Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βιργινια οι ορμονες χορευουν ε;; Σε καταλαβαινω απολυτα, κοιτα, ο αντρας σου σε νοιαζεται και στο δειχνει, ειναι πολυ ομορφο αυτο (ακου και μενα..) Ισως να μην επρεπε να τσακωθειτε, αλλα συμβαινουν αυτα. Θα ηρεμησετε και ολα καλα! Ειμαι σιγουρη!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια μου....

είμαστε όλες μια χαρούμενη ατμόσφαιρα.....:tongue::tongue:

πήγα πήρα τις εξετάσεις μου και ολα οκ.ο αιματοκρίτης μου τώρα άνέβηκε,έχω 34,σούπερ.Οι μύκητες εξαφανίστηκαν γιούπιιιιιιιιιιιι:tongue::tongue:

και το σακχαρό μου υπέροχο.......νηστική 81 και με 50 γρ γλυκόζης στη 1 ωρα 91.......;)

μετά πήγα να ψάξω για μαρτυρικά γιατι βαφτίζω την μπέμπα της κολλητής μου τον Αυγουστο και αποφάσισα να τα φτιάξω μόνη μου,όμορφα ροζ βραχιολάκια......τελικά έφυγα απο το μαγαζί με 3 νεράιδες έναν μικρό πρίγκιπα και κάμποσες ροζ χάντρες κ έναν ροζ σταυρό..........θα κάνω σκουλαρίκια για εμένα και ένα σταυρουδάκι για το λαιμό......όταν συγκεντρωθώ δλδ:rolleyes:

φόρεμα για το βαφτιστίρι δεν πρόλαβα να πάω,κατα βάθος αρνούμαι να πάω για ψώνια........

και το καλύτερο.......από χθές με έχει πιάσει αφόρητο αγχος πως θα τα καταφέρω με δυο παιδιά και μόνη μου:(.Ο άντρας μου λείπει στην δουλειά πάρα πολλές ώρες και είμαι εντελώς μόνη μου και ο μικρός έχει κολλήσει επάνω μου σαν στρείδι.......αχχχχχχχχχχχχ.......

επίσης έκλεισα ραντεβού να αρχίσω τα μαθήματα ανώδυνου.ότι ενδιαφέρων θα σας το μεταφέρω....

Βιργινία μην στενοχωριέσαι αυτά είναι πταίσματα.......ο αντρούλης χάνει την αποκλειστικότητα και κάπως τρομάζει..άσε που όσο κ να το θέλει δεν μπορεί με τίποτα να καταλάβει πως νιώθεις εσύ.οπότε μην μου στενοχωριέσαι και κλαίς......

Και το Πασχα θα δουλευω γιατί πολύ απλά δεν μπορώ να πάω στους γονείς μου και με την "ΜΗΤΈΡΑ" έχω διακόψει διπωματικές σχέσεις και έτσι για να μην στενοχωρήσω τον άντρα μου εγω θα είμαι στα επείγοντανα δουλευω και εκείνος στην μαμά μέχρι τις 3 που τελειώνω...........αυτά για να μην νομίζετε οτι τα δύσκολα αυτές τις μέρες δεν είναι για όλες........

φιλάκια κουκλαρες μου:P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου,

τι κανετε?

Εμεις βγηκαμε να κανουμε τα ψωνια για το βαπτιστηρι μας, πηρα και για μενα λαμπαδιτσα, μια με μια νεραιδουλα επανω την διαλεξε ο αντρουλης!:tongue:

πηρα και επιθεματα στηθους για εχω κανα δυο μερες πολλες σταγονιτσες.

Μαράκι, αν δεν έχεις ρομπάκια νομίζω πως ένα είναι αρκετό, για το νοσοκομείο τουλάχιστον. Ίσα για όταν θα βγαίνεις πιο έξω, μην κάνεις "εμφανίσεις" με τη πυζάμα :P

ναι θα παρω και κανα ρομπακι, γιατι πρεπει να ειμαστε κυριες στις εμφανισεις μας:P:p!!

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!!

Σας διαβασα ολες, μπραβο στα μπεμπακια σας που μεγαλωνουν, ολοκληρα παιδακια γινανε!!! Εγω εχω ραντεβου (ή μαλλον θα κλεισω) για μετα το πασχα στο γιατρο να δω τον μπεμπη μου!

