Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Βρε ζουζουνιτσες κ γω με τα χαπια δεν ειμαι καθολου τυπικη !

Ειδικα τωρα που παιρνω κ αυτα για τις συσπασεις..... χμ... μια δεν παιρνω σιδηρο μια δεν παιρνω ασβεστιο...τεσπα! Τα βαρεθηκα τα χαπια για να μαι ειλικρινης !!!

Τζινακι σ ευχαριστω για την πληροφορια !Μεθαυριο ειναι να παει ο αντρας μου στο Ικα για να γραψει φαρμακα οποτε θα του ζητησει κ το χαρτι αυτο κ θα το παω κ στον εργοδοτη μου !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kοριτσια ειμαι απελπισμενη !! κλαψ κλαψ κλαψ !!!

Μολις ειδα στον καθρεπτη ραγαδες στην κοιλια χαμηλα πολλες κοκκινες κ καθετες....ειμαι να σκασω !!!

Εμφανιστηκαν τωρα ...εχω 2-3 μερες να κοιταξω την κοιλια μου...κ ομολογω οτι καμια βδομαδουλα αμελησα την βαζελινη κ δεν εβαζα κατι ...που κ που μια απλη ενυδατικη....κ αυτο γιατι η μπεμπα τα βραδυα παιζει.....προτιμησα λοιπον να μπορω να χαιδευω την κοιλιτσα παρα να την παστωνω.....αλλα τωρα το μετανιωσα...αληθεια........... ειμαι να σκασω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου.

Δν προλαβα να σας διαβασω,μπηκα στα πεταχτα.

Πηγα στον γιατρο κ ειδαμε τον μικρουλη μας.

Ειναι μια χαρα 1100 γρ.κ πολυ ζωηρουλης.

Θα σας πω αυριο τις λεπτομερειες που επιστρεφω.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,φιλακιαααααα


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

που εισαστε κοριτσακια?

ξυπνησα πριν λιγο και θα περιμενω να περασει η ωρα να παω να δουμε την μπεμπουλα μας..!

Βρε ζουζουνιτσες κ γω με τα χαπια δεν ειμαι καθολου τυπικη !

Ειδικα τωρα που παιρνω κ αυτα για τις συσπασεις..... χμ... μια δεν παιρνω σιδηρο μια δεν παιρνω ασβεστιο...τεσπα! Τα βαρεθηκα τα χαπια για να μαι ειλικρινης !!!

και εγω τα βαρεθηκα τα χαπια και σκεψου οτι πρεπει να παρουμε και μετα τον τοκετο, τουλαχιστον για 3 μηνες.

τα παιρνω βεβαια δεν τα ξεχναω συνηθως αλλα με βαρια καρδια....

Kοριτσια ειμαι απελπισμενη !! κλαψ κλαψ κλαψ !!!

Μολις ειδα στον καθρεπτη ραγαδες στην κοιλια χαμηλα πολλες κοκκινες κ καθετες....ειμαι να σκασω !!!

Εμφανιστηκαν τωρα ...εχω 2-3 μερες να κοιταξω την κοιλια μου...κ ομολογω οτι καμια βδομαδουλα αμελησα την βαζελινη κ δεν εβαζα κατι ...που κ που μια απλη ενυδατικη....κ αυτο γιατι η μπεμπα τα βραδυα παιζει.....προτιμησα λοιπον να μπορω να χαιδευω την κοιλιτσα παρα να την παστωνω.....αλλα τωρα το μετανιωσα...αληθεια........... ειμαι να σκασω !!!!!

αχ! βιργινακι μου, κριμα.. εγω βαζω βαζελινη συχνα και ακομα δεν εχω καμια ραγαδα.

φανταζομαι πως πρεπει να βαζουμε καθε βραδυ και εμενα μου αρεσει να χαιδευω την κοιλιτσα μου αλλα μαλλον πρεπει να το κανουμε...

Γεια σας κοριτσακια μου.

Δν προλαβα να σας διαβασω,μπηκα στα πεταχτα.

Πηγα στον γιατρο κ ειδαμε τον μικρουλη μας.

Ειναι μια χαρα 1100 γρ.κ πολυ ζωηρουλης.

Θα σας πω αυριο τις λεπτομερειες που επιστρεφω.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα,φιλακιαααααα

Αντουλα μου, πολυ καλα τα νεα σου!!! τελειος ο μπεμπακος μας!!!!!!!!!!

με το καλο να επιστρεψεις αυριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επανήλθα,, γράψατε κ μπόλικα βρε ζουζούνες!!!

Λοιπόν να σας ενημερώσω πως δεν κάπνισα χτες,, αν και το ήθελα τόσο μα τόσοοοοο πολύ,,

Σήμερα πήγα κι εγώ στο Ικα να μου γράψει την ΠΗΤ ο γιατρός κ να κανονίσω τα της άδειάς μου,,, Ενημερωτικά στο σύνολο είναι 119 ημέρες (56 κυοφορίας + 63 λοχείας).. Δικαιούμαστε βοήθημα τοκετού, επίδομα μητρότητας κ επίδομα λοχείας για την καταβολή του οποίου χρειάζεται ληξιαρχική πράξη γέννησης του παιδιού.

