Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

:P:p:p:tongue::tongue::tongue: ειμαι..ειμαι!!!!

Πως πας εσύ;;; Να μην κουράζεσαι!!!!

Αχ βρε κοριτσάκια μου με τις εξωσωματικες...πρέπει να ειναι μεγάλο ζόρι...

Καλα ειμαι λεω...ποτε ποτε συσπασουλες ποτε ποτε σουβλιες....αλλα κατα τα αλλα καλα.... !!

Μεγα ζορι δεν λες τιποτα....... αλλα εγω τα εχω αφησει ηδη πισω μου τα οσα περασα με την θετικη χοριακη....... εχω ξεχασει τα κλαμματα κ ολα αυτα....!!

ΟΜΩΣ αν ποτε χρειαστει θα τα ξαναπερνουσα ξανα κ ξανα κ ξανα για να εχω παλι ενα πλασματακι σαν αυτο τωρα στην κοιλιτσα μου κ αργοτερα στην αγκαλιτσα μου !!!!!!

Αλλα ειμαι πεπεισμενη οτι το η τα επομενα θα ερθουν ετσι.... γιατι μεχρι τωρα δεν μας εβρισκαν τιποτα απολυτως..... κ μαλλον ηταν θεμα αγχους.....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, κοριτσακια μου!!

Βιργινακι, ξεκουραση εσυ, ε;

Εγω σταματαω το πασχα!! Τι ωραια!!

Κανω κ τιποτ'αλλο απο τοτε που εμεινα εγκυος ? χιχιχιχι!!! Ολο ξαπλα ειμαι..αντε κ οταν ειμαι καλα καμια βολτα !!!

Ποπο κοριτσακι μου πολυ το πηγες με τη δουλεια ομως.... αντε να ξεκουραστεις κ συ !

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαι λεω...ποτε ποτε συσπασουλες ποτε ποτε σουβλιες....αλλα κατα τα αλλα καλα.... !!

Μεγα ζορι δεν λες τιποτα....... αλλα εγω τα εχω αφησει ηδη πισω μου τα οσα περασα με την θετικη χοριακη....... εχω ξεχασει τα κλαμματα κ ολα αυτα....!!

ΟΜΩΣ αν ποτε χρειαστει θα τα ξαναπερνουσα ξανα κ ξανα κ ξανα για να εχω παλι ενα πλασματακι σαν αυτο τωρα στην κοιλιτσα μου κ αργοτερα στην αγκαλιτσα μου !!!!!!

Αλλα ειμαι πεπεισμενη οτι το η τα επομενα θα ερθουν ετσι.... γιατι μεχρι τωρα δεν μας εβρισκαν τιποτα απολυτως..... κ μαλλον ηταν θεμα αγχους.....!!!!

Ετσι ειναι.ξανα και ξανα!!!!!Εδω και εγώ σκέφτομαι για φυσιολογικο παρολα οσα πέρασα...

Ποσο καιρό προσπαθούσατε;;Αχ θα σας φάω με το άγχος!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι ειναι.ξανα και ξανα!!!!!Εδω και εγώ σκέφτομαι για φυσιολογικο παρολα οσα πέρασα...

Ποσο καιρό προσπαθούσατε;;Αχ θα σας φάω με το άγχος!!!!

Ευχομαι αυτη τη φορα ομως να σου πανε ολα μα ολα τελεια !!!!

