Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

γειας σας, κοριτσακια, γυρισε ο αντρουλης μου!!

το βραδακι επιστρεφουμε σπιτακι, εχει ερθει να με παρει.

Rena2010 μου, τι κανεις? χαιρομαι που ολα πανε καλα!!

σου φτιαχνω τωρα το πινακακι!

Κικακι μου, χαιρομαι που εισαι καλα, με το καλο να δεχτεις την μανουλα σου!

παπακι4501 μου, καλως ηρθες!!!! με το καλο ο μπεμπης σου!! που γεννας?

μινουλα μου, ποσο καιρο εχουμε να δουμε νεα σου; μας λειπεις..

ελπιζω να εισαι καλα και να μας γραφεις πιο συχνα..

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

4.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

10.linja.................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............16/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla...............ΙΑΣΩ.....................24/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501...............................8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

αχ τι ωραια και γεματη γεματη λιστα!!!!!!

εγω γενναω στο πανεπιστημιακο της λαρισας!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και απο μενα !

πηγα εδωσα αιματακι κ γυρισα !

εφαγα κ ενα κρουασαν σοκολατας ομως !!! χαχαχα!!!!

Λοιπον !! Πολλα τα θεματα σημερα κ θα θεσω κ αλλο ενα εγω !!!!

Καταρχην εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι εχουμε περιθωριο να γυρισουν τα μωρα εως την 36η βδομαδα ! Απο κει κ περα ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος !!!

Κ μενα ηταν στον 6ο με το κεφαλι κατω αλλα στον 7ο ειχε το καφαλι πανω ! Τωρα εχω την υποψια οτι εχει γυρισει κ μακαρι να βγω αληθινη !!!!

Βανιλακι μου μην αγχωνεσαι αρχικα, κ οτι δεν μπορεις να κανεις εσυ μπορεις να το κανεις μεσω ιντερνετ !!!! Γερο μωρακι θα βγαλεις σιγουρα μην αγχωνεσαι κ γι αυτο απλα προσπαθεισαι να κανεις ηρεμα κ με ωραια διαθεση τα ψωνια σας !!!!!! ΔΙασκεδασε το εστω κ λιγο !!!

Αυτο με τα παπλωματα το ξερω κ γω ολοι αυτο μου ειπαν ! Κ οι γιατροι απ οσο ξερω απαγορευουν μεχρι τον πρωτο χρονο !

Εγω δεν το πηρα το παπλωμα το αφησα για αργοτερα να το παρω ποιος ο λογος να το φορτωθω απο τωρα ??? το σχεδιο θα το βρω ετσι κ αλλιως !!!

Η κουνουπιερα ιδιως τωρα το καλοκαιρι παιζει πολυ μεγαλο ρολο μιας κ τ απαραθυρα μας ειναι ανοικτα !!! Αν ηταν χειμωνας θα πηγαινα πασο ! Απο που να μπει κουνουπι? τωρα ομως χρειαζεται σιγουρα !! Αλλα ουδεποτε σκεφτηκα αυτην την εξελιξη Κατερινακι μου !!!!!

Παντως ο κυριος που μου εστεισε τα επιπλα κ λεγαμε για την κουνουπιερα με ποιον τροπο να τη βαλω κ σε ποια πλευρα μου ειπε οτι το επικινδυνο ειναι να μεινει μεσα κουνουπι κ να κλεισει η κουνουπιερα ! ετσι την πατησε η κορη του κ ειχε ξυπνησει τοτε τουμπανο το καημενο κ ειχαν φοβηθει γιατι δεν ηξεραν τι ειναι μεχρι που τους εξηγησε ο γιατρος !!!!

Κ τωρα ηρθε η σειρα της αποριας μου !!!!!!!

Σας εχουν πει οι γιατροι σας μεχρι τι πιεση πρεπει να εχουμε για να μπορουμε να γεννησουμε φυσιολογικα ?

εμαθα πως ειμαστε οριακα στο 12-8 !

