Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Επειδή νιώθω ότι βρέθηκα στο "στοχαστρό" σας:tongue: σας λέω ότι εγω χρησιμοποίησα και χρησιμοποιώ πάπλωμα και ο μικρος δεν έπαθε τιποτα. Πως να πνιγουν με το πάλπωμα?? Πιο ευκολα θεωρώ ότι μπορουν να τυλιχτουν στο σεντονάκι από το πάπλωμα. Και ακομα αυτο που έχω παρατηρησει είναι ότι τα μωράκια αν κάτι τους ενοχλει το πετάνε...

οχι γλυκεια μου.ποιο στοχαστρο?η καθε μανουλα ακουει γνωμες και κανει αυτο που πιστευει καλυτερο για το μωρακι της.δεν υπαρχει ακτι απολυτο.κατι που βολευει εμενα,εσενα μπορει να μη σε εξυπηρετει.

εγω την παντα την εβαλα αλλιως.στο κεφαλαρι της κουνιας και τα υπολοιπα 2 κομματια κατα μηκος της κουνιας.

γιατρο εχω το απογευμα,οποτε θα δω τι γινεται

αλλη ερωτησγ για τις μανουλες που εχουν ηδη παιδακι.τα φωτα σας παρακαλω.η μικρη μου εχει κοψει εντελως το γαλα εδω κ 1 μηνα

και τις τελευταιες 2 βδομαδες δε θελει ουτε φαγητο.οχι οτι ετρωγε ποτε πολυ αλλα μιλαμε για 5-6 κουταλιες ολη μερα κ τερμα.καμια ιδεα για να την ταιζουμε?


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αλλη ερωτησγ για τις μανουλες που εχουν ηδη παιδακι.τα φωτα σας παρακαλω.η μικρη μου εχει κοψει εντελως το γαλα εδω κ 1 μηνα

και τις τελευταιες 2 βδομαδες δε θελει ουτε φαγητο.οχι οτι ετρωγε ποτε πολυ αλλα μιλαμε για 5-6 κουταλιες ολη μερα κ τερμα.καμια ιδεα για να την ταιζουμε?

με το γάλα έχω και εγώ θέμα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Οσο για το φαγητο...προσπάθησε να τη δελεάσεις με κάτ.πχ ενα βιβλίο και ενω θα της το διαβαζεις θα την ταιζεις. Πάντως ειναι φασεις που περνάνε τα μωρα..Τα κανει και ο δικός μου!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αλλάξτε γάλα,πιπίλες στα μπιμπερό συνδιάστε το με κάτι γλυκό δελεάστε τα όπως μπορείτε.......και σίγουρα είναι φάσεις και πρέπει να δείχνουμε υπομονή....

τιτινάκι μπορεί και μια ιωσούλα να έχει χαλάσει το στομαχάκι και να μην έχει πολύ όρεξη.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μπήκα για λίγο, σας διάβασα κ θα επανέλθω αργότερα...

Miss πινακάκι καλώς δέχτηκες τον συζυγούλη;)

Να πω στις ήδη μανούλες ότι εμένα προσωπικά με βοηθούν οι μικρές σας "διαφωνίες" (δεν είναι διαφωνίες καταλαβαίνετε τι θέλω να πω),,,,

Θέτετε θέματα που ούτε καν τα είχα σκεφτεί;);)

Α και κάτι τελευταίο,, βλέπω ότι είμαστε τελικά πολλές οι εγκυούλες που τα μωράκια δεν έχουν γυρίσει,,, με καθυσυχάσατε και σε αυτό αγαπούλες!!! Η μπεμπούλα μου εδώ κ ένα μήνα είναι σε οριζόντια θέση,,, έχει μουλαρώσει η ζουζούνα και δεν αλλάζει:mad::mad:

Ο doc μου είπε να μην ανησυχώ κι ότι θα αλλάξει θέση,,,

Να είναι γερά τα μωράκια μας και ας έρθουν με όποιο τρόπο επιλέξουν αυτά (τα σκατούλικα):tongue:

See you later


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιλιτσες μου όμορφες :)

Μόλις μπήκαμε σπίτι και είμαι πτώμα! Είδαμε τη μικρούλα μας σήμερα και είμαι τρισευτυχισμενη!!!!!