Βαλαμε μπρος περιπου 3 μηνες πριν το γαμο... δεν εκατσε τοτε... λεγαμεμε ε ενταξει ειναι το αγχος κ το τρεξιμο του γαμου.... πηγαμε ταξιδι ηταν κ οι γονιμες αλλα τζιφος... κ στο καπακι ξεκιναω κ λεω ας ψαχτουμε....παμε στο γιατρο μου κ ξεκιναω καθε μηνα παρακολουθηση για να βρισκουμε τις μερες ωορηξιας....γιατι δεν ειχα κ πολυ σταθερο κυκλο τοτε... κ απο δικη μου πιεση το τραβηξαμε πολυ ! Καθε μηνα ομως πηγαινα για τουλαχιστον 10 μερες, μερα παρα μερα γι ανα παρακολουθουμε το ωαριο κ να εχουμε επαφες προγραμματισμενες..... ολο αυτο λειτουργησε πολυ αρνητικα κ στους δυο μας αλλα κυριως σε μενα που μου ειχε γινει πια εμμονη ιδεα.... με στελνει γι ασαλπιγγογραφια στους 6 μηνες ο γιατρος με δικη μου παλι πιεση...κ του ζηταω να κανω σπερματεγχυση.... το ειχα ακουσει κ λεω ας το κανω.... κ καπως ετσι...ηρθε κ εδεσε το γλυκο...γιατι απετυχε σαφως.... κ μετα ειχα δεδομενο οτι εχουμε προβλημα.....καπως ετσι περασε ο καιρος εφτασε η ωρα να γκρινιαζω οτι πρεπει να προχωρησουμε παρακατω-θελω εδω κ τωρα μωρο ελεγα- οντως ηθελα πολυ ομως.... κ αγχωνομουν πολυ με τους γυρω που μου ελεγαν ακομα παιδακι ? γκρρρρ...... ε..... φτασαμε να κανουμε εξετασεις να μην εχουμε τιποτα αλλα πηγαινοντας σε ενα κεντρο εξωσωματικης σε πειθουν να προχωρησεις για πολλους λογους.... ασχετα αν μας ελεγαν δεν εχετε τιποτα ειναι θεμα τυχης...τεσπα.... ειμασταν πανευκολη περιπτωση γι ατο πρωτο κεντρο....κ μαλλον ηθελαν να μας τα παρουν διπλα γιατι εκανα εξωσωματικη....αλλα δεν εφτασε στο τελος....μου ειπαν δεν γογινοποιηθηκε κανενα......αλλα προφανως το εκαναν επιτηδες....... κ περασα μια βαθια μελαγχολια δεν ηθελα τιποτα κ κανεναν το διαστημα αυτο..... ωσπου το Σεπτεμβρη προχωρησα με αλλο κεντρο εκανα εξωσωματικη ειχα γονιμοποιηση 100% πηγαν ολα καλα κ εχω την μπεμπα μου στην κοιλιτσα μου......

Ολα αυτα μου πηραν 2μιση χρονακια..............

Αλλα ηταν καθαρα θεμα κακης αρχης....

ΠΑντως το διαχειρηστηκα πολυ λαθος κ δεν θα αφησω τον εαυτο μου να ειναι ετσι σε επομενη προσπαθεια......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν κ μιλαω μονη μου δεν πειραζει....

θελω οι ηδη μανουλες να μας πουν ακριβως(οσο ειναι δυνατον αυτο)

τι ακολουθει πριν κ μετα τον τοκετο...απο εξετασεις πριν μπεις απο ολα....κ μετα στο δωματιο πως ειναι τα πραγματα καθε ποτε σε κοιτανε απο κατω αν σε πλενουν κτλ κτλ κτλ γιατι εχουμε κ ντροπες ! χιχιχι!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Βιργινακι, τελος καλο ολα καλα ομως τωρα!! Η μπεμπα σας θα σας ξετρελανει!! Γιατι ομως τοσο αγχος, βρε κοριτσι μου; Κοιτα ποια μιλαει, ε;:tongue::tongue:

Κι εγω θελω να μαθω αυτα που ρωταει η Βιργινια!!

Και το φοβερο, το αυτοκινητο μου ειναι ετοιμο, παω να το παρω!!:D


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν κ μιλαω μονη μου δεν πειραζει....

θελω οι ηδη μανουλες να μας πουν ακριβως(οσο ειναι δυνατον αυτο)

τι ακολουθει πριν κ μετα τον τοκετο...απο εξετασεις πριν μπεις απο ολα....κ μετα στο δωματιο πως ειναι τα πραγματα καθε ποτε σε κοιτανε απο κατω αν σε πλενουν κτλ κτλ κτλ γιατι εχουμε κ ντροπες ! χιχιχι!!!:shock:

Κατ'αρχήν σας θυμίζω πως η εμπειρία μου είναι καισαρικής.

