Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου το μεγαλειο των δημοσιων υπηρεσιων!!!!Και εννοειται οτι δε με αφηνουν να εξυπηρετηθω πιο γρηγορα λογω εγκυμοσυνης, εκτος απο ελαχιστοτατους...

Βλεπω λετε για αντοχες...εγω καλα την παλευω ακομα...αλλα βλεπω οτι κουραζομαι πιο ευκολα και αυτες τις μερουλες που ειχα ψιλοσυσπασουλες ηταν χειροτερα τα πραγματα. Ελπιζω την Κυριακη να εχω αντοχες και οχι συσπασεις και να καταφερουμε να ξεμπερδεξουμε με τις δουλειες!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι στην παρεα ειμαι αλλα δεν νιωθω πολυ καλα σημερα, εχω πολλες καουρες και αναγουλες και ειμαι λιγο πεσμενη.

α! στο παιδικο δωματιο, εχω και το στρωμα της μπεμπας, το εφερε ο αντρουλης, μας το εφτιαξε ενας φιλος στην πατρα.

ειναι τοσο μικρουλη και ομορφο!!!!!!!!

κατερινακι μου, τι καλα που μπεμπης μας κανεις χαρουλες στην μαμα του!!!!

εγω την κουνουπιερα θα την βαλω, δεν εχουμε κουνουπια, εχουμε σιτες αλλα δεν θελω τιποτα να τσιμπησει την καραμελιτσα μου..

Βιργινακι, αντε παλι βολτουλα!!! ναι δεν αντεξε ο αντρουλης και μου τον εστειλαν πισω!!!!!:tongue::tongue:

Παπακι στην λαρισα θα γεννησεις? και τωρα μενεις Αθηνα?

Λιζακι μου καλα εισαι?

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

4.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

10.linja.................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............16/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla...............ΙΑΣΩ..................... 24/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501..........ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ....... 8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

maria elpida ειμαι απο αθηνα απλα μενω λαρισα λογο δουλειας του αντρα μου!ναι στη λαρισα θα γεννησω με το καλο!ας ελπισουμε να ειναι καλο το νοσοκομειο.


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...αλλα να εκφρασω ενα παραπονο... Ποσο μου την σπανε οι γιορτινες μερες που πρεπει να βρω μια συμβιβαστικη λυση να συνδιασω και τις δυο οικογενειες...πραγμα που δεν ειναι απολυτα παντα εφικτο με αποτελεσμα να ακολουθω συζυγο και πεθερικα και να γραφω τους δικους μου...Αλλα φταιω και εγω και ο αντρας μου που δεν θελουμε να τους στεναχωρησουμε και στεναχωριεμαι εγω στο τελος! Τι καλα... Καλο βραδυ και συγνωμη,αλλα καπου ηθελα να το πω...και τελευταια εσεις με καταλαβαινετε καλυτερα απο αλλους...!!!!!!!!!Φιλακια!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Aobatsan να την χαίρεσαι την μπουμπούκα σου, ολόκληρη κοπέλα παρακαλώ;)

Katerina μια από τα ίδια κι εγώ με τις καούρες,,, κάθε βράδυ ένα τρίωρο την βγάζω στην κουζίνα πίνοντας χαμομήλι και βλέποντας μωρουδιακά περιοδικά:eek:

Αggeliki νευρίασα εγώ που τα διάβασα,,, φαντάζομαι εσύ που τα έζησες:mad:

Όσο για τα περί οικογένειας, μην σκας,,, θα κάνεις αυτό που θέλεις εσύ κ σε κάνει να νιώθεις όμορφα!!!

Παπάκι δεν έχουμε ξαναμιλήσει, με το καλό,,, αν είσαι κ στις μανούλες Ιουλίου να δώσεις πολλά πολλά φιλάκια στην αγαπημένη μου φίλη από τα παλιά την giorgia.g

Λοιπόν σας χρειάζομαι πάλι,,, κάθε χρόνο τον Απρίλιο κάνουμε απολύμανση

Πήρα τηλ τον doc και μου είπε κατηγορηματικά όχι,,, Από την εταιρία μου ανέφεραν πως υπάρχουν φάρμακα που είναι σε μορφή τζελ και δεν επηρεάζουν το έμβρυο,,, Εννοείται πως θα ακούσω τον γιατρό μου και

Ζ Η Τ Ω οι φτερωτές κατσαρίδες,,,, μπλιαχ τις σιχαίνομαι,,,

Μπορεί απλά να ρίξουμε φάρμακο στα φρεάτια στις βεράντες,,,

Από περιέργεια, έχει ρωτήσει κάποια τον γιατρό της??????


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου βλέπω όλες καλά, πολύ χαίρομαι.

Λοιπόν στα γρήγορα, η μπουμπού είναι 1.900, όλα πολύ καλά, και ντόπλερ μας έκανε, το φατσάκι της δεν μπορούμε να το δούμε, μας είχε γυρίσει τα οπίσθια της η κυρία, έχει μαλλάκια, οι αιματολογικές και ούρων πολύ καλές.

