Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Σημερα σπιτι...να κανω και καμμια δουλεια, αλλα δε με βλεπω για πολλα-πολλα, γιατι εχτες νομιζω εκανα αρκετες συσπασουλες...λεω να παρω το γιατρο σημερα-να δω τι θα μου πει...

Καλωσηρθες στην παρεα μας παπακι!!!! Με το καλο να ερθει ο γιοκα σου!!!!!!! Εγω ειχα παει στο γιατρο την 28η εβδομαδα και ηταν 1200γρ.-θρεφταρακι!!!!Μου ειχε πει ο γιατρος στατιστικα οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300γρ.

Λιζακι, ολα καλα θα πανε και το σημαντικο ειναι οτι διορθωνεται!

Βιργινια μου και εγω εχω μυωπια...4,00 βαθμους μυωπια και 1,00 βαθμο αστιγματισμο στο ενα ματι και 3,75 με 0,50 στο αλλο. Ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα για φ.τ. Επισης, λογω επαγγελματος του αντρα μου οπτικου-οπτομετρη συμφωνει με τον γιατρο. Στο ικα θα πας?Αν ναι, αν εχουν περασει 3 χρονια δικαιουσαι γυαλια. Το ποσο που παιρνεις απο το ικα ειναι 83 ?, εαν τα γυαλια σου εχουν κοστισει απο 110 ? και πανω (25%οι κρατησεις του ικα). Εσυ πληρωνεις τα γυαλια στο οπτικο και σου κοβουν αποδειξη και μια βεβαιωση και πας την αλλη μερα στο ικα που ανηκεις στις παροχες και πληρωνεσαι αμεσα. Πρεπει να εχεις μαζι βιβλιαριο και ταυτοτητα. Α!ξεχασα οταν πας στον οφθαλμιατρο μετα η συνταγη θελει και σφραγιδα απο τον ελεγκτη. Σε επρηξα???? Σε αυτο το θεμα μπορω να δωσω πολλες πληροφοριες!!!!!! Στα θεματα μητροτητας...αστα!!!!!:D

Κικη μου με το καλο να ερθει η μητερουλα σου!!!!!!

Φιλακιααααααααααα!!!!!!!!!!!

Αγγελικουλα μου σ ευχαριστω τοσο πολυ ! Ησουν κατατοπιστικοτατη !!!

Απαντηση δεν πηρα τελικα γι ατο αν κινδυνευω μιας κ δεν με εξετασε θελει λεει βυθοσκοπηση σε ειδικο τμημα οφθαλμολογικο του Ικα αλλα δεν εχει αποδειχτει λεει οτι ο φτ τοκετος φερνει αποκολληση οποτε δεν ξερω αν θα παω να την κανω την εξεταση !!!

Σφραγιδα πηρα αλλα μου πε οτι ειναι γυρω στα 60 ευρω μονο που καλυπτει !

Λες να ναι παραπανω ?

Με μετρησε κ μου εβγαλε κ μενα αστιγματισμο 0,5 κ 5,5 μυωπια !!!!!!

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου !!!!!!!!!!:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ λες κι εγω να χρειαστει να τρυπιεμαι και δεν το μπορω καθολου ρε συ ειναι οτι χειροτερο!

προτιμω να μην ξαναφαω τιποτα παρα να τρυπιεμαι.

ναι ρε συ γιατι μας βαζουν πρωτα τη μικρη και οχι κατευθειαν τη μεγαλη να τελειωνουμε;;

να σε ρωτησω η μικρη εσενα ποσο σου ειχε βγει σε νηστεια και μετα απο μια ωρα με 50mg γλυκοζη;

αν ειναι ανεβασμενες οι τιμες ναι θα σε βαλουν να μετριεσαι λογικα !

Εγω τρυπιεμαι απο δυο μηνων..αστα !!!!

Συν οτι ηθελαν να με βαλουν σε ινσουλινη....ενας απατεωνας αλλο πραγμα ! τελικα πηγα αλλου κ ολα καλα !!!

Η μικρη μου ειχε βγει με νηστεια 87 κ με 50γρ γλυκοζης στη μια ωρα 149 !

