Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Και Ροδο εχουμε παει...πολυ ωραια ηταν! Αλλα ταλαιπωρια για μενα το καραβι που δεν αντεχω τοσες ωρες...μονο με αεροπλανο εχω πει του αντρα μου ξαναπαω!!! Μεναμε στην Ιαλυσο και την γυρισαμε ολη. Ο αντρας μου εκανε φανταρος εκει και την ηξερε απεξω και ανακατωτα!!! Με πηγε σε ολα τα στρατοπεδα!!!!!!!!!!! Τελεια η παλια πολη και το καστρο και μου αρεσε πολυ και η Λινδος!!!

Αχ μην λεμε για διακοπες,γιατι στεναχωριεμαι που δεν θα παω φετος! Να ναι καλα το μωρακι μας και θα βαρεθουμε να πηγαινουμε!!!!!!!! Σκεφτηκα πριν γεννησω μηπως φυγουμε κανα 3ημερακι για να ξεσκασουμε πριν το πηξιμο!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ τι ωραια κοριτσια,λετε για διακοπουλες.

Εμας φετος δν μας βλεπω.Τα οικονομικα μας δν το επιτρεπουν.

Για κανενα μπανακι ομως δν θα πω οχι.

Σιγα μην κατσω μεσα 40 μερες,τις μισες λεω κ πολλες ειναι.

Βιργινακι μου περαστικουλια σου.Μην αγχωνεσαι με τα yotopar

τα επαιρνα σχεδον για ενα μηνα κ το εχω παρει κ σε ορο.

Ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειναι για καλο.Σου ειπε ο γιατρος σου γιατι μπορει να εγινε;Εγω οταν ξεκιναγαν οι ταχυπαλμιες δν μιλαγα κ

εμενα ξαπλωμενη κ ηρεμη.Κ να μην τρως την ιδια ωρα.Με αυτο τον τροπο

δν ανεβαινουν κ επιπλεον οι παλμοι.

βασικα απο το αγχος μου να του εξηγησω τι εχω ουτε κ τον ρωτησα απο τι προερχονται ουτε καν για ποσο θα τα παιρνω....ουτε τιποτα !

Σε 2-3 μερουλες θα του ξανατηλεφωνησω λεω....

Τι εννοεις να μην τρωω την ιδια ωρα ? εννοεις ταυτοχρονα να μην παρω κ το χαπι ? βασικα δεν γινεται για το μεσημεριανο ετσι κ αλλιως γιατι φανταζομαι θα πρεπει να απεχει απο το ασβεστιο...οποτε...αλλα εχω κ αλλο προβλημα τωρα !

Δεν μου βγαινει να παιρνω τα χαπια μιας κ πρεπει να απεχουν μεταξυ τους οποτε καμια φορα η το ασβεστιο η το σιδηρο θα μενουν απεξω...

Link to comment
Share on other sites

καλε γιατι οχι μπανια;; μια χαρα μπορεις. Η κουνιάδα μου μεχρι και την τελευταια μερα εκανε μπανιο. Αφήστε που μαιο και Ιουνιο ειναι οι καλυτερες και καθαροτερες θαλασσες!!!!!

μαρια ευχαριστω για την ενημέρωση!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι! ολο και καταφερνω να ψιλομπανω.. ακομα δεν μας ειπαν τι εχει το λαπτοπ μας, ειναι σε κωμα προς το παρον!

Βιργινακι πως εισαι κουκλα μου;

Αγγελικουλα, εχω γνωστες που εκαναν μπανιο πριν το τοκετο, θα ρωτησω και θα δουμε..

Μαράκι πώς βρέθηκες εκεί;; Είναι πράγματι πολύ ωραία και το σπίτι μας είναι δίπλα στη θάλασσα. Μακάρι να είναι όλα καλά και να καταφέρουμε να πάμε.

Όσο για τα μπάνια πριν, το κολύμπι θεωρείται από τις καλύτερες ασκήσεις για εγκύους. Εσύ που έχεις και τη θαλασσάρα στο πιάτο σου, μια χαρά θα είσαι!!!

