Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

αληθεια..το καλοκαιρι λετε να κανετε καμια εξορμηση με το μπεμπε 'η οχι?

Εμεις αν ειμαστε καλα θα παμε λιγες μερουλες τον Αυγουστο στα νησια μας κερκυρα κ παρο....εεε θα χουμε φτασει σιγουρα 2 μηνων!:tongue:

Να πάτε. Αλλα φυσικά όχι στον ήλιο ο μικρος ουτε μπανακι!!!!!

αλήθεια, θα μείνει καμία σπίτι μέχρι να σαραντίσει?

δεν νομίζω...:tongue: Να ήταν χειμώνας...ίσως καποιες μέρες. Αλλα καλοκαιράκι....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αληθεια..το καλοκαιρι λετε να κανετε καμια εξορμηση με το μπεμπε 'η οχι?

Εμεις αν ειμαστε καλα θα παμε λιγες μερουλες τον Αυγουστο στα νησια μας κερκυρα κ παρο....εεε θα χουμε φτασει σιγουρα 2 μηνων!:tongue:

Εγώ είμαι από Ρόδο αλλά δύο μηνών μου φαίνεται πολύ μικρούλης για να μπει σε αεροπλάνο. Όσο για το πλοίο δεν το συζητώ, κάνει 12-14 ώρες!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από Ρόδο αλλά δύο μηνών μου φαίνεται πολύ μικρούλης για να μπει σε αεροπλάνο. Όσο για το πλοίο δεν το συζητώ, κάνει 12-14 ώρες!!

Δεν ειναι μικρος. Να τον βάλεις. Εγώ 3 μηνών τον έβαλα!!!!

Αλλες ημερών τα βάζουν!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μικρος. Να τον βάλεις. Εγώ 3 μηνών τον έβαλα!!!!

Αλλες ημερών τα βάζουν!!!!

Αλήθεια;; Ανησυχώ μην τρομάξει με όλον αυτό τον θόρυβο και κλαίει ασταμάτητα!! Αν έτσι πάντως να το ξανασκεφτώ!! Δε θα με χάλαγε λίγη εξοχή.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αν τον θηλάζεις την ώρα της απογείωσης και προσγειωσης θα τον βάλεις στο στήθος σου. Αν δεν θηλαζεις θα του δώσεις μπιμπερο με γάλα. Η εναλλακτικά πιπίλα!

Μη φοβάσαι! Να πας!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μαι παλι !

Εξαφανιστηκα γιατι ηρθε ο μπαμπας μου να φερει το φαγητο.....

Το πηρα το χαπι...ενταξει ειμαι απλα τωρα εχω πεσει ψυχολογικα κ θελω να κλαιω μονο..τεσπα... ας ειναι καλα τα προβληματα που μας εμφανιζονται στις πιο ακαταλληλες στιγμες...... Ουφ !!!

Οσο για τα ταξιδια η κουνιαδα μου ηρθε Αθηνα απο Λημνο γεννησε εκατσε 9 ημερες κ εφυγε κανονικα με το αεροπλανο κ δεν ειχε κανενα προβλημα με τη μικρουλα !!!

Εμεις..ευχομαστε να ειναι ολα καλα τοτε και να φυγουμε 15 μερες για το χωριο μου....

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα θα ειναι μωρε.

Εγώ 40 ημερών του έκαν αταξιδι με αυτοκίνητο 6 ώρες. Βέβαια...ήταν η πρώτη και τελευταια φορα που ήταν ησυχος στο αυτοκίνητο! Απο τοτε....χάλια...

Σας αφήνω για λίγο. Πάω να "δουλέψω"

Α! δεν σας ειπα....Τελευταια βδομάδα στη δουλεια! Γιοπυπι!!!!!!!!!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!!! Εχτες γυρισα κομματια και δεν μπηκα να σας πω τα νεα μου. Ολα καλα!!! Ο μικρος μας εφτασε τα 1200γρ και εχει παρει και θεση...γιαυτο και τα πονακια χαμηλα και η συχνοουρια. Αρα προσωπακι δεν ειδαμε,ουτε φωτο.Ο γιατρος ειπε οτι λογικα θα παραμεινει ετσι μεχρι γεννας. Λογικα θα γεννηθει γυρω στα 3300γρ. Ο πλακουντας ηταν μια χαρα. Εφτασα τα 5 κιλα και η πιεση μου σταθερη 11 με 6.Μου ειπε οτι θα με δει μετα το Πασχα και να μην φαω μαγειριτσα και κοκορετσι. Αρνι κ κατσικι δε τρωω, γιατι δε μ'αρεσει! Η καμπυλη βγηκε ευτυχως μια χαρα!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:Νηστικη 85mg/dl

60min: 118mg/dl

120min:105mg/dl

180min:103mg/dl

Εμεις λογικα δε θα παμε καπου μακρια το καλοκαιρακι. Ευτυχως κοντα μας εχουμε θαλασσιτσα και τα πεθερικα μου εχουν εξοχικο διπλα στη θαλασσα. Τα μικρα μας διαβασα και εγω οτι μετα τον 6ο μηνα καλυτερα να μπουν στη θαλασσα. Εμεις οι μαμαδες θα μπορουμε να κανουμε μπανακια? Κανει?Γιατι, εχω μια λατρεια στη θαλασσα!!!

