Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

καλημερα φιλεναδιτσες!!

ειμαι εξω με τους δικους μου και εκεινοι πινουν ουζακια και εγω καφε, εχω αδυναμια στο ουζακι!!!

μια χαρουλα, εχω ευχαριστα να σας πω, υπαρχει ενα ενδεχομενο να γυρισει ο αντρουλης μου νωριτερα.. θα δουμε.

διαβασα τα νεα σας, τωρα θα σχολιασω!!

Εμεις πηγαμε χθες στην γιατρο κ φτασαμε 1750γραμ.!!!Εχουμε πολλα μαλλακια κ μαγουλακια κ εχουμε παρει κ θεση με το κεφαλακι μας κατω!!χιχιχιχιχι

Ανοιγοκλεινε το στομα του ο σκατουλης κ μας εβγαζε τη γλωσσα του!:tongue::tongue::tongue:

Βεβαια πρεπει να χαλαρωσω λιγο γτ εχω αρκετες συσπασεις κ μου ειπε η γιατρος οτι οι επομενες 6 εβδομαδες πρεπει να κυλισουν με μεγαλη προσοχη για να μην εχουμε προωρο τοκετο κ ταλαιπωρηθω κι εγω αλλα κ ο μπεμπακος μας....μου εδωσε τα χαπακια μου κ απο δω κ περα...πολυ προσοχη:rolleyes:

Τζινακι μου τι ωραια τα νεα σου!!!!

μια χαρουλα ο μπεμπης, οσο για τις συσπασουλες να προσεχεις καλη μου και ολα θα πανε καλα!!!

Χρειάζομαι την βοήθειά σας,,

δυσκολεύομαι τα μάλα στην επιλογή καροτσιού,,, είμαι μεταξύ per-perego και stokke,,,

Στο τέλος βέβαια άλλο θα διαλέξω όπως πάντα,,,

Για δώστε τα φώτα σας,,, έχετε διαλέξει??? με τι κριτήρια?

Βανιλακι μου, πεθαινω για το stokke αλλα εχει απαγορευτικη τιμη και του αντρουλη δεν του αρεσε καθολου!

εμεις πηρμε περεγκο και ειναι πολυ καλο και ιταλικο και ο σκελετος και το σωμα.

εγω το διαλεξα επειδη ηθελα τριο και ποιοτικα θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα!

Έλα Ginaki γκουρού των καροτσιών:tongue:

Ωραίο το καρότσι σας,,, από το internet το παρήγγειλες? Αν ναι σε καλύπτει για επισκευές ??

Με προβλημάτισες με την κινέζικη "καταγωγή",,,

Το stokke είναι σουηδικής προέλευσης...

Μανούλα παλιά θήλαζες στην παραλία:shock::shock: τι φοβερή εικόνα,,,,

και η θεια μου θηλαζε στην παραλια και ηταν πολυ ωραιο θεαμα!

Εχω και 2 αποριουλες...πρωτον οταν βγαλουμε τα μωρακια απο το μαιευτηριο θα τα μεταφερουμε με το καθισματακι του αυτοκινητου ή με το πορτμπεμπε? Τι ειναι πιο ασφαλες? Εμεις εχουμε και 1 ωρα δρομο απο το μαιευτηριο στο σπιτι.

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!

εμεις ειμαστε πολυ κοντα στο σπιτι και μαλλον θα την παρουμε με τον πορτ-μπεμπε αλλα για ποιο μακρινες αποστασεις θα ελεγα να τον βαλετε στο καθησμα του αυτοκινητου.

Γεια σας και απο εμας, μανουλες και μπεμπακια!! Τι κανετε; Γραψατε πολλα, δεν τα θυμαμαι.. :oops: Αλλα θυμαμαι μια ωραια κοιλιτσα, της Κατερινας!!:D

Εμεις ειχαμε γιατρο σημερα, ολα καλα. Ο μπεμπης ειναι 2130 και 40 εκατοστα. Με εβαλε και στον καρδιοτοκογραφο και ειναι ολα καλα. Απο πρωτομαγια μου ειπε να ξεκινησω περπατημα γιατι ο μικρος ειναι λιγο λοξα και απο 5 μεχρι 20 θα γεννησουμε, μου ειπε κανονικα, το ευχομαι!!

Επλιζω να ειστε ολες καλα. Πολλα φιλακια σε ολες σας και στα μωρακια σας!!

γεια σου Κατερινακι μου!!