Κατά τα άλλα μπαίνοντας στο μαιευτήριο (με ραντεβού ή έκτακτα) σίγουρα πρώτα ακούν το μωράκι με ένα φορητό υπέρηχο για να δουν αν όλα είναι καλά, μετά σου κάνουν καρδιογράφημα, συνήθως σε κοιτούν από κάτω αν είσαι ξυρισμένη ή σε περιποιούνται εκείνη τη στιγμή γρήγορα-γρήγορα, σου πέρνουν λίγο αίμα για γρήγορες εξετάσεις και σου βάζουν πεταλούδα για τον ορό (κυρίως στην καισαρική αυτό), σου κάνουν κλύσμα και σε αφήνουν μόνη σου στο δωμάτιο που έχει τουαλέτα για να "εκφραστείς" ελεύθερα και να πλυθείς μετά (σου δίνουν πετσέτα) και μετά φοράς αυτή την ωραιότατη ρομπίτσα και συνεχίζεις ..... είτε σε φυσιολογικό τοκετό είτε σε καισαρική.

Φυσιολογικός τοκετός: σε συνδέουν με εμβρυοκαρδιοτοκογράφο για να παρακολοθούν τους παλμούς του/των μωρού/ών αλλά και τις συσπάσεις, κάποια στιγμή αν θελεις και το ζητήσεις γυρνάς στο πλάι ή καθιστή και σου κάνουν την επισκληρίδιο και μετά όταν φτάσεις με πλήρη διαστολή, σε μεταφέρουν με το κρεβάτι πιο δίπλα στην αίθουσα τοκετών όπου και βλεπεις απο κοντά πια το θαυματάκι σου.

Καισαρική: σου κάνουν την επισκληρίδιο, σου βάζουν καθετήρα και προχωράς στα χειρουργία για να δείς και θαυμάσεις από κοντά το μωράκι σου.

Μετα σε βάζουν σε δωμάτιο πιο δίπλα (ανάνηψη) για κάποια ώρα, σε παρακολουθούν με πιεσόμετρο αν είσαι καλά και μετά από λίγη ώρα ή ωρες (δεν πολυκαταλαβαίνεις) σε ανεβάζουν στο δωμάτιο.

Στο δωμάτιο προετοιμασίας, στο δωμάτιο συσπάσεων και σαφώς στο δωμάτιο τοκετού είσαι μόνη. Στην ανάνηψη που είναι ένα μεγάλο δωμάτιο μπαίνουν όλες μαζί (ένας ψιλοχαμός). Νομίζω στην ανάνηψη σε κοιτούν μια φορά μαίες από κάτω χωρίς να σε πειράξουν και χωρίς να ανοίξεις πόδια απλά κοιτούν.

Οταν σε μεταφέρουν στο δωμάτιο σου και μετά από κάποιες ώρες έρχονται ΄και σε σηκώνουν (είτε φυσιολογικός είτε καισαρική) να κάνεις δύο βήματα, να δουν ότι είναι όλα καλά. Σου βγάζουν και ένα ταμπόν που σου έχουν βάλει με μπετατιν. Σου πιέζουν συχνά την κοιλιά για να κατέβουν τα λόχεια και για να δουν ότι η κοιλιά αντιδρά καλά και είναι μαλακή και σίγουρα μία με δύο φορές την πρώτη μέρα περνούν νοσοκόμες και σε πλένουν. Είναι διακριτικές. Σηκώνεις λίγο τη λεκάνη σου και σου βάζουν πάπια σου ρίχνουν νερό και ξεπλένουν τα πολλά πολλά και μετά σε σκουπίζουν, βγάζουν την πάπια και σε ξανασκεπάζουν. Είναι διακριτικές και τουλάχιστον στην καισαρική που δεν μπορείς ευκολα να σηκωθείς τις 2 πρώτες μέρες, σε κάνουν να νιώθεις λίγο πιο άνθρωπος. Κατά τα άλλα ο γυναικολογος σου θα περάσει και την επόμενη να σου ζουλήξει την κοιλιά (αυτό καμμιά φορά στις καισαρικές ενοχλεί λίγο) σε κοιτάει από κάτω για να δεί τα λόχεια πως πανε (στον φυσιολογικό κοιτούν και τα ράμματα) δεν σου βάζουν χέρι ή κάτι τέτοιο.