Μιλουσα τωρα με την αδερφη μου, η οποια ειναι και αυτη εγκυος 2 βδομαδες πιο μικρη απο μενα. Λεγαμε για την εγκυμοσυνη μας, ολα καλα. Μετα περασαμε και στον θηλασμο και κει στενοχωρηθηκα πολυ. Γενικα δεν παρεμβαινω, γιατι μπορει να μη θελει να θηλασει καποια κοπελα και να νευριασει με τα λεγομενα μου. Η αδερφη μου ομως ειναι εντελως παραπληροφορημενη. Μου ελεγε να παρει μπιμπερο για να δινει στο μωρο τσαι ή χαμομηλι για κολικους ή για οταν διψαει. Της ειπα οτι αν θελει να θηλασει αποκλειστικα δεν επιτρεπονται αυτα, αλλα μαλλον δεν ηθελε να με ακουσει. Ειναι και λιγο αγυριστο κεφαλι:rolleyes:, οποτε δεν μπορουσα να της πω κ τιποτα αλλο. Παντως της ειπα, αν θελει να μαθει να με ρωτησει γιατι πραγματικα εχω διαβασει παρα πολλα γιαυτο το θεμα.

γεια σου Μινουλα, καιρο εχουμε να σε δουμε, ολα καλα με το μωρακι σου ε;

καλα κανεις και δεν πιεζεις την αδελφουλα σου, η καθεμια κανει ο,τι νομιζει καλυτερο γαι εκεινη και το μωρο της.

Το βιβλιο της πατσουρου ελεγα να το παρω και εγω αλλα δεν εχω ρωτησει αν υπαρχει πουθενα εδω, θα ψαξω παντως!

μεγια και τα ψωνακια σου!! Αντε εχουμε αρχισει να μαζευουμε βαλιτσουλες σιγα-σιγα!

Οζαλινακι μου, μια χαρα οι εξετασουλες σου..

με το καλο να γινεις και νονα, παντα αξια!

οσο για την "μητερα" μου αρεσε η τοποθετηση και η λυση που εδωσες..

κουραστικη για σενα αλλα αν σε κανει να νιωθεις καλα τοτε..

Βιργινακι μου, τι ειναι αυτα που διαβαζω, νευρακια- τσαταλακια;;;

ετσι μου κανει και ο δικος μου αλλα δεν κανω δουλειες μπροστα του, κανω οτι μπορω οταν λειπει.. απλα ανυσηχουν και εκεινοι να το ξερεις..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και στις μεσημεριανές - απογευματινές μανούλες. Συγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσε δουλειά. Την Τρίτη σταματάω κι εγώ.

Καλά είμαι Μαράκι, λίγο αγχωμένη με το θέμα του εντέρου, αλλά μίλησα με έναν παιδοχειρουργό και μου είπε ότι μπορεί και να μην είναι τίποτα. Σίγουρα θα χρειαστεί όταν γεννηθεί να σιτιστεί και να δούμε πώς θα αντιδράσει. Πάντως καταλαβαίνω ότι διορθώνεται. Αμήν Παναγία μου.

Κατερινάκι, έφυγα γρήγορα από το μαγαζί γιατί απογοητεύτηκα από τις κούνιες. Πάντως το μάτι μου πήρε κυρίως ρουχαλάκια.

Βιργινάκι μην στενοχωριέσαι, είναι και οι δικές σου ορμόνες είναι και το δικό του άγχος. Ο δικός μου πάλι μου λέει κάτι παράλογα, να μην αφήνω την κοιλιά μου ακάλυπτη όταν κάποιες φορές την χαιδεύω, γιατί θα κρυώσει ο μπέμπης :shock:!!

Κι εγώ ψάχνω το βιβλίο της Πατσούρου αλλά παντού μου λένε ότι είναι εξαντλημένο. Θα ξεκινήσω κάποιες συναντήσεις με τη μαία του γιατρού μου για ανώδυνο και θηλασμό και ό,τι μάθω θα σας ενημερώνω επίσης;)


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και στις μεσημεριανές - απογευματινές μανούλες. Συγνώμη που χάθηκα αλλά έπεσε δουλειά. Την Τρίτη σταματάω κι εγώ.

Καλά είμαι Μαράκι, λίγο αγχωμένη με το θέμα του εντέρου, αλλά μίλησα με έναν παιδοχειρουργό και μου είπε ότι μπορεί και να μην είναι τίποτα. Σίγουρα θα χρειαστεί όταν γεννηθεί να σιτιστεί και να δούμε πώς θα αντιδράσει. Πάντως καταλαβαίνω ότι διορθώνεται. Αμήν Παναγία μου.

Κατερινάκι, έφυγα γρήγορα από το μαγαζί γιατί απογοητεύτηκα από τις κούνιες. Πάντως το μάτι μου πήρε κυρίως ρουχαλάκια.

Βιργινάκι μην στενοχωριέσαι, είναι και οι δικές σου ορμόνες είναι και το δικό του άγχος. Ο δικός μου πάλι μου λέει κάτι παράλογα, να μην αφήνω την κοιλιά μου ακάλυπτη όταν κάποιες φορές την χαιδεύω, γιατί θα κρυώσει ο μπέμπης :shock:!!

