Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............29/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

3.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

4.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

6.mpempakos..................................10/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

7.kasi............................................ 13/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

8.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

9.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

10.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

11.tzo28………………….8/9/2010............16/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

14.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

15.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

16.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......24/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

17.Vanilla...............ΙΑΣΩ.....................24/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

18.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

19.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

21.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

23.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

24.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

25.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11....................

26.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σου Τζινακι!!

αχ! στο τικερακι σου εχετε μουρλια μπουτακια!!!!!

ολα καλα ε? σε προβληματιζει αν γεννησεις νωριτερα; για ποιο λογο σου ειπε ο γιατρος;

Ελπιδακι μου τι κανεις????

Μεγαλωνουν τα μπεμπακια μας βλεπεις κ κανουν κατι μπουτακια για δαγκωμα...

δεν μου το προτεινε η γιατρος κ δεν υπαρχει κ καποιο προβλημα μεχρι τωρα για να κανω καισαρικη...απλα πειτε με φοβητσιαρα, πειτε με οπως θελετε...αλλα τα θεωρω τραγικοτερα τα ραμματα κατω στο πιπι:tongue: παρα στην κοιλιτσα....Εχω πολλες φιλες που γεννησαν προσφατα με καισαρικη κ η τομη ειναι μικρη κ δεν ταλαιπωρηθηκαν κ.α.

Οποτε το συζητησα με τη γιατρο μου, η οποια ειναι της αποψης...οτι θελησω κ οτι επιλεξω...αλλα δε ξερω ακομα...ειμαι πολυ προβληματισμενη :(

Link to comment
Share on other sites

Vanilla μου κι εγώ έχω τις άπειρες απορίες, και πολύ πιο χαζές, όπως πόσα φορμάκια θα χρειαστώ στην αρχή και σε τι μέγεθος!!! Νομίζω ότι στο μαιευτήριο θα μας πουν για αρχή αρκετά πράγματα και μετά για τα περισσότερα θα ρωτάμε παιδίατρο. Εγώ ούτε τη μαμά μου δεν εμπιστεύομαι, πριν τόσα χρόνια που μας γέννησε! Όσο για χαμομήλι νομίζω ότι σε κάποιες περιπτώσεις σου λέει ο παιδίατρος να δώσεις, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Τζίνα μου, κι εγώ κάποιες φορές σκέφτομαι ότι με την καισαρική θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα, κυρίως γιατί το μωράκι δεν θα ταλαιπωρηθεί να βγει. Εξάλλου τα μωρά που γεννιούνται με καισαρική βγαίνουν πολύ όμορφα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι η φύση μας οδηγεί στον φυσιολογικό τοκετό, αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, συν ότι οι πόνοι στην καισαρική έρχονται μετά και δεν παύει να είναι επέμβαση και νυστέρι.

Δεν το έχω συζητήσει με το γιατρό μου ακόμα, αλλά δεν νομίζω ότι θα με αφήσει να επιλέξω καισαρική χωρίς λόγο!

Σημασία έχει να βγουν τα μπεμπάκια μας γερά και δυνατά κι ας ταλαιπωρηθούμε λίγο παραπάνω!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συζητήσει καθόλου με τον γιατρό μου για τον τοκετό,,,, θέλω να γεννήσω φυσιολογικά κ χωρίς επισκληρίδιο,,,,

Φοβάμαι το νυστέρι και την αναισθησία,,,,

Οψόμεθα,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Vanilla μου κι εγώ έχω τις άπειρες απορίες, και πολύ πιο χαζές, όπως πόσα φορμάκια θα χρειαστώ στην αρχή και σε τι μέγεθος!!! Νομίζω ότι στο μαιευτήριο θα μας πουν για αρχή αρκετά πράγματα και μετά για τα περισσότερα θα ρωτάμε παιδίατρο. Εγώ ούτε τη μαμά μου δεν εμπιστεύομαι, πριν τόσα χρόνια που μας γέννησε! Όσο για χαμομήλι νομίζω ότι σε κάποιες περιπτώσεις σου λέει ο παιδίατρος να δώσεις, αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Τζίνα μου, κι εγώ κάποιες φορές σκέφτομαι ότι με την καισαρική θα είναι πιο εύκολα τα πράγματα, κυρίως γιατί το μωράκι δεν θα ταλαιπωρηθεί να βγει. Εξάλλου τα μωρά που γεννιούνται με καισαρική βγαίνουν πολύ όμορφα. Από την άλλη σκέφτομαι ότι η φύση μας οδηγεί στον φυσιολογικό τοκετό, αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, συν ότι οι πόνοι στην καισαρική έρχονται μετά και δεν παύει να είναι επέμβαση και νυστέρι.

Δεν το έχω συζητήσει με το γιατρό μου ακόμα, αλλά δεν νομίζω ότι θα με αφήσει να επιλέξω καισαρική χωρίς λόγο!

