Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ !!!


Recommended Posts

Δεν αντεξα κ πηγα στο γιατρο για υπερηχο γιατι ειχα πονακια κ φοβηθηκα !Το λοιπον ειναι οτι μου βρηκε μια κυστουλα 1,3 πολυ μικρη δλδ κ στην αρχη ηταν λιγο διστακτικος ... ελπιζω να ειναι απο αυτες που εξαφανιζονται σαν φαντασμα μου λεει ! Επεσα λιγο απο τα συννεφα, στεναχωρεθηκα λιγο αλλα εκανα προγεστερονη που μου ειπε για να δουμε τι κ πως κ οπως με ενημερωσαν απο το κεντρο ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ολα καλα ειναι μου ειπαν κ να συνεχισω με 300 μοναδες κ να ξαναπαω Δευτερα παλι ! Κοινως να μην ανησυχω ! Οκ λοιπον ! Επισης μου βρηκε γυρω στα 15 ωοθηλακια κ γι αυτο κ τα πονακια, κ μου πε οτι θα ειναι κ παραπανω απο 15 ! Τωρα καλο κακο θα δειξει στο τελος !

Ομολογω πως επεσα λιγο απο το ροζ συννεφακι μου, αλλα θα ξανασηκωθω γρηγορα !

Τωρα θελω να παω κ στον δικο μου γυναικολογο το απογευμα να το ξαναδουμε λιγο κ μαζι !!!

Έλα μην στενοχωριέσαι όλα καλά θα πάνε. Και αυτές οι παλιοκύστες τι θέλουν και εμφανίζονται τέτοιες ώρες...???? Δεν μας φτάνει το άγχος μας...

Την προηγούμενη φορά που λες ότι είχε ξανασυμβεί τι έγινε? Απο τις πολλές ορμόνες βγαίνουν???

... έχω και μια προιστορία με κύστες...:roll:

Ευχομαι να μην είναι τίποτα και να κυλήσουν όλα καλά...έχεις κι εσύ αρκετά ωοθηλάκια,μέσα στην επόμενη βδομάδα λογικά θα κάνεις ωοληψία σωστά???...όλα καλά θα πάνε. Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 580
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μομεντακι κ Ντινακι ειδατε? Οι κακουργες οι κυστες με συμπαθουνε κ ερχονται τις πιο ακαταλληλες στιγμες !!!

Σκασιλα μου ομως γιατι ο γιατρος ειπε οτι ειναι ολα καλα ετσι φανηκε κ απο την προγεστερονη που μου εκανε μετα, κ ειπε οτι θα απορροφηθει απο τον οργανισμο μονη της ! Ετσι ακριβως οπως ειχε γινει κ την πρωτη φορα ! κ μαλλον ειναι απο τις ορμονες ντινακι μου αλλα αφου μου ειπαν να μην ανησυχω....αυτο θα κανω !

Babycream τελεια κοριτσακι, ολα καλα απο δω κ μπρος ε ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα ! Ναι ενταξει ! Αι στο καλο σιγα μην χαλασω τις ομορφες σκεψεις μου για μια κυστη ! Οχι ! Ποτε ! Θα φυγει οπως εφυγε και η αλλη !

Αχ παω για δουλεια κοριτσια μου ! Κ καθολου δεν θελω, εχω αρχισει κ ποναω αρκετα χαμηλα επειδη ειναι πολλα τα αυγακια. κ εκτος αυτου κιλα δεν εχω παρει γιατι προσεχω τη διατροφη μου αυτες τις μερες, αλλα μοιαζω με γκαστρωμενη τουλαχιστον 3 μηνων ! Εκανα κοιλια απο χτες ! Ελεος !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα! Ευτυχώς σήμερα έχω ελάχιστο αιματάκι...φαίνεται να τελειώνει!Αντε να μου φύγει και αυτό το άγχος!!

