Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια αγγελικη,μπλουμπλου,λινακι ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα!

με το καλο τα μωρακια σας!

λινακι ναι το ξερω οτι εχουμε την ιδια πητ το ειχα προσεξει και διπλα στο ιουλιο2011 μια χαρα!

απο γιαννενα εισαι;;;


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπλουμπλουδακι μου σ ευχαριστω !!!

Ανυσηχησα με τα χρηματα που ειναι λιγα αλλα ειδα οτι ειναι επειδη εισαι τριωρη !!

Κοριτσια εγω μολις εβαλα πλυντηριο τα ρουχαλακια !

Παπακι μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι τα μωρα μας κ γω εχω θεμα με το ζαχαρο κανω διατροφη(υποτιθεται) μετριεμαι 3 φορες τη μερα με το μηχανακι κ οσο για τη μικρη καμπυλη λαθος γιατρων γιατι παντα βγαινει οριακη !!!!

Κ για το βαρος των μωρων εμενα ναι μεν μου λεει ειναι μια βδομαδα μπροστα αλλα θεωρει οτι αναπτυσεται μια χαρα χωρις κανενα προβλημα κ χωρις καμια επιροη απο το ζαχαρο κατι που φαινεται αλλωστε στους υπερηχους !!!!

αχ λες κι εγω να χρειαστει να τρυπιεμαι και δεν το μπορω καθολου ρε συ ειναι οτι χειροτερο!

προτιμω να μην ξαναφαω τιποτα παρα να τρυπιεμαι.

ναι ρε συ γιατι μας βαζουν πρωτα τη μικρη και οχι κατευθειαν τη μεγαλη να τελειωνουμε;;

να σε ρωτησω η μικρη εσενα ποσο σου ειχε βγει σε νηστεια και μετα απο μια ωρα με 50mg γλυκοζη;


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μανουλες και μπεμπακια, τι κανετε;

Εμεις καλα ειμαστε, αν και ο μπεμπης ειναι πολυ ησυχος αυτες τις μερες, λετε να εχει στριμωχτει; Κουνιεται συνεχεια αλλα πολυ ηρεμες κινησεις κανει, και τον ακουω και με τον υπερηχο συχνα, οποτε ξερω οτι ειναι καλα.

Ρενα μου, μπραβο, ειδες που ολα θα πανε καλα;:D

Παπακι, καλωσηρθες στην παρεα μας, με το καλο ο μπεμπακος σας!!

Βρε, κοριτσια, λετε για τα κιλα των μωρων και προβληματιστηκα. Σας εχω πει οτι ο γιατρος μας εχει πει οτι ο μπεμπης μας ειναι μεγαλος. Αλλα πριν μια βδομαδα ακριβως που ειχαμε γιατρο, δηλαδη στην 32η βδομαδα ηταν 2130, μηπως ειναι πολυ μεγαλος;:rolleyes:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μανουλες και μπεμπακια, τι κανετε;

Εμεις καλα ειμαστε, αν και ο μπεμπης ειναι πολυ ησυχος αυτες τις μερες, λετε να εχει στριμωχτει; Κουνιεται συνεχεια αλλα πολυ ηρεμες κινησεις κανει, και τον ακουω και με τον υπερηχο συχνα, οποτε ξερω οτι ειναι καλα.

Ρενα μου, μπραβο, ειδες που ολα θα πανε καλα;:D

Παπακι, καλωσηρθες στην παρεα μας, με το καλο ο μπεμπακος σας!!

Βρε, κοριτσια, λετε για τα κιλα των μωρων και προβληματιστηκα. Σας εχω πει οτι ο γιατρος μας εχει πει οτι ο μπεμπης μας ειναι μεγαλος. Αλλα πριν μια βδομαδα ακριβως που ειχαμε γιατρο, δηλαδη στην 32η βδομαδα ηταν 2130, μηπως ειναι πολυ μεγαλος;:rolleyes:

καλημερα κατερινακι σε ευχαριστω πολυ!

