Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε;;

Σημερα επιτελους κλεισαμε τα επιπλα και την προικα του μωρου!!!! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτα που διαλεξαμε, πηραμε ολολευκα επιπλα, με εναν πειρατη και ενα καραβακι σαν ζωγραφιες στην κουνια. Σε κανα μηνα θα τα εχουμε σπιτι μας ειπαν. Επισης κανονισα να ερθει ανθρωπος να μας βαψει το δωματιο, ηθελα να το κανω εγω αλλα δεν με αφηνουν αντρας και πεθερος :P. Ηδη φανταζομαι το δωματιο ετοιμο με τα επιπλακια του μικρου και τρελαινομαι!

Τωρα για την χθεσινη συναντηση με την μαια, δεν μπορω να πω οτι το πολυευχαριστηθηκα. Ελεγε κατι του στυλ μεχρι 6 μηνες ο θηλασμος, μετα δεν εχει νοημα, και " εχω δει μωρα 2 χρ. να θηλαζουν και να λενε οι μαμαδες τους οτι τις δαγκωνουν, ε τι περιμεναν και αυτες;;" και με χαλασε πολυ. Το μονο που θεωρησα χρησιμο ειναι ο τροπος με τον οποιο κρατας τον μωρο (μας το εδειξε) και θηλαζεις. Τωρα θα περιμενω και τα μαθηματα ανωδυνου απο το νοσοκομειο.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γλυκιές μανούλες καλησπέρα

σήμερα είναι η χειρότερη μέρα της μέχρι τώρα ζωής μου

Να πάει να φύγει κ να μην ξαν'αρθει...δεν έχω ακόμα συνέλθει εντελώς από το μεσημέρι

Η κοιλιά μου από το μεσημέρι είναι πετρωμένη...

Η μπεμπούλα ευτυχώς κινείται, μάλλον την κατατρόμαξα κι αυτήν


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε;;

Σημερα επιτελους κλεισαμε τα επιπλα και την προικα του μωρου!!!! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο αυτα που διαλεξαμε, πηραμε ολολευκα επιπλα, με εναν πειρατη και ενα καραβακι σαν ζωγραφιες στην κουνια. Σε κανα μηνα θα τα εχουμε σπιτι μας ειπαν. Επισης κανονισα να ερθει ανθρωπος να μας βαψει το δωματιο, ηθελα να το κανω εγω αλλα δεν με αφηνουν αντρας και πεθερος :P. Ηδη φανταζομαι το δωματιο ετοιμο με τα επιπλακια του μικρου και τρελαινομαι!

Τωρα για την χθεσινη συναντηση με την μαια, δεν μπορω να πω οτι το πολυευχαριστηθηκα. Ελεγε κατι του στυλ μεχρι 6 μηνες ο θηλασμος, μετα δεν εχει νοημα, και " εχω δει μωρα 2 χρ. να θηλαζουν και να λενε οι μαμαδες τους οτι τις δαγκωνουν, ε τι περιμεναν και αυτες;;" και με χαλασε πολυ. Το μονο που θεωρησα χρησιμο ειναι ο τροπος με τον οποιο κρατας τον μωρο (μας το εδειξε) και θηλαζεις. Τωρα θα περιμενω και τα μαθηματα ανωδυνου απο το νοσοκομειο.

Με το καλο τα επιπλάκια σας!!!! Με το καλο ΟΛΑ!!!!!!!!!!!!Οσο για το θηλασμο ναι επικρατει αυτη η απόψη 6 μηνες μονο! Εμένα η παιδιατρος μου έλεγε να σταματήσω:shock: ωσπου για να μη με πριζει της ειπα οτι σταμάτησα!!!!

Γλυκιές μανούλες καλησπέρα

σήμερα είναι η χειρότερη μέρα της μέχρι τώρα ζωής μου

Να πάει να φύγει κ να μην ξαν'αρθει...δεν έχω ακόμα συνέλθει εντελώς από το μεσημέρι

Η κοιλιά μου από το μεσημέρι είναι πετρωμένη...

Η μπεμπούλα ευτυχώς κινείται, μάλλον την κατατρόμαξα κι αυτήν

προσεχε καλη μου! Κάτσε ξάπλα!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε σε συγχωρω εγω επειδη την εχει ο αδερφος σου !!!!!!