κοριτσια καλησπερα κι απο μεναχαθηκα αλλα ηταν ενας μηνας ολο προβληματα!το αποκορυφωμα ηταν τη Δευτερα που μπηκα για μπανιο και οτν βγηκα πλημμυρησα στο αιμα.πηγα αρον αρον στην κλινικη οπου ογιατρος μου διεγνωσε αποκολληση.μεινα μεσα μεχρι σημερα το μεσημερι σε πληρη ακινησια και σημερα βγηκα.θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα.μου ειπε οτι ανα πασα στιγμη μπορει να ξανασυμβει.μαλλον δεν προκειται να φτασουμε μεχρι τον ενατο και τωρα κυνηγαμε να κερδισουμε μερες κ βδομαδες αν γινεται για να μην μπει το μωρο για πολυ σε θερμοκοιτιδα.και μεσα σε ολα η μαμα μου εχει ιωση με 39 πυρετο,οποτε αλλο αγχος μην κολλησω.και μεχρι τωρα κρατουσε τη μικρη,οποτε μ ην κολλησει κι ναυτη και πεσαν ολα στον αντρα μου κ τον μπαμπα μου.και η κορη μου θελει αγκαλιτσες κ παιχνιδια γιατι της ελειψα κ ερχεται κ χτυπαει την πορτα κ με φωναζει κ εγω θελω να παιξω μαζι τγης κ δεν μπορω.με πιασαν κ τα κλαμματα τωρα κ σας πρηζω.συγνωμη

αχ! καλη μου Τιτινα, περαστικα και μην φοβασαι ολα θα πανε καλα και την μικρουλα σου θα την αποζημειωσεις οταν με το καλο γεννησεις..

Καλημέραααα!!!! Ωχ βρε Οζαλινάκι, τι αγωνία τράβηξες! Ε ρε πόσο αφηρημένες μας κάνει η εγκυμοσύνη!

Πού είστε όλες οι υπόλοιπες;;;;

και εγω ειμαι πολυ αφηρημενη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tι μου κάνετε;

Βλέπω τα μωράκια μεγαλώνουν,

Κατερίνα σούπερ ο μικρός, έχω ραντεβού την άλλη Πέμπτη για να δούμε το μπουμπούκι μας.

Μαράκι, άντε γρήγορα να γυρίσει ο αντρούλης σου.

Τιτίνα, πρόσεχε κορίτσι μου, ξέρω ότι είναι δύσκολα που έχεις και τη μικρή θέλει τα δικά τους, έχουν δίκιο και αυτά.

Οζαλίνα μου άσε απο μαυλό να σου δώσω το δικό μου, χάλια λέμε.

Όσο για το θηλασμό κορίτσια καμία ντροπή, δηλαδή όταν βγαίνουν με τα β@ζ@ τους έξω και τους κ@λους τους είναι καλά, συγνώμη κιόλας. Ότι πιο υπέροχο μπορείτε να κάνετε. Μόλις περάσει ο μήνας και δει ο ντόκτορ ότι είμαι εντάξει, ξεκινάμε μπανάκια, το μωρούλι μαζί μας και θα χαρούμε μπάνια και με τον μεγάλο, και όποτε πεινάσει πείνασε, κανένα πρόβλημα, άσε που δεν κουβαλάς και χίλια δύο πράγματα, πιο εύκολο δεν γίνεται.

Έχουμε ξεκινήσει με τη μανούλα και κάνουμε γενική σπιτιού, τα χοντρά, όσα δεν έκανα όλο το χειμώνα, τζάμια, μπαλκόνια, χθες τελείωσα την ντουλάπα μου, έκανα και ξεκαθάρισμα ευκαιρία ήταν, γιατί μάζευα ρούχα τα οποια έλεγα θα φορέσω αλλά γιοκ. Την άλλη βδομάδα λέω να πλένω και τα ρουχαλάκια σιγά σιγά.

Όσο για καρότσια έχω πεγκ περέγκο και είναι πολύ καλό και χωράει και στο πορτ παγκάζ του αυτοκινήτου και να έχετε υπόψη σας και τα ιγκλεσίνα, έχει η ξαδέλφη και είναι επίσης πολυ καλό.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Tι μου κάνετε;

Έχουμε ξεκινήσει με τη μανούλα και κάνουμε γενική σπιτιού, τα χοντρά, όσα δεν έκανα όλο το χειμώνα, τζάμια, μπαλκόνια, χθες τελείωσα την ντουλάπα μου, έκανα και ξεκαθάρισμα ευκαιρία ήταν, γιατί μάζευα ρούχα τα οποια έλεγα θα φορέσω αλλά γιοκ. Την άλλη βδομάδα λέω να πλένω και τα ρουχαλάκια σιγά σιγά.

Γεια σου bloublou!