Ε, φιλενάδα ποιο παραστατική δεν θα μπορούσα να γίνω νομίζω.... Ε ?????

Οι συσπάσεις πως πάνε αγαπούλα?? Με τα γιουτοπάρ το παλεύεις??

Εγω, κρεβάτι - κρεβατι - κρεβατι ... συσπάσεις έχω ... παίρνω χάπι ...τρέμω και έχω ταχυκαρδία για 2-3 ώρες και μετά .... ήρεμα... μέχρι το επόμενο χάπι. Εγω παίρνω ένα κάθε 6 ώρες.

Φιλιά


[sIGPIC]

[/sIGPIC]KNEVp3.png?3bXf386A

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιργινακι, τελος καλο ολα καλα ομως τωρα!! Η μπεμπα σας θα σας ξετρελανει!! Γιατι ομως τοσο αγχος, βρε κοριτσι μου; Κοιτα ποια μιλαει, ε;:tongue::tongue:

Κι εγω θελω να μαθω αυτα που ρωταει η Βιργινια!!

Και το φοβερο, το αυτοκινητο μου ειναι ετοιμο, παω να το παρω!!:D

Για δυο λογους μαλλον.... πρωτον γιατι μπηκα πολυ νωρις στη διαδικασια ψαξιματος... κ δευτερον με αγχωναν οι υπολοιποι οταν κοιτουσαν την κοιλια μου κ ελεγαν κανα μωρακι εχουμε ???? χαχαχα!

τωρα ολα καλα ομως;););)

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν σας θυμίζω πως η εμπειρία μου είναι καισαρικής.

Κατά τα άλλα μπαίνοντας στο μαιευτήριο (με ραντεβού ή έκτακτα) σίγουρα πρώτα ακούν το μωράκι με ένα φορητό υπέρηχο για να δουν αν όλα είναι καλά, μετά σου κάνουν καρδιογράφημα, συνήθως σε κοιτούν από κάτω αν είσαι ξυρισμένη ή σε περιποιούνται εκείνη τη στιγμή γρήγορα-γρήγορα, σου πέρνουν λίγο αίμα για γρήγορες εξετάσεις και σου βάζουν πεταλούδα για τον ορό (κυρίως στην καισαρική αυτό), σου κάνουν κλύσμα και σε αφήνουν μόνη σου στο δωμάτιο που έχει τουαλέτα για να "εκφραστείς" ελεύθερα και να πλυθείς μετά (σου δίνουν πετσέτα) και μετά φοράς αυτή την ωραιότατη ρομπίτσα και συνεχίζεις ..... είτε σε φυσιολογικό τοκετό είτε σε καισαρική.

Φυσιολογικός τοκετός: σε συνδέουν με εμβρυοκαρδιοτοκογράφο για να παρακολοθούν τους παλμούς του/των μωρού/ών αλλά και τις συσπάσεις, κάποια στιγμή αν θελεις και το ζητήσεις γυρνάς στο πλάι ή καθιστή και σου κάνουν την επισκληρίδιο και μετά όταν φτάσεις με πλήρη διαστολή, σε μεταφέρουν με το κρεβάτι πιο δίπλα στην αίθουσα τοκετών όπου και βλεπεις απο κοντά πια το θαυματάκι σου.

Καισαρική: σου κάνουν την επισκληρίδιο, σου βάζουν καθετήρα και προχωράς στα χειρουργία για να δείς και θαυμάσεις από κοντά το μωράκι σου.

Μετα σε βάζουν σε δωμάτιο πιο δίπλα (ανάνηψη) για κάποια ώρα, σε παρακολουθούν με πιεσόμετρο αν είσαι καλά και μετά από λίγη ώρα ή ωρες (δεν πολυκαταλαβαίνεις) σε ανεβάζουν στο δωμάτιο.