Κι εγώ ψάχνω το βιβλίο της Πατσούρου αλλά παντού μου λένε ότι είναι εξαντλημένο. Θα ξεκινήσω κάποιες συναντήσεις με τη μαία του γιατρού μου για ανώδυνο και θηλασμό και ό,τι μάθω θα σας ενημερώνω επίσης;)

Λιζα εγω σημερα εχω ενημερωση για τον θηλασμο στα πρεναταλ. Θα μας ενημερωσει μαια, φιλικη προς τον θηλασμο. Αν μαθω κατι που δεν το ξερετε ηδη θα το γραψω εδω.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια συγγνωμη για την ενοχληση!Παιρνω το θαρρος να ρωτησω αν εχει περισσεψει σε καποια κοπελα και ΔΕΝ τα χρειαζεται καποια φαρμακα που μου λειπουν για την τριτη προσπαθεια εξωσωματικης που αρχιζω τελη Μαιου..χρειαζομαι μεταξυ αλλων 2 κουτια ARVECAP 0.1 ΚΑΙ 3 κουτια ΜENOPUR 75IU.εαν εχουν περισσεψει σεκαποια κοπελα και δεν τα χρειαζεται πια ας μπει στον κοπο να μου στειλει ενα προσωπικο μηνυματακι.

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και με συγχωρειτε για την παρεμβαση

Link to comment
Share on other sites

Λιζα εγω σημερα εχω ενημερωση για τον θηλασμο στα πρεναταλ. Θα μας ενημερωσει μαια, φιλικη προς τον θηλασμο. Αν μαθω κατι που δεν το ξερετε ηδη θα το γραψω εδω.

Πολύ ωραίες αυτές οι συναντήσεις! Θέλω κι εγώ!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες αυτές οι συναντήσεις! Θέλω κι εγώ!!

Αν εχεις πρεναταλ κοντα σου (δεν ξερω ποια αλλα μαγαζια κανουν τετοιες συναντησεις) μπορεις να το κανονισεις. Εγω πχ θα προλαβω τουλαχιστον μια συναντηση ακομη, ισως και του Ιουνιου. Εχω κανονισει και μαθηματα ανωδυνου με το νοσοκομειο που θα γεννησω.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μωρε θα τα ξαναβρουμε αυτο ειναι σιγουρο αλλα ενταξει δεν με καταλαβαινει μου φαινεται !!!

Ενταξει περασαμε ασχημες καταστασεις στην εγκυμοσυνη κ φοβαται..... τον καταλαβαινω απολυτα..... ειναι ομως υπερπροστατευτικος σε σημειο να θελω να ουρλιαξω !!!!! Αθελα του με κανει να νιωθω χαλια.... μη αυτο μη εκεινο μη το αλλο ! Δεν γινεται !!! Καθε φορα του εξηγω κ μετα μου ζηταει συγνωμη αλλα για ποσο ??? οεο ???

τελος παντων ! Φταιω κ γω σε καποια θεματα αλλα... δεν μπορω να ελεγξω που πρεπει να σταματησω........ ομως αυτο δεν με κανει ανευθυνη προς τη μπεμπα μου που με τοσο κοπο ηρθε.....

Ουφ ! Αρκετα σας ζαλισα !!!!!!!

Να πω στην Candy μας αρχικα οτι δυστυχως δεν εχω κατι απο φαρμακα υπολοιπο....κ καλη επιτυχια στην επομενη προσπαθεια της !!!!!!!! Ολα να πανε καλα !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικός μου πάλι μου λέει κάτι παράλογα, να μην αφήνω την κοιλιά μου ακάλυπτη όταν κάποιες φορές την χαιδεύω, γιατί θα κρυώσει ο μπέμπης :shock:!!

Καλε μου το λεει και ο δικος μου αυτο!!!!!!!:cool::cool:

τελικα ειναι ολοι ιδιοι:D:D

Αν μαθω κατι που δεν το ξερετε ηδη θα το γραψω εδω.

Μινακι περιμενουμε να μας μεταφερεις τις γνωσεις της μαιας!

candy candy, καλη επιτυχια κοπελα μου, ρωτα καλυτερα και τις κοπελες της εξωσωματικης..

Link to comment
Share on other sites

καλα ειμαι κουκλα,

χαλαρωνω στον καναπε και εγω,

ειχαμε βγει με τον αντρουλη, πηγα και πηρα μια κρεμουλα για τις θηλες, με πονανε λιγακι και βγαζουν και γαλα.

Καλα δεν ανυσηχω, απλα ηθελα κατι να τις ανακουφισω.

ανοιξε ΖΑΡΑ στην πολη και λεω να παω να δω κανα ρουχαλακι για την μπεμπα, εχω δει φοβερα πραγματακια στο σαιτ, θα σας ενημερωσω...

Εσυ καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...