Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημέρα κατερινάκι και μαράκι!

Με γεια τα ψώνια, να τα χαρείτε και οι δύο. Έχω πάει στο outlet, όταν ψάχναμε για κούνια. Από κούνιες είχε ελάχιστες, αλλά απ' ό,τι είδα ρουχαλάκια είχε αρκετά. Είναι αρκετά μεγάλο κατάστημα. Αν σε βολεύει πήγαινε μια βόλτα.

Μου έχουν πει πάντως ότι πολύ καλή ποιότητα και χαμηλές τιμές ειδικά σε κορμάκια-φορμάκια έχουν τα Marks and Spencer.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Νυχτικακια και ρομπιτσες εχω και με βολευουν οποτε θα παρω αυτα μαζι μου. Πηρα χτες και δυο μπλουζακια θηλασμου που λεω να τα φοραω με φορμα απο κατω στο μαιευτηριο.

Καλα ειμαι, η κατασταση οπως την ξερεις.. Εχω πολλη αγωνια για τη γεννα, οσο πλησιαζει αγχωνομαι και στεναχωριεμαι που μαλλον η μαμα μου δε θα μπορει να ειναι εκει.

εγω δεν εχω ρομπακια, δεν τα πολυχρησιμοποιω, αλλα μαλλον θα παρω, βαμβακερα φυσικα!

καταλαβαινω την κατασταση, αλλα μη το σκεφτεσαι, εκει θα ειναι η μανουλα σου.. και αν δεν ειναι θα ειναι ο αντρουλης σου και φυσικα εσυ θα εχεις ματια μονο για τον μπεμπη!!!!!!!!

LisaH, ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια :)

Τι κάνετε? Εγώ τώρα γύρισα παό έξω...είχα βγει για κάτι δουλειές και κουράστηκα...περπάτησα κάμποσο.

Κατερινάκι, με γεια τα ρουχαλάκια σας :)...εγώ από τον επόμενο μήνα λέω να αρχίσω να ψωνίζω...

Αγγελικούλα, υπομονή, 2 μέρες είναι...θα περάσουν. Του χρόνου κανονήστε να είστε με τους δικούς σας. Η΄και γιατί οχι, όλοι μαζί...που θα έχετε και το νέο μέλος της οικογενείας ;)

bloublou, άντε κοντεύεις κι εσύ!!! Όσο για τα κιλά σου...τι να πω...καλύτερα να μην τα αναφέρεις καθόλου...προκαλείς :P

Κική, υπομονή όπως όλες μας...θα περάσει ο καιρός, που θα πάει...

Μαράκι, αν δεν έχεις ρομπάκια νομίζω πως ένα είναι αρκετό, για το νοσοκομείο τουλάχιστον. Ίσα για όταν θα βγαίνεις πιο έξω, μην κάνεις "εμφανίσεις" με τη πυζάμα :P


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, Μαρακι μου. :D

Γεια σου, Λιζακι!! Εκει στο outlet εχει ολα τα προιοντα που εχουν τα κανονικα mothercare απλα πιο λιγα, η εχει συγκεκριμενα πραγματα, θυμασαι;

Κατερίνα, έχουν πράγματα από περασμένες καμπάνιες, όλων των εποχών και σπασμένα νούμερα, όπως όλα τα outlets. Θέλει ψάξιμο...


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aobatsan, καλημερα, τι κανεις; Ευχαριστω πολυ, θα το ψαξω.

Παρακαλώ :)

Καλά είμαι...εδώ κάθομαι και παίζω με την κοιλίτσα μου! Με κλωτσάει, τη σκουντάω, με ξανακλωτσάει, τη χαιδεύω, της μιλάω...έχω χαζέψει κοινώς :P

Εσύ? δουλίτσα?


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι καλά! τελευταία μέρα...φαντάζομαι τη χαρά σου!!!