Γεια σου Λιζακι με το ομορφο μπεμπακι σου:tongue:

Φορμακια μην παρεις πολλα...το λεω κ στον εαυτο μου γτ ολοι μου λενε οτι ειδικα 0-3μηνων θα τα βαλουν ελαχιστο καιρο...μεγαλωνουν γρηγορα κ βεβαια εξαρταται κ απο το βαρος-μηκος....Κι εγω πιστευω οτι καποια πραγματα θα μας τα πουν στο μαιευτηριο κ καποια αλλα ο παιδιατρος, οπως για το χαμομηλακι.

Ειναι ομως μεγαλο διλλημα η γεννα...κ οι 2 περιπτωσεις εχουν τα υπερ, εχουν κ τα κατα...ας πουμε εμενα στην καισαρικη το μονο που με χαλαει ειναι οτι για ενα 24ωρο θα εχουμε καθετηρα κ δε θα μπορουμε να κανουμε τπτ...ομως οι περισσοτερες μανουλες με καισαρικη λενε οτι οταν βγαινεις απο το νοσοκομειο εισαι πολυυυυυ καλυτερα κ ασφαλως μπορεις να πειποιηθεις μονη σου κανονικα το μωρο σου:rolleyes:

Τι να πω...οτι μας φωτησει ο θεος :rolleyes::confused: κ πανω απ'ολα τα μωρακια μας να ειναι γερα!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα συνεγγυουλες!!

Τι κανετε??? Εμεις καλα ειμαστε...ο μπεμπακος κανει τα κλασσικα παιχνιδακια του για να χαζοχαιρονται η μαμα κ ο μπαμπας :tongue:Ισως μετα το Κατερινακι να ειμαι εγω η επομενη που θα γεννησω γτ συζηταμε για καισαρικη κατα τις 27/05...δεν υπαρχει κανενα προβληματακι προς το παρον τουλαχιστον απλα το σκεφτομαι σοβαρα...θα δουμε...ουυυφφφ εχουν μπει διαφορα στο μυαλο μου οσο πλησιαζουν οι μερες.....:rolleyes:

[/color]

γιατι ρε κοριτσακι καισαρικη χωρις λογο ??? κ ενα μηνα σχεδον νωριτερα ????????????????????????????????????????????????:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συζητήσει καθόλου με τον γιατρό μου για τον τοκετό,,,, θέλω να γεννήσω φυσιολογικά κ χωρίς επισκληρίδιο,,,,

Φοβάμαι το νυστέρι και την αναισθησία,,,,

Οψόμεθα,,,

Κοριτσακι μου...χωρις επισκληρηδιο?????????:shock::shock::shock:

Γτ????Μια ενεσουλα ειναι, γι'αυτους ειναι ρουτινα....

Εχω ακουσει πολλες εγκυουλες παντως να το λενε αυτο κ οταν ερθει η ωρα να παρακαλανε απο νωρις για επισκληρηδιο....:-P

Βεβαια μην ξεχναμε οτι καθε γυναικα εχει διαφορετικη εγκυμοσυνη κ γεννα επισης!

Σου ευχομαι παντως να εχεις τη γεννα που θελεις κ ενα ομορφο καλο κ γερο μωρακι!!!!

Για ολα τα αλλα μην αγχωνεσαι...στην αρχη θα ακουσεις τη μαια σου για θεματα περιποιησης-θηλασμου του μωρου, μετα τον παιδιατρο σου για θεματα αναπτυξης κ τροφης κ οοοοολα τα αλλα ασ'τα στο μωρακι σου...εκεινο θα σου πει ποσα κ τη φορμακια θα του παρεις μετα τη γεννηση του....τωρα ας παρουμε 2-3 ετσι για να τα βλεπουμε να χαιρομαστε!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλη ξεκουραση Μαρακι!

Βανιλα, και γω εχω απειρες αποριες!! Για το χαμομηλι-νερο, νομιζω οτι δεν πρεπει να δινουμε στην αρχη αν θελουμε αποκλειστικο θηλασμο. Τωρα για παραπανω δεν ξερω.

Φοβαμαι απιστευτα τη γεννα, δεν θελω καν να το σκεφτομαι. Εννοειται οτι θα κανω επισκληριδιο, και θα σκεφτομουν και την καισαρικη αν δεν ημουν τοσο φοβιτσιαρα :tongue:. Βλεποντας και κανοντας, θα δουμε μεχρι τοτε!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζινακι μου εγω σου προτεινω να σφησεις τη φυση να κανει οτι πρεπει απο μονη της κ θα δεις τι ομορφη εμπειρια θα ειναι... ενα χειρουργειο δεν παυει να ειναι χειρουργειο κοριτσι μου..........................................

Βανιλιτσα μου θα μας καθοδηγησουν οι παιδιατροι σε αυτα που ρωτας !!!!

Κοριτσια μας πειραξε το φεγγαρι δεν εξηγειται αλλιως !!!

