Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

ε, αγαπη μου βαραινεις με τον καιρο γι'αυτο νιωθεις ετσι..

κοιτα να ξεκουραζεσαι οσο περισσοτερο μπορεις...

Η νυφη σου ειναι μια χαρα, απλωνεται!!!

Συγνωμη Κατερινακι, πρεπει να σε αφησω, τον χρειαζεται ο αντρουλης.

θα τα πουμε το πρωι, καληνυχτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσακια μου !

Που ειστε καλε ? χαλασε ο καιρος οντως !!!

Γυρισαμε απο τον γιατρουλι πριν λιγο ολα ειναι τελεια !

Η μπεμπα εφτασε αισιως 1.763 γραμμαριακια(μια εβδομαδα μπροστα μαλιστα) αλλα ειναι ακομα με το κεφαλι στο στομαχι μου ! Εχει χερια κ ποδια στο κεφαλι της! Γιογκα λετε να κανει ? χαχαχαχ!!!! Κ το ποπουδακι της ειναι χαμηλα κ δεξια στην κοιλιτσα μου !

Γενικα δεν φοβαμαι κατι ειναι ψηλα απο τη λεκανη ευχομαστε μονο να γυρισει μεχρι το επομενο ραντεβου !Περιτυλιξη δεν υπαρχει οποτε ολα μια χαρα !!!

Ευτυχως ο 7ος μηνας εφυγε χωρις να παρω γραμμαριο ισα ισα στη ζυγαρια του γιατρου δειχνει -1 κιλο , αλλα το προσπερνω κ μενω στασιμη στα πριν !

Με μαλωνει που δεν τρωω κρεας κ επεσε κ αλλο ο σιδηρος (εκει που ειχε ανεβει) κ δεν με αφηνει κ να νηστεψω ! Αλλα εγω κρεας δεν προκειται να φαω !!

Αυτα τα νεα μου ειναι μαγουλου η μπεμπα φαινονται απιστευτα τα μαγουλα της ! Την χαζευαμε ποση ωρα λεμε !!!! Ειχε ερθει κ η μαμα μου !!! Κ ξερετε ε? αρχισε να λεει οτι της μοιαζει η εγγονη της!!! Ακουσον ακουσον !!!! χαχχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

που εισαστε κοριτσια!

Βιργινακι, τι ωραια τα νεα σας.. μια χαρα η μπουμπου, ετοιμαζει μαγουλακια για ρουφηγμα!!!!!!!!!!

η μαμα τρελαθηκε ε?

Κατερινακι, ολα καλα?

εμεις βγηκαμε τελικα, δεν εβρεξε, πηγαμε για καφεδακι και μερικα ψωνια για το σπιτι και πηρα και τσοχα να κανω μια κατασκευη σε ενα στεφανακι για τον δωματιο της κουκλας μου, θα σας το δειξω μολις το τελειωσω!!

κατα τα αλλα, να σας πω οτι ψιλοκουραστηκα με το περπατημα..

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου μονο τρελλαθηκε?

εδω λεει οτι της μοιαζει κιολας ! χαχαχα!!

Εκανες βολτιτσα κ ψωνακια ? μπραβο καλη μου !

Αντε κ μας χρωστας πολλες φωτο οχι μονο μια !!!

Την προικα δεν θα μας την δειξεις ????

Link to comment
Share on other sites

ασε με ρε Βιργινια, το βλαμενο ο αδελφος μου, μου εχει παρει την μηχανη και δεν μπορω να βαλω φωτο.

εχετε δικιο σας χρωσταω πολλες, θα κοιταξω το απογευμα μηπως βγαινουν με το κινητο και θα σας βαλω καμια..

Link to comment
Share on other sites

Αντε σε συγχωρω εγω επειδη την εχει ο αδερφος σου !!!!!!

Παντως με την πρωτη ευκαιρια θελω φωτο !!!!!

Να σου πω εχω σαλταρει τελειως ετσι ? παιρνω το καροτσι ετσι αδειο κ κοβω βολτες μεσα στο σπιτι !!! χαχχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε σε συγχωρω εγω επειδη την εχει ο αδερφος σου !!!!!!

Παντως με την πρωτη ευκαιρια θελω φωτο !!!!!

Να σου πω εχω σαλταρει τελειως ετσι ? παιρνω το καροτσι ετσι αδειο κ κοβω βολτες μεσα στο σπιτι !!! χαχχαχαχα!!!!

θα σας βαλω αγαπη μου..

καλα αυτο με το καροτσι το εκανα και εγω πριν το μαζεψουμε.. και μην σου πω και το αλλο που εκανα, εβαλα πανω στο στρωμα της κουνιας ενα φορεματακι για να δω ποσο χωρο θα πιανει η μπεμπα..:shock::shock:το εχω χασει ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ε! τι να σου πω λιγο επιανε αλλα και το στρωματακι ειναι μια γλυκα... μικρουλι!!!!!

αφου μου ειπε ο αντρουλης να το παμε και αυτο στην αποθηκη αλλα του ειπα αστο λιγο ακομα..

Βιργινακι φαντασου να βγουνε τι εχουμε να παθουμε... θα το χασουμε τελειως!

Λοιπον κουκλα σε αφηνω, με φωναζει ο αντρουλης να ξαπλωσουμε..

τα λεμε το απογευμα, φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Βιργινακι μου, μπραβο, μια χαρα η ζουζουνα σας!!!!!;);)

Μαρακι μου, καλα ειμαι, εχω αρχισει να πλενω τα ρουχαλακια του μπεμπη και στησαμε και την αλλαξιερα σημερα!!!!!!:D Φιλακια στην μπουμπουκα μας!!!

Φιλια πολλα σε ολες σας και στα μωρακια σας!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι έχετε να πάθετε όταν βγούνε, θα τρελαθείτε, λέμε.

Έβαλα ένα πλυντήριο με μωρουδιακά, αλλά την πάτησια γιατί βρέχει, γ@μ@το.

Τα έβαλα στην απλώστρα μέσα.

Κατερινάκι την ίδια σκέψη κάναμε.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...