Στο δωμάτιο προετοιμασίας, στο δωμάτιο συσπάσεων και σαφώς στο δωμάτιο τοκετού είσαι μόνη. Στην ανάνηψη που είναι ένα μεγάλο δωμάτιο μπαίνουν όλες μαζί (ένας ψιλοχαμός). Νομίζω στην ανάνηψη σε κοιτούν μια φορά μαίες από κάτω χωρίς να σε πειράξουν και χωρίς να ανοίξεις πόδια απλά κοιτούν.

Οταν σε μεταφέρουν στο δωμάτιο σου και μετά από κάποιες ώρες έρχονται ΄και σε σηκώνουν (είτε φυσιολογικός είτε καισαρική) να κάνεις δύο βήματα, να δουν ότι είναι όλα καλά. Σου βγάζουν και ένα ταμπόν που σου έχουν βάλει με μπετατιν. Σου πιέζουν συχνά την κοιλιά για να κατέβουν τα λόχεια και για να δουν ότι η κοιλιά αντιδρά καλά και είναι μαλακή και σίγουρα μία με δύο φορές την πρώτη μέρα περνούν νοσοκόμες και σε πλένουν. Είναι διακριτικές. Σηκώνεις λίγο τη λεκάνη σου και σου βάζουν πάπια σου ρίχνουν νερό και ξεπλένουν τα πολλά πολλά και μετά σε σκουπίζουν, βγάζουν την πάπια και σε ξανασκεπάζουν. Είναι διακριτικές και τουλάχιστον στην καισαρική που δεν μπορείς ευκολα να σηκωθείς τις 2 πρώτες μέρες, σε κάνουν να νιώθεις λίγο πιο άνθρωπος. Κατά τα άλλα ο γυναικολογος σου θα περάσει και την επόμενη να σου ζουλήξει την κοιλιά (αυτό καμμιά φορά στις καισαρικές ενοχλεί λίγο) σε κοιτάει από κάτω για να δεί τα λόχεια πως πανε (στον φυσιολογικό κοιτούν και τα ράμματα) δεν σου βάζουν χέρι ή κάτι τέτοιο.

Ε, φιλενάδα ποιο παραστατική δεν θα μπορούσα να γίνω νομίζω.... Ε ?????

Οι συσπάσεις πως πάνε αγαπούλα?? Με τα γιουτοπάρ το παλεύεις??

Εγω, κρεβάτι - κρεβατι - κρεβατι ... συσπάσεις έχω ... παίρνω χάπι ...τρέμω και έχω ταχυκαρδία για 2-3 ώρες και μετά .... ήρεμα... μέχρι το επόμενο χάπι. Εγω παίρνω ένα κάθε 6 ώρες.

Φιλιά

Ησουν κατατοπιστικοτατη οφειλω να ομολογησω !:idea::idea: σ ευχαριστουμε πολυ !! Αν κ καπου εδω θελω να μου πειτε τι ειναι τα λοχεια? ειναι το αιμα που αποβαλουμε μετα ? κ οταν σε πατανε στην κοιλια, σε πονανε κιολας η ενταξει υποφερεται ???

Οσο για τις συσπασεις...εχω αρχισει κ μπερδευομαι ..νομιζω πως κανω ακομα καποιες φορες την ημερα δεν μετραω ομως αλλα κ απο την αλλη τολμω κ αμφιβαλλω..... μπερδευομαι κ λεω βρε μπας κ αυτα ειναι η μπεμπα? γινεται μπαλιτσα η κοιλια(απο τη μερια που ειναι η μπεμπα) σκληραινει δεν μπορω να την ακουμπησω κ πλεον η πιεση που νιωθω ειναι ελαφρια.... τεσπα !

Με τα yutopar ετσι επαθα κ γω το πρωτο βραδυ αφου πηρα αυτο μετα πηρα της καρδιας.... αλλα καποια κοπελα μου ειπε να παιρνω κανα μισαωρο νωριτερα της καρδιας κ μετα το yutopar και οντως ετσι εκανα κ δεν προλαβε να με πιασει ταχυπαλμια ! Βεβαια τα πηρα με διαφορα κανα 10-15λεπτο... για δοκιμασε το !

