Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Παπακι μου καλως ηρθες στην παρεα μας ! Με το καλο να ερθει το αγορακι σου, με το καλο να ερθουν τα επιπλακια σου κ με το καλο να ετοιμαστει κ το δωματιακι σας !! Εμανα τα επιπλακια ηρθαν μολις προχθες κ πεταω απο τη χαρα μου !!!!

Κικη μου το Σαββατο εχω γιατρουλη !!! ανυπομονω να μαθω κ γω τα κιλακια της που υπολογιζω να φτασαμε τα 2 !! ειμαστε φαγανουλες !!

καλημερα virgi να σαι καλα και σε σενα οτι καλυτερο με το μωρακι σου!

αχ ηρθαν ε;;μπραβο θα καθεσαι να τα χαζευεις τωρα με τις ωρες!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Παπάκι καλώς μας ήλθες στην παρέα, όλες οι καλές μανούλες και μπεμπάκια χωράνε!! Με το καλό να υποδεχτείτε τον μπέμπη σας.

Βιργινάκι καλή επιτυχία στον οφθαλμίατρο. Άντε να σου δώσει κι αυτός το ΟΚ.

Χτες πήγαμε γιατρό. Ο μπέμπης είναι 1800 και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Έχω στενοχωρηθεί όμως γιατί η διάταση του εντέρου παραμένει και ναι μεν ευτυχώς δεν είναι κυστική ίνωση που είχαμε φοβηθεί, αλλά μας είπε ότι όταν γεννηθεί θα το δει ο παιδίατρος και ίσως χρειαστεί κάποια επεμβασούλα. Δε θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μας μόλις γεννηθεί. Πάλι καλά βέβαια που είναι κάτι που διορθώνεται.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Παπάκι καλώς μας ήλθες στην παρέα, όλες οι καλές μανούλες και μπεμπάκια χωράνε!! Με το καλό να υποδεχτείτε τον μπέμπη σας.

Βιργινάκι καλή επιτυχία στον οφθαλμίατρο. Άντε να σου δώσει κι αυτός το ΟΚ.

Χτες πήγαμε γιατρό. Ο μπέμπης είναι 1800 και έχει πάρει θέση με το κεφαλάκι κάτω. Έχω στενοχωρηθεί όμως γιατί η διάταση του εντέρου παραμένει και ναι μεν ευτυχώς δεν είναι κυστική ίνωση που είχαμε φοβηθεί, αλλά μας είπε ότι όταν γεννηθεί θα το δει ο παιδίατρος και ίσως χρειαστεί κάποια επεμβασούλα. Δε θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μας μόλις γεννηθεί. Πάλι καλά βέβαια που είναι κάτι που διορθώνεται.

καλημερα και σε σενα λιζακι μου κι εσυ μπεμπη ε;;;

1800;;μια χαρα εμενα νομιζω θα βγει μεγαλος ο καλος μου στην 26 εβδομαδα ειμασταν 1075γρ.

αχ μωρε ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει να γινει καμια επεμβαση αλλα οπως και να εχει αφου ειναι κατι που διορθωνεται να μη στεναχωριεσαι καθολου!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

Παπακι μου αν χαζευω λεει ????? αχ ...... δεν φανταζεσαι !!!!!!!

αφου θελω να κοιμαμαι εκει τα βραδυα αλλα δεν εχει κρεββατι για μενα !! χαχαχα!!!!

Λιζακι μου θα σταθω στο οτι διορθωνεται ! Μην αγχωνεσαι κ το εχω ακουσει για πολλα μωρακια !!!! δεν ειναι κατι σοβαρο κουκλα μου αυτο εχει σημασια !!! Ολα καλα θα πανε !!!!

Οσο για τα κιλακια κ μενα 27+1 ηταν 1.118 kg !

Τωρα φανταζομαι θα ναι 2 το Σαββατο !

Ειμαστε μια εβδομαδα μπροστα στον υπερηχο !

Link to comment
Share on other sites

Βιργινάκι μου, τι να πω, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθεί. Και μας, 27+0 ήταν 1120, αλλά μας είπε ότι ήταν κανονικά στις εβδομάδες. Και χτες μας είπε ότι στην ανάπτυξη τα πάει τέλεια.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και σε σενα λιζακι μου κι εσυ μπεμπη ε;;;

1800;;μια χαρα εμενα νομιζω θα βγει μεγαλος ο καλος μου στην 26 εβδομαδα ειμασταν 1075γρ.

αχ μωρε ελπιζω να πανε ολα καλα και να μη χρειαστει να γινει καμια επεμβαση αλλα οπως και να εχει αφου ειναι κατι που διορθωνεται να μη στεναχωριεσαι καθολου!