Ουφ, αυτές οι δουλειές...κι εγώ λέω να ξεκινήσω τη γενική από την επόμενη εβδομάδα, σιγά σιγά. Να είναι έτοιμο το σπίτι για το Πάσχα και μετά να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο ;)

Άντε και καλά πλυσίματα!!!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

εεεεεεεεε κτάφερα και γύρισα σπίτι.....

ευτυχώς όλα καλά:tongue::tongue::tongue:

τέτοια χασούρα εγκεφάλου δεν ματαχα λέμε.........δεν αιματώνετε ο ρημάδης με τίποτα........

γενική σπιτιού?????????????????θα μου πάρει κανα 5 μέρες και πάλι θα έχει βρωμίσει........:rolleyes:λίγα λίγα και χαλαρά γιατί μόνη μου δεν το παλέυω αυτό το σπίτι......

και εγώ μετά το Πάσχα θα αρχίσω πλύσιμο γιατί μετά θα έχουμε και το σιδέρωμα........ουυυυυφ κουράστηκα ήδη.....:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aυτές οι δουλειές είναι ένα θέμα.

Και δεν τελειώνουν οι ρημάδες, πάντα κάτι ξεφυτρώνει, τουλάχιστον να γίνουν τα χοντρά, γιατί μετά με το μπεμπέ δεν το βλέπω ούτε τουαλέτα να προλαβαίνω.

Φιλιά, σχολάω και πάω επιτέλους σπιτάκι μου.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ολη μέρα σε δουλειες! Απο το ΙΚΑ :twisted:μεχρι ψωνια για τη μπέμπα!:P

Στο ΙΚΑ τα πηρα εντελώς! Εκλεισα χθες ραντεβου για σημερα για να μου γράψουν την άδεια τοκετου. Ολα οκ. Παω 8:00 στο κέντρο μανας και παιδιου και πουθενα το ονομά μου. Λέω, οκ, θα πω του γιατρου να με δεχτει έτσι. Εκεινος ανενδοτος. "Οχι, μου λέει, αφου δεν υπάρχεις στη λίστα δεν σε δέχομαι. να πας στα γραφεια(στην άλλη μερια της πόλης) να πάρεις το χαρτι που γραφει το ονομα σου!"

Βλέπετε εγώ έλκεισα το παντεβου 5:40 και εκεινος τύπωσε την λιστα στις 5:30. Αφου όμως τα τηλεφωνικά ραντεβου λειτουργουν μέχρι τις 7, δεν θα έπρεπε να τυπώνει τη λίστα ειτε στις 7 ειτε την άλλη μέρα το πρωι;;;;;;;;:twisted::twisted::twisted:

Τα νευρα μου! Πήγα λοιπον με τα ποδια. Εκει η κοπέλα δεν ήξερε τι να μου πει. Μου δινει το χαρτακι και επιστρεφω. Και όταν με βλέπει μου λέει" Α, δεν το θέλω το χαρτάκι. Αυτο ειναι για το ΙΚΑ εμένα δεν με νοιάζει"...Καλα ρε Μ@λ@κ@ δεν ντρέπεσαι να τρέχεις έτσι μια έγκυο κοπέλα;;;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted:ειμαι έτοιμη να πάω στον Δ/ντη να τον αναφέρω....

Ουφ σας ζάλισα. Ελπιζω να ειστε όλες καλα!:P

Φιλάκιαααααα:P


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε ? εγω ειμαι στα πατωματα απο ψυχολογια.... ! τεσπα !

ξεκινησαμε να βαφουμε τη ντουλαπα της μπεμπουλας αλλα κατι εγινε κ αναγκαστικα διακοψαμε ! τωρα θα συνεχισουμε σ/κ μαλλον ! μαλλον !

Ωστοσο ενα καλο ... ερχονται τα επιπλακια της την Δευτερα το απογευμα κατι που με ευχαριστει ιδιαιτερα !

Επισης γιαγια κ παππους αποφασισαν ολα να ειναι δωρο απο κεινους ! Οποτε σκανε 1500 χιλιαρικακι..κατι που δεν αρνηθηκα...μιας κ τα εχω αναγκη ετσι οπως ηρθαν τα οικονομικα μας !!!!!

Ετσι απο βδομαδα ξεκιναμε πλυσιμο επιπλων κτλ κ μετα τα ρουχαλακια !! Πρωτα ο Θεος παντα !!!

Σημερα πηγα κ γω στο Ικα κ πηραμε κ το χαρτι της αδειας εγκυμοσυνης μενει να το παω στον εργοδοτη ομως !!!

Στο μεταξυ ο κοσμος ειναι κακος...ακουστε τι επαθα !