Παντως με την πρωτη ευκαιρια θελω φωτο !!!!!

Να σου πω εχω σαλταρει τελειως ετσι ? παιρνω το καροτσι ετσι αδειο κ κοβω βολτες μεσα στο σπιτι !!! χαχχαχαχα!!!!

:tongue::tongue::tongue: χα χα χα! Πολύ καλο!!!!! Γέλασα πολύ!!!!:P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπλουμπλουδακι μου κ γω τα ρουχα της μικρης στην απλωστρα μεσα στο σπιτι τα στεγνωσα ! Ειπα να μην τα βγαλω εξω.... μηπως ειμαι υπερβολικη χωρις λογο ?

Μινουλα καλοριζικα τα επιπλακια σας ! Με το καλο να ερθουν στο σπιτι !!!

Κατερινα μου σ ευχαριστω ! Ο μπεμπης μας τι κανει ?

Βανιλακι μου ευχομαι περαστικη κ αγυριστη να ειναι αυτη η μερα που σε ταραξε !!!!

Προσπαθησε να ηρεμησεις μονο ναι ? το μπεμπακι μας εχει αναγκη απο ηρεμια !!!

Ευχομαι ηδη να εισαι λιγο καλυτερα !!

Κατερινα μου πως εισαι ? ο γιαννακης ? η μπεμπα ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ τωρα ηρθε η ιερη στιγμης της καληνυχτας !!!!

ΦΤιαξαμε κουλουρακια με τη μαμα μου κ δεν κοιμηθηκα μεσημερι ! Οποτε τωρα τα ματακια κλεινουν !!!!!

Φιλακια κ θα τα πουμε αυριο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπλουμπλουδακι μου κ γω τα ρουχα της μικρης στην απλωστρα μεσα στο σπιτι τα στεγνωσα ! Ειπα να μην τα βγαλω εξω.... μηπως ειμαι υπερβολικη χωρις λογο ?

Μινουλα καλοριζικα τα επιπλακια σας ! Με το καλο να ερθουν στο σπιτι !!!

Κατερινα μου σ ευχαριστω ! Ο μπεμπης μας τι κανει ?

Βανιλακι μου ευχομαι περαστικη κ αγυριστη να ειναι αυτη η μερα που σε ταραξε !!!!

Προσπαθησε να ηρεμησεις μονο ναι ? το μπεμπακι μας εχει αναγκη απο ηρεμια !!!

Ευχομαι ηδη να εισαι λιγο καλυτερα !!

Κατερινα μου πως εισαι ? ο γιαννακης ? η μπεμπα ???

Σευχαριστω Βιργινια!

ΚΑλο ειναι τα ρουχα να τα μαζευουμε το βραδυ, γιατι τα εντομα πανε και καθονται πανω στα ρουχα ειδικα το βραδυ και μπορει να προκληθουν πολλα. Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον.

Κατερινα, στενοχωρηθηκα γιατι το ειπε με πολυ αποδοκιμαστικο υφος, και ολες ηταν πρωτομανουλες εκει, οποτε οτι ειπε η μαια = κανονας. Ετσι μου ηρθε να τους δωσω το λινκ του παρεντς να μπουν να διαβασουν!!!

Ασχετο, μια ερωτηση: Το μπεμπε πως θα το γυρισετε απο το μαιευτηριο; Μεσα σε καθισμα αυτοκινητου ή στην καλαθουνα;

Και κατι αλλο (ενα ενα τα θυμαμαι) Τα καροτσακια cosatto τα ξερετε;


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

μινουλα μου, καλοριζικα τα επιπλακια σας!!! με το καλο!

βαλε καμια φωτο!!!

ειδες τελικα που η καθε μαια λεει τα δικα της? μαλλον πρεπει να ακουσουμε μονο τα μωρακια μας και τον ευατο μας.

τα μωρακια καλυτερα να τα βγαλουμε με το καθισματακι αυτοκινητου εκτος και να ειναι μεγαλη η διαδρομη και πρεπει να βαλουμε πορτ-μπεμπε αλλα να δενει παντα με την ζωνη.

bloublou μου, θα βαλω τωρα φωτο απο την κουρτινα, φαντασου την ιδια με μικρες ροζ πεταλουδιτσες το αλλο σχεδιο που μαλλον σου ταιριαζει!