Σε ευχαριστώ πολύ! Μια χαρά είναι και ο μπέμπης σας και λίγα παραπάνω γραμμάρια να βγει, θα είναι στρουμπουλός και ροδαλός, ότι πρέπει για φίλημα.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βιργινάκι μου, τι να πω, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθεί. Και μας, 27+0 ήταν 1120, αλλά μας είπε ότι ήταν κανονικά στις εβδομάδες. Και χτες μας είπε ότι στην ανάπτυξη τα πάει τέλεια.

εμας το εβγαλε ο υπερηχος μονος του οτι ηταν μια βδομαδα μπροστα βαση τα κιλακια ! Αλλα κ ο γιατρος ειπε οτι ειναι οκ στην αναπτυξη ! Κ παντα παιζουν μωρε τα γραμμαρια δεν ειναι κ στανταρ μη νομιζεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

αντε βρε κοριτσια και μενα ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι ο μπεμπης μου ειναι ελαχιστα πιο βαρυς απο οσο θα επρεπε;;

εγω πηγα 6 απριλιου και ημουν 26+5μερες και ειμασταν 1075γρ.

αρα δεν ανησυχω.βασικα λιγο αγχωθηκα γιατι εχω λιγο ανεβασμενο ζαχαρο και κανω διατροφη.μου εγραψε να κανω και τη μεγαλη καμπυλη την παρασκευη γιατι μου ειχε πει να κανω τη μικρη αρχικα αλλα δεν βγηκε καλη δυστυχως και ειπα μηπως γι αυτο μεγαλωνει λιγο πιο πολυ απο οσο θα επρεπε αλλα μαλλον ολα οκ.


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

εμας το εβγαλε ο υπερηχος μονος του οτι ηταν μια βδομαδα μπροστα βαση τα κιλακια ! Αλλα κ ο γιατρος ειπε οτι ειναι οκ στην αναπτυξη ! Κ παντα παιζουν μωρε τα γραμμαρια δεν ειναι κ στανταρ μη νομιζεις !!!!

α το ειπε και σε σας ο γιατρος;

γιατι μωρε ετσι;;δεν πειραζει θα βγαλουμε μωρακια ετοιμα για περπατημα χιχιχιχι!!!!!!!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites

εμας το εβγαλε ο υπερηχος μονος του οτι ηταν μια βδομαδα μπροστα βαση τα κιλακια ! Αλλα κ ο γιατρος ειπε οτι ειναι οκ στην αναπτυξη ! Κ παντα παιζουν μωρε τα γραμμαρια δεν ειναι κ στανταρ μη νομιζεις !!!!

ναι δίκιο έχεις, κατά προσέγγιση είναι όλα αυτά, δεν έχουν και ζυγαριά ;)


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αντε βρε κοριτσια και μενα ο γιατρος γιατι μου ειπε οτι ο μπεμπης μου ειναι ελαχιστα πιο βαρυς απο οσο θα επρεπε;;

εγω πηγα 6 απριλιου και ημουν 26+5μερες και ειμασταν 1075γρ.

αρα δεν ανησυχω.βασικα λιγο αγχωθηκα γιατι εχω λιγο ανεβασμενο ζαχαρο και κανω διατροφη.μου εγραψε να κανω και τη μεγαλη καμπυλη την παρασκευη γιατι μου ειχε πει να κανω τη μικρη αρχικα αλλα δεν βγηκε καλη δυστυχως και ειπα μηπως γι αυτο μεγαλωνει λιγο πιο πολυ απο οσο θα επρεπε αλλα μαλλον ολα οκ.

εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς, μια χαρά είναι τα κιλάκια του. Ίσως λόγω του ζαχάρου ήθελε να σε τσιγκλισει λίγο παραπάνω, γιατί συνήθως αν υπάρχει διαβήτης κύησης βγαίνουν πιο μεγάλα τα μωρά. Αλλά εμάς πάντα μας λέει ότι είναι μια χαρά στα κιλάκια του και είναι σαν και τον δικό σας.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια...........

η μπέμπα από την νυχτα με πιέζει ΄τοσο που πονάει χαμηλά η κοιλιά μου.....

μεγαλώνει το ζουζούνι και ψάχνει για χώρο...

kiki2011 με το καλό να έρθει η μανούλα σου.......ξέρω απο έλλειψη μανουλίτσας:(

παπακι4501 καλως ήρθες.........ίδια ΠΗΤ έχουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια και απο μένα.

Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας βλέπω.

Βιργινία μου το δωμάτιο τέλειο, το είδα και στο φεισμπουκ.

Ρένα μου εύχομαι να φτάσεις μέχρις της 25 Μάη να μην χρειαστούν θερμοκοιτίδα τα μικρουλίνια σου.

Κική μου με το καλό να δεχτείς την μανούλα σου.