Εκει στις παροχες περιμενα στη σειρα μου κανονικα μεχρι να εξυπηρετηθω, παω μετα μεσα στη διεθυντρια να μου υπογραψει για να πληρωθω την αδεια που εχω μεχρι τελος του μηνα, κ εκει ηταν μια γνωστη της που εβλεπα απο μεσα οτι στεκοταν ορθια τοση ωρα !Με το μπηκα εκει κ με ειδε ρε κοριτσια αν εχετε το Θεο σας δλδ ετρεξε κ πηγε κ εκατσε γιατι νομιζε θα κατσω εγω ! με κοιταει σταυρωνει το ποδι της κ γυρναει απο την αλλη ! Για ονομα του Θεου γιατι ειναι τοσο κακος ο κοσμος ? κ ηταν γυρω στα 55 μια χαρα κυρια ! Τι να πω ! Α κ φυσικα δεν ειχα σκοπο να καθησω μιας κ το μονο που ηθελα ηταν μια υπογραφη... τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Αστο virgi...Δεν υπάρχουν σχολια ουτε για το δικο μου ουτε για το δικό σου! Ελεος!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι να μην ηταν κατι το σοβαρο αυτο που συνέβη σημερα και σε έριξε τοσο...κουκλιτσα μου....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα φιλεναδογκαστρουλιτσες μου!!!!

ξερω ξερω παλι χαθηκα...ειμαι ασυγχωρητη...

να λιγο οι ορμονες,λιγο κατι επισκεψεις λιγο κατι ψωνακια καταλαβαινεται...

ναι ναι καλα διαβασατε ψωνακια...χιχιχιχι

το σαβ/κο θα αφιερωθουμε λιγο στο δωματιακι να του δωσουμε μια πρωτη οψη..

δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας...

θα το κανω ομως...

ευχομαι να ειστε ολες καλα...

κ για να σας αποζημιωσω θα σας βαλω μια φωτο απο το κοιλονακι μου..

τι ευγενικα που το ειπα...χαχαχαχα


2nTQp3.png

ziCWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στις γλυκιές μανούλες κ στα μωράκια

Λοιπόν τα νέα μας είναι αρκετά καλά, χτες πήγαμε στον doc , με έβαλε στον καρδιοτοκογράφο( είχα 2 μικρές συσπασούλες), και είδαμε την μπεμπούλα μας,,, Έχει μεγαλώσει απίστευτα, ολόκληρο πλασματάκι έγινε, μας κουνούσε συνέχεια τα ποδαράκια της, τέντωνε το ένα , μετά το δίπλωνε κ τέντωνε το άλλο,,, Πολύ χάρηκα βρε κορίτσια,,,

Μόνο που είναι ακόμα σε εγκάρσια θέση, αλλά ο doc είπε πως θα γυρίσει,,,Ελπίζω να γυρίσει....προς τα κάτω;)

Επόμενο ραντεβού την Μ. Δευτέρα...

Διάβασα τα νέα σας κι έχω να σας πω τα εξής:

Aggeliki το πορτ μπεμπέ νομίζω:confused: ότι είναι το ίδιο με το κάθισμα αυτοκινήτου,,

Katerinars ολόκληρος άντρας καλέ 40 ολόκληρα εκατοστά:D

Kiki κι εσένα μια χαρά είναι το αντράκι σου,,,Άντε θα πας και το Πασχαλινό ταξιδάκι σου,,

Titina περαστικά κορίτσι μου. Είμαι σίγουρη πως έστω και μια μέρα θα την πάρεις από τον ένατο:P

Aobatsan καλή ξεκούραση, κοίτα να απολαυσεις την άδειά σου,,

Bloublou :tongue::tongue: ωραία το έθεσες, δεν το είχα σκεφτεί έτσι,,, αυτό με τους κ@λους και τα β@ζακ@α:tongue:

Katerina αχ κ πάλι αχ, προχθές που έγραψα την άδεια έπεσα σε ένα grande μαλ@κ@ γιατρό,,, Για πολλές κλωτσιές,,, Άλλη φορά στον διευθυντή παρακαλώ!!!!!!!!!!

Virgi τελικά είχα δίκιο,,,ότι θέλει χρεώνει ο κάθε γιατρός,,,, αααα και κακώς περίμενες στις παροχές,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Axou να χαρώ εγώ κοιλουμπίτσα:D:D:D:D:D:D:D

Και μέσα εκεί φιλοξενείς δύο πλασματάκια???? μια χαρά είναι,,,,,,,,,νόμιζα ότι στα δίδυμα είναι πιο μεγάλες οι κοιλουμπίτσες,,

Ματς μουτς στην κοιλουμπίτσα:D:D

Εγώ τις αντιπηκτικές τις χτυπάω μόνο στα πόδια πλέον;)


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...