λιζακι εχω αντρα στρατιωτικο και ειχε παρει αποσπαση εκει και ειχαμε ερθει.

μεναμε μεσα στην ροδο και εχω ξαναρθει και διακοπες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

η περιπέτειά μου δεν έχει τελειωμό,,

Χτες το βράδυ,, μάλλον ξημερώματα ξυπνάω τον συζυγούλη ζητώντας βοήθεια,, με έπιασε ένας πόνος συνεχόμενος σαν αυτόν της περιόδου

Νόμιζα ότι θα μου ερχόταν η περίοδος,, η κοιλιά μου δεν είχε πετρώσει,,τρελλάθηκα,,

Μην τα πολυλογώ με έστειλε ο γιατρός το πρωί στο μαιευτήριο για καρδιοτοκογράφημα,,

Ήταν κι άλλες εγκυούλες και στο δωμάτιο γινόταν χαμός από την "μουσική" καρδούλας των εμβρύων

Ευτυχώς όλα καλά,, λάθος συναγερμός,, μάλλον πέρασα κολικό του εντέρου..

Ανησύχησα πάρα πολύ,,,

Αυτά τα νέα τα σημερινά,,

Ουφ κάθε μέρα από δω κ πέρα κάτι θα γίνεται????????? Δεν αντέχεται βρε κορίτσια η αγωνία,,

Virgi τα yutopar όταν τα έπαιρνα είχα τρομερές ταχυκαρδίες κ παρέλυε το αριστερό μου χέρι,, πρόσεχε το ασβέστιο,, εμένα μου το είχε κόψει όταν έπαιρνα τα χάπια,, δεν κάνει να τα παίρνεις ταυτόχρονα.

Γλυκιές μανούλες διάβασα κ για τα καλοκαιρινά σας σχέδια,, εμείς θα πάμε διακοπούλες με την μπέμπα,, θα πάμε λέμε κ στην θάλασσα:tongue:

Τώρα για τις 40 μέρες,,, μμμμμ,,,, οψόμεθα,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ Maraki mου,,

πάντως σαν συμπέρασμα βγάζω την πολυπλοκότητα των συσπάσεων,,,

Παρόλο που πέρασα συσπάσεις κ γερές μάλιστα,,, δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά σύσπασης-εντέρου-τράβηγμα μήτρας-τσιμπήματα από το μωρό

Οι κλωτσιές είναι οι πιο εύκολα αναγνώσιμες στα υπόλοιπα σηκώνω τα χέρια ψηλά...


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδιτσες μου καλες, ελπιζω ολα να πηγαινουνε σε ολες σας καλα!!!

Μπηκα για πολυ λιγο, δεν εχω χρονο δυστυχως να διαβασω τα νεα σας...:(

Εμεις ειμαστε καλα, η μπουμπου μου ειναι 1482 κιλα (λιγο μεγαλουτσικη), ολη την ωρα με κλωτσαει κ μας εχει ξετρελανει.Ψαχνουμε αυτην την περιοδο για το δωματιακι της κ θα ετοιμασω κ την βαλιτσουλα μου γιατι κουραζομαι παρα πολυ κ καλου καλου ας ειμαστε ετοιμοι!!!!!

Η περιοδος που διανυω ειναι η πιο δυσκολη της ζωης μου, παλευουμε για την ζωη της μανουλας μου κ ελπιζουμε με ολη μας την πιστη να γινει καλα!!!! Σας αγαπω πολυ, μου λειπετε κ ευχομαι τα καλυτερα σε ολες σας κ ελπιζω να τα πουμε συντομα!!!!


Τις ευχές μου στις μελλοντικές μανούλες!!!

yVNPp3.png

as1cJQiVM3D1220MjA2NzkyZHwzNTYyODkzZHxNeSBiYWJ5IGlzLi4u.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου καλα ειμαι σημερα ! Μονο χαλια ψυχολογικα αλλα ενταξει το παλευουμε αυτο !!!