Κι εμένα με τις μέρες της είναι...αλλά χθες και σήμερα είναι από εκείνες τις μέρες που με λιγώνει ρε γμτ...κλείνω τα μάτια και νομίζω πως την έχω στα χέρια μου...για τέτοια ανταπόκριση μιλάμε...τι να πω, μπορεί και να το φαντάζομαι!

Τρελαμένη μάνα :P


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχα!! Κι εγω τα ιδια. Χτες το βραδυ ετσι οπως ημουν ξαπλωμενη και κουνιοταν ο μπεμπης, περασε το πατουσακι του κατα μηκος της κοιλιας μου και ηταν σαν να μπορουσα να το πιασω!! Ανυπομονω!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!!

Σας διαβασα ολες, μπραβο στα μπεμπακια σας που μεγαλωνουν, ολοκληρα παιδακια γινανε!!! Εγω εχω ραντεβου (ή μαλλον θα κλεισω) για μετα το πασχα στο γιατρο να δω τον μπεμπη μου!

Μιλουσα τωρα με την αδερφη μου, η οποια ειναι και αυτη εγκυος 2 βδομαδες πιο μικρη απο μενα. Λεγαμε για την εγκυμοσυνη μας, ολα καλα. Μετα περασαμε και στον θηλασμο και κει στενοχωρηθηκα πολυ. Γενικα δεν παρεμβαινω, γιατι μπορει να μη θελει να θηλασει καποια κοπελα και να νευριασει με τα λεγομενα μου. Η αδερφη μου ομως ειναι εντελως παραπληροφορημενη. Μου ελεγε να παρει μπιμπερο για να δινει στο μωρο τσαι ή χαμομηλι για κολικους ή για οταν διψαει. Της ειπα οτι αν θελει να θηλασει αποκλειστικα δεν επιτρεπονται αυτα, αλλα μαλλον δεν ηθελε να με ακουσει. Ειναι και λιγο αγυριστο κεφαλι:rolleyes:, οποτε δεν μπορουσα να της πω κ τιποτα αλλο. Παντως της ειπα, αν θελει να μαθει να με ρωτησει γιατι πραγματικα εχω διαβασει παρα πολλα γιαυτο το θεμα.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια!!!

Σας διαβασα ολες, μπραβο στα μπεμπακια σας που μεγαλωνουν, ολοκληρα παιδακια γινανε!!! Εγω εχω ραντεβου (ή μαλλον θα κλεισω) για μετα το πασχα στο γιατρο να δω τον μπεμπη μου!

Μιλουσα τωρα με την αδερφη μου, η οποια ειναι και αυτη εγκυος 2 βδομαδες πιο μικρη απο μενα. Λεγαμε για την εγκυμοσυνη μας, ολα καλα. Μετα περασαμε και στον θηλασμο και κει στενοχωρηθηκα πολυ. Γενικα δεν παρεμβαινω, γιατι μπορει να μη θελει να θηλασει καποια κοπελα και να νευριασει με τα λεγομενα μου. Η αδερφη μου ομως ειναι εντελως παραπληροφορημενη. Μου ελεγε να παρει μπιμπερο για να δινει στο μωρο τσαι ή χαμομηλι για κολικους ή για οταν διψαει. Της ειπα οτι αν θελει να θηλασει αποκλειστικα δεν επιτρεπονται αυτα, αλλα μαλλον δεν ηθελε να με ακουσει. Ειναι και λιγο αγυριστο κεφαλι:rolleyes:, οποτε δεν μπορουσα να της πω κ τιποτα αλλο. Παντως της ειπα, αν θελει να μαθει να με ρωτησει γιατι πραγματικα εχω διαβασει παρα πολλα γιαυτο το θεμα.

Καλημέρα Μινούλα! :)

Θα έχετε 2 μπεμπάκια στην οικογένεια και σχεδόν ταυτόχρονα!!!! Τι καλά!!!