εγω εχω παντα χαμηλη δλδ 10-7, 9-7, 9-6 αλλα οταν παω στο γιατρο ειμαι παντα 13-8 !!!Απο το αγχος μου εννοειται !! Κ λεω ετσι κ ερθει η ωρα να γεννησω σιγουρα θα ανεβασω πιεση !! Θα κανω καισαρικη μονο κ μονο γι αυτο ας πουμε ?? κλαψ κλαψ ! Νεο αγχος στην τσεφαλη μου !!!!!!!

Καλημέρα Βιργινάκι, για την πίεση έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Κάθε πρωί 11-7, 10-7, τις 2 τελευταίες φορές που πήγα γιατρό και ήμουν μες στο άγχος, 13-8. Την ώρα της γέννας σίγουρα θα έχω άγχος. Τι να πω, ας ελπίσουμε να μην μας πάνε σε καισαρική γι' αυτό το λόγο.

Όσο για την κουνουπιέρα, εμείς έχουμε σίτες, και συνήθως γλυτώνουμε τα πετούμενα στο σπίτι.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, κοριτσακια και μπεμπακια, τι κανετε;

Εμεις ειμαστε μια χαρα. Ο γιος μου με αποζημιωσε για τις μερες που ηταν ησυχος, σημερα απο τις 5 το πρωι εχει στησει χορο κι εγω χαιρομαι πολυ!!:D

Μαρακι, καλως τον δεχτηκες τον καλο σου!!

Τιτινακι, ξεκουραση και ολα καλα θα πανε, θα παρεις πολλες μερες ακομα.

Μωρε, σας διαβασα τωρα και προβληματιστηκα με τα κιλα παλι. Ολες σας εχετε παρει πολυ λιγα, εγω πως εχω παρει τοσα πολλα;;:( Τον καημο μου εχω εγω οπως παντα..

Παπλωμα κι εγω δεν εχω παρει γιατι εχω ακουσει οτι δεν κανει τον πρωτο χρονο. Κουνουπιερα πηρα, να την βαλω τελικα η οχι, μπερδευτηκα;

Α, και η πιεση μου εμενα ειναι παντα 12 με 6. Καλη δεν ειναι;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια βγαινω εκτακτως να παω τα χαρτια μου στη δουλεια για την αδεια οποτε να ετοιμαστω !!!

Μολις εμαθα επισης οτι η επισκληριδος ριχνει την πιεση οποτε μας καλυπτει λογικα ! χιχιχι!!!

σας φιλω θα μπω πολυ αργοτερα !! Μακια !

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι στην παρεα ειμαι αλλα δεν νιωθω πολυ καλα σημερα, εχω πολλες καουρες και αναγουλες και ειμαι λιγο πεσμενη.

α! στο παιδικο δωματιο, εχω και το στρωμα της μπεμπας, το εφερε ο αντρουλης, μας το εφτιαξε ενας φιλος στην πατρα.

ειναι τοσο μικρουλη και ομορφο!!!!!!!!

κατερινακι μου, τι καλα που μπεμπης μας κανεις χαρουλες στην μαμα του!!!!

εγω την κουνουπιερα θα την βαλω, δεν εχουμε κουνουπια, εχουμε σιτες αλλα δεν θελω τιποτα να τσιμπησει την καραμελιτσα μου..

Βιργινακι, αντε παλι βολτουλα!!! ναι δεν αντεξε ο αντρουλης και μου τον εστειλαν πισω!!!!!:tongue::tongue:

Παπακι στην λαρισα θα γεννησεις? και τωρα μενεις Αθηνα?

Λιζακι μου καλα εισαι?

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

4.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

10.linja.................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............16/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla...............ΙΑΣΩ..................... 24/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501..........ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ....... 8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρααααααααα.......

όμορφη μέρα μετά το χτεσινό μπουρίνι.....:tongue:

για να μην γράφω για την κάθε μια προσωπικά θα προσπαθήσω να πω όσα θυμάμαι.....

