Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Καλημέρα και απο εμάς τους 3!!!

Σας γράφω από το ΙΑΣΩ, που ήδη βρίσκομαι εδώ από την προηγούμενη Κυριακή λόγω ΔΥΣΤΗΧΩΣ πρόωρων συσπάσεων. Ήρθαμε λοιπον για ένα υπερηχο παρακολούθησης συσπάσεων και επειδή οι συσπάσεις αν και μικρής έντασης ήταν 2λεπτες με κράτησαν για να τις σταματήσουν.

Κορίτσια έχω ταλαιπωρηθεί όσο δεν φαντάζεστε, έχω κλάψει και έχω φοβηθεί τρελά, έχω φάει το τρύπημα της αρκούδας λόγω του ότι μπουκώνουν οι φλέβες μου καθημερινά και δεν περνάει ο ορός.... καθε μέρα και μια καινούργια πεταλούδα σε όποιο σημείου των χεριών φαντάζεστε - σε λίγο θα αρχίσουν και στα ποδια, διπλή κορτιζόνη - μη και βγουν τα μωρά -, ξεκινησα και αντιπηκτικές μιας και είμαι ξάπλα και ...... μέσα σε όλα τα άλλα κάποιος από το επισκεπτήριο με κόλλησε και ιωση και είμαι με αντιβίωση, βήχα και μάσκες οξυγούνου...... μια τρέλα σας λέω...

Σκεφτόμουν αν έπρεπε να σας γράψω να το μοιραστώ μαζί μας ή αν θα σας αναστάτωνα αλλά τελικά συγχωρέστε τον εγωισμό μου όμως χρειάζομαι λίγη από την θετική σας ενέργεια.

Rena σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια,,, όλα θα πάνε καλά!!!!!! Πρόσφατα πέρασα κι εγώ μεγάλη ταλαιπωρία με συσπάσεις,,, όλα πήγαν καλά όμως:D:D:D:D

Να μη στενοχωριέσαι, να είσαι δυνατή και σύντομα να γυρίσετε σπίτι!!!!!!!!!!

Πολλά φιλάκια στην κοιλίτσα σου, στα δύο θαυματάκια σου,,, να κάτσουν ήσυχα γιατί δεν είναι η ώρα ακόμα να γνωριστείτε;););)

Μπες να μας ενημερώσεις ,,,


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μπηκα ν απω καληνυχτουλα ! πολυ χαλια η διαθεση μου σημερα ..ελπιζω το πρωι να ξυπνησω καλυτερα .. !!

Φιλακια !!!

Αααα, δεν θέλω τέτοια κουκλιτσα μου...θέλω χαμογελά και θετικές σκέψεις :)

Ποιος σε πείραξε να τον μαλωσω...ε;

Σου στέλνω δυο φιλακια και μια σφιχτή αγκαλιά για καληνύχτα ;)

Καλό βράδυ σε όλες!!!


Mopep2.png1LxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταφερα να μπω, να δω λιγο τα νεακια σας.Εμεις σημερα βγηκαμε βολτουλα κ φαγαμε πολυ βροχη!Μετα γυρισαμε κ φαγαμε σουπερ γεμιστα,απο τα χερακια της πεθερουλας! Μετα ειδαμε μπαλα κ φαγαμε την πικρα μας! Ο τζουνιορ (ετσι αποφασισαμε με τον αντρουλη μου να φωναζουμε το μωρο) με εχει τσακισει στις κλωτσιες,αλλα το χαιρομαι!Μαζοχα μανα!Αλλα κατι πρεπει να πιεζει χαμηλα,γιατι αισθανομαι πιεση χαμηλα κ με τραβαει-ποναει η κοιλιτσα μου...υπομονη! Καλο βραδυ κ ονειρα πολυ γλυκα να εχετε γλυκες μανουλιτσες!Τα λεμε το πρωι!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλίτσες και μωράκια:tongue::tongue:

καλημέρα Κατερινάκι:P

πως είσαι σήμερα????

εμείς ξυπνήσαμε χαρούμενες σήμερα έχει και ήλιο και εναν περίεργο αερα.....

ότι πρεπει να κατέβω στην βιβλιοθήκη να πάρω καινούρια βιβλία αλλά να μεσημεριάσει πρώτα......τώρα ακούω μουσική χαζευω εδω και πίνω και λίγο γαλλικό.........;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

τι κανετε; ξυπνησατε; οι κοιλιτσες;

εμεις ειμαστε μια χαρα, κοιμηθηκαμε αργα γιατι η μπεμπουλα μου ειχε τρελο κεφι και με κρατησε ξυπνια μεχρι τις 2.

σημερα σπιτακι και ολα καλα!

βρε κοριτσια που ειναι η mamatopolina; περιμενουμε τα νεα της απο τις 14/3 που εκανε την αμνιο;

Ρενακι μου που εισαι αγαπη μου;

Link to comment
Share on other sites

Αααα, δεν θέλω τέτοια κουκλιτσα μου...θέλω χαμογελά και θετικές σκέψεις :)

Ποιος σε πείραξε να τον μαλωσω...ε;

Σου στέλνω δυο φιλακια και μια σφιχτή αγκαλιά για καληνύχτα ;)

Καλό βράδυ σε όλες!!!

ο αδερφος μου για την ακριβεια αλλα τεσπα!!!!!:rolleyes::rolleyes:

ανταποδιδω φιλακια κ αγκαλιτσααααααα:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p μουατς !

Σημερα ειμαι καλα! Αλλα κλεισμενη μεσα ! Ευτυχως ειναι η μπεμπιτσα κ μου κανει παρεα.......

Καλημερουδια γλυκουλες μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οζαλινα τελεια φωτο ! μου φτιαξες το πρωινο !!!!

καλημέρα Βιργινάκι.......:P:p

και εγώ μέσα είμαι αλλά έχω παρέα την μπέμπα και εσας.........:tongue::tongue::tongue:

απόλαυσε λίγη ησυχία ακόμα ..........μετά δεν θα την βρίσκεις πουθενά......

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα, μανουλες, τι κανετε; Εμεις καλα ειμαστε. Χτες ενιωθα πολυ κουρασμενη και ημουν ολη μερα στο κρεβατι και ο μπεμπης χορευε.:tongue: Σημερα ειμαι στη δουλεια, λιγοτερο απο μηνας μου εμεινε που θα ειμαι στη δουλεια, απο το πασχα σταματαω, τι ωραια!! Εσεις τι κανετε;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι τι κανεις;

ολα καλα με τον μπεμπη σου;

αντε να παρεις την αδειουλα σου να περιμενεις με την ησυχια σου τον κουκλο!!

τι αλλα νεα;

οζαλινακι τι κανεις;

Βιργινακι που εισαι κοριτσακι;

Link to comment
Share on other sites

Mαρακι, καλα ειναι το αγορι μου, νιωθω οτι εχει μεγαλωσει πολυ η κοιλια μου αυτες τις μερες. Κανονικα απο 5 απριλιου μπορω να κατσω αλλα λεω να ερχομαι μεχρι το πασχα εφοσον δεν κουραζομαι και πολυ εδω. Απο κιλα εχω φτασει τα 15:shock::shock: και φοβαμαι οτι θα τα χτυπησω τα 20..:-(:sad:

Η μικρη μας η καραμελενια τι κανει; Ζωηρευει, ε;


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...