Μπουτακια, μπρατσακια, μυτακι, πιπιλαγε το δάχτυλο της το μπουμπουκακι μου.....ελιωσα κορίτσια, ΕΛΙΩΣΑ λέμε!!!!

Είναι γυρισμένη με το κεφαλαλι κάτω, 1660!! ολόκληρα γρ. :P , καμία περιτυληξη και η ροή αίματος παρά πολύ καλή!

Η γιατρός ξετρελαθηκε με τα κιλά που δεν έχω πάρει και με εμψυχωσε πως όλα θα πανε καλά. Επίσης είπε στον άντρα μου πως προβλεπει πάρτυ στον τοκετο και πως πρέπει να έχει μαζί του τη φωτογραφική μηχανή να απαθανατησει την κόρη του!!!! Κι εκείνος καμαρωνε σαν γυφτικο σκερπανι :P

Μετα πήγαμε για καφέ και φαγητό και ...ουφ...

Σας ζαλισα η ξεμυαλισμενη εγγυος!!!!

Πάω να ρίξω εναν ύπνο τώρα και θα επανέλθω δρυμιτερη :D

Μάκια


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

aobatsan, τελεια η μικρη σου!!!

καλε ειναι μια ολοκληρη κοπελα, με το δικιο σας να ξετρελαθειτε!

Βανιλακι, ευχαριστω για τον αντρουλη, μην αγχωνεσαι βρε, οι ηδη μανουλες τις παρεας μας μας βοηθανε πολυ αλλα και τα μωρακια μας θα μας δειξουν τον τροπο να τα φροντισουμε!!

Link to comment
Share on other sites

aobatsan, τελεια η μικρη σου!!!

καλε ειναι μια ολοκληρη κοπελα, με το δικιο σας να ξετρελαθειτε!

Βανιλακι, ευχαριστω για τον αντρουλη, μην αγχωνεσαι βρε, οι ηδη μανουλες τις παρεας μας μας βοηθανε πολυ αλλα και τα μωρακια μας θα μας δειξουν τον τροπο να τα φροντισουμε!!

aobatsan κοπελαρα η κορη ε;;; χα χα! Αντε με το καλο!

maria-elpida... ΣΥΜΦΩΝΩ. ΘΑ ΤΗ ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΑΥΤΑ!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια και εγω εχω καουρες απιστευτες!!!

κανεις τιποτα? εγω τρωω κανα ξινομηλο αλλα τιποτα.

Επισης εχω και αναγουλες οταν ξαπλωνω, αστα!

ευτυχως γυρισε ο αντρουλης, βεβαια καλα περασα και στην μαμα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μωρε δεν ξέω τι να κανω. Ξυνομηλο ειναι καλη λύση! Για να το δοκιμάσω...

Απο αντοχες πως πας;; Αλλα εσυ εισαι στο πρώτο..Ουφ, εγώ βλέπω να πεφτουν σιγα σιγα, κατι που δεν ειχα στον μικρο μου....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

απο αντοχες ειμαι μια χαρα!

μονο καμια φορα με πιανει λιγο το ποδι μου και μουδιαζει αλλα καλα νιωθω!

εσυ φανταζομαι εχεις και τον μικρουλη σου και σε κουραζει περισσοτερο..

ξεκουραστηκες τωρα φανταζομαι απο την δουλεια σου; Κουραζοσουν εκει?