Βανιλιτσα μου τι ειναι παλι κ αυτο ? τωρα εισαι καλυτερα ?? ποπο κολικος εντερου απ οτι εχω ακουσει ειναι πολυ δυνατος......

να προσεχεις γλυκουλα μου !

Οσο γι ατο ασβεστιο...να ρωτησω το γιατρο ? δν μου ειπε κατι ! δεν τα παιρνω ταυτοχρονα ομως ετσι κ αλλιως....

θα ξαναμιλησω με το γιατρο κ βλεπουμε...παντως ταχυκαρδιες απιστευτες μου εκανε..τρομαξα πολυ σου λεω !!!

Ουφ ! Κ το απογευμα με επιασαν κατι σουβλιες απο κατω τρελλαθηκα αλλα ηταν 2-3 κ περασαν γρηγορα.....

Αυτα... αντε βρε κοριτσακια....να περασει ο καιρος να πιασουμε στα χερια μας τα παιδακια μας.......γιατι ετσι δεν αντεχεται.....

Καληνυχτουλα, θα τα πουμε αυριο παλι ! Φιλακια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, βρε κοριτσακια, μας ματιασαν!! Ευχομαι περαστικα σε ολες!! Βιργινακι και Βανιλακι, ξεκουραση πολλη!! Ευα μου, ευχομαι ο,τι καλυτερο για τη μαμα σου!! Ειμαστε στην ιδια φαση με τον μπαμπα μου, οποτε σε καταλαβαινω απολυτα!! Κουραγιο ευχομαι και ο,τι καλυτερο!!

Και κατι ευχαριστο, σημερα ημουν στον καναπε με τη μαμα μου και ο μπεμπης αρχισε να κουνιεται τοσο πολυ που κουνιοταν ολη μου η κοιλια για πολλη ωρα!! Ηταν πολυ ωραια!!

Μαρακι μου, να μου φιλησεις τη νυφη μου, ε; Μην το ξεχνας.:tongue::tongue:

Καληνυχτα, φιλακια πολλα σε εσας και στα μπεμπακια μας!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια, ακόμα κοιμάστε;

Εδώ έχει έναν ήλιο, ότι πρέπει για βόλτα και καφεδάκι, θα αρκεστώ στις εξωτερικές δουλειές του γραφείου, για να βγω.

Βανίλια και Βιργινία μου περαστικά, ξεκούρασει όσο μπορείτε.

Ευάκι μου εύχομαι ότι καλύτερο στη μανουλα σου, η μπεμπούλα είναι μια χαρά στα κίλάκια της, μπράβο.

Ξεκινήσατε διακοπές, καλά δεν παίζεστε.

Εμείς δεν βλέπω να πηγαίνουμε πουθενά φέτος, έτσι και αλλιώς σε νησί είμαστε θα πηγαίνουμε στις εδώ υπέροχες παραλίες μας. Μετά της 6.30 θα καταστηνώνουμε στην άμμο. Όσο για μπάνιο μετά της 40 μέρες ή κια πιο νωρίς που θα σας δει ο γιατρός, και όλα καλά θα σας δώσει το οκ. Για το 40ήμερο δεν νομίζω να το τιμήσω, θα έχω και τον μικρό που θα θέλει τις βολτούλες του, οπότε νωρίς θα βγούμε. Όσες θηλάσετε, δεν θα χρειάζετε να κουβαλάτε τίποτε μαζί σας, τα καλά του θηλασμού.