Ενω η μεγαλη με 100γρ γλυκοζη μου ειχε βγει 164 σε μια ωρα ! Πολυ μικρη διαφορα κ μου ειχαν πει λαθος που βαζουν κ κανεις τη μικρη γιατι σχεδον παντα βγαινει οριακη !

Στα 100 γρ. φυσιολογικη τιμη θεωρειται εως 180 !

Link to comment
Share on other sites

4 κιλακια ? ζηλευω !!!

εγω ειμαι στα +6 με 7 μαλλον !!!

Θα τα χασουμε καλε !!! που θ απαει !!!

Κατερινακι εμενα ο γιατρος μου ειχε πει οτι η αποκλιση + 2 βδομαδες σε αναπτυξη θεωρειται φυσιολογικη..απο κει κ περα παιζεται !

Εσυ αν θυμαμαι 2 βδομαδες δεν εισαι πανω ? οποτε δεν εχεις λογο να φοβασαι !!!!!

Κ μη μας πεις τωρα οτι εσυ ειχες χωρο για τροφαντο μωρο γιατι θα με κουφανεις ! Κ δεν θελω !! χαχαχαχ! Οσο για τα ρουχαλακια καλε χαλαρωσε !!! Κ τα 4κιλα μωρα λεμε τωρα μια χαρα θα χωρανε στα αρχικα μικρα ρουχαλακια τους ! Δεν βγαινουν κ γιγαντακια !!!

χαχαχαχ!!!!!!μια σταλια κορμακια εχουν οταν γεννιουνται !!!! τα ψυχουλακια !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 4 κιλά διαβάζω, κάτι για 6-7! Πω πω κομψότατες μανουλες. Εγώ ειμαι στο +9(καλε εκεινο το 1,5 που έχασα...το έβαλα κιόλας, χα χα)!!!

Παπακι καλωσόρισες στην παρέα μας! Με το καλο να δεχτεις το μωράκι σου! Εισαι πρωτότοκη ε;; Ισως πάρεις και όλο το μήνα! Σε κάθε περίπτωση ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Κατα τα άλλα τι κάνετε;; Βρε κορίτσια χαλάει πάλι ο καιρός; Μα δεν θα το αντέξω.Θέλω άνοιξη.....:cry:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 4 κιλά διαβάζω, κάτι για 6-7! Πω πω κομψότατες μανουλες. Εγώ ειμαι στο +9(καλε εκεινο το 1,5 που έχασα...το έβαλα κιόλας, χα χα)!!!

Παπακι καλωσόρισες στην παρέα μας! Με το καλο να δεχτεις το μωράκι σου! Εισαι πρωτότοκη ε;; Ισως πάρεις και όλο το μήνα! Σε κάθε περίπτωση ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Κατα τα άλλα τι κάνετε;; Βρε κορίτσια χαλάει πάλι ο καιρός; Μα δεν θα το αντέξω.Θέλω άνοιξη.....:cry:

Κατερινα τωρα σε σκεφτομουνα!! Ελεγα θα τη βρω μεσα, δεν θα τη βρω...

Οπου ναναι φευγω, παω να κανω εμβολιο στο σκυλακι μου. Σας διαβαζω, αλλα ειλικρινα δεν εχω διαθεση να γραψω, ειμαι πολυ στα down μου τωρα τελευταια.

Λιζα εχει διπλα ενα θεμα με αυτο που εχει το μπεμπε σου, οταν το πετυχω ξανα θα σου δωσω λινκ, αν και το θεμα ειναι οτι διορθωνεται. Ολα καλα θα πανε!!

Το δωματιο της μικρης Βιργινια ειναι υπεροχο, το χαζευα και στο fb. Εγω ακομη δεν εχω κανει τιποτα :rolleyes:, ουτε κουνια εχουμε παραγγειλει ουτε τπτ. Επειδη ειναι δωρο γιαγιας, περιμενω ποτε θα φιλοτιμηθουν να παμε να τα παραγγειλουμε...

Στα κιλα προς το παρον ειμαι +6, τωρα που θα ξαναπαω θα εχουν αυξηθει. Ειχα αρχισει ομως και με πολλα, 71 ημουν στην αρχη, οποτε επρεπε να προσεχω λιγο.