εγω βαρεθηκα να καθομαι πια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ζουζουνες!!! Σημερα ηταν η ημερα της ταλαιπωριας...πηγα στο Ικα της Ερυθραιας να μου γραψουν εξετασεις,φαρμακα και το χαρτι που θα καταθεσω για να πληρωθω τις 56 μερες. Εκτος του οτι περιμενα 1 ωρα γιατι η γιατρος καποια στιγμη μας λεει οτι προεκυψε ενα προβλημα με κατι ραντεβου και εξαφανιστηκε, μετα τις κεω οτι επειδη βιαζομαι καποιες εξετασεις να μου τις γραψει να τις κανω σε διαγνωστικο εξω, οπου τις πληρωνω με τιμολογιο του ΙΚΑ. Το εχω κανει πολλες φορες...Αλλα αυτη να λεει και να ξαναλεει δε γινεται...πρεπει λεει να πατε στο ΙΚΑ που ανηκετε (στον Αγιο Στεφανο δηλαδη) και να σας τις αλλαξει ο ελεγκτης. Παω στον ελεγκτη και μου λεει οτι απεξω απεξω οτι μου ελεγε μ@@@@@@ς η γιατρος. Πηγαινε μου λεει στον γυναικολογο τον δικο μας να στις γραψει. Που καθε φορα σε αυτον παω,αλλα δεν ειχε ραντεβου... Μου τις εγραψε ο ανθρωπος και τον χιλιοευχαριστησα! Και μου λεει κοπος τις ηταν να τα γραψει....αυτη θα τις πληρωνε??? Τις ζητησα να μου γραξει και καποιες κολπικες που μου ζητησε ο γιατρος και δε μου τις εγραψε γιατι λεει υπαρχει κινδυνος αποβολης...επειδη λεει βαζουν κολποδιαστολεα και παιρνουν επιχρισμα για χλαμυδια. Τι να πω δε ξερω....θα ξαναρωτησω τον γιατρο μου. Μετα πηγα στον ΟΑΕΔ και πηρα ενα αλλο χαρτι που μου ειχαν πει οτι χρειαζεται απο το ικα. Ολο το πρωι στο τρεξιμο...Εκτος απο ολα αυτα σημερα να εχω και κατι πονους-μαλλον κολικος εντερου,λογω δυσκοιλιοτητας και να σερνομαι...μαζι με τις συσπασουλες μου!!! Πηρα εχτες το γιατρο και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικες, αλλα να τις παρακολουθω και αν γινονται πιο συχνα ή ειναι πιο εντονες να ανησυχησω και να επικοινωνησουμε αμεσα.

Αυτα απο εμενα...να σχολιασω και οτι θυμαμαι....

Κουνουπιερα αγορασα και εγω. Παπλωμα πηρα γιατι ηταν μεσα στο σετ με την παντα, αλλα το χειμωνα βλεπουμε τι θα χρειαστουμε:D! Παντως, Κατερινα μου πολυ ανησυχητικο αυτο που παθατε με την κουνουπιερα. Πρεπει να προσεχουμε τα παντα...τι να πω...

Μαρακι, ειδες γυρισε ο αντρουλης σου!!!! Δεν αντεξε μακρια σας!!!!!!!

Αobatsan, τελειο το ζουζουνι σας!!!!!!!Ολα με το καλο!!!!!!

Βιργινακι, εαν εχουν περασει 3 χρονια απο την τελευταια φορα πυ πηρες γυαλια με το ικα, τοτε σιγουρα το ποσο που θα παρεις πισω ειναι 83? με αποδειξη απο 110? και πανω.

Φιλακια κοριτσακια μου!!!!!!! Και συγνωμη για το κατεβατο....


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ μαρακι ειδα μεγάλη διαφορα. Πλεον ειμαι πολυ καλυτερα. Εχω περισσοτερες αντοχες με τον μικρο. Πριν ήμουν χαλια οταν επέστρεφα και δεν μπορουσα να τον χαρω και να με χαρει.!!!!!Βεβαια το να εχεις ενα παιδακι να σε περιμένει σου "δένει" τα χέρια(με την καλη έννοια". Δεν μπορεις να του πεις "οχι"!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μου τι τραβηξες σημερα, κουραστηκα που τα διαβασα!!!

ευχαριστω για τον αντρουλη..

Κατερινα, και εγω αυτο θελω και δεν βλεπω την ωρα, να εχω το μωρακι μου και να μην του λεω οχι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...