Έλαβα και ρουχαλάκια απο μόδερ και έφθασε η ώρα να βάλω κανά πλυντήριο.

Απο κούραση τα έχω ψιλοπαίξει, όσες έχουν πρώτο παιδί καταλαβαίνουν, θέλει και αυτό τα δικά του, τρέξιμο και στη δουλειά όλα μαζί, κατά τα άλλα μια χαρά, περιμένω να περάσει ο καιρός, να φύγουμε. Επόμενο ραντεβού με το ντόκτορ 3 Μάη.

Αγγελικούλα μου όσο για τις οικογένειες είναι ένα θέμα, να το κάνετε εναλλάξ, μία στους μεν μία στου δε, ή όλοι μαζί σε ένα σπίτι, έτσι κάνουμε συνήθως.

Καλό βράδυ σε όλες, φιλάκιααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...αλλα να εκφρασω ενα παραπονο... Ποσο μου την σπανε οι γιορτινες μερες που πρεπει να βρω μια συμβιβαστικη λυση να συνδιασω και τις δυο οικογενειες...πραγμα που δεν ειναι απολυτα παντα εφικτο με αποτελεσμα να ακολουθω συζυγο και πεθερικα και να γραφω τους δικους μου...Αλλα φταιω και εγω και ο αντρας μου που δεν θελουμε να τους στεναχωρησουμε και στεναχωριεμαι εγω στο τελος! Τι καλα... Καλο βραδυ και συγνωμη,αλλα καπου ηθελα να το πω...και τελευταια εσεις με καταλαβαινετε καλυτερα απο αλλους...!!!!!!!!!Φιλακια!!!!!!!!

χμ...για φαντάσου καλη μου! δεν εισαι η μόνη!!!welcome! Μια απο τα ίδια. Οχι οτι εκει δεν περναω καλα, αλλα αλλου θα ήθελα να ειμαι! Υπομονη!

Katerina μια από τα ίδια κι εγώ με τις καούρες,,, κάθε βράδυ ένα τρίωρο την βγάζω στην κουζίνα πίνοντας χαμομήλι και βλέποντας μωρουδιακά περιοδικά:eek:

Κοριτσάκι περιόρισε το τσαγάκι. Εχω διαβασει οτι προκαλει συσπάσεις....

.

Λοιπόν στα γρήγορα, η μπουμπού είναι 1.900, όλα πολύ καλά, και ντόπλερ μας έκανε, το φατσάκι της δεν μπορούμε να το δούμε, μας είχε γυρίσει τα οπίσθια της η κυρία, έχει μαλλάκια, οι αιματολογικές και ούρων πολύ καλές.

Απο κούραση τα έχω ψιλοπαίξει, όσες έχουν πρώτο παιδί καταλαβαίνουν, θέλει και αυτό τα δικά του, τρέξιμο και στη δουλειά όλα μαζί, κατά τα άλλα μια χαρά, περιμένω να περάσει ο καιρός, να φύγουμε. Επόμενο ραντεβού με το ντόκτορ 3 Μάη.

Σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ. ΑΡΚΕΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ Ε;; Οσο για τη μπέμπα...αχ τρέλα.Μεγάλωσε ε;; Αντε με το καλο!!!!

καληνυχτα φιλες μου!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΥΣΤΑΖΩ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΙΩΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΑΣ!


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Τι ωραίες μπέμπες είναι αυτές που διαβάζω;; Φτου φτου!!!

Βανιλάκι, εμείς μένουμε Ραφήνα και άνοιξη/καλοκαίρι κυκλοφορούν όλων των ειδών τα ζωύφια. Θέλω κι εγώ να κάνουμε απολύμανση τώρα, σε αυλή - βεράντες και μία τέλος Μαιου και στο σπίτι. Διπλα διάβασα ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αν λείπεις από το σπίτι 2-3 μέρες μέχρι να απορροφηθεί. Μήπως να ρωτούσες το γιατρό σου αν επιτρέπει κάτι τέτοιο; Αν πάλι δεν επιτρέπει, τότε άκουσέ τον.

Εγώ σκέφτομαι όταν είναι να κάνουμε στο σπίτι να πάω στη μαμά μου να μείνω 3-4 μέρες.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια στρουμπουλοκοιλίτσες μου. Είμαι γραφείο ευτυχώς χαλαρά, από Μεγάλη Τετάρτη μέχρι και την Τρίτη του Πάσχα δεν θα δουλεύω, μετά μου μένει 1,5 βδομαδούλα και τέλος, επιτέλους.

Σας είπα έφτασα τα +11 κιλά, δηλαδή 60, μικρό το κακό, τα χρειαζόμουν έτσι που ήμουν δείγμα απο άνθρωπο.

Φέτος Πάσχα με τα πεθερικά, θα τα αναλάβει όλα η πεθερούλα. θα κατέβουν οι δικοί μου Κρήτη στον αδελφο΄μου και έχω μια ζήλια, να σκάσω, αλλά δεν το ρισκάρω, του χρόνου να είμαστε καλά θα κατέβουμε.