Εγώ σηκώθηκα το πρωί και πηγα jumbo να ψωνίσω δωράκια στις ανηψούλες μου...και χάζευα τα μωρουδιακά:tongue:...πήρα ένα τετράδιο με ένα γλυκούλι μωράκι απ΄εξω για να γράψω τα απομνημονεύματά μου!!!

Εγώ προς το παρόν όλα καλά,δεν αισθάνομαι ακόμη κάτι...σήμερα θα κάνω την 3η ενεσούλα. Είναι νωρίς ακόμη ε???

Χτύπησα ένα σαντουιτσάκι πριν λίγο με λουκάνικο κοτόπουλου ,ντοματούλα και γκούντα... μ@λ@κίες τρώω ε????το ξέρω αλλά είμαι λιχούδο....το απόγευμα που θα πάω σε γενέθλια θα φάω λίγο τουρτίτσα...αλλά αυριο θα πρέπει να προσέξω γιατί Δευτέρα πρωί πάω για τις εξετάσεις αίματος!

Κορίτσια πάλι ζέστη έχει...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι φυσικά και μπορείς να πάρεις άδεια γιατρού μέσω του ΙΚΑ. Κλείνεις ραντεβού σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και πας με το χαρτί που αποδεικνύει ότι έγινε εμβρυομεταφορά και ζητάς άδεια.. Σύνολο μπορεί να σου γράψει 15 μέρες συνολικά (και σαββατοκύριακα είναι μέσα σε αυτές τις μέρες) αλλά εγώ θα σου πρότεινα αν η δουλειά σου δεν είναι ιδιαίτερα κουραστική να πάρεις μόνο 5 μέρες.. Μετά μπορείς να επανέλθεις μια χαρά στη δουλειά σου.

Κι εγώ μια βδομαδούλα πήρα και από Δευτέρα στη δουλειά.. Να ξέρεις πάντως πως αν την πάρεις την άδεια αναγκαστικά πάνω θα γράφει το λόγο (αυτό στο λέω στην περίπτωση που δεν θες να ξέρουν στη δουλειά σου ότι έκανες εξωσωματική)!

Βιργινάκι καλό μου λίγη υπομονή ακόμη.. Θέλω να πιστεύω ότι σε πολύ λίγες μέρες θα είσαι έτοιμη..

Ήταν ανάγκη να επιστρέψει η ζέστη δριμύτερη; γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντινάκι φυσικά και μπορείς να πάρεις άδεια γιατρού μέσω του ΙΚΑ. Κλείνεις ραντεβού σε γυναικολόγο του ΙΚΑ και πας με το χαρτί που αποδεικνύει ότι έγινε εμβρυομεταφορά και ζητάς άδεια.. Σύνολο μπορεί να σου γράψει 15 μέρες συνολικά (και σαββατοκύριακα είναι μέσα σε αυτές τις μέρες) αλλά εγώ θα σου πρότεινα αν η δουλειά σου δεν είναι ιδιαίτερα κουραστική να πάρεις μόνο 5 μέρες.. Μετά μπορείς να επανέλθεις μια χαρά στη δουλειά σου.

Κι εγώ μια βδομαδούλα πήρα και από Δευτέρα στη δουλειά.. Να ξέρεις πάντως πως αν την πάρεις την άδεια αναγκαστικά πάνω θα γράφει το λόγο (αυτό στο λέω στην περίπτωση που δεν θες να ξέρουν στη δουλειά σου ότι έκανες εξωσωματική)!

QUOTE]

Δομνίνα μου, το έχω πει στην αφεντικίνα...λόγω του ότι φεύγω συνέχεια για τις εξετάσεις και παίρνω 2ωρες άδειες... δουλειά γραφείου είναι και η δική μου,καθόλου κουραστική απλά σκέφτομαι την διαδρομή. Ρε κορίτσια τώρα πρόσεξα πόσο χάλια είναι οι δρόμοι...όλο λακούβες!! θα μου πεις και δεν θα ξαναβγεις απο το σπίτι???γι΄αυτό ρωτάω ... υπάρχει φόβος να ξεκολλήσει ΑΝ έχει βολευτεί εκεί μέσα????:lol:

χαζή ερώτηση το ξέρω...αλλά μου έχει κολλήσει στο μυαλό ..:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντινάκι μου μετά την πρώτη βδομάδα έχει γίνει σίγουρα η εμφύτευση.. αν νομίζεις ότι σπίτι θα έχεις λιγότερο άγχος τότε κάτσε σπίτι.. Εγώ που είμαι υπερκινητικός τύπος και που σπίτι αν κάτσω σπάνε τα νεύρα μου αυτή τη βδομάδα που έκατσα το πήρα χαλαρά το θέμα και έκατσα σπίτι. Αλλά δεν αντέχω άλλο... Από Δευτέρα δουλειά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια σχολασα μπηκα στα πεταχτα να διαβασω κ θα παω για μπανακι κ να ετοιμαστω να παω σε επισκεψη ! Εκει θα υπαρχουν κ 2 μωρα !!!!!!! αχ τι καλα !

Λοιπον Ντινακι ολα καλα ειναι νωρις για να πονας μαλλον ναι θα παρουμε αδεια κ σταματα να τρως μαλ@κιες ! χαχαχα!!!

Δομνινα εμφανιζεσαι παντα οπου χρειαζεσαι! Δεν μου λες εγω που δεν εχω περασει απο επιτροπη πως θα παρω αδεια απο το ΙΚΑ? ΟΕΟ????????

τΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕς Τ ΑΛΕΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΡΙΟ !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια σχολασα μπηκα στα πεταχτα να διαβασω κ θα παω για μπανακι κ να ετοιμαστω να παω σε επισκεψη ! Εκει θα υπαρχουν κ 2 μωρα !!!!!!! αχ τι καλα !

Λοιπον Ντινακι ολα καλα ειναι νωρις για να πονας μαλλον ναι θα παρουμε αδεια κ σταματα να τρως μαλ@κιες ! χαχαχα!!!

Δομνινα εμφανιζεσαι παντα οπου χρειαζεσαι! Δεν μου λες εγω που δεν εχω περασει απο επιτροπη πως θα παρω αδεια απο το ΙΚΑ? ΟΕΟ????????

τΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕς Τ ΑΛΕΜΕ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΡΙΟ !

TSOYP TSOYP ΣΑΣ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΓΛΥΚΕΣ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!:tongue: VIRGINAKI ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!! ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Κ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΑΔΕΙΑ...


eNortjKzUjI0tTAxN1CyBlwwFZ4C1g,,66.png
Link to comment
Share on other sites

Βιργινάκι μου ακριβώς όπως στα είπα εγώ και το Λευκούλι είναι. Με το χαρτί από το κέντρο που αποδεικνύει ότι έγινε εμβρυομεταφορά πας στο γυναικολόγο του ΙΚΑ και ζητάς άδεια... So simple!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα και από εμένα...Κατ'αρχήν καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια και γρήγορα να έχουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάτι σημαντικό....Είχα 25 ωάρια και απο αυτά την Παρασκευή ο γιατρός μου τα πήρε όλα...Φυσικά πονάω πάρα πολύ...Σήμερα με πήραν τηλ και μου είπαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 17. Ερώτηση : 1)είναι φυσιολογικό αυτό ??? και 2) πώς είναι δυνατόν το σπέρμα του αντρούλι μου που είναι αδύναμο να να γονιμοποιήσει 17 αυγουλάκια??? άν δεν ήταν δηλαδή?? θα γονιμοποιούσε και τις τηλεφωνήτριες???χα..χα...(πώς είναι δυνατόν) 3) φοβάμαι για υπερδιέγερση ωοθηκών...μήπως γνωρίζετε τι συμπτώματα εμφανίζονται και πότε??? γιατί η αλήθεια είναι ότι πονάω στην κοιλίτσα αρκετά...Πολλά φιλιά σε όλεςςςςς και καλό και γόνιμο Σεπτέμβρη εύχομαι...!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...