Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Papaki2024 είπε:

      @Ele@n

      Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

      Στην βρήκε τελικά κάποιος γιατρός? Ποιον έχεις? 

      Καλησπέρα σε όλες! Εδώ και 1 χρόνο πηγαίνω στο Έλενα για τις προσπάθειες εξωσωματικής. Ενώ είμαι ευχαριστημένη με τη γιατρό μου, σκέφτομαι μήπως και δοκιμάσω κάποιον άλλον. Έχετε άποψη για καλό γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο? 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μινακι, τι κανεις;;

τι εχεις κοριτσι μου ολα καλα;

Απο θεμα υγειας ολα καλα, και αυτο ειναι το σημαντικοτερο. Αλλα θεματακια με κανουν και στενοχωριεμαι.

Σας διαβαζω ομως!!

Πηγα στον γιατρο την προηγουμενη τεταρτη, ο μικρος εφτασε τα 970 γρ, εκανα και καμπυλη ζαχαρου, με τιμες:

0 79

60 171

120 100

180 68

Ειδαμε για κουνια, μαλλον κατασταλαξαμε σε ενα πρατηριο στο Μενιδι, μαζι με αλλαξιερα, τωρα βλεπουμε για καροτσακι, λεμε για το Maclaren xlr.

Αυτα τα νεα μου εν ολιγοις!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγγυούλες μου! Διάβασα τα νεάκια σας και μπορώ να πω ότι μια φορά κάθε 4-5 μέρες έχω κι εγώ σύσπαση, αυτό περίπου που περιγράφει το Βιργινάκι. Νομίζω ότι είναι πολύ φυσιολογικό, προετοιμάζεται το σώμα σιγά σιγά. Επίσης κι εγώ όταν περπατήσω λίγο νιώθω τράβηγμα στο κάτω μέρος της κοιλιάς και κουράζομαι και δεν είμαι για πολλά πολλά. Απορώ πώς θα καταφέρω στον 9ο να περπατώ που υποτίθεται κάνει καλό για τη γέννα!

Ο μπέμπης μου σήμερα δεν είναι πολύ δραστήριος, χτες όμως έκανε πάρτυ. Είναι πιο πολύ απογευματινός-βραδυνός τύπος! Σας αφήνω, επιστρέφω στη δουλειά!!!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μινακι μου, σημασια εχει ο μπεμπης!!!!

ολα τα αλλα να τα σκεφτεσαι αλλα να μην σε επηρρεαζουν αρνητικα, εσυ να χαμογελας!!!

μια χαρα ειναι ο μπεμπης, πολυ καλος!!

και τα ψωνια σας μια χαρα, μου αρεσουν τα maclaren!!ειχα και εγω οταν ειμουν μικρη..

Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα υγειας ολα καλα, και αυτο ειναι το σημαντικοτερο. Αλλα θεματακια με κανουν και στενοχωριεμαι.

Σας διαβαζω ομως!!

Πηγα στον γιατρο την προηγουμενη τεταρτη, ο μικρος εφτασε τα 970 γρ, εκανα και καμπυλη ζαχαρου, με τιμες:

0 79

60 171

120 100

180 68

Ειδαμε για κουνια, μαλλον κατασταλαξαμε σε ενα πρατηριο στο Μενιδι, μαζι με αλλαξιερα, τωρα βλεπουμε για καροτσακι, λεμε για το Maclaren xlr.

Αυτα τα νεα μου εν ολιγοις!!

Γεια σου Μινούλα,

προσπάθησε να μην στενοχωριέσαι πολύ!! Μια χαρά ο μπέμπης σου, και οι τιμές ζαχάρου. Όλα καλά λοιπόν με την εγκυμοσύνη και τα άλλα προσπάθησε να τα βάλεις σε 2η μοίρα.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............29/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

2.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ

3.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

4.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

5.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ

6.mpempakos..................................10/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

7.kasi............................................ 13/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

8.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ

9.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

10.βαλι.................EΛΕΝΑ................... 15/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

11.tzo28………………….8/9/2010............16/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

12.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

13.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

14.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ

15.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

16.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......24/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

17.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ

18.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

19.aobatsan.............ΕΛΕΝΑ................28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11....................

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11........ΜΠΕΜΠΑ

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ

27.Vanilla........................................ ................ΜΠΕΜΠΑ

Kαλημερα συνεγγυουλες!!