Όσο για την αδερφή σου και το θέμα του θηλασμού, έχω καταλήξει στο ότι υπάρχουν κάποια άνθρωποι που δεν μπορείς να τους δώσεις να καταλάβουν το τι εστί θηλασμός, αν έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους, δυστυχώς.

Εγώ θα αγόραζα το βιβλίο της Πατσουρου να της έκανα δώρο και σιγά σιγά, κουβέντα στην κουβέντα θα προσπαθούσα να τη μυήσω. Μην της πεις μην πάρεις αυτό ή δεν θα χρειαστείς εκείνο γιατί θα "στραβώσει". Κάθε μανούλα φαντάζεται τα δικά της για το μωρό της και δεν είναι όμορφο να την αποκαρδιώνεις.

Εύχομαι μέχρι τέλους να αλλάξει γνώμη :)

Εγω πάντως είμαι αποφασισμένη να μην πάρω ούτε μπιπερό! Όταν το έχεις εύκαιρο είναι δελεαστική η ευκολία του...θα επιμείνω με το στήθος μέχρι να τα καταφέρουμε ;)


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μινούλα! :)

Θα έχετε 2 μπεμπάκια στην οικογένεια και σχεδόν ταυτόχρονα!!!! Τι καλά!!!

Όσο για την αδερφή σου και το θέμα του θηλασμού, έχω καταλήξει στο ότι υπάρχουν κάποια άνθρωποι που δεν μπορείς να τους δώσεις να καταλάβουν το τι εστί θηλασμός, αν έχουν κάτι άλλο στο μυαλό τους, δυστυχώς.

Εγώ θα αγόραζα το βιβλίο της Πατσουρου να της έκανα δώρο και σιγά σιγά, κουβέντα στην κουβέντα θα προσπαθούσα να τη μυήσω. Μην της πεις μην πάρεις αυτό ή δεν θα χρειαστείς εκείνο γιατί θα "στραβώσει". Κάθε μανούλα φαντάζεται τα δικά της για το μωρό της και δεν είναι όμορφο να την αποκαρδιώνεις.

Εύχομαι μέχρι τέλους να αλλάξει γνώμη :)

Εγω πάντως είμαι αποφασισμένη να μην πάρω ούτε μπιπερό! Όταν το έχεις εύκαιρο είναι δελεαστική η ευκολία του...θα επιμείνω με το στήθος μέχρι να τα καταφέρουμε ;)

Και γω αυτη την αποψη εχω. Δεν θελω να της πω τι να κανει και τι οχι γιατι θα τη νευριασω και δεν ειναι αυτος ο σκοπος μου. Οποτε της ειπα αν θες βοηθεια για κατι εγω ειμαι εδω, εχω διαβασει αρκετα. Βεβαια σκοπευω να παω και σε συμβουλο θηλασμου, μιας και απο το περιβαλλον μου δεν εχει θηλασει καμια γυναικα πανω απο μηνα.

Το βιβλιο της Πατσουρου το ψαχνω και γω για μενα και ακομη δεν το εχω βρει, ειναι εξαντλημενο!

Ειπα και γω σιγα σιγα να φτιαχνω τη βαλιτσα μαιευτηριου, γιατι ηδη εχω βαρυνει και δυσκολευομαι να κανω δουλειες. Πηρα 2 σουτιεν θηλασμου, επιθεματα, εσωρουχα μιας χρησης, και πιτζαμουλες. Εχω παρει του μωρου φορμακια, πανες, ακομη δεν εχω τελειωσει, σιγα σιγα.

Παντως και γω για τα μπιμπερο αυτα πιστευω. Αν τα εχω μεσα στο σπιτι μου θαναι ευκολια. Θα δουμε πως θα πανε τα πραγματα!!

Το σαβατο (επιτελους) θα παμε για να παραγγειλουμε την κουνια!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου !

Σας διαβασα στα γρηγορα γιατι παλι με εχουν πιασει τα ψυχολογικα μου κ δεν ειμαι καλα ! Μαλωσα κ με τον αντρα μου επειδη σηκωθηκα το πρωι να κανω δουλειες ε ημουν κ χαλια...αυτο ηταν ! Περασε η ωρα με κλαμματα κ τσακωμους !!!

Μου ειπε κ τοσα πραγματα που με πληγωσαν !

Οτι κανω δουλειες κ σκεφτομαι μην με κατηγορησουν αν ερθει κανεις κ ειναι αμαζευτο το σπιτι κ οτι δεν ενδιαφερομαι αν παθει κατι το παιδι οτι δεν κανω τιποτα να το προστατευσω κ οτι αν γινει κατι κακο μονο εγω θα φταιω κ χιλια δυο...... με εκανε κομματια......... εφυγε για δουλεια κ ειμαι να σκασω !!!! Τελος παντων, εβαλα να σιδερωσω τα ρουχαλακια της μπεμπας κ ακομα κ αυτο τον πειραξε ! Δεν σκεφτηκε οτι μου αρεσει κ με κανει να νιωθω καλα !!!!

Κατι εχουν παθει οι ορμονες μου ....δεν ειμαι καθολου καλα λεμε !!!

τελος παντων !

Προχωραμε παρακατω !!!

Λιγα θυμαμαι δυστυχως με τετοια συγχιση !

Αγγελικουλα μου σ ευχαριστω ακομα μια φορα για τις πληροφοριες απο βδομαδα θα παω να τσεκαρω κ στον οπτικο για να παρω γυαλακια!

Οσο για το Ικα...τι ακριβως χρειαζονται απο τον Οαεδ? Δεν καταλαβα ? εγω πηρα το χαρτι το πηγα στον εργοδοτη μου υπεργραψε κ μενει να παω στις παροχες να πληρωθω...

Μεγαλη ταλαιπωρια περασες γλυκουλα μου ! Μα τι αχρηστοι που ειναι ολοι τους???

bloublou k aobatsan τελεια τα μωρακια σας !!!

Κ γω αυριο θα δω τη μπεμπα μου το πρωι !

Αυτο με το μαιευτηριο κ τις μπλουζες θηλασμου ειναι πολυ καλη ιδεα !!!

Μηπως ετσι να κανω κ γω ? να παρω 2 καπρι τυπου φορμας +2μπλουζες θηλασμου(ετσι κ αλλιως θα χρειαστουμε εχει στα h+m οικονομικες) κ ενα νυχτικο με μια ρομπιτσα ? μια χαρα θα ειναι να βγαινω στο διαδρομο αντι με πυζαμες με φορμες !! Πολυ καλη η ιδεα κ θα την ακολουθησω !!!

Για την απολυμανση... ηθελα κ γω να κανω τελη Απριλη μεσα στο σπιτι κ στα μπαλκονια γιατι ειμαι πρωτη χρονια εδω κ δεν ξερω τι παιζει απο κατσαριδουλες! Αλλα ουτε περασε απο το μυαλο μου να ρωτησω το γιατρο αν κανει !!! Θα ρωτησω αυριο ομως αν θυμηθω κ το πολυ να μετακομισω στη μαμα μου !!!

Αυτα τα πολυ λιγα θυμαμαι...τοσο χαλια ειναι η μνημη μου ! Τι καλα !!

Λοιπον εχω κ αγχος για αυριο γιατι εχω μια υποψια οτι η μπεμπα γυρισε οριζοντια αντι καθετα κ εχω θυμωσει ! Νιωθω πια στα πλαγια στα πλευρα χερια απο τη μια κ ποδι ααπο την αλλη !!! το καλο που της θελω να γυρισει εως αυριο !!!! Να ηρεμησω κ με αυτην την αγωνια !!!

Παω να κανω μαμ κ ισως ξαπλωσω μετα ... δεν ξερω...!!

Για την ωρα σας φιλω οοοοοοολες !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...