Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημέρα ομορφούλες εγκυούλες. Χάθηκα τις τελευταίες μέρες, έχει πέσει πολλή δουλειά για να προλάβω μέχρι τις 14 που σταματάω.

Το Σάββατο πήγαμε σε πολλά μαγαζιά για τα βρεφικά έπιπλα του μπέμπη, καταλήξαμε σε μία πολύ γλυκιά κούνια, χρώματος εκρού με γαλάζιο και έναν αρκούδο για ζωγραφιά. Το ίδιο και η συρταριέρα-αλλαξιέρα. Βρήκαμε και λίκνο και καρότσι-port bebe-κάθισμα αυτοκινήτου. Θα τα κλείσουμε τον άλλο μήνα και θέλουν περίπου 20 ημέρες.

Βιργινάκι, πώς είσαι κορίτσι μου;; Ελπίζω να πέρασε κι αυτό, ηρεμία και ξάπλα! Είδες με τη διατροφή πώς διορθώνονται όλα;; Κι εγώ την πίεση την έριξα στο 11.

Vanilla προσοχή κι εσύ!! Τι να πω, το έχει ο μήνας;; Χτες 3 φορές κόντεψαν να πέσουν πάνω μου στο δρόμο! Λες και το κάνουν επίτηδες.

Aobatsan κι εγώ με τα χίλια ζόρια σηκώνομαι το πρωί για τη δουλειά και όλο έρχομαι καθυστερημένη! Δεν πειράζει όμως, δε φτάνει που δεν με αφήνουν να αλλάξω τις ημερομηνίες και να μείνω πιο πολύ με το μικρό μου...:mad:

Καλημέρα σε όλες!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα συνεγκυουλες!! Τι κανετε??

Εγω ξυπνησα με φοβερο αγχος σημερα...δλδ δεν κοιμηθηκα καλα καλα :confused:

Σκεφτομουν ολη νυχτα....ποτε πρεπει να ετοιμασουμε την τσαντα μας για το μαιευτηριο, τι πρεπει να παρουμε για μας, τι για το μωρο κ ποιος θα μας τα πει???

ουυυφφφ...διαβαζω, διαβαζω σε διαφορα φορουμ αλλα χειροτερα γινομαι γτ αγχωνομαι περισσοτερο!

Ειναι περιεργος ο μηνας που γενναμε...θα χει καλοκαιριασει τελειως??

Επισης ποιος θα μας πει για τα πρωτα πραγματα του μωρου που θα πρεπει να εχουμε οταν παμε με το καλο στο σπιτι μας??Τι μπιμπερο, τι πιπιλες, τι ρουχαλακια...υπαρχουν τοσα πολλα κ διαφορετικα....:confused: θα πρεπει να στελνω τον αντρα μου εκεινη τη στιγμη να μου περνει οτι χρειαζομαι???εεε δε νομιζω...:shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας, κοριτσια!!

Αντυ και Βανιλακι, προσοχη, κοριτσακια. Ευτυχως που ειστε καλα!!

Βιργινακι, ξεκουραση και θα περασει!! Πως εισαι σημερα;

Καλε, μας ματιασαν!! :tongue::tongue:

Φιλια πολλα σε ολες!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Τ Ω Ρ Α!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ κατερινακι μου...ποσο ευκολο ειναι να το διωξουμε το παλιοαγχος??ειδικα για τις πρωτομανουλες??που δεν ξερουμε που παν τα 4!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα φιλεναδιτσες!!!

καταφερα να σηκωθω απο το κρεββατι, πολυ χαλια υπνο εκανα..

κοιμηθηκα με πυτζαμες και ξυπνησα χωρις αυτες!

ακομα εχω το λαπτοπ της γειτονισσας, το μεσημερι θα της το επιτρεψω.

Βιργινακι πως εισαι σημερα;

τα πιο πολλα κοριτσια εχουμε αγχος ε; εγω εχω μια δυσφορια τις βραδυνες ωρες.

Βεβαια η μπεμπουλα μου ειναι πολυ ζωηρη και δεν με αφηνει σε ησυχια, η καλη μου...