Έβαλα και τα πρώτα ρουχαλάκια πλυντήριο το πρωί, άντε να συμμαζεύομαι.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια μου και ομορφα μωρακια!!!!!!!!!!!

πως ειστε σημερα?

εγω ειμαι καλα, κοιμηθηκα με πολλες καουρες και αναγουλες αλλα τι να κανω, να γκρινιαζω συνεχεια;;;;

Κικακι τι κανεις? η μανουλα σου ηρθε? ολα καλα;;

Βανιλακι μου, καλυτερα να ακουσεις τον γιατρο σου αλλα και αυτο που λεει η Λιζα ειναι σωστο, ρωτα αν μπορεις να λειψεις απο το σπιτι.

Παπακι μου, μια χαρουλα να εισαι και στο νοσοκομειο της Λαρισας.Εμεις μαλλον πιασαμε την μπεμπουλα μας την Λαρισα, ειχαμε ανεβει για μια βαπτιση και μαλλον εκει εγινε η "δουλεια".

Ασχετο...αλλα να εκφρασω ενα παραπονο... Ποσο μου την σπανε οι γιορτινες μερες που πρεπει να βρω μια συμβιβαστικη λυση να συνδιασω και τις δυο οικογενειες...πραγμα που δεν ειναι απολυτα παντα εφικτο με αποτελεσμα να ακολουθω συζυγο και πεθερικα και να γραφω τους δικους μου...Αλλα φταιω και εγω και ο αντρας μου που δεν θελουμε να τους στεναχωρησουμε και στεναχωριεμαι εγω στο τελος! Τι καλα... Καλο βραδυ και συγνωμη,αλλα καπου ηθελα να το πω...και τελευταια εσεις με καταλαβαινετε καλυτερα απο αλλους...!!!!!!!!!Φιλακια!!!!!!!!

Αγγελικουλα μου τελικα σε ολους το ιδιο συμβαινει, εμεις παμε μια χρονια στους γονεις μια στα πεθερικα.

φετος θα ηθελα να κατσουμε σπιτακι αλλα θα παμε μιας και μετα με την μπεμπα δεν το βλεπω..

Μην χαλιεσαι αγαπη μου, δυο μερες ειναι, θα περασουν!

Link to comment
Share on other sites

Σας είπα έφτασα τα +11 κιλά, δηλαδή 60, μικρό το κακό, τα χρειαζόμουν έτσι που ήμουν δείγμα απο άνθρωπο.

Φέτος Πάσχα με τα πεθερικά, θα τα αναλάβει όλα η πεθερούλα. θα κατέβουν οι δικοί μου Κρήτη στον αδελφο΄μου και έχω μια ζήλια, να σκάσω, αλλά δεν το ρισκάρω, του χρόνου να είμαστε καλά θα κατέβουμε.

Έβαλα και τα πρώτα ρουχαλάκια πλυντήριο το πρωί, άντε να συμμαζεύομαι.

καλημερα στην μινιον μανουλα της παρεας!!!!!!

καλε εσυ μην μας γραφεις τα κιλα σου!:tongue::tongue::tongue:

αναστατωνομαστε και δεν κανει, ακου 60!!!!!!!!!!

καλα εισαι κατα τα αλλα μπλουμπλουδακι μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ομορφες μανουλες και μωρακια, τι κανετε;

Τι ωραια μπεμπακια διαβασα οτι εχουμε, μπραβο κοριτσια, με το καλο!!

Μαρακι μου, σπιτακι σας τωρα ολοι μαζι, ωραια!!

Χτες πηγα στο mothercare και πηρα σουτιεν θηλασμου, βρακακια κανονικα και μιας χρησης για το μαιευτηριο, επιθεματα στηθους και φυσικα ρουχαλακια του μπεμπη..:rolleyes: Ξερετε μηπως για το mothercare στον ταυρο που ειναι outlet; Εχει ποικιλια και απο τιμες τι παιζει;

Μπλουμπλου, αχ 60 κιλα, σαν μακρινη αναμνηση μου φανταζει εμενα, ποτε θα ξαναπαω τοσο; Σε πρωτη φαση θελω μεχρι τελος ιουλιου να ειμαι γυρω στα 65, λετε να τα καταφερω; :rolleyes::rolleyes::rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου κατερινακι μου, τι μου κανεις?

αχ! ωραια ψωνισες φορμακια του μπεμπη και ετοιμαζεσαι σιγα-σιγα..

Αντε εσυ θα εισαι η πρωτη, περιμενουμε με αγωνια.

πηρες και πιτζαμες για σενα? μηπως πρεπει να παρουμε και ρομπα?

Link to comment
Share on other sites

Νυχτικακια και ρομπιτσες εχω και με βολευουν οποτε θα παρω αυτα μαζι μου. Πηρα χτες και δυο μπλουζακια θηλασμου που λεω να τα φοραω με φορμα απο κατω στο μαιευτηριο.

Καλα ειμαι, η κατασταση οπως την ξερεις.. Εχω πολλη αγωνια για τη γεννα, οσο πλησιαζει αγχωνομαι και στεναχωριεμαι που μαλλον η μαμα μου δε θα μπορει να ειναι εκει.


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...