κι εσυ μπεμπακο εχεις ε;;καλε τι εγινε φετος;;;πολυ αγορι βρε παιδι μου!καλα να ειναι τα μαναρακια μας βεβαια αλλα που θα βρουμε τοσες νυφες;;;αχαχα~!

κατερινακι ειμαι λιγο μικροτερη απο σενα 27+5 για την ακριβεια και δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο το βαρος του μωρου αλλα κι εμενα τα ιδια μου λεει ο γιατρος οτι οριακα περναει το σωστο βαρος και ηταν 26+5 1075γρ. τωρα θα σε γελασω.μηπως μας αγχωνουν χωρις λογο;


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, αλλα γιατι να μας αγχωνουν; Για να μην τρωμε;:tongue: Κι εγω δεν εχω καθολου ζαχαρο, απλως εχω μεγαλο μπεμπη. Αχ, μαλλον δε θα του κανουν τα φορμακια τα μικρα μικρα που πηρα απειρα.. Γιατι καποια με ξεμυαλισε εδω μεσα.. Βιργινακι, ακους;:tongue::tongue:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Μπλουμπλού, Αγγελικούλα, Οζαλινάκι και Κατερινούλα.

Κατερινάκι, μην ανησυχείς, εξάλλου εσύ θα γεννήσεις αρκετά νωρίτερα από εμάς, σχεδόν ένα μήνα, οπότε χρειάζεται να έχει αναπτυχθεί ο μπέμπης σου.

Εγώ πάλι γιατί θα ήθελα να ήταν λίγα γραμμάρια παραπάνω;; :tongue::tongue: Μου αρέσουν τα τροφαντά μωράκια, αλλά το θέμα είναι να μπορεί να βγει εύκολα.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι μου είναι λίγο τροφαντούλης, αλλά μην αγχώνεσαι, ίσως γι' αυτο΄ο γιατρός σου θέλει να σε βάλει νωρίτερα λόγο βάρους. Η κουμπάρα μου γέννησε το γιο της 4.150 φυσιολογικά και μια άλλη φίλη 4.500 με καισαρική.

Εγώ πάλι είμαι για μικρούλικα μέχρι 3 κιλά καλά είναι, ο γιος μου γεννήθηκε τόσο, αλλιώς δεν θα τα καταφερνα για φυσιολογικό, καθότι το ηβικό μου οστό ήταν πολύ χαμηλά και έφραζε κατά κάποιο τρόπο την έξοδο του μωρού.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοιλίτσες :) Τι κάνετε?

Εγώ μόλις τελείωσα μια κεντητή κουβερτούλα για τη μικρούλα μου! Θα τη βγάλω και φώτο να σας τη δείξω, αργότερα.

Αύριο εγώ έχω γιατρό, θα κάνουμε και το doppler...ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ|!~!!!! :P

aobatsan την συναταγή γρήγορα γιατι την Μεγάλη Εβδομάδα θα κάνω νηστεία;)

Καλά το γλυκό έγινε ΚΟΛΑΣΗ! Αφού το μοίρασα δεξιά κι αριστερά για να μη φάω το ταψί μόνη μου :P Oρίστε και η συνταγή:

Brownies με καρύδι

Υλικά (για πυρέξ 20x25)

• 285γρ. βούτυρο

• 160γρ. κουβερτούρα

• 5 αυγά

• 340γρ. ζάχαρη

• 115γρ. αλεύρι Γ.Ο.Χ.

• 200γρ. καρύδια, όχι ψιλοκομμένα

Εκτέλεση

Σε κατσαρολάκι βάλτε το βούτυρο και την κουβερτούρα να λιώσουν ομοιόμορφα.

Σε μπασίνα ανακατέψτε καλά με σύρμα χειρός τη ζάχαρη με τα αυγά. Προσθέστε σιγά σιγά το αλεύρι ανακατεύοντας συνέχεια. Ρίξτε και το μείγμα σοκολάτας, αυγών και συνεχίστε το ανακάτεμα. Τέλος, ανακατέψτε μέσα και τα καρύδια.