Α ! κ οταν το παιρνω μισο δεν εχω προβλημα...αντε λιγη ζαλη μονο για δευτερολεπτα...!!!! Η δοση που μου δινει ειναι μισο πρωι μισο μεσημερι κ ενα το βραδυ !!!

Κ εσυ κρεββατι ε ? εγω κυριως καναπε... αλλα κ παλι βαριεμαι !

τωρα σκεφτομαι να παω σουπερ για να φτιαξω ενα κεικακι...!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυριο σταματάω τη δουλειαααα!!!

γιουπι!!!!! καλη ξεκουραση καλη μου..

θα εχεις δικτυο ετσι;

Ολα αυτα μου πηραν 2μιση χρονακια..............

Αλλα ηταν καθαρα θεμα κακης αρχης....

ΠΑντως το διαχειρηστηκα πολυ λαθος κ δεν θα αφησω τον εαυτο μου να ειναι ετσι σε επομενη προσπαθεια......

καλε μου, τι αγωνια και αγχος ειναι αυτο..

ουτε και εγω που ειχαμε και το προβλημα της διαφραγματικης μητρας δεν εκανα ετσι..

παντως και εμας 2μιση χρονακια μας πηρε..

οταν κοιτουσαν την κοιλια μου κ ελεγαν κανα μωρακι εχουμε ???? χαχαχα!

εγω εδω θα εκανα..:twisted::twisted::twisted:

Ρενακι μου, πολυ ωραια αυτα που μας εγραψες ευχαριστουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αστα βρε Μαρακι ... τι να εκανα... ειμαι αγχωδης ανθρωπος γενικα κ σε αυτο το κομματι παντα ελεγα του αντρα μου πολυ πριν το γαμο οτι εχω προαισθημα πως θα ταλαιπωρηθουμε σε αυτο το κομματι κ ετσι κ εγινε.... τεσπα περασμενα ξεχασμενα !!!!

Λοιπον για πειτε καμια ιδεα.... θελω να φτιαξω κατι για να τρωει ο αντρας μου κυριως τα πρωινα που φευγει επειδη βαριεται να φτιαζνει τοστακι...αλλα παλι κεικ ? εχουμε καμια αλλη εναλακτικη κ ευκολη λυση /?

Link to comment
Share on other sites

τι θα ελεγες για κριτσινια?

ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ

-4φλ αλεύρι,

-1 κύβο μαγιά νωπή (25γρ)

-2κουτ. γλ. ζάχαρη

-2κ.γ. αλάτι

-θα μπορούσα να έβαζα και λάδι 3κ.της σούπας, αλλά εγώ δεν έβαλα.

-πρόσθεσα λιόσπορο μέσα στη ζύμη και σουσάμι απ' έξω

Διέλυσα τη μαγιά σε χλιαρό νερό πρόσθεσα τη ζάχαρη κι ανακάτεψα καλά. Άνοιξα λακκούβα στο αλεύρι ανακάτεψα τη μαγιά με το αλεύρι που βρίσκεται γύρω και μετά πρόσθεσα το αλάτι στο αλεύρι γύρω γύρω. Ζύμωσα καλά, αφού πρόσθεσα κι άλλο νερό με το μάτι. Μόλις το ζυμάρι ξεκολλούσε από τα χέρια κι έγινε ομοιόμορφο, σκέπασα τη λεκάνη με πετσέτα κουζίνας και το έβαλα πάνω στο καλοριφέρ για 1 ώρα. Μετά έκοψα κομμάτια μικρά τα οποία έπλασα φιδάκια, τα βούτηξα στο νερό (εδώ αν το θυμόμουν θα έβαζα ζαχαρόνερο,αλλά το θυμήθηκα όταν τα έψηνα) και μετά τα κύλησα στο σουσάμι. Τα έψησα στους 180 βαθμούς και ενδιάμεσα έβαζα και λίγο αέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...