβα να πάω,κατα βάθος αρνούμαι να πάω για ψώνια...

και το καλύτερο.......από χθές με έχει πιάσει αφόρητο αγχος πως θα τα καταφέρω με δυο παιδιά και μόνη μου

Οζαλινάκι, μια χαρά οι εξετάσεις σου! Έτσι και οι επόμενες ;)

Με το καλό η βάπτιση της μικρούλας σας, πάντα άξια!! Θα σου έρθει και η όρεξη για ψώνια, και μετά δεν θα προλαβαίνεις :P

Μην αγχώνεσαι για τα πιτσιρικάκια σου....όλα θα γίνουν. Εμένα όταν με πιάνουν τέτοια άγχη λέω "ούτε η πρώτη είμαι, ούτε και η τελευταία...όπως τα καταφέρνει όλος ο κόσμος, θα τα καταφέρω κι εγώ" ;)

Γυρισαμε απο τον γιατρουλι πριν λιγο ολα ειναι τελεια !

Η μπεμπα εφτασε αισιως 1.763 γραμμαριακια(μια εβδομαδα μπροστα μαλιστα) αλλα ειναι ακομα με το κεφαλι στο στομαχι μου ! Εχει χερια κ ποδια στο κεφαλι της! Γιογκα λετε να κανει ? χαχαχαχ!!!! Κ το ποπουδακι της ειναι χαμηλα κ δεξια στην κοιλιτσα μου !

Γενικα δεν φοβαμαι κατι ειναι ψηλα απο τη λεκανη ευχομαστε μονο να γυρισει μεχρι το επομενο ραντεβου !Περιτυλιξη δεν υπαρχει οποτε ολα μια χαρα !!!

Ευτυχως ο 7ος μηνας εφυγε χωρις να παρω γραμμαριο ισα ισα στη ζυγαρια του γιατρου δειχνει -1 κιλο , αλλα το προσπερνω κ μενω στασιμη στα πριν !

Με μαλωνει που δεν τρωω κρεας κ επεσε κ αλλο ο σιδηρος (εκει που ειχε ανεβει) κ δεν με αφηνει κ να νηστεψω ! Αλλα εγω κρεας δεν προκειται να φαω !!

Αυτα τα νεα μου ειναι μαγουλου η μπεμπα φαινονται απιστευτα τα μαγουλα της ! Την χαζευαμε ποση ωρα λεμε !!!! Ειχε ερθει κ η μαμα μου !!! Κ ξερετε ε? αρχισε να λεει οτι της μοιαζει η εγγονη της!!! Ακουσον ακουσον !!!! χαχχαχα!!!

Άχου μωρέ μια μπουρμπουλιθρα που κάνει και γιόγκα :P!!!!

Μια χαρά είναι η μαγουλού σου!!!....πως να μην τρελαθεί και η γιαγιά...

Γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε;;

Σημερα επιτελους κλεισαμε τα επιπλα και την προικα του μωρου!!!! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτα που διαλεξαμε. Ηδη φανταζομαι το δωματιο ετοιμο με τα επιπλακια του μικρου και τρελαινομαι!

Τωρα για την χθεσινη συναντηση με την μαια, δεν μπορω να πω οτι το πολυευχαριστηθηκα. Ελεγε κατι του στυλ μεχρι 6 μηνες ο θηλασμος, μετα δεν εχει νοημα, και " εχω δει μωρα 2 χρ. να θηλαζουν και να λενε οι μαμαδες τους οτι τις δαγκωνουν, ε τι περιμεναν και αυτες;;" και με χαλασε πολυ. Το μονο που θεωρησα χρησιμο ειναι ο τροπος με τον οποιο κρατας τον μωρο (μας το εδειξε) και θηλαζεις. Τωρα θα περιμενω και τα μαθηματα ανωδυνου απο το νοσοκομειο.

Καλορίζικα τα πραγματάκια σας Μινούλα μου. Με το καλό και το μωράκι σας!!!

Ο θηλασμός είναι ένα μεγάααααλο θέμα. Όλα θα τα ακούσεις και όλα θα τα δεις.

Εγώ σκοπεύω να κρατήσω από αυτά μόνο τα θετικά και να κάνω αυτό που νομίζω εγώ καλύτερο για το παιδί μου ;)

Γλυκιές μανούλες καλησπέρα

σήμερα είναι η χειρότερη μέρα της μέχρι τώρα ζωής μου

Να πάει να φύγει κ να μην ξαν'αρθει...δεν έχω ακόμα συνέλθει εντελώς από το μεσημέρι

Η κοιλιά μου από το μεσημέρι είναι πετρωμένη...

Η μπεμπούλα ευτυχώς κινείται, μάλλον την κατατρόμαξα κι αυτήν

Βανιλάκι, ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα. Ένα φιλάκι στην κοιλίτσα σου :)

Κοριτσακια μου αποψε εκανα τον χειροτερο υπνο της ζωης μου !!!

Αυτο ηταν το ενα !

Το δευτερο ειναι οτι πλεον υποφερω απο πονους δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω να κουνηθω στον υπνο μου πιανομαι με πονανε κ οι γοφοι μου κ οι προσαγωγοι μου απιστευτα !!! Νομιζω διαλυομαι !!!

Κ φυσικα οταν κανω το λαθος κ γυριζω απο το ενα πλευρο στο αλλο μαρτυραω γιατι νομιζω η μπεμπα εχει κατσει απο την πλευρα που κοιμαμαι κ μετα νιωθω σα να ξεριζωνονται ολα απο μεσα μου !!! Ουφ !!

Αυτά, ακριβώς όπως τα περιγράφεις τα έχω κι εγώ!!! Όταν τα είπα προχθές στη γιατρό ξέρεις τί μου είπε...?...?....

"Καλως ήρθες στον φανταστικό κόσμο του τρίτου τριμήνου" :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Υπομονή και υπομονή και υπομονή...κάποιες μέρες θα είναι έτσι κάποιες θα είναι καλύτερα. Μην ξεχνάς πως μας έχει ταράξει και η υγρασία η οποία επιδυνώνει την κατάσταση!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΠΙΔΑ ΤΕΛΕΙΑ Η ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΞΙΟΘΗΚΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ, ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΗ ΣΤΑΣΗΜΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΠΙΑ?

Καλημέρα Κικούλα :) Θα μεγάλω΄σει ξαφνικά και θα πάθεις σοκ! χεχεεχε

Μην αγχώνεσαι βρε...μεγαλώνει το μπεμπάκι...

Μαράκι, είναι απίθανη η προίκα, λέμε!!!

Είναι πολύ-πολύ-πολύ καλύτερη, απ' ότι την είχα φανταστεί εγώ τουλάχιστον, όταν μας είχες δείξει το ύφασμα! Τη ζήλεψα :oops: :oops: :oops:

Με το καλό κοριτσάκι μου η καραμελίτσα σου να τη γεμίσει :)

Σας φιλώ όλες και τις κοιλίτσες σας γλυκά γλυκά!!!

Καλό μεσημέρι


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...