Ρίξτε το μείγμα στο πυρέξ, και ψήστε σε προθερμασμένο φούρνο με αέρα στους 180 βαθμούς για 20-22ʼ. Αφήστε να κρυώσει καλά, ξεφορμάρετε και κόψτε σε κομμάτια. Μη φοβηθείτε το χρόνο, όταν κρυώσει καλά, θα είναι πιο σφικτό αλλά ελαφρώς ζουμερό, όπως πρέπει για ένα σωστό brownie.

Καλή επιτυχία!

καλημερα κοριτσακια;τι κανετε;;

δεν εχω ξαναγραψει στο δικο σας θεμα!

εγω εχω πητ 8 ιουλιου αλλα ποτε δεν ξερεις μπορει να με πιασει και ο ιουνιος!

περιμενω αγορακι ειναι το πρωτο μου παιδακι και ειμαι τρελαμενη,ανυπομονω τοοοσο πολυ να τον αντικρυσω!

Καλώς το παπάκι!! Με το καλό το αγοράκι σου :)

Χτες πήγαμε γιατρό. Ο μπέμπης είναι 1800 και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Έχω στενοχωρηθεί όμως γιατί η διάταση του εντέρου παραμένει και ναι μεν ευτυχώς δεν είναι κυστική ίνωση που είχαμε φοβηθεί, αλλά μας είπε ότι όταν γεννηθεί θα το δει ο παιδίατρος και ίσως χρειαστεί κάποια επεμβασούλα. Δε θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μας μόλις γεννηθεί. Πάλι καλά βέβαια που είναι κάτι που διορθώνεται.

Μια χαρά ο μπεμπάκος σας, Λίζα :)

Όσο για τη διάταση του εντέρου, μην απελπίζεσαι...μέχρι τέλους μπορεί να επανέλθει στο φυσιολογικό κι αν πάλι όχι, είναι κάτι το οποίο διορθώνεται. Θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά :D

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Σημερα σπιτι...να κανω και καμμια δουλεια, αλλα δε με βλεπω για πολλα-πολλα, γιατι εχτες νομιζω εκανα αρκετες συσπασουλες...λεω να παρω το γιατρο σημερα-να δω τι θα μου πει...

Αγγελικούλα, δεν αφήνεις τις δουλίτσες να κάτσεις στο κρεββατάκι σου, αραχτή και λάιτ?

Πάρε και το γιατρό ένα τηλεφωνάκι...να δεις τι κάνει...να του πεις τα νέα σου...ναι? :P

Δουλειές από αύριο!!!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και στα υπολοιπα κοριτσια!! Συγγνωμη που βγηκα ετσι, αλλα περασε λιγο μια φιλη μου με το αγορακι της οχτω μηνων, θηριακι το ζουζουνι!!

Λιζακι, μη φοβασαι για το εντερακι, αφου λεει ο γιατρος οτι ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις. Το ξερω οτι δε θες να ταλαιπωρηθει το μωρακι σου, αλλα το σημαντικο ειναι οτι θα ειναι καλα.

Αομπατσαν, αχ γλυκο!! Με κολαζεις τη χοντρη!!:tongue: Σας εχω πει οτι εφτασα τα 17 κιλα;:shock: Και δεν τρωω πολυ, αληθεια λεω..

Μπλουμπλου μου, εσυ εισαι μια σταλιτσα ανθρωπος, δεν εχεις χωρο να γινει τροφαντουλι το μωρακι σου σαν το δικο μου.

Παρασκευη σταματαω δουλεια επιτελους!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και στα υπολοιπα κοριτσια!!

Αομπατσαν, αχ γλυκο!! Με κολαζεις τη χοντρη!!:tongue: Σας εχω πει οτι εφτασα τα 17 κιλα;:shock: Και δεν τρωω πολυ, αληθεια λεω..