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κατερινακι μου...ποσο ευκολο ειναι να το διωξουμε το παλιοαγχος??ειδικα για τις πρωτομανουλες??που δεν ξερουμε που παν τα 4!!!:rolleyes:

Καρδούλα μου θα δεις οτι μετα τις 3-4 πρώτες μέρες θα εισαι σαν "παλια" μαμα!

Οποια θέλει μπορώ να της δώσω το τηλ μου...αν ποτε έχετε κάποια απορια για αλπά πράγματα(οχι για θέματα που χρηζουν παιδιατρο) ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!!!!:tongue::tongue::tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κια απο μενα !!!!

Μολις ξυπνησα........

Καλα χτες....τα ειδα ολα !!!

Οι συσπασεις ηταν σχεδον καθε τεταρτο κ 10λεπτο...(αυτο δεν το ειπα στο γιατρο γιατι εγινε αφου μιλησα μαζι του), μου εφερε ο αντρας μου τα γιουτοπαρ παιρνω ενα κ στο καπακι σταματανε οι συσπασεις..λιο αργοτερα ακολουθησαν κανα 2 πιο ηπιες....., αλλα με πιανουν κατι ταχυπαλμιες αλλο πραμα.... νομιζα θα σπασει η καρδουλα μου...ευτυχως με προειδοποιησε ο γιατρος κ ετσι πηραμε κ ενα αλλο για την καρδια, το πηρα κ αυτο..μετα με επιασε τρεμουλο σε ολο το σωμα..... μετα αγχωθηκα ανεβασα πιεση φυσαγα ξεφυσαγα ολη την ωρα ωσπου με ειχε αγκαλιτσα ο καλουλης μου κ με χαιδευε συνεχεια κ αποκοιμηθηκα καπως ετσι..... σημερα εχω ξυπνησει καλα, αλλα τωρα ειναι ωρα να παρω το χαπι για τις συσπασεις κ φοβαμαι λιγακι...τεσπα..... Παντως φοβηθηκα πολυ χτες......

κοριτσια αληθεια με ρωτησε κ ο γιατρος αν κουραστηκα χτες η εκατσα ωρα ορθια! Ειδικα χτες ημουν ολη μερα ξαπλα.....στο κρεββατι !

Κ τις προηγουμενες που βγηκα με το αμαξι πηγαινουμε βολτιτσα...δεν κουραζομαι.... τωρα τι να πω... ας πανε καλα ολα !!!!!!

Η μπεμπα σημερα παντως με ξυπνησε με κλωτσιδια !!!!

Στο μεταξυ λετε για υπνο...κ γω αυτες τις μερες κοιμαμαι απιστευτα πολυ....μα δεν καταλαβαινω το λογο ..ουτε στο πρωτο τριμηνο τετοιος υπνος !!!

Τζελενα θα κανονισουμε !!! κ με αλλες μανουλες μαζι ε ???

Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα μου θα δεις οτι μετα τις 3-4 πρώτες μέρες θα εισαι σαν "παλια" μαμα!

Οποια θέλει μπορώ να της δώσω το τηλ μου...αν ποτε έχετε κάποια απορια για αλπά πράγματα(οχι για θέματα που χρηζουν παιδιατρο) ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

αχχ βρε Κατερινακι ποσο καλη κ γλυκια εισαι....σ'ευχαριστουμε πααααρα πολυ :-P

Απλα αγχωνομαι περισσοτερο για τις μερες που δε θα μπορω να βγω απο το σπιτι κ θα πρεπει να πηγαινει ιτε ο αντρας μου ειτε η μαμα ειτε η πεθερα κ απλα να ελπιζω να μου φερουν αυτο που πραγματικα χρειαζομαι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κια απο μενα !!!!

Μολις ξυπνησα........

Καλα χτες....τα ειδα ολα !!!