Αν λέω αν είμαστε τυχερές κ δεν κοπεί το εξάμηνο του Οαεδ όπως λέγεται:mad::mad:,, παίρνουμε συμπληρωματικές παροχές μητρότητας από κει + 6 μήνες΄"άδεια" με λιγότερες αποδοχές απ' αυτές που παίρναμε,, Αυτά!!!

Κατερινάκι μου γλυκό καλή δύναμη στον μπαμπούλη σου,, εσύ τον πρίγκηπα κ τα μάτια σου;)

Ginaki super το δωμάτιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Την άλλη βδομάδα έχουμε ραντεβού με έναν ζωγράφο να δει το δωμάτιο , να μας προτείνει ιδέες,,, έχω βρει κι εγώ τι θέλω,,, κι εμείς λοιπόν ζωγραφική δωματίου:D:D

Maraki έφυγε ο συζυγούλης?

Ααααχ ξέχασα τι άλλα ήθελα να γράψω,,, επιστρέφω εκ νέου,,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Εχω τον μικρο με πυρετο οπότε δεν έχω χρόνο. Ευχομαι να ειστε ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Α! Maria-elpida.... τι πρωταπριλιάτικο "δώρο" 'ηταν αυτο;;;;Ξ'εχασα να το σχολιάσω!!!! Απίστευτο!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ειμαι απελπισμενη !! κλαψ κλαψ κλαψ !!!

Μολις ειδα στον καθρεπτη ραγαδες στην κοιλια χαμηλα πολλες κοκκινες κ καθετες....ειμαι να σκασω !!!

Εμφανιστηκαν τωρα ...εχω 2-3 μερες να κοιταξω την κοιλια μου...κ ομολογω οτι καμια βδομαδουλα αμελησα την βαζελινη κ δεν εβαζα κατι ...που κ που μια απλη ενυδατικη....κ αυτο γιατι η μπεμπα τα βραδυα παιζει.....προτιμησα λοιπον να μπορω να χαιδευω την κοιλιτσα παρα να την παστωνω.....αλλα τωρα το μετανιωσα...αληθεια........... ειμαι να σκασω !!!!!

βάλε βαζελίνη μπόλικη και ίσως επανέλθουν.....το είχα πάθει στο στήθος όταν γέννησα αλλά με πολύ βαζελίνη δεν έμεινε καμία γιατί τις πρόλαβα στην αρχή........

και μην σκας.......φαίνονατι έτσι γιατί είναι τεντωμένη η κοιλιά σου.......στην πραγματικότητα έιναι σαν τριχούλες;)

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τους μικρούς σεισμούς:tongue::tongue: νιώθω τόσο μα τόσο ευτυχισμένη,,, ειδικά όταν η μπέμπα σαν μικρό εξωγηινάκι μας πετάει το χέρι κ το πόδι ,,, φαίνονται σαν μικρά εξογκώματα στο δέρμα:D:D:D:D:D:D

Virgi δεν βάζεις κάποια κρέμα ή κάτι άλλο για πρόληψη?? Εγώ χρησιμοποιώ αμυγδαλέλαιο κ είμαι ευχαριστημένη,,, αλείφομαι κάθε βράδυ μετά το μπάνιο μου,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια καλησπέρα!

Εχω τον μικρο με πυρετο οπότε δεν έχω χρόνο. Ευχομαι να ειστε ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!

Α! Maria-elpida.... τι πρωταπριλιάτικο "δώρο" 'ηταν αυτο;;;;Ξ'εχασα να το σχολιάσω!!!! Απίστευτο!!!

περαστικά σας και καλή δύναμη........:tongue:

και να σας φύγει γρήγορα γρήγορα.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια τελειώνω με το φαγητό του μικρού, τον κάνω μπανιο και τον πάω για νανι.......

μετά να κάνω εγώ μπανάκι,να βάλω την γλίτσα βαζελίνη και να δω το ΝΗΣΙ:idea:

αν και με πιάνουν τα κλαματα :-(

έχω μια διάθεση σκέτο χάλι.

θα τα πούμε πιο μετά......φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια τελειώνω με το φαγητό του μικρού, τον κάνω μπανιο και τον πάω για νανι.......

μετά να κάνω εγώ μπανάκι,να βάλω την γλίτσα βαζελίνη και να δω το ΝΗΣΙ:idea:

αν και με πιάνουν τα κλαματα :-(

έχω μια διάθεση σκέτο χάλι.

θα τα πούμε πιο μετά......φιλάκια.

Είσαι σίγουρη ότι πρέπει να δεις το νησί??? θα πέσεις κι άλλο βρε κοριτσάκι μου,,,

Αλήθεια γιατί είσαι έτσι??????????

Κοίμησε τον μικρό, δες το νησί κ επέστρεψε εδώ με άλλη διάθεση παρακαλώ;);)


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...