Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ..

Καλημερα Κικιτσα!!

Τελειααααα σημερα θα χαρειτε κι εσεις πολυ!!!:tongue::tongue::tongue:

Θα χει μεγαλωσει κ θα σας κανει κολπακια!χιχιχιιχιχ

Απο ποτε εχετε να τον δειτε?

Αχ αντε κ σε λιγο καιρο ξεκινανε κ οι αδειες μας για οσες δουλευουμε :rolleyes: ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα συννεγυουλες με τις ομορφες κοιλιτσες σας!!!

Τι κανετε???Διαβασα οοολα τα νεακια σας κ χαιρομαι που ολα πανε καλα...δυναμη τωρα, λιγο μας εμεινε!!

Εμεις πηγαμε χθες στην γιατρο κ φτασαμε 1750γραμ.!!!Εχουμε πολλα μαλλακια κ μαγουλακια κ εχουμε παρει κ θεση με το κεφαλακι μας κατω!!χιχιχιχιχι

Ανοιγοκλεινε το στομα του ο σκατουλης κ μας εβγαζε τη γλωσσα του!:tongue::tongue::tongue:

Βεβαια πρεπει να χαλαρωσω λιγο γτ εχω αρκετες συσπασεις κ μου ειπε η γιατρος οτι οι επομενες 6 εβδομαδες πρεπει να κυλισουν με μεγαλη προσοχη για να μην εχουμε προωρο τοκετο κ ταλαιπωρηθω κι εγω αλλα κ ο μπεμπακος μας....μου εδωσε τα χαπακια μου κ απο δω κ περα...πολυ προσοχη:rolleyes:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΜΠΡΑΒΟ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΠΟΣΟ ΒΑΡΟΣ ΒΑΡΟΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ?


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΙΣ 27 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ 1045 ΓΡ.

Εμας στις 26 εβδομαδες ηταν 1057γραμ. κ μας τον βγαζει συνεχως 1 εδβομαδα μεγαλυτερο κ τωρα στις 30 εβδ. 1750γραμ.

Απ'οτι μου χει πει η γιατρος τωρα περνουν γυρω στα 150 γραμ κατα μεσο ορο τη βδομαδα κ στον 9ο περνουν...γυρω στα 250-260 την εβδομαδα:shock: πολυυυ....

Ολα καλα, αρα στο περιπου το μπεμπακι σας θα ειναι καπου 1500 υποθετω...υπομονη κ συντομα θα το μαθετε κι εσεις :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η δικιά μου στην 28η ήταν 1150..Εμένα ο υπέρηχος την βγάζει 5-6 μερες μικροτερη....

gina ποτε σταματας???

Σταματαω Μεγαλη Τριτη 19/04...πλησιαζει ο καιρος....αααχχχ κ τι θα κανω στο σπιτι??? Θα βαρεθω!:confused:

Για τις συσπασεις μου εδωσε utrogestan (λογω ιστορικου αποκολλησης που ειχα παθει στον 4ο μηνα) κ μανησιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανονικά τότε θα επρεπε αλλα σταματησα τη δευτερα. δεν μπορουσα να οδηγω τοσες ώρες..

μαγνησιο θυμάμαι είχα πάρει και εγώ στον μικρο.

Α! Μην ανησυχεις... Εχεις να κάνεις πράγματα... Απο βολτουλες μέχρι υπνο!!!! θα σου χρειαστει!!!!

Σας αφηνω για λιγάκι να ασχοληθω με τον μπομπιρα...


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανονικά τότε θα επρεπε αλλα σταματησα τη δευτερα. δεν μπορουσα να οδηγω τοσες ώρες..

μαγνησιο θυμάμαι είχα πάρει και εγώ στον μικρο.

Α! Μην ανησυχεις... Εχεις να κάνεις πράγματα... Απο βολτουλες μέχρι υπνο!!!! θα σου χρειαστει!!!!

Σας αφηνω για λιγάκι να ασχοληθω με τον μπομπιρα...

Καλα εκανες Κατερινακι μου! Εμενα η δουλεια μου ειναι διπλα κ επισης απλα καθομαι σε ενα γραφειο κ στελνω e-mail, δεν κουραζομαι οποτε...το σκεφτομαι που θα πρεπει να καθησω σπιτι απο τωρα κ να μην κανω τπτ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες και κουκλάκια!

Τζίνα μου, εκτός από την ίδια ΠΗΤ μου φαίνεται συμβαδίζουν και οι μπέμπηδές μας. Εμάς στην 27η ήταν 1120, οπότε λογικά αναπτύσσονται το ίδιο. Την άλλη εβδομάδα πάμε γιατρό, ανυπομονώωω...Λογικά όπου να 'ναι θα μου κλείσει να κάνω και το doppler κι εκεί θα δούμε κανονικά φατσούλα έγχρωμη και τρισδιάστατη!!!

Επίσης κι εγώ σταματάω κανονικά τη Μεγάλη Τρίτη, αλλά περιμένω από τον εργοδότη μήπως δεχτεί να σταματήσω λίγο αργότερα και να μείνω λίγο πιο πολύ μετά.

Κική μου μην ανησυχείς, μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου. Όσο για το πέτρωμα όταν κινείται, δεν είναι σύσπαση. Κι εμένα κινείται συνεχώς και πού και πού σκληραίνει η κοιλιά, αλλά είναι από τον μπέμπη.

Προχτές κορίτσια ο μπέμπης μου έπαθε λόξυγγα στις 4.30 τα ξημερώματα :rolleyes:. Ήταν πρώτη φορά που το ένιωσα, ήταν μία ρυθμική επαναλαμβανόμενη κίνηση. Ξέρω ό,τι συμβαίνει, αλλά εκείνη την ώρα έλεγα τι να κάνω για να σταματήσει!! Τελικά σταμάτησε μόνο του.

Αγγελική να χαίρεσαι τον αντρούλη! Αυτό το δώρο θα του μείνει αξέχαστο!!! :tongue::tongue:

Κατερίνα, να απολαύσεις την άδειά σου!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...