Οσον αφορα τις υπνηλιες θα συμφωνησω μαζι σας!!! Υπνος και παλι υπνος!!!

Περαστικα στη Βιργινουλα-να προσεχεις κοριτσακι!!!

Φιλακια σε ολες τις μανουλιτσες!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!!! Εχτες γυρισα κομματια και δεν μπηκα να σας πω τα νεα μου. Ολα καλα!!! Ο μικρος μας εφτασε τα 1200γρ και εχει παρει και θεση...γιαυτο και τα πονακια χαμηλα και η συχνοουρια. Αρα προσωπακι δεν ειδαμε,ουτε φωτο.Ο γιατρος ειπε οτι λογικα θα παραμεινει ετσι μεχρι γεννας. Λογικα θα γεννηθει γυρω στα 3300γρ. Ο πλακουντας ηταν μια χαρα. Εφτασα τα 5 κιλα και η πιεση μου σταθερη 11 με 6.Μου ειπε οτι θα με δει μετα το Πασχα και να μην φαω μαγειριτσα και κοκορετσι. Αρνι κ κατσικι δε τρωω, γιατι δε μ'αρεσει! Η καμπυλη βγηκε ευτυχως μια χαρα!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:Νηστικη 85mg/dl

60min: 118mg/dl

120min:105mg/dl

180min:103mg/dl

Εμεις λογικα δε θα παμε καπου μακρια το καλοκαιρακι. Ευτυχως κοντα μας εχουμε θαλασσιτσα και τα πεθερικα μου εχουν εξοχικο διπλα στη θαλασσα. Τα μικρα μας διαβασα και εγω οτι μετα τον 6ο μηνα καλυτερα να μπουν στη θαλασσα. Εμεις οι μαμαδες θα μπορουμε να κανουμε μπανακια? Κανει?Γιατι, εχω μια λατρεια στη θαλασσα!!!

Οσον αφορα τις υπνηλιες θα συμφωνησω μαζι σας!!! Υπνος και παλι υπνος!!!

Περαστικα στη Βιργινουλα-να προσεχεις κοριτσακι!!!

Φιλακια σε ολες τις μανουλιτσες!!!!!!!!

Μόλις σαραντήσεις, θα σε δει ο γιατρος. Λογικά θα εισαι μια χαρα, οπότε βουρ για μπανάκια!!!!

καλε μονο 5 κιλά εβαλες;;;;; :shock: ΜΠΡΑΒΟ!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μακαρι να ειναι ολα καλα κ να κανουμε βουτιτσες!!! Παντως αποκλειεται να μου κανει το μαγιω μου...το στηθος μου εχει γινει τεραστιο και μετα με το γαλα θα μεγαλωσει κι αλλο λενε! 5 κιλα μεχρι τωρα...τωρα πειναω πιο πολυ!!! Για το κοκορετσι μου ειπε για τα συκωτια και τα εντοσθια...! Πω!Πω! εχω να κανω τοοοοοοσες δουλειες και βαριεμαι αφανταστα...πρεπει να βρω ορεξη και κουραγια!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραια κοριτσια,λετε για διακοπουλες.

Εμας φετος δν μας βλεπω.Τα οικονομικα μας δν το επιτρεπουν.

Για κανενα μπανακι ομως δν θα πω οχι.

Σιγα μην κατσω μεσα 40 μερες,τις μισες λεω κ πολλες ειναι.

Βιργινακι μου περαστικουλια σου.Μην αγχωνεσαι με τα yotopar

τα επαιρνα σχεδον για ενα μηνα κ το εχω παρει κ σε ορο.

Ειναι δυσκολο το ξερω αλλα ειναι για καλο.Σου ειπε ο γιατρος σου γιατι μπορει να εγινε;Εγω οταν ξεκιναγαν οι ταχυπαλμιες δν μιλαγα κ

εμενα ξαπλωμενη κ ηρεμη.Κ να μην τρως την ιδια ωρα.Με αυτο τον τροπο

δν ανεβαινουν κ επιπλεον οι παλμοι.