Παρασκευη σταματαω δουλεια επιτελους!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: χεχεχε, το ξέρω....είναι κολαστικό αυτό το γλυκό :P

17 ε?...να προσέχεις ακόμη περισσότερο τώρα που θα σταματήσεις τη δουλειά, με το καλό.

Εγώ 4 έχω πάρει, αλλά τα ΄χα τα κιλάκια μου από πριν και προσέχω με νύχια και με δόντια...


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: χεχεχε, το ξέρω....είναι κολαστικό αυτό το γλυκό :P

17 ε?...να προσέχεις ακόμη περισσότερο τώρα που θα σταματήσεις τη δουλειά, με το καλό.

Εγώ 4 έχω πάρει, αλλά τα ΄χα τα κιλάκια μου από πριν και προσέχω με νύχια και με δόντια...

Α, μια χαρα τα 4!! Εγω ξεκινησα 61 και ειμαι 78..:(:( Ελπιζω να τα χασω γρηγορα μετα γιατι δεν καταλαβα πως τα πηρα..


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Aobatsan μου, τελικα και να θελα μονο φαγακι εφτιαξα...δεν ειχα ορεξη ουτε πολλα κουραγια για αλλες δουλειες...

Το γλυκο φαινεται τελειο...θα το φτιαξω!!!Ευχαριστουμε για τη συνταγη. Περιμενουμε να μας πεις αυριο τα νεακια σου απο το γιατρο και τι ειναι το doppler, για να ξερουμε τι μας περιμενει...!!!

Κατερινακι, μην ανησυχεις για τα κιλα...θα τα χασουμε!!! Εγω ξεκινησα οπως εχω ξαναπει τροφαντουλα...στα 73 δηλαδη και τωρα ειμαι στα 79. 2 μηνες μεινανε...ποοοοοσα θα βαλω ακομα??? Αντε με το καλο να κατσεις και εσυ σπιτακι σου να ξεκουραστεις!

Βloublou μου, καλη επιτυχια αυριο και περιμενουμε νεοτερα και απο εσενα για το μωρακι σου!

Σας φιλω γλυκα!!!Παω να σερβιρω, γιατι σε λιγο θα ερθει ο αντρουλης μου!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α, μια χαρα τα 4!! Εγω ξεκινησα 61 και ειμαι 78..:(:( Ελπιζω να τα χασω γρηγορα μετα γιατι δεν καταλαβα πως τα πηρα..

Κατερινάκι, παίζει ρόλο και ο ψυχολογικός παράγοντας...

Μην ανησυχείς, θα φύγουν, δεν είναι στο χέρι τους...

Aobatsan μου, τελικα και να θελα μονο φαγακι εφτιαξα...δεν ειχα ορεξη ουτε πολλα κουραγια για αλλες δουλειες...

Το γλυκο φαινεται τελειο...θα το φτιαξω!!!Ευχαριστουμε για τη συνταγη. Περιμενουμε να μας πεις αυριο τα νεακια σου απο το γιατρο και τι ειναι το doppler, για να ξερουμε τι μας περιμενει...!!!

Καλά έκανες ;)

Το doppler είναι υπέρηχος κατά τον οποίο βλέπουν την κυκλοφορία του αίματος του εμβρύου, του ομφάλιου λόρου, της μητριαίας αρτηρίας, όπως επίσης και την ανάπτυξη του εμβρύου.


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

aobatsan ευχαριστώ για την συνταγή. Μόλις πάω τον μικρό προπόνηση θα πάω να ψωνίσω κα ίσως τα φτιάξω το βράδυ

Λιζάκι μην στενοχωριέσαι καλή μου,να γεννηθεί το μωράκι και τότε ολα θα φτιάξουν......να έχεις πίστη.

εγώ από κιλάκια είμαι στα 8-9 τώρα......αλλά μέχρι να γεννηθεί η μπέμπα θα πάρω άλλα τόσα:D γιατί κάνω τρομερή κατακρατηση....σε 2 μηνάκια θα έχουν φύγει όλα όμως όπως και στον γιό μου;)

φιλάκια γλυκές μου κ να προσέχετε πολύ.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...