Μαρακι καλη ξεκουραση ! κ γω παω γι αμαμ !

Πριν βγηκ αποτομα γιατι πιαστηκα ετσι οπως καθομουν κ τελικα ξαπλωσα !!!!

Τωρα μαμ κ νανι !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω συζητήσει καθόλου με τον γιατρό μου για τον τοκετό,,,, θέλω να γεννήσω φυσιολογικά κ χωρίς επισκληρίδιο,,,,

Φοβάμαι το νυστέρι και την αναισθησία,,,,

Οψόμεθα,,,

ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Λιζακι με το ομορφο μπεμπακι σου:tongue:

Φορμακια μην παρεις πολλα...το λεω κ στον εαυτο μου γτ ολοι μου λενε οτι ειδικα 0-3μηνων θα τα βαλουν ελαχιστο καιρο...μεγαλωνουν γρηγορα κ βεβαια εξαρταται κ απο το βαρος-μηκος....Κι εγω πιστευω οτι καποια πραγματα θα μας τα πουν στο μαιευτηριο κ καποια αλλα ο παιδιατρος, οπως για το χαμομηλακι.

Ειναι ομως μεγαλο διλλημα η γεννα...κ οι 2 περιπτωσεις εχουν τα υπερ, εχουν κ τα κατα...ας πουμε εμενα στην καισαρικη το μονο που με χαλαει ειναι οτι για ενα 24ωρο θα εχουμε καθετηρα κ δε θα μπορουμε να κανουμε τπτ...ομως οι περισσοτερες μανουλες με καισαρικη λενε οτι οταν βγαινεις απο το νοσοκομειο εισαι πολυυυυυ καλυτερα κ ασφαλως μπορεις να πειποιηθεις μονη σου κανονικα το μωρο σου:rolleyes:

Τι να πω...οτι μας φωτησει ο θεος :rolleyes::confused: κ πανω απ'ολα τα μωρακια μας να ειναι γερα!!:P

Ginaki νομίζω ότι αν έχεις κάνει καισαρική δυσκολεύεσαι πιο πολύ να περιποιηθείς το μωράκι σου,, γιατί όπως κ να΄χει είναι ένα χειρουργείο,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε κοριτσακι καισαρικη χωρις λογο ??? κ ενα μηνα σχεδον νωριτερα ????????????????????????????????????????????????:-(:-(:-(:-(:-(

Βιργινακι μου...δεν ειναι ενας μηνας νωριτερα...η τελευταια μου ημερομηνια ειναι 14/06 κ οποια αποφασιζει ή πρεπει να κανει καισαρικη πρωτα απ'ολα κοιτανε τα κιλα του μωρου κ μετα σου την κανουν αφου εχεις μπει στο μηνα σου κ εχεις παρει σιγουρα μια βδομαδα...στη δικη μου περιπτωση δλδ αν γινει ετσι...27/05 θα ειμαι 37 εβδ. + 4ημερων

Link to comment
Share on other sites

Βιργινακι μου...δεν ειναι ενας μηνας νωριτερα...η τελευταια μου ημερομηνια ειναι 14/06 κ οποια αποφασιζει ή πρεπει να κανει καισαρικη πρωτα απ'ολα κοιτανε τα κιλα του μωρου κ μετα σου την κανουν αφου εχεις μπει στο μηνα σου κ εχεις παρει σιγουρα μια βδομαδα...στη δικη μου περιπτωση δλδ αν γινει ετσι...27/05 θα ειμαι 37 εβδ. + 4ημερων

Α ναι συγνωμη μπερδεψα την Πητ σου με της αγγελικουλας !!!!!

Οπως κ να χει αγαπη αν δεν υπαρχει προβλημα που να οδηγει στην καισαρικη προσπαθεισαι να βαλεις το μυαλουδακι σου σε σκεψεις ομορφες περι φυσιολογικου τοκετου.... κ προσπαθεισαι να συγκρινεις τα υπερ κυριως των 2 τοκετων !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, τι κανετε; Κι εγω εχω απειρες ερωτησεις, αλλα φανταζομαι οτι θα τα βρουμε ολα στη πορεια με την καθοδηγηση του παιδιατρου.

Τζινα μου, εγω ειμαι υπερ του φυσιολογικου τοκετου, αλλα αν πιστευεις οτι ειναι καλυτερα για σενα η καισαρικη, τοτε να την κανεις. Αλλα και παλι δεν βρισκω το λογο αν ολα εξελισσονται ομαλα. Δεν ξερω.. Κι εμενα με τρομαζει πολυ το κοψιμο απο κατω, αλλα στην καισαρικη κοβουν πολλα στρωματα και κοβουν και τους μυες και νομιζω οτι ειναι πολυ πιο δυσκολη η αναρρωση απο καισαρικη. Συγγνωμη για την περιγραφη..:tongue:


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...