Vanilla εισαι καλυτερα τωρα, αντε μην την τρομαζεις την μπεμπιτσα σου!

περαστικα κουκλα μου..

Βαζω στο μαρσιπο εναν αρκουδο κ κανω προβες !!! χαχαχαχ!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

καλα εισαι απιθανη, ξεκαρδιστικα!!! γεια σου ρε Βιργινια θεα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μινουλα μου, καλοριζικα τα επιπλακια σας!!! με το καλο!

βαλε καμια φωτο!!!

ειδες τελικα που η καθε μαια λεει τα δικα της? μαλλον πρεπει να ακουσουμε μονο τα μωρακια μας και τον ευατο μας.

τα μωρακια καλυτερα να τα βγαλουμε με το καθισματακι αυτοκινητου εκτος και να ειναι μεγαλη η διαδρομη και πρεπει να βαλουμε πορτ-μπεμπε αλλα να δενει παντα με την ζωνη.

bloublou μου, θα βαλω τωρα φωτο απο την κουρτινα, φαντασου την ιδια με μικρες ροζ πεταλουδιτσες το αλλο σχεδιο που μαλλον σου ταιριαζει!

Vanilla εισαι καλυτερα τωρα, αντε μην την τρομαζεις την μπεμπιτσα σου!

περαστικα κουκλα μου..

[/b]

καλα εισαι απιθανη, ξεκαρδιστικα!!! γεια σου ρε Βιργινια θεα!!!!

Μαρια θα βαλω φωτο σε κανα μηνα, οταν θα μου ερθουν. Σημερα ολη μερα φανταζομαι τα επιπλακια στο δωματιο και το μωρο ναναι εκει.... δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου!

Και γω καθισματακι αυτοκινητου θα χρησιμοποιησω.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

120640x480.jpg

η μεγαλη απλωστρα που φαινεται ειναι η παπλωματοθηκη και στο κατω μερος εχω βαλει μια πετσετουλα..

122640x480.jpg

124640x480.jpg

εδω εβαλα την κουβερτουλα την πικε

125640x480.jpg

αυτη ειναι η κουρτινα

τωρα μενει να σας τα δειξω και με τα επιπλα και το δωματιο βαμμενο.

σας αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου, τελεια!!!!!!!!!!! Με το καλο να τα χαρει η νυφουλα μου!!!!!!

Μινουλα, με γεια τα επιπλα, με το καλο κι εσεις!!!!!

Βανιλα μου, περαστικα, ελπιζω να εισαι καλυτερα τωρα.

Βιργινακι, δεν παιζεσαι!!:tongue::tongue:

Κι εγω τα ρουχα τα εχω απλωσει μεσα, αν αυριο εχει ηλιο θα τα βγαλω τα επομενα. Τα επλυνα με προδερμ, ωραια μυριζει, αλλα περιμενα να ειναι πιο εντονη η μωρουδιστικη μυρωδια..:rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινακι μου ευχαριστω!

περιμενω με αγωνια να τα πλυνω και να τα βαλω και εγω στην θεση τους!

καλυτερα που τα εβαλες μεσα, να τα προφυλαξεις απο την υγρασια αλλα αυριο καλυτερα να τα βγαλεις εξω αν εχει ηλιο.

και εγω πηρα προδερμ, ωραια μου φανηκε οτι μυριζει στο μπουκαλι, δεν το δοκιμασα ακομα στα ρουχα.

Παντως εχω ακουσει οτι και το αρκαδι ειναι καλο, θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

120640x480.jpg

η μεγαλη απλωστρα που φαινεται ειναι η παπλωματοθηκη και στο κατω μερος εχω βαλει μια πετσετουλα..

122640x480.jpg

124640x480.jpg

εδω εβαλα την κουβερτουλα την πικε

125640x480.jpg

αυτη ειναι η κουρτινα

τωρα μενει να σας τα δειξω και με τα επιπλα και το δωματιο βαμμενο.

σας αρεσει?

Ειναι παρα πολυ ομορφη!!!!!

Με το καλο να τη χαρει η μπεμπα σου και οι γονεις της!!!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...