Τι κανετε??? Εμεις καλα ειμαστε...ο μπεμπακος κανει τα κλασσικα παιχνιδακια του για να χαζοχαιρονται η μαμα κ ο μπαμπας :tongue:Ισως μετα το Κατερινακι να ειμαι εγω η επομενη που θα γεννησω γτ συζηταμε για καισαρικη κατα τις 27/05...δεν υπαρχει κανενα προβληματακι προς το παρον τουλαχιστον απλα το σκεφτομαι σοβαρα...θα δουμε...ουυυφφφ εχουν μπει διαφορα στο μυαλο μου οσο πλησιαζουν οι μερες.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Τζινακι!!

αχ! στο τικερακι σου εχετε μουρλια μπουτακια!!!!!

ολα καλα ε? σε προβληματιζει αν γεννησεις νωριτερα; για ποιο λογο σου ειπε ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!! Τι μου κανετε? Εμεις μια χαρα! Οζαλινα μου πολυ γλυκο το βιντεακι!!!! Κικη και Κατερινα μου ευχαριστα τα νεα σας για τα γλυκουλια τα μωρακια σας!!!! Μεγαλωσαν πολυ!!!!!!!!! Μπλουμπλου μου, πολυ ωραια αυτα που αγορασες!!!! Φιλακια!!!!!!!!!

ευχαριστω αγγελικη αν δεν κανω λαθοσ ειμαστε μαζι 27 + 1, εσενα ποσο ειναι το μωρακι σου?


XV8Fp2.png?r1Ro6Ema
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα καλοκαιρινές μανούλες,,,

Διαβάζω για την περίεργη διάθεσή σας κ έρχομαι να δηλώσω κ εγώ συμμετοχή.

Είναι λίγες μέρες τώρα που είμαι κάπως,,,

Θέλω να ρωτήσω τις ήδη μανούλες κάποια πραγματάκια αλλά διστάζω,,, θα τα γράψω κι ας γελάσετε,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλοκαιρινές μανούλες,,,

Διαβάζω για την περίεργη διάθεσή σας κ έρχομαι να δηλώσω κ εγώ συμμετοχή.

Είναι λίγες μέρες τώρα που είμαι κάπως,,,

Θέλω να ρωτήσω τις ήδη μανούλες κάποια πραγματάκια αλλά διστάζω,,, θα τα γράψω κι ας γελάσετε,,

ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ.......:P:p:p

σοβαρά τωρα......ότι θέλεις και αν μπορώ και ξέρω θα σου πώ.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια δικιο εχετε, αλλα μερικες φορες με παιρνει απο κατω! Ισως ναναι και οι ορμονες της εγκυμοσυνης, τι να πω!!

Αυτες τις μερες ο μικρος μου εχει καταλαβει οτι η μαμα του δεν ειναι καλα και προσπαθει να με κανει να νιωσω καλυτερα, το τι μπουνια και κλωτσια εχω φαει δεν λεγεται!!:D


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ.......:P:p:p

σοβαρά τωρα......ότι θέλεις και αν μπορώ και ξέρω θα σου πώ.......

Λοιπόν εδώ κ λίγες μέρες βλέπω όνειρα, όνειρα, όνειρα σχετικά με το μωρό,,, προχτές το βράδυ ξύπνησα και τι μου καρφώθηκε στο μυαλό???? Με το καλό γεννάω την μπεμπούλα μου, τους πρώτους μήνες πίνει μόνο γαλατάκι,,είτε από μένα είτε έτοιμο!!!!!!!Ωραίαααα, η απορία μου είναι νερό/χαμομήλι θα πίνει??? Εννοώ τους πρώτους μήνες????

Κι αφού μου γεννήθηκε στον ύπνο μου η απορία για το νερό,, συνειδητοποίησα πόσο απροετοίμαστη είμαι,,,,

Ποιος θα μου λύσει τις απορίες μου???? η παιδίατρος????? ο γυναικολόγος μου??? οι ήδη μανούλες φίλες μου???? το ένστικτό μου???? κάθε τρεις κ λίγο θα ρωτάω πράγματα?????

Έτσι νιώθετε κ εσεις κοριτσάκια μου????

Κι άλλα πολλά ....


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλοκαιρινές μανούλες,,,

Διαβάζω για την περίεργη διάθεσή σας κ έρχομαι να δηλώσω κ εγώ συμμετοχή.

Είναι λίγες μέρες τώρα που είμαι κάπως,,,

Θέλω να ρωτήσω τις ήδη μανούλες κάποια πραγματάκια αλλά διστάζω,,, θα τα γράψω κι ας γελάσετε,,

για πες για πες..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...