κουνουπιέρα ειδικα το καλοκαίρι εντελώς απαραίτητο αξεσουαρ για τα κουνούπια γιατι απαγορευοναυι ολα τα αντικουνουπικα που ξέρουμε εκτος απο αυτά με το μαγνητικό πεδίο που δεν ξερω τι δουλειά κάνουν.......και αν το κακό κουνούπι τσιμπίσει το μωρό το πιο πιθανό να κάνει έκζεμα......όμως όσο μεγαλώνει το μωράκι ανεβάζουμε και την κουνουπιέρα πιο ψηλά για να αποφύγουμε τον κίνδυνο πνιγμού και όταν σταθουν στα ποδαράκια τους τη βγάζουμε εντελώς......αυτά έκανα εγώ.;)

παλωμτάκι χρειάζομαστε πολύ ελαφρύ και δεν καταλαβαίνω γιατι λέτε ο παιδίατρος το απαγορεύει......γιατί???????τι προκαλεί? και βάση ποιών ερευνών απαγορεύεται?

εγώ έιχα ένα πολύ λεπτό παπλωματάκι γιατί έτσι και αλλίως η θερμοκρασία στο δωμάτιο του μωρού δεν κατέβαινε κάτω απο 19- 20 βαθμούς.....

τα μωράκια μέχρι 34-36 εβδομάδες αλλάζουν θέση....οπότε όλα παίζουν μέχρι τελευταια στιγμή;)

linja το "γάλα" που είδες είναι φυσιολογικό γιατί το στήθος σου ετομάζεται να ταίσει ένα παιδάκι........με το καλό κορίτσι μου.....

maria-elpida ελπίζω να ελισαι πολύ ευτυχισμένη τώρα που γύρισε ο αντρούλης.....

virgi η πιεσή ου είναι μια χαρά..........απο 16 και έπανω ανησυχούμε για εκλαμψία.......

katerinars σιγά μην προβληματιστείς για τα κιλά........κάθε σώμα είναι διαφορετικό........συγκρίσεις θα κάνουμε 2 μήνες μετά τον τοκετό.........τώρα απλα μεγαλώνουμε το θαύμα μας και στρογγυλεύουμε την κοιλιά μας και τα μπιζιά μας που λέει ο Θωμάκος μου.......:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι αππο μενα.

ενω στο σπιτι κανω υποτασικα επεισοδια,14-15/8καθε φορα που παω στο γιατρο μου εχω 14-15/8.μου ειπε ομως οτι θα ανησυχησουμε μονο αν η διαστολικη(η μικρη) ανεβαινει συστηματικα πανω απο 9-9,5.

οσο για το παπλωμα δεν το επιτρεπουν για τον πολυ απλο λογο οτι αν κουνηθει οσο ειναι μικρακι και σκεπαστει,δε θα μπορει να αντιδρασει.δε μιλαμε για λεπτο,τυπου κουβερτας αλλα για τα χοντρα που πουλανε με τις προικες


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι αππο μενα.

ενω στο σπιτι κανω υποτασικα επεισοδια,14-15/8καθε φορα που παω στο γιατρο μου εχω 14-15/8.μου ειπε ομως οτι θα ανησυχησουμε μονο αν η διαστολικη(η μικρη) ανεβαινει συστηματικα πανω απο 9-9,5.

οσο για το παπλωμα δεν το επιτρεπουν για τον πολυ απλο λογο οτι αν κουνηθει οσο ειναι μικρακι και σκεπαστει,δε θα μπορει να αντιδρασει.δε μιλαμε για λεπτο,τυπου κουβερτας αλλα για τα χοντρα που πουλανε με τις προικες

κοριτσάκι μου τι να το κάνεις το βόδι πάπλωμα? στο βόρειο πόλο ζεις????????

τρυφερά πραγματάκια για τρυφερά πλασματάκια.......:P

θα διαλέξετε κάτι λεπτό και ζεστό........όλα εύκολα είναι.;)

Link to comment
Share on other sites

αν θεωρεις το Διδυμοτειχο βορειο πολο,τοτε δυστυχως προς το παρον εκει κατοικω!!:rolleyes:

δεν έιναι και τόσο χάλια τιτινάκι..........έχω έρθει αρκετές φορές και έιναι ωραία....μια καλή λύση είναι υπνόσακος αλλά με ποδαράκια όχι ο μονοκόματος.......νομίζω θα σε βολέψει πάρα πολύ........στο λέω γιατί και τα Γιάννενα δεν έχουν λιγότερο κρύο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για βολτα κ για λιγο ειναι υπεροχα.για παραπανω διαμονη ομως ειναι πικρα.για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι το χειμωνα εκτος απο 2 παιδοτοπους της πλακας δεν εχεις τη δυνατοτητα να βγεις πουθενα με παιδια εκτος απο το σουπερ μαρκετ:confused:.βεβαια συγκρινω με Θεσσαλονικη,Αλεξπολη και Ξανθη που εχω ζησει και τελικα ειναι απογοητευση.τελος παντων το πολυ 1 χρονο ακομα κ μετα ελπιζω να γυρισουμε σπιτακι μας!

οσο για τον υπνοσακο,βρηκαμε τη χαρα μας με υπνοσακο με χερακια και ποδαρακια και της αρεσει τοσο πολυ που αν δεν τον φορεσει δεν κοιμαται!


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

για βολτα κ για λιγο ειναι υπεροχα.για παραπανω διαμονη ομως ειναι πικρα.για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι το χειμωνα εκτος απο 2 παιδοτοπους της πλακας δεν εχεις τη δυνατοτητα να βγεις πουθενα με παιδια εκτος απο το σουπερ μαρκετ:confused:.βεβαια συγκρινω με Θεσσαλονικη,Αλεξπολη και Ξανθη που εχω ζησει και τελικα ειναι απογοητευση.τελος παντων το πολυ 1 χρονο ακομα κ μετα ελπιζω να γυρισουμε σπιτακι μας!

οσο για τον υπνοσακο,βρηκαμε τη χαρα μας με υπνοσακο με χερακια και ποδαρακια και της αρεσει τοσο πολυ που αν δεν τον φορεσει δεν κοιμαται!

υπέροχα..........άντε με το καλό λοιπόν να γυρίσετε σπιτάκι σας:tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ουτε εγω εχω παραγγειλει παπλωμα ακομα, θα παρω ενα απλο λευκο της Das αλλα ελεγα να το παραγγειλω τον Σεπτεμβρη.

δεν το εχω δει αλλα δεν ειναι πολυ χοντρο..

τωρα τι να πω, μαλλον παιζει ρολο ο καιρος και το μερος που ζουμε, επισης και τα μπεμπακια αποφασιζουν!

Τιτινα, πηγες στον γιατρο?

Οζαλινακι τι κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νιώθω ότι βρέθηκα στο "στοχαστρό" σας:tongue: σας λέω ότι εγω χρησιμοποίησα και χρησιμοποιώ πάπλωμα και ο μικρος δεν έπαθε τιποτα. Πως να πνιγουν με το πάλπωμα?? Πιο ευκολα θεωρώ ότι μπορουν να τυλιχτουν στο σεντονάκι από το πάπλωμα. Και ακομα αυτο που έχω παρατηρησει είναι ότι τα μωράκια αν κάτι τους ενοχλει το πετάνε...

Οσον αφορά το πάντα στο λίκνο. Εγώ έκοψα την πλευρα ου κοιτουσε προς το κρεβάτι μου για να τον βλέπω. Ετσι θα κάνω και τωρα. Η αληθεια ειναι ότι όσο ειναι μωρα δεν υπάρχει αναγκη για το πάντα. Μολις αρχισουν να γυριζουν όμως χρειάζεται.

Τέλος, όσον αφορα την κουνουπιέρα. Το καλοκαιρι τον μικρο μου τον γάζωσαν...Κυριολεκτικά. 10 τσιμπήματα απο την κορυφή ως τα νύχια. Για να του περάσει ειδαμε και πάθαμε. Αρα κουνουπιέρα μέχρι τον 7-8 σίγουρα. Μετα ΤΕΛΟΣ!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οζαλινακι τι κανεις?

καλά κουκλίτσα μου.....κάνω δουλείτσες σπίτι σήμερα αλλά έκαψα τον κιμά:(:(:( μυρωδάτο παστίτσιο έκανα τελικά.......

katerina_s κοριτσάκι μου γλυκό δεν νομίζω να είπε κανέις το αντίθετο με εσένα.......τα κουνούπια έχουμε στο στόχαστρο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...