Οι συσπασεις ηταν σχεδον καθε τεταρτο κ 10λεπτο...(αυτο δεν το ειπα στο γιατρο γιατι εγινε αφου μιλησα μαζι του), μου εφερε ο αντρας μου τα γιουτοπαρ παιρνω ενα κ στο καπακι σταματανε οι συσπασεις..λιο αργοτερα ακολουθησαν κανα 2 πιο ηπιες....., αλλα με πιανουν κατι ταχυπαλμιες αλλο πραμα.... νομιζα θα σπασει η καρδουλα μου...ευτυχως με προειδοποιησε ο γιατρος κ ετσι πηραμε κ ενα αλλο για την καρδια, το πηρα κ αυτο..μετα με επιασε τρεμουλο σε ολο το σωμα..... μετα αγχωθηκα ανεβασα πιεση φυσαγα ξεφυσαγα ολη την ωρα ωσπου με ειχε αγκαλιτσα ο καλουλης μου κ με χαιδευε συνεχεια κ αποκοιμηθηκα καπως ετσι..... σημερα εχω ξυπνησει καλα, αλλα τωρα ειναι ωρα να παρω το χαπι για τις συσπασεις κ φοβαμαι λιγακι...τεσπα..... Παντως φοβηθηκα πολυ χτες......

κοριτσια αληθεια με ρωτησε κ ο γιατρος αν κουραστηκα χτες η εκατσα ωρα ορθια! Ειδικα χτες ημουν ολη μερα ξαπλα.....στο κρεββατι !

Κ τις προηγουμενες που βγηκα με το αμαξι πηγαινουμε βολτιτσα...δεν κουραζομαι.... τωρα τι να πω... ας πανε καλα ολα !!!!!!

Η μπεμπα σημερα παντως με ξυπνησε με κλωτσιδια !!!!

Στο μεταξυ λετε για υπνο...κ γω αυτες τις μερες κοιμαμαι απιστευτα πολυ....μα δεν καταλαβαινω το λογο ..ουτε στο πρωτο τριμηνο τετοιος υπνος !!!

Τζελενα θα κανονισουμε !!! κ με αλλες μανουλες μαζι ε ???

Βιργινακι να καθησεις κατω...μη σηκωθεις καθολου!!

Η μπεμπουλα σου μαλλον θελει να περναει περισσοτερες ωρες ηρεμη με τη μανουλα της! Να παρεις τα φαρμακακια σου γρηγορα κ να ηρεμησεις, σκεψου οτι σε πολυ λιγο καιρο θα χεις αγκαλια το αγγελουδι σου που θα σου χαμογελαει :tongue:

Ειναι κανεις τωρα μαζι σου στο σπιτι?Σε περιπτωση που σου κανουν παλι παρενεργειες τα φαρμακα να ειναι παντα καποιος μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


gina μην αγχώνεσαι! Θα δεις που όλα γίνονται μια χαρα. Θα καθησεις 40 μερες μέσα στο σπίτι;;

Βιργινία κοριτσακι μου, ξεκουράσου. Μην κάνεις τιποτα. Προσοχή, οκ????

καλε οχι τι 40 μερες?θα φρικαρω...ειδικα εγω που ειμαι του πολυ εξω....20 ομως δεν πρεπει?μεχρι να παρουμε τη μιση ευχη που λενε?κ παλι μου φαινονται παρα πολλεεεεςςς!!!βεβαια εγω θα το σκαω για λιγο....χιχιχιχιχ:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι 20 περνάνε σφαιρα. ουτε που θα καταλαβεις! Αλλα ειναι και καλοκαιρι...Τι να πω..Και εγώ δεν ξέρω ποσο θα κρατηθω..Μια βδομάδα???? χα χα χα

Πάντως οτι θέλετε ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ!!!

ΥΓ: H μαριλου που χάθηκε;; η mamatopolina??? Εχουμε κανενα νέο;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

αληθεια..το καλοκαιρι λετε να κανετε καμια εξορμηση με το μπεμπε 'η οχι?

Εμεις αν ειμαστε καλα θα παμε λιγες μερουλες τον Αυγουστο στα νησια μας κερκυρα κ παρο....εεε θα χουμε φτασει σιγουρα 2 μηνων!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...