CEebp2.png?9T0iAOMn
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!

καλε τι βλεπω φτασαμε στο καλοκαιρι και κανονιζετε μπανακια;

αχ! τι καλα;

λοιπον ουτε και εγω εχω σκοπο να κατσω μεσα και σκεφτομαι την πρωτη μερα που θα γεννησω να ερθει ο παπας και να μας διαβασει ευχη.

τωρα για μπανια, δεν ξερω να, εμενα με νοιαζει αν θα με αφησει ο γιατρος να κανω μπανια πριν το τοκετο.. μωρε εχουμε πολυ ωραια θαλασσα..

ΥΓ: H μαριλου που χάθηκε;; η mamatopolina??? Εχουμε κανενα νέο;;;

η μαριλου, δεν εχει δικτυο, ειναι στην μαμα της και ειναι μια χαρα!

η μαματοπολινα δε ξερω αλλα την σκεφτομια και εγω, ευχομαι να ειναι μια χαρα!

Εγώ είμαι από Ρόδο αλλά δύο μηνών μου φαίνεται πολύ μικρούλης για να μπει σε αεροπλάνο. Όσο για το πλοίο δεν το συζητώ, κάνει 12-14 ώρες!!

Λιζακι εχω ζησει στην Ροδο, για 5 μηνες και εχω ερθει πολλες αλλες φορες. πολυ ωραιο νησι και ωραιος τοπος!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιζακι εχω ζησει στην Ροδο, για 5 μηνες και εχω ερθει πολλες αλλες φορες. πολυ ωραιο νησι και ωραιος τοπος!!!

Μαράκι πώς βρέθηκες εκεί;; Είναι πράγματι πολύ ωραία και το σπίτι μας είναι δίπλα στη θάλασσα. Μακάρι να είναι όλα καλά και να καταφέρουμε να πάμε.

Όσο για τα μπάνια πριν, το κολύμπι θεωρείται από τις καλύτερες ασκήσεις για εγκύους. Εσύ που έχεις και τη θαλασσάρα στο πιάτο σου, μια χαρά θα είσαι!!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν τον τοκετο...δυσκολο μου φαινεται.Φοβουνται για μικροβια. Αλλα και ποτε Μαρακι μου? Το Μάιο? Κρυα η θαλασσα...και με την κοιλια να εχει φτασει στο γονατο...μια ομορφια!!! Αν και εκει μπορει να ειναι πιο ζεστα τα νερα. Ειχαμε παει διακοπες στη Φοινικουντα και μου αρεσε πολυ. Πολυ πιθανο να ξαναπαμε εκει του χρονου γιατι εχει ρηχες θαλασσες και ειναι οτι πρεπει για το μωρακι!!!

Αντουλα μου και εμας το ιδιο...δεν ειμαστε για πολλα πολλα. Δυσκολα τα οικονομικα φετος. Και εγω για τις μισες μερες λεω. Μετα πρεπει να παω και στο μαγαζι, να βοηθαω τον αντρουλι μου. Αλλα το μωρο λεω να το βγαλω απο το σπιτι, αφου σαραντισει.

Αρχισα να οργανωνω τα συρταρια μας...ειχαμε απλωθει και ειχε μαζευτει και σαβουρα...πρεπει να κανουμε χωρο και για τα πραγματακια του αγοριου μας!!! Μπαχαλο!!! Τι να κανουμε...ολοι οι καλοι χωρανε!!! Και αυτοι οι ανθρωποι που μας νοικιασαν το σπιτι, 80τμ σπιτι και εχει ενα υπνοδωματιο...σκεφτομαστε να κανουμε λιγο αργοτερα μια τροποποιηση στο σαλονι και να κλεισουμε ενα χωρο με γυψοσανιδα και να δημιουργησουμε δωματιο. Θα δειξει...για αρχη ολοι μαζι στην κρεβατοκαμαρα! Το κακο με την περιοχη μας ειναι οτι δεν υπαρχουν πολλα να ενοικιαζονται. Και αυτα που νοικιαζονται μας εχουν πει παλιοι ενοικιαστες οτι βγαζουν υγρασιες και ζητανε και γυρω στα 600?. Τωρα δινουμε 450?. Βρηκαμε ενα πολυ ωραιο, αλλα επειδη ειχε θεα, στο σαλονι δεν ειχε τοιχους χωρις παραθυρα... μονο εναν. Με αποτελεσμα να μην μπορω να βολεψω τα επιπλα του σαλονιου...μπουφε, καθρεπτης,κρυσταλιερα,βιβλιοθηκη, καναπες γωνια μεγαλουτσικος κ.α. Σας ειπα τον πονο μου!!!Φιλια!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...