Ο γιόκας μου έχει καταλάβει πολύ καλά τι γίνεται, έχει αγχωθεί απ' ο΄τι φαίνεται και του βγαίνει με τραυλισμός, ευτυχώς δεν είναι πολύ έντονο, αλλά αν είναι κουρασμένος, ή θέλει να πει πολλά και γρήγορα, κολλάει στα μονοσύλλαβα. Κάναμε διάλογο χθες και μου είπε δεν θέλει το μωράκι , θέλει τη μαμά του και το μπαμπά του. Τουλάχιστον να το βγάλει απο μέσα του, δεν έχει εκδηλώσει άσχημη συμπεριφορά, ούτε σε μένα ούτε σε παιδάκια που συναντάμε και του βγαίνει έτσι. Λογικό μου ακούγετε, είναι θα να μου έλεγε ο άντρας μου, θα φέρω και΄μια άλλη γυναίκα να περνάμε όλη καλά, γίνεται δεν γίνεται, θα τις έβγαζα τα μάτια. Έτσι τα παιδάκια. Σας ζάλισα, το πόνο μου και εγώ, η δόλια μάνα.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυούλες! Πως ειστε σήμερα? Εγω μολις εδωσα αιμα για εξετασεις που μου ειπε ο γιατρος και τωρα πρεπει να φαω και να παω μετα απο 2 ωρες να ξαναδωσω! Ουφφφφφ! Χτες ειδαμε και το αγορακι μας και μας εβγαλαν και φωτο και ειναι ιδιος ο αντρας μου!!! Και ο πρωτος του μοιαζει πολυ και με δουλευουν ολοι!

Virgi μου να κανονισουμε σιγουρα οσες γενναμε εκεινη την περιοδο στο ΜΗΤΕΡΑ να βρεθουμε! Πλακα θα εχει!

Οσο για διακοπουλες εμεις θα παμε τον Αυγουστο Χαλκιδικη στο εξοχικο μας αλλα και πιο πριν θα κανουμε καμια εκδρομουλα γιατι εχουμε και τον μικρο που θα τρελαθει κλεισμενος μεσα στο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΑΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΝΑΓΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΥ , ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ.


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια, ακόμα κοιμάστε;

Εμείς δεν βλέπω να πηγαίνουμε πουθενά φέτος, έτσι και αλλιώς σε νησί είμαστε θα πηγαίνουμε στις εδώ υπέροχες παραλίες μας. Μετά της 6.30 θα καταστηνώνουμε στην άμμο. Όσο για μπάνιο μετά της 40 μέρες ή κια πιο νωρίς που θα σας δει ο γιατρός, και όλα καλά θα σας δώσει το οκ. Για το 40ήμερο δεν νομίζω να το τιμήσω, θα έχω και τον μικρό που θα θέλει τις βολτούλες του, οπότε νωρίς θα βγούμε. Όσες θηλάσετε, δεν θα χρειάζετε να κουβαλάτε τίποτε μαζί σας, τα καλά του θηλασμού.

Ο γιόκας μου έχει καταλάβει πολύ καλά τι γίνεται, έχει αγχωθεί απ' ο΄τι φαίνεται και του βγαίνει με τραυλισμός, ευτυχώς δεν είναι πολύ έντονο, αλλά αν είναι κουρασμένος, ή θέλει να πει πολλά και γρήγορα, κολλάει στα μονοσύλλαβα. Κάναμε διάλογο χθες και μου είπε δεν θέλει το μωράκι , θέλει τη μαμά του και το μπαμπά του. Τουλάχιστον να το βγάλει απο μέσα του, δεν έχει εκδηλώσει άσχημη συμπεριφορά, ούτε σε μένα ούτε σε παιδάκια που συναντάμε και του βγαίνει έτσι. Λογικό μου ακούγετε, είναι θα να μου έλεγε ο άντρας μου, θα φέρω και΄μια άλλη γυναίκα να περνάμε όλη καλά, γίνεται δεν γίνεται, θα τις έβγαζα τα μάτια. Έτσι τα παιδάκια. Σας ζάλισα, το πόνο μου και εγώ, η δόλια μάνα.

Bloulou μου μια απο τα ιδια! Ουτε στον πρωτο τιμησα το 40ημερο (απο την πρωτη εβδομαδα εξω ειμασταν) ουτε και στον δευτερο θα το κανω γιατι εχω και τον αλλον που θα θελει βολτουλες οποτε ενας λογος παραπανω!

Κι εμενα ο Αλεκανδρακος μου εχει καταλαβει μαλλον τι γινεται και εχει κολλησει πανω μου! Ολο μαμα και μαμα ειναι! Εχουμε να τραβηξουμε στην αρχη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...