Μαράκι περιμένουμε φωτογραφίες,

Οζαλινάκι μου μας κόλασες με το γλυκό, απαπα.

Λιζάκι μια χαρά ο μικρός και εμείς αύριο έχουμε ραντεβού της 3 το μεσημέρι και έχω μια αγωνία. Αν και το νιώθω πλέον ότι έχει μεγαλώσει αρκετά, το βράδυ έχω ένα θέμα για γυρίσω την κοιλιά. Και μην αγχώνεσαι μπορεί όταν με το καλό γεννηθεί, να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί τελικά τίποτα.

Παπάκι καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Τιτίνα μου υπομονή περνάει ο καιρός, ήδη μετράμε αντίστροφα.

Εμείς όλα καλά, ακόμα δουλεύω μέχρι και της 5 του Μάη, οπότε και θα φύγουμε μετά για Πάτρα, το βλέπω διακοπές και το περιμένω πως και τι.

Χθες πήρα και λεφτά απο το ΙΚΑ 663 Ευρώ, είμαι δηλωμένη τρίωρο, για να πέρνω παραπάνω χρήματα στο χέρι, παρόλο που δουλεύω 6ώρο.

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα με τα ρουχαλάκια πλύσιμο, περιμένω κάτι εσωρουχάκια που έχω παραγγείλει για να μπούνε όλα μαζί. Στο δωμάτιο μου έχουν μείνει κάποιες λεπτομέρειες, γι' αυτό δεν έχω βάλει φώτο ακόμα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπλουμπλουδακι μου σ ευχαριστω !!!

Ανυσηχησα με τα χρηματα που ειναι λιγα αλλα ειδα οτι ειναι επειδη εισαι τριωρη !!

Κοριτσια εγω μολις εβαλα πλυντηριο τα ρουχαλακια !

Παπακι μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι τα μωρα μας κ γω εχω θεμα με το ζαχαρο κανω διατροφη(υποτιθεται) μετριεμαι 3 φορες τη μερα με το μηχανακι κ οσο για τη μικρη καμπυλη λαθος γιατρων γιατι παντα βγαινει οριακη !!!!

Κ για το βαρος των μωρων εμενα ναι μεν μου λεει ειναι μια βδομαδα μπροστα αλλα θεωρει οτι αναπτυσεται μια χαρα χωρις κανενα προβλημα κ χωρις καμια επιροη απο το ζαχαρο κατι που φαινεται αλλωστε στους υπερηχους !!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!! Σημερα σπιτι...να κανω και καμμια δουλεια, αλλα δε με βλεπω για πολλα-πολλα, γιατι εχτες νομιζω εκανα αρκετες συσπασουλες...λεω να παρω το γιατρο σημερα-να δω τι θα μου πει...

Καλωσηρθες στην παρεα μας παπακι!!!! Με το καλο να ερθει ο γιοκα σου!!!!!!! Εγω ειχα παει στο γιατρο την 28η εβδομαδα και ηταν 1200γρ.-θρεφταρακι!!!!Μου ειχε πει ο γιατρος στατιστικα οτι θα γεννηθει γυρω στα 3300γρ.

Λιζακι, ολα καλα θα πανε και το σημαντικο ειναι οτι διορθωνεται!

Βιργινια μου και εγω εχω μυωπια...4,00 βαθμους μυωπια και 1,00 βαθμο αστιγματισμο στο ενα ματι και 3,75 με 0,50 στο αλλο. Ρωτησα το γιατρο και μου ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα για φ.τ. Επισης, λογω επαγγελματος του αντρα μου οπτικου-οπτομετρη συμφωνει με τον γιατρο. Στο ικα θα πας?Αν ναι, αν εχουν περασει 3 χρονια δικαιουσαι γυαλια. Το ποσο που παιρνεις απο το ικα ειναι 83 ?, εαν τα γυαλια σου εχουν κοστισει απο 110 ? και πανω (25%οι κρατησεις του ικα). Εσυ πληρωνεις τα γυαλια στο οπτικο και σου κοβουν αποδειξη και μια βεβαιωση και πας την αλλη μερα στο ικα που ανηκεις στις παροχες και πληρωνεσαι αμεσα. Πρεπει να εχεις μαζι βιβλιαριο και ταυτοτητα. Α!ξεχασα οταν πας στον οφθαλμιατρο μετα η συνταγη θελει και σφραγιδα απο τον ελεγκτη. Σε επρηξα???? Σε αυτο το θεμα μπορω να δωσω πολλες πληροφοριες!!!!!! Στα θεματα μητροτητας...αστα!!!!!:D

Κικη μου με το καλο να ερθει η μητερουλα σου!!!!!!

Φιλακιααααααααααα!!!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...