Αχ δεν θυμαμαι αλλα νεα.... μνημη χρυσοψαρου εχω!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινα τι κάνεις καλή μου?Και εγω σε σκέφτομαι πολύ...Ολα καλα;; Ελα γλυκια μου, μην σε παιρνει από κάτω..και εγώ δεν ειμαι στα τρελά μου κέφια, αλλα το παλευω!!!

Χαιρομαι που έγραψες και μην σε χάσουμε!!!οκ??


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ανεβασμενες οι τιμες ναι θα σε βαλουν να μετριεσαι λογικα !

Εγω τρυπιεμαι απο δυο μηνων..αστα !!!!

Συν οτι ηθελαν να με βαλουν σε ινσουλινη....ενας απατεωνας αλλο πραγμα ! τελικα πηγα αλλου κ ολα καλα !!!

Η μικρη μου ειχε βγει με νηστεια 87 κ με 50γρ γλυκοζης στη μια ωρα 149 !

Ενω η μεγαλη με 100γρ γλυκοζη μου ειχε βγει 164 σε μια ωρα ! Πολυ μικρη διαφορα κ μου ειχαν πει λαθος που βαζουν κ κανεις τη μικρη γιατι σχεδον παντα βγαινει οριακη !

Στα 100 γρ. φυσιολογικη τιμη θεωρειται εως 180 !

α καλα τοτε εγω θα μετριεμαι σιιιιγουρα!

εγω ειχα με νηστεια 85 και με 50γρ.γλυκοζης στην 1 ωρα 181~!!!!!!!!!!!!καλο;;;;;

την παρασκευη θα κανω και τη μεγαλη να δουμε τι θα γινει!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 4 κιλά διαβάζω, κάτι για 6-7! Πω πω κομψότατες μανουλες. Εγώ ειμαι στο +9(καλε εκεινο το 1,5 που έχασα...το έβαλα κιόλας, χα χα)!!!

Παπακι καλωσόρισες στην παρέα μας! Με το καλο να δεχτεις το μωράκι σου! Εισαι πρωτότοκη ε;; Ισως πάρεις και όλο το μήνα! Σε κάθε περίπτωση ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Κατα τα άλλα τι κάνετε;; Βρε κορίτσια χαλάει πάλι ο καιρός; Μα δεν θα το αντέξω.Θέλω άνοιξη.....:cry:

σε ευχαριστω πολυ κατερινα μου και σε σενα με το καλο το κοριτσακι σου!

λες ε;;το εχω ξανακουσει αυτο οτι οι πρωτοτοκες παιρνουν ολο το μηνα.αλλα επισης λενε οτι τα αγορακια βγαινουν λιγο πιο νωρις απο τα κοριτσακια!τωρα θα σε γελασω δεν τα ξερω στην πραξη οποτε αναμενουμε!γερο να ειναι το γλυκακι μου και ας βγει οποτε πρεπει!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

γειας σας, κοριτσακια, γυρισε ο αντρουλης μου!!

το βραδακι επιστρεφουμε σπιτακι, εχει ερθει να με παρει.

Rena2010 μου, τι κανεις? χαιρομαι που ολα πανε καλα!!

σου φτιαχνω τωρα το πινακακι!

Κικακι μου, χαιρομαι που εισαι καλα, με το καλο να δεχτεις την μανουλα σου!

παπακι4501 μου, καλως ηρθες!!!! με το καλο ο μπεμπης σου!! που γεννας?

μινουλα μου, ποσο καιρο εχουμε να δουμε νεα σου; μας λειπεις..

ελπιζω να εισαι καλα και να μας γραφεις πιο συχνα..

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............20/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

3.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

4.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

6.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

7.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

8.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

9.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

10.linja.................ΠΝ ΛΑΡΙΣΑΣ............16/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

11.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

14.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

15.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......25/5/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

16.Vanilla...............ΙΑΣΩ.....................24/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

27.παπακι4501...............................8/7/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα είστε στα κιλακια σας οι περισσοτερες. Εγώ τα εχω πατήσει τα 10. Πάλι καλά που είμαι ψηλή κ μόνο στην κοιλιά έχουν παει τα περισσότερα.

