Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:

Καταβάλλεται σε ασφαλισμένες του Ι.Κ.Α. με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου (παρέχουν εξαρτημένη εργασίας). Η καταβολή του γίνεται σε γυναίκες που εργάζονται κατά την έναρξη της αδείας κυοφορίας, μετά τον τοκετό και εφόσον εισπράξουν το επίδομα από το Ι.Κ.Α. για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας και λοχείας.

Οι παροχές μητρότητας είναι ίσες με τη διαφορά που προκύπτει αν από τις αποδοχές που καταβάλλει ο Εργοδότης αφαιρεθεί το επίδομα που κατέβαλε το Ι.Κ.Α. για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Η προθεσμία για την υποβολή σχετικής αίτησης είναι τρεις μήνες από την ημερομηνία πληρωμής από το Ι.Κ.Α.

Νόμοι και διατάγματα που καλύπτουν την παροχή, είναι τα ακόλουθα:

· Ν. 549/1977, Π.Δ. 776/77, Π.Δ. 221/97.

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ:

· Παροχή στο Ι.Κ.Α. επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας.

· Ενεργός εργασιακή σχέση κατά το χρόνο έναρξης της αποχής, λόγω, κυοφορίας ή λοχείας.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ:

1. Ασφαλιστικό βιβλιάριο του Ι.Κ.Α.

2. Βεβαίωση του εργοδότη.

3. Βεβαίωση του Ι.Κ.Α. για την διάρκεια της επιδότησης, το ύψος του ημερησίου επιδόματος και του συνολικού καταβληθέντος ποσού των επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας.


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα που ειμαι καλα, εκανα το δωμάτιο του μικρου και της μικρης. Βλέπεις εγω θα τα βάλω μαζι τα πρωτα χρονια τα μικρα.. Ξεχώρησα ποια πραγματα μπορουν να κρατηθουν για την μικρη, έβγαλα να χαρισω άλλα τόσα και η ντουλάπα έγινε αγνώριστη.Χθες έπλυνα και ρουχα της μικρης και σήμερα έχει σιδέρωμα!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι να ειναι μαζι ! κ γω ετσι μεγαλωσα με τον αδερφο μου αλλα ετσι θα εχω στο μελλον κ τα παιδακια μου !!!!

Αγαπουλα σε αφηνω ηρθε ο αντρας μου κ θα κανουμε μαμ !

Καλο μεσημερακι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Διαβασα αυτα που εχασα,τις μερες που δεν προλαβαινα να μπω...

Δε θυμαμαι να σχολιασω και πολλα...να πω ενα γλυκο καλωσορισμα στο νεο μελος τις παρεας μας!!!

Βιργινια μεγια και η ντουλαπα και μετο καλο να ερθουν τα επιπλακια σημερα!!! Τυχερηηηηηηηηηη!!!!!!!

Κατερινακι περαστικα για την γαστρεντεριτιδα...

Κατερινακι β' περνα τις ωρες με τον μπαμπα σου τωρα οσο ψυχοφθορο και αν ειναι και θα τα φτιαξεις τα πραγματα αργοτερα...

Οζαλινα, μελαγχολικο το βιβλιο, αλλα για μενα απο τα ωραιοτερα που εχω διαβασει!

Bloublou τυχερη....θελω και εγω βολτα στην παραλιαααα!!!

Μαρια-Ελπιδα μου καλα να περνας και μετο καλο και η υπολοιπη προικα της μικρης!!!

Να πω και τα δικα μου τα νεα...

Το σαββατο το απογευμα ηρθαν οι κουμπαροι μας κ περασαμε ομορφα! Την Κυριακη πηγαμε βολτουλα και μετα σε κατι θειους για φαι και μετα σπιτι, οπου μαζευτηκαν ο πεθερος μου και ενας αλλος θειος μαζι με τον αντρα μου να δουν την μπαλα...και περασε το σκ!

Το επομενο θα καθαρισουμε και θα ξεστρωσουμε. Βρε κοριτσακια μου οσο πλησιαζει ο καιρος με εχει πιασει ενα αγχος οτι δε θα προλαβω... εφτιαξα μια λιστα με τα πραγματα του μωρου, σαν την λιστα που εχει εδω η Μαρια-Ελπιδα και επαθε σοκ ο αντρας μου...ολα αυτα λεει θελουμε...του λεω αυτα ειναι πολλα, αλλα δεν ειναι ακριβα!!! Παντως πιστευω οτι εχω αγχωθει, γιατι πολλα πραγματα ειμαι αναγκασμενη να βασιζομαι σε αλλους να μου τα κανουν...το σπιτι, μακρινες μετακινησεις για αγορες κ.α. και βλεπω τους αλλους χαλαρους και αγχωνομαι περισσοτερο...!!!!

Αυτα και απο μενα...σας φιλω γλυκαααααα!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα!τι κανετε μανουλιτσες?εγω καλουτσικα.η μικρη χορευει για τα καλα.ο γιατρος ειπε οτι παμε μια χαρα και συνεχιζουμε την ξαπλα και την ακινησια!!!

εμενα με αγχωνει η μαμα μου με συνεχεις λιστες,αλλα τι να κανει κι αυτη η καυμενη.πεσανε ολα πανω της.η κορη μου,ταψωνια που ηθελα να κανω,το πλυσιμο!εμεις δωματιο δε θα κανουμε μεχρι να γυρισουμε σπιτι μας απο το Διδ/χο.βλεπω βεβαια τις δικες σας ετοιμασιες για τα δωματια και ξεσηκωνομαι.


6ze1tak0qlrac6sy.pngas1cJNlVM3D1200NjM4NTJkYnw2MDhiZHxteSBsaXR0bGUgYmFieSBpcw.gifan1cEZgJmf-1200MjA5ZHw1NDU1ODc5ZGF8bXkgYmlnIGxvdmUgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

post-18005-14825440740694_thumb.jpg.jpg]

post-18005-14825440741081_thumb.jpg.jpg]

post-18005-14825440741304_thumb.jpg.jpg]

κοριτσακια μου μια πρωτη γευση απο τ αεπιπλα μας λειπει η προικα ομως ερχεται την Παρασκευη !!!

Το καροτσι θα το βαλω αυριο!!!

Εχω χαζεψει λεμε !!!!!

Κ ειμαι πτωμα φευγω για νανι !!!

Σας φιλω κ σας καληνυχτιζω !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ VIRGI ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΦΩΤΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΤΟΝ ΨΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...