Λοιπόν έμαθα ότι ο μπαμπάς μου, ο αδερφός του, ο θείος του κ ένας ανιψιός του έχουν αιμορροιδες!! Αυτό ταιριάζει με αυτό που μας είπε ο γιατρός ότι μπορει να έχει στενωση πρωκτου η εντέρου. Επίσης η πεθερά μου έχει στενωση δακτυλίου εντέρου κ είναι δυσκοιλια. Ε με τέτοια γονιδια τι να κάνει το μπεμπακι!

Μινουλα που είσαι; Μας ελειψες. Να μας γράφεις τους προβληματισμούς σου να σου φτιάχνουμε τη διαθεση


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανούλες κ μπεμπάκια

Έλειψα λίγες μέρες αλλά σας διάβασα,,,

Είμαι κουρασμένη,,, τις τελευταίες μέρες τρέχουμε κ δεν φτάνουμε για τα της μπέμπας, έχουμε κ παράλληλα κ τις δουλειές μας...

Έχω μετανιώσει που τα άφησα τελευταία στιγμή, δεν προλαβαίνω,, έχω αγχωθεί, ξυπνάω ξημερώματα κ στο μυαλό μου είναι τι θα παραγγείλω:mad::mad:

Στερνή μου γνώση:mad::mad:

Λες και τι θα γινόταν αν τα έψαχνα πιο νωρίς??? μετά από τόσα που έχω τραβήξει αυτό δηλαδή θα με "σκότωνε"??? τα έτοιμα πράγματα???

Τέσπα,, έχω γίνει γκρινιάρα,,,

Δεν ευχαριστιέμαι τόσο την αναζήτηση των μωρουδιακών κ έχω νεύρα κ έχω απελπιστεί ότι δεν θα γίνει ωραίο το δωμάτιο....

Ααααχχχχ ότι να'ναι,,,,σας ζάλισα αλλά τουλάχιστον ξέσπασα:)

Virgi Τ Ε Λ Ε Ι Ο το δωμάτιο της μπεμπούλας,,, τα "απλικατέρ" λουλούδια που τα βρήκες??? τα έβαλα στο μάτι;)


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Σας βάζω μια προίκα να μου πείτε τις γνώμες σας,,,δεν έχω καταλήξει

σε αυτή,,,

Κόλλησα λίγο γιατί αν κάνετε μεγέθυνση θα δείτε πως το πάπλωμα έχει το σχήμα των πύργων,,, κι αυτό μου άρεσε!!

http://www.pierro-baby.gr/site/xPage.asp?page=detailview&CID=36&SCID=4&PID=26


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

vanillaki μου υπομονη.ολα θα γινουν.και πανω απ'ολα να σκεφτεσαι οτι το δωματιο θα γινει πανεμορφο γιατι θα μπει η κορη σου μεσα!!!!!η προικα εμενα προσωπικα μου αρεσει,γιατι την εχω παρει κ στην κορη μου:D.εντελως αντικειμενικη ετσι?παντως αφου χρυσοπληρωσα την προικα επωνυμων εταιρειων,βρηκα ωραια κ οικονομικα σχεδια στα ηρα.κ-γνωμη μου-δεν αξιζει να παρεις το παπλωμα.μεχρι 1 ετους απαγορευουν οι παιδιατροι να το χρησιμοποιεις.η μικρη μου γινεται 2 σε λιγο κ δεν τη σκεπασα ουτε μια φορα.στριφογυρναει κ ξεσκεπαζεται κ την εχω με υπνοσακο απο μηνων.

παπακι καλως μας ηρθες


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια έχεις την συγκεκριμένη προίκα?????????

Να σου πω την αλήθεια δεν το είχα σκεφτεί για το πάπλωμα, εννοώ ότι δεν θα χρειαστεί,,,

Κάποια στιγμή αναρωτήθηκα για τον χειμώνα, πως τα μπεμπάκια με υπνόσακο κ πάπλωμα δεν σκάνε??????

Δηλαδή το πάπλωμα το παίρνουμε